Adını Sen Koy 112. Bölüm Analizi 21 Şubat Özeti

Burak 21 Şub 2017 Adını Sen Koy  0

Zehra Ömer’in Başının Tatlı Belası
Üç Harf Yanyana Kaç Şekilde Gelir Bilirmisin ?
Aşk dersin..
Sen dersin ..
Ben dersin ..
Sen Ben biter Biz dersin.

 

Ömer, Zehra’yı evine bıraktıktan sonra mahalleden ayrılırken, Yasemin’i kaçırırlarken gördü ve hemen peşlerine düştü.
Zehra ise evde daha kapıdan içeri girer girmez Ömer geldi aklına ve onu düşünmeye başladı. Bir yandan ev işlerini yaparken bir yandan da hep Ömer var aklında kendi kendine konuşuyor, kızıyor ona..

Seviyorsun sen Ömer’i Zehra hem kızıyorsun hem de düşünüyor biran aklından çıkaramıyorsun. Hadi hayırlı olsun sevdan. Nede olsa Cemre misali Ömer’in kollarına dün düşmüştün etkilendin ondan.

Ömer adamların peşinde arabayla epey bir takip ettikten sonra, Ömer’i fark ettiler ve izlerini kaybettirdiler. Ömer de Tayfunu aradı plakayı verdi kime ait olduğunu öğrensin diye.

Salim amcada dükkanı o halde gördükten sonra eve erken geldi. Zehra babasını görünce neden erken geldiğine anlam veremedi. Salim amca da Zehra üzülmesin diye dükkana olanları anlatmadı. Zehra evde temizlik, yemek, ev işleri yaparak kardeşi Yasemin’in yetişemediği işleri tamamlayarak ona yardım etti. Kardeşi kursta ders çalışıyor diye düşünüyor Zehra.

Zehra ütü yaparken kardeşinin kıyafeti eline alınca o patlama anı aklına geldi. Babası da ayağınıza taş dokunmasın dedi de, kızı Koray’ın babası tarafından kaçırıldı haberi yok.

Zehra evden ayrılıp konağa dönmeden önce Leyla’ya uğrayacaktı ki, Ömer yolda arabasında ne yapacağını düşünüyor. Ya o da tehlikedeyse diye düşündü ve Zehra için endişelendi. Direkt Zehra yı almaya mahalleye gitti yolda Zehra ile karşılaştı.

 

Arabadan indi Ömer, Zehra ile ayak üstü konuştular. Zehra ya ailesini sorunca neden soruyorsun ? dedi Zehra. Ömer de senin Ayşe için yaptıklarını düşününce normal değil mi? dedi.

Ömer Zehra ya minnettar Ayşe için yaptıklarından dolayı ve şimdi de gözlerinin önünde Zehra’nın kardeşinin kaçırıldığını görünce Ömer. Zehra hem üzülmesin diye hem de kardeşi Yasemin’i bulup getirmek için elinden geleni yapıyor. Ancak şimdilik Zehra’nın kardeşinin kaçırıldığından haberi yok.

Aşk; bilmektir Ey Sevgili!
Bir tek yâri bilmek, onu candan daha aziz bilmektir. Ondan gayrı bildiklerinin hiçbir şey olduğunu dünyanın onunla mana bulduğunu bilmektir.
Onun selamı ile gelen bela olsa Eyvallah diyebilmektir.
Kızmana, gülmene, gelmene, gitmene hepsine Eyvallah. Bilesin!

Vay Vay Vay Ömer Zehra ya “EVİMİZE GİDELİM “dedi. Artık Ömer’in evi, Ömer’e göre Zehra’nın da evi. Bu iş Ömer cephesinde tamamiyle bitmiştir. Önceler de o benim eşim dedi, karım dedi, biz dedi, şimdide evimiz dedi daha ne olsun?. Hadi o zaman şimdi sıra Zehra cephesinde bunların olmasında sıra, ondan sonra da anlaşma evliliği gerçek olma yolunda aşka yelken açar bize de bunu seyretmek düşer.

