Adını Sen Koy 113. Bölüm Analizi 22 Şubat Özeti

Ölümüne Güvenmek, Ölümüne Sevmek…
Mevlana der ki, Yorulacaksan, zorlanacaksan, şikayetçi olacaksan, keşkelere sığınacaksan, söze ama diye başlayacaksan girme aşk yoluna.. Aşk yolunda  “U” dönüşü yoktur. Aşk sana der ki: yolumdaysan başım feda yoluna, ama bil ki senin de başını isterim yoluma! kahır kapris gelecekse senden amenna! Ama ayağına diken batarsa yolumda ah edip vahlanma. Aşk bilek işi değil, yürek işidir. Yüreğin yetmiyorsa düşme yollara. Ömer de yürekli düştü yollara.

Zehra, kardeşi Yasemini arıyor. Funda ile yolda karşılaşan Zehra’ya , Funda kardeşi Yasemin’in Koray ile kaçtığını söyledi. Funda’nın bu söylediği koskoca bir yalandı.  O esna da mahallede olan Ömer Alper ile konuşurken Yasemini kaçıranların kim olduğunu öğrendi. Ve Alper’i son anda elinden kaçırdı. Peşinden koşan Ömer, Zehra ile caddenin köşe başında karşılaştılar. Ömer Alper’i takibi bıraktı ve arabasına binerek yola devam etti.

Zehra, Ömer den bir an yardım almak istese de son anda vaz geçti.

Fikret, Yasemin’e ben Koray’ın babasıyım dedi ve ikisinin de gitmesine izin vermedi bağladı onları ve karşılıklı oturup beklediler. Bu bekleme anında Koray babası hakkında Yasemin’e bilgi verdi. Ancak bu konuşma tam olarak gösterilmedi.

Anladığım kadarıyla Koray’ın babası pis işler yapıyor ve kazandığı para kötü şekilde elde edildiği için Koray da bunları bildiği için babasının yanından ayrılmış.

Ömer, Demirden yardım istedi. Fikret’in yerini öğrenip Yasemin’i kurtarmak için. Zehra da Leyla’yı aradı olup biteni anlattı. Leyla da Funda’ya inanma, kendini suçlama dedi.  Ömer den yardım iste onun eli kolu uzundur ara Ömer’i ondan yardım iste dedi. İyi arkadaş dost Leyla yine Zehra ya doğru yolu gösterdi.

Zehra da Ömer’i aradı. Ömer de hemen Zehra yı almaya mahalleye gitti. Oradan da konuşmak için uygun bir yere gittiler konuştular.

Cevriye hala, Hediye ablaya yardım ediyor, yardım ettiğini de dillendirmiyor canım halam, hem yemek yapıyor hem de Hediye ablayı Ökkeş amcaya övüyor. Bu konuşmayı duyan hediye abla ona teşekkür ediyor.

Bu bölümün en komik, bir o kadarda acıklı sahnesi Betonun Mehtap ile sinemaya gitmek için yaptığı hazırlık ve bu hazırlığı hiçbir şekilde görmeyen yakasındaki o kırmızı gülü fark etmeyen Mehtap’ın Betonla olan sahneleriydi. Mehtap ile sinemaya gitmek için bilet aldı hazırlık yaptı bunu görmedi Mehtap. Betonda buna çok kızdı üzüldü. Hırsını da dükkana gelen müşteriden çıkardı o müşteriyi çok güzel dövdü. Mehtap’a göre; adam betonla ev bakmaya gitmek istemediği için böyle oldu. O sırada Funda geldi Yasemin’in Koray ile kaçtığı yalanını söyledi gitti.

Salim amcada Mehtap’ın dükkanının önünden geçiyordu ki, Mehtap hemen gidip kızı Yasemin’in çırağı Koray ile kaçtığını bunu bütün mahalle konuşuyor diyerek Salim amcaya acı ve bir o kadarda yalan haberi verdi. Salim amca bu duyduklarına çok üzüldü.