Biz sevdik mi yer oluruz. Biz sevdik mi sel oluruz. Biz sevdik mi lâl oluruz. Biz sevdik mi cân oluruz.

Zehra orası senin evin, orası benim sadece çalıştığım yer dedi ve öyle bindi arabaya ve yolda giderlerken Tayfun aradı Ömer’i, şimdi müsait değilim dedi rahat konuşamadı, sadece çok önemli halletmeliyiz dedi Ömer. Zehra da merak etti kimle ne konuştuğunu, içinden sorular sordu ve bu soruları sorarken hep evlilik yüzüğü ile oynuyordu.

Bu yüzükle oynama aşamasından Ömer de geçmişti. Ömer çok yol kat etti. Demek ki sır bu yüzükte. Zehra da yüzükle oynadığına göre gerçek evliliği eş olmayı düşünüp bilinç altında o şekilde hareket ediyor farkında olmadan bedene yansıması bu. Zehra sen bilinçaltında Ömer’i eşin olarak görüyor ve o şekilde onu merak ediyorsun öylemi? hadi hayırlısı.

Zehra yüksek sesle aslında beni ilgilendirmez dedi. Ömer de aslında ilgilendirir dedi. Nihat’ın gözü üzerimizde işle ilgilide olsa her şeyi bilmen gerekiyor, “SONUÇTA KARI KOCA ARASINDA SIR OLMAZ” Her ikisi de şaşkın şaşkın birbirine bakıyorlar. 😀

Bunlar gibi yeryüzünde bir çift daha var mı?  Sizi seviyorum ben, masum küçük çocuklarım aşık olmuş birbirine, eş olmuş, karı koca olmuş, sır olmaz diyor Ömer Zehra’sına. Hadi Zehra sıra sende, Ömer sana açık açık sen benim eşimsin, benim evim senin evin diyor. Aramızda sır olmaz çünkü; biz bir evli çiftiz diyor. Adam daha ne desin?

Sebepsiz sevmektir aşk.
Nedeni olmadan bağlanmak birine..
Gözlerine baktığında erimektir içten içe.
Ellerini tuttuğunda titremektir tüm benliğinle.
“Hatta sarılamamaktır utançtan,
Çünkü utanmaktır sevmek aslında”.

Beton cephesinde aşk devam ediyor. Çiçek almış Mehtap’a çiçekçi getirdi verdi ve Mehtap çiçek için teşekkür mesajı attı Beton’nun telefonu  dıd dıd. Beton çok mutlu.

Fikret, Yasemin’in eli kolu bağlı resmini çekip Koray’a mesaj olarak gönderdi. Babasını arayan Koray çok sinirli Yasemin’i kaçırdığı için.

Ayşe de akşam yemeği planları yapıyor ama hiç gerçekleştiremiyor çünkü hep bir sorun çıkıyor. Yemeğe gidemiyorlar.

Salim amca kızı Yasemin’e ulaşamayınca Zehra yı aradı o an Ömer ile arabada olan Zehrayı Ömer tekrardan babasının evinin yakınlarında indirdi. Ve arkasından o duymadan merak etme kardeşini sana geri getireceğim dedi.  Zehra yı bıraktıktan sonra yolda giderken Yasemin’in arkadaşlarını öğrenmek için Leyla’yı aradı Ömer. Alper’i ve Funda yı öğrendi ve Alper ne biliyormuş bakalım diye onun evinin olduğu yere gitti.

Koray da Yasemin’i kurtarmak için babasının söylediği yere gitti. Yasemin’i buldu tam kaçıyorlardı ki, babası ve adamları geldi. Fikret Yasemin’e tanışmadık değil mi? Ben Koray’ın babası diyerek kendini tanıttı.

Koray, Yasemin’e ailesinin öldüğünü söylemişti yalanı ortaya çıktı.