Dost sanma şanlı vaktinde dost olanı.. Dost bil gamlı vaktinde elinden tutanı. Mevlana

Ömer, Zehra yı mahalleden araba ile aldı ve konuşmak için müsait bir yere gittiler. Zehra Ömer’e Yasemin’in evden kaçtığını söyledi üzgün bir şekilde. Ömer bir süre Zehra’yı dinledi. Daha fazla üzülmesine, kendisini suçlamasına dayanamadı ve kardeşin kaçmadı. Kaçırıldı Kardeşini kaçırdılar dedi. Zehra kısa süreliğine şok yaşadı. Ömer nasıl kaçırıldığını anlattı. Zehra da Ömer’e kızdı bana anlatmadın diye.

Ömer, kardeşini sana sağ salim getireceğim, sen eve git dese de Zehra bende geleceğim dedi. Birlikte Yasemin’i bulmaya gidiyorlar.

Aşka yanmalı can dediğin… Ya canan olmalı, ya da canını almalı. Yar diyemezsin ki herkese; içindeki yaran olmalı… Herkesin de bir yüreği vardır amma, yürek dediğin bir başka yanmalı…

Salim amca evinde çok üzgün kızı Yasemin’e kızgın bunu bize nasıl yaparsın ? diye. Yasemin’in odasında Koray’ın atölyede yaptığı hediyelik eşyaları buldu çok üzüldü. İşin aslı öyle değil be Salim amca. Zehra da telefonla aradı babasını, Salim amca Yasemin’i arama o kaçmış dedi. Bu sözün üstüne Zehra babasına Yasemin kaçırıldı demedi. Üzülmesin diye bunu yapsa da.. Yalan olan bir şeye inanıp daha çok üzülüyor Salim amca ve kızı Yasemin’i affetmeyeceğini söylüyor Zehra’ya.

Söyleseydin ya doğruyu Zehra. Baban üzülüyor ama bir yalana üzülüyor. İşin aslını bilse üzülse bile bu şekilde üzülmez. Neden mi? bi tarafta evden kaçmış bir babanın üzüntüsü farklıdır. Kızı birileri tarafından kaçırılan babanın üzüntüsü farklıdır. bunu neden anlamıyorsun da babanın bir yalana üzülmesine müsade ediyorsun? çok hatalısın Zehra. Baban üzülüyor sen görüyorsun ve gerçeği söylemiyorsun. Bir yalana üzüleceğine, gerçeğe üzülse daha iyi değilmiydi.? Bu olay olmasaydı da hiç üzülmeseydi ancak oldu, en azından doğruyu bilse daha iyiydi. Bakalım bu şekilde bilmesi neleri ortaya çıkaracak? birde öyle düşünelim neler olacak bundan sonra ? ona bakalım.

 

Koray’ın babası Yasemin’in Koray dan nefret eder diye düşünüyordu ama istediği olmadı. Yasemin Koray’ı dinlediği için ona, onun neden yalan söylediğini anladı. Funda da mahallede önüne gelene Yasemin, Salim amcanın çırağı ile kaçtığını söyledi. Teyzemiz de düşünceli insanmış bunu her yerde dillendirme diye insanlık dersi verse de Funda ya, Funda insanlığı nereden bilsin? Teyzenin o sözlerine içi geçmiş dedi.   Asıl senin için kötülük düşünmekten geçmiş Funda. İyilik yap da iyilik bul. Yasemin’e Kötülük yaparak eline ne geçecekse sanki? Aklın sıra Koray sana bakar sanıyorsan yanılıyorsun. Hem o senin peşinde olduğun serveti elinin tersiyle itti, istemiyor babasının servetini. Sana da o servetten pay yok anlayacağın Funda. Salim amcaya da giderek ortalığı iyice karıştırdı. Salim amca da boş yere Yasemin’e sinirlenip kızıyor.

Nihat şirketten eve erken geldi ve gelirken de ihale dosyasını da getirdi. Alev şirkette ve bu dosyayı arayıp bulamadığında Nihat’ı aradı dosyayı sordu. Nihat da dosya bende dedi.

Ayşe, Nihat’a Asya’yı okuldan almaya gidelim dedi. Nihat da at espirisi yaptı ve çıktılar onlar çıktı Alev geldi ve dosyada kağıtları değiştirdi. Cevriye hala da Alev’in üstüne geldi de işi bitmişti Alev’in. Cevriye hala Alevdeki o asıl dosya kağıtlarını bul hala ve dosyaya geri koy yoksa Nihat’ın çok canı yanar.

Ömer ve Zehra Fikret’in Yasemin’i kaçırıp sakladığı yere geldiler. Ömer Zehra ‘ya araba da kalmasını söyledi ve Zehra dan söz aldı arabada kalacağına dair. İçeri girerken silahlı bir kişi Ömer’e zorluk çıkarsa ve Ömer o adama sırtını dönüp içeri girerecekken ve Ömer’i vuracakken Zehra dikkat et diyerek Ömer’i uyardı ve  Ömer birinci adamı etkisiz hale getirdi elindeki silahı Ömer aldı ve adamla içeri girdi. İçeri girerken de Ömer, Zehra ya verdiğin sözü unutma arabaya bin gelme dedi. Zehrasını da düşünür onu tehlikelerin için atmazmış Ömerciğimiz.

İçeri girince de adama, şimdi git patronunu çağır, ona deki Ömer Kervancıoğlu geldi de. O anda Ömer’in arkasında bir adam daha silahı ile Ömer’i tehdit etti. Ömer silahını bıraktı adamlarla kısa süreliğine dövüştü işte o sırada Fikret bey geldi. Ne geliş ama bu Fikret Ömer’i de babasını da tanıyormuş. Vay Ömer beyimizin geçmişinden bir sır perdesi daha aralandı.

Bu işin arkasından da Salim amcaların evinin ellerinden alınması olayı ortaya çıkarsa ve bu ev olayında da Fikret’in parmağı varsa ve bir zamanlar Ömer Kervancıoğlu bu şirket ile ortaklık yapmış sonradan bu ortaklık bozulmuşsa hiç şaşırmam. İşte o zaman ortalık fena karışır.

Ömer bir yolunu bulup el çabukluğuyla Fikret’i esir aldı ve bu sayede Yasemin ve Koray’ın alt depodan yanlarına getirilmesini sağladı.  Koray ve Yasemin Ömer’i daha önce hiç  görmedikleri ve tanımadıkları için Ömer’in hadi gidiyoruz çağrısına karşı çıkan Koray, Ömer’in Yasemin’in ailesi bekliyor deyince, Yasemin Ömer’in tarafına geçti Koray babasının tarafında kalmak zorunda kaldı adamlar yüzünden ve Ömer çocuklar silahı görmesin diye anlık saklama refleksinden ve Yasemin’i gönderirken Fikret hızlı davrandı ve Yasemin’i esir aldı ve ben istemedikçe kimse buradan dışarı çıkmayacak dedi.

Zehra da dışarıda, içeri girmek istiyor giremiyor, merak ediyor uzun zaman oldu neden gelmediler? diye. Tam içeri bakarken 2 el silah sesi duyuluyor kim vuruldu bilmiyorum? Kim kimi vurdu bilmiyorum? İzleyip göreceğiz bakalım kim kimi vurmuş.

Aslında ne istiyorum biliyor musun? Sana sonuna kadar güvenmek.
” Herkes kazık atar ama o atmaz” demek.
“Herkes yalan söyler ama o söylemez” demek.
“Herkes sırtımdan vurur ama o vurmaz” demek.
“Şu gözümden akan bir damla yaşa kıyamaz” demek
Ölümüne Güvenmek, Ölümüne Sevmek

 

”Sonu belli olmayan bir yoldur hayat.

Önüne ne zaman, neyin çıkacağını bilemezsin.

Bazen bir şeyler alır götürür senden, tutamazsın…!

Bazen de hayatın getirdiklerinden kaçmak istersin; ama kaçamazsın…

Böyledir hayat, bir türlü anlayamazsın…

Ve bir gerçek vardır: “ACIYI tatmadan, MUTLULUĞU tadamazsın…”

Can Yücel

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 113. Bölüm Analizi 22 Şubat Özeti (23 Yorum)

 1. iwde bu erkek dedikin bu Tam da benim hayal etdikim gibi idi Omer aferin be sana nasilda awkinin onune kendisini atdi amma awki hyla gozu acilmadi ya Zehra bi gozunu ac da iyice bak iwde gercek omer bu nasilda yureyim agzima geldi bi bilseniz wimdide oyren dim ki Omerimiz yaralanacaqmiw ay canim benim nolurda bir weyler olmasin ona

 2. Tatlı delim eline salık çok güzel olmuş. Vallahi Aylinin yorumuna o kadar güldüm ki, tatlı istemeye zaman kalmadı… Qaliba gerçektende Ömerin eli uf olmuş. Diyer sayfada bir arkadaş bu günkü bölümü beyenmemiş. Çeşiki o da, onun gibilerde diziye bizim gibi hep iyi yanından baksalar. O zaman her şeyi anlarlar…

  • Eeeee Ulkercim hep sen bizleri guldurecek diyilsin ya biraz ben gulduruyum . Yuzu guldurmeyi becerdimse ne mutlu bana .

 3. Ömer’in üstü başı dağılmış gözleri kapalı elini Zehra tutuyor ve elinde kan var sanırım:( Canı yanıyor Ömer’in

  Ömer’i öyle görünce, bir an içim cız etti, nedenini bilmiyorum? bir tuhaf duygu hissettim içimde anlamadım neden? Allah hayırlara çıkarsın inşallah.

 4. Aylincim, bugün 22 şubat senin doğum günün sana özel sayfada kutlamıştım ancak bir kere daha doğum gününü kutlamak istedim canım benim:)

  iyi ki doğdun iyiki tanıştık seninle..
  Bu bölümü merakla beklediğini biliyorum.. Beklediğin kadar oldumu bilmiyorum? canım. Ancak cevriye hala ve Ömer var resimde onlarda kutluyorlar senin doğum gününü iyiki doğdun Aylin.

  • Tesekurler aslicanim bende iyiki sizi tanidim . Aslinda Omeri gordugum her bolum benim icin guzel . Daha onceki yorumlarimda yazmisdim ki kalqa etmesinler bana yeter . Eeeee saq olsunlar kalqa etmediler hatda bir birlerinin iyiliklerini dusunduler . Bana yeter . Saq olsun Omer ve Cevriye halada dogum gunumu kutladiklari icin 🙂 . Omer zaten gece ruyamda kutladi beni . Omer olarak diyil Erkan olarak . 🙂 vallahi cok sansli bi kizim haaaaa ben . Saka canim dogum gunumu kutlamadi ama geldi ruyama

   • Sen çok şanslısın maşallah sana..
    Bu kaç oldu rüyanda gördüğün maşallah.
    Ben daha hiç görmedim 🙁
    Ancak resimlerine bakıyorum neyse oda birşeydir.
    Senin doğum gününü kutlamak için rüyana gelmiş, sizi gidi sizi Allah muhabbetinizi artırsın, artık rüyalarda değilde gerçekte görürsün ve bir sonraki doğum gününü canlı canlı kutlar Erkan (ömer) inşallah. Aylincim;)

    • Asli gercekden bende cok sasiriyorum, bu kadar cok ruyamda Erkani gormeme , bilmiyorum belkide uyumadan once cok dusunuyorum onu yada cok sevdigimdendir . Bununla 4 dafa oluyor uykuma gelmesi . Ve bende guzel bi sabaha uyaniyorum . Canim gelen defa ruyada gorursem soylerim ona seninde ruyalarina ugrasin . Kahramanimiz Omer

     • Ah hadi inşallah. Sana uğradığında benden çok selam söyle ona, seni seven rüyalarına giremediğin için resimlerine bakıp bakıp kendini avutan bir aslı var dersin artık 🙂

 5. Yukaridaki fotoraf guzel bir fotaraf ,aska adim atan bir anin fotorafi . ayni zamanda benim icin komik geldi biraz . Ilk gordugumde soyle dusundum Omer depodan cikmis elini Zehraya gosteriyor ve soyle diyor Baksana Zehra elim Uffffff olmus Opsene gecsin ……. Ay cok tatli ya . Su an uyku icin geberiyorum , cok yorgunum , ama su resime bakib aptal aptal siritdigima inanamiyorum . 🙂

  • Zehra da Ömer’e diyor ki, hemen öpeğim de geçsin Ömerciğim. ve öpüyor Zehra Ömer’in elini ve sarılıyorlar hatta 🙂

 6. Aaaaa ben simdi bu adama ne ad veriyim, zorbami deyim , asikmi diyim , kahramanmi diyim? En iyisi asik kahraman diyiyim . Oncelikle soyliyimki cox takdir etdim , cok ornek bi davranisdi Omerin silahi cocuklara gostermek isdememesi , ama nafile gordu isde cocuklar . Yasemende anlayisli kizmis , anladi korayi artik Korayla Yasemen arasinda sir yok , umariz yakin bi zamanda Zehra Ve Omer arasinda ki sirlarda aciga cikar . Funda mahaleyi bir birine katdi . Allahim bu yasinda koi bir kiz cocugu bu kadarmi kotuluk pesinde olur . Yazik Salim amcaya ya adam mahv oldu . Bende hic sevmedim Zehranin babasindan gizlemesini Yasemenin kacirilmasi olayini . Bi babanin kizinin kacdigi dusuncesine kapilmasi yalnis . Bence Salim amca Korayin babasiyla arasinda olanlari oyrensydi oda Yasemen gibi Korayi anlayisla karsilardi . Simdi yalnis dusunceler adamin icini yiyip bitirecek . Evet Omer Fikreti taniyormus , ben yalnis dusunmusum . Ama bence onla is yapmis olamaz . Insallah oyle diyildir . Aslinda ben diziyi dikatlice izliyemedim , amcamin oqlu beni o kadar guldurdiku bazi yerleri kacirdim , malum dogum gunu cocugu olunca herkes mutlu etmeye calisiyor .

  • Aylinim şiri beyenmene çok sevindim. O şire harcadığım 1 gün helali hoşun olsun:)
   Canım doğum günü kutlaması yapdınmı?

   • Tesekurler Ulkercim . Yok canim oyle buyuk bi kutlama yapmadim sadece kendi ailemiz ve amcamlar oldu . Ama yine cok mutuluydum dun cok eglendim .

  • Aylincim ben bu mesajına yazmıştım ama çıkmamış, tekrar yazayım bari;)
   Aşık kahraman güzelmiş:)
   Bizimde seninde kahramanın..Kahramanımız yakışıklımız.
   Çocuklara silah’ı göstermemek için yaptığı o hamla gerçekten çok güzeldi. Ömer kadar düşünceli olamadı babası Koray’a ve Yasemin’e yaptıkları yüzünden.
   Yasemin dinledi Kora’yı ve hak verdi ona bu konuşmayı biz şimdi görmedik ancak daha sonra gösterecekler diye umuyorum. Koray’ın Söyledikleri önemli çünkü.
   Evet Fikret’i tanıyormuş. bence Ömer, Fikret ile iş yaptı, hatta Ömer’in babası ile de fikret iş yaptı gibi geliyor bana bakalım.
   Doğum günü çocuğu Aylincim:)

   • Insallah izliyip gorcegiz . Trt bu gun proqraminda Erkan ropertaj vermis izledinizmi . Ben izledim cok harika bi insan ya cok mutavazi , cok sade bir insan . Ve hattda cok guler uzlu biri . Bir o kadarda duyqusal oldugunu soyledi . Ayleden gelen bir sey oldugunu soyledi . Ben Erkan Mericin bu haline bayildim

    • evet gördüm, hatta Resul abi buraya onun resmini eklemiş sağolsun aldı götürdü beni yine o resim, ah ne olacaksa artık benim bu halim 🙂
     Onu boşuna sevmediğimizi gösterdi bir kere daha sağolsun Erkan o röportajında.

 7. Hadi bakalim ilk yorum benden mutis bi bolumdu omer bi kez daha zehra icin canini tehlikeye atdi gor bunlari zehra gor su adami uzme artik bulmus dalyan gibi cocugu hala bunuyo deli kiiiz