Ömer Alper’i buldu ve sen Yasemin’in arkadaşı değil misin ? ne biliyorsan anlat, yoksa seni hapse tıktırırım dedi.

Zehra da evde, önce Ömer den yardım almayı istese de son anda vazgeçti. Babasına mesaj bırakıp dışarıda kardeşini aramaya çıktı. Funda ile karşılaştı yolda ve Funda Zehra’ya, Yasemin’in Koray ile kaçtığını ne zamandan beri sevgililerdi dedi.

Yalancı Funda kaçma falan yok, kız kaçırıldı bilip bilmeden konuşup da adamın asabını bozma.

Ömer de Alper den Yasemin’i kaçıranın Koray’ın babası Fikret Soylu olduğunu öğrendi.

Zehra’nın aklında hep Ömer var.

Aşkımda sen
Sevgimde sen
Aklımda sen
Hayalimde sen.

Sen o kadar çok işlemişsin ki içime
Bu can sensiz nasıl yaşayabilir?
Senin özlemine nasıl dayanabilir?

Gözlerimde hayalin
İçimde sönmeyen ateşin
Kalbimde ölmez aşkın var.

Nereye baksam
Neyi düşünsem
Neyi dinlesem
Hep sen gelirsin aklıma.

Gecemde, gündüzümde
Uykularımda, düşlerimde
Nerede olursam olayım
Hep seninleyim.

Kalbimde, damarlarımda
Sen Ömer
Beni güldüren
Sen Ömer
Özlemle ağlatan
Sen Ömer
Her yerde
Hep sen varsın Ömer

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy 112. Bölüm Analizi 21 Şubat Özeti” üzerine 15 yorum

 1. Azəri qızı dedi ki:

  Salam Aylincim təbrik edirəm böyük qız olasan sənə həyatda can sağlığı üzün və mənalı ömür keçirməyini arzulayıram ürəyində nə arzular varsa həyata keçsin səni çoxlu-çoxlu öpürəm♡♡

  1. Aylin dedi ki:

   Tesekurler canim benim , cok saq ol.

 2. aslı dedi ki:

  Ir, şuanda senin yazdığın o son satır aklımda ve Ömer’in kafasına silah dayanmış resmi karşımda.
  Eğer Ömer ile Nihat düşman olurlarsa, biran o silahı Nihat’ın çektiğini düşündüm Ömer’e.
  Ömer de elinde silahla duruyor karşımda..
  O da Nihat ile olan kavgası yüzünden Nihat’a silah çekiyor. Bunu gören Ayşe dayanamıyor, kim dayanır ki buna? biri kocası, birisi abisi..
  Her ikisi de, bu şekilde Ayşe’yi öldürmüş oluyor.
  Gerçekten silahla öldürme değil. Ancak onun gibi kendi elleriyle öldürmüş oluyorlar Ayşe’yi. Mecazi anlamda anlatmaya çalıştım kafamdakini.

  1. Ir dedi ki:

   Ben okodogom genel ozetde ayse olenden sonra nihatla omer dosmanligi ortaya cikiyor ama o zaman dizinin bir sezonlok olmasi soz konosoydo sonradan soylendi dizi bir nece sezon olma islemleri baslanmis o yozden senaryo deyise bilir yada deyismis ama ben ono demek istiyordom ki her zarar gelse insana en yakininda gelme ihtimali daha boyokdor conko anlamayan dost anlayan dosmandan cok tehlikelidir simdi biz nihatin omere olan prasnsipli bir gicigini gordok nihat omeri ayse yozonden tahammol ediyor ama kedi kopek gibi ama ayse aradan ciksa ne olacak cok belli

   1. Aylin dedi ki:

    Bence Ayse Olmiyecek . Evet eskiden senaryo oyle yazilmis ola bilir ama , bence seyriciler Aysenin olmesini isdemiyor , ve boyle bir sey olursa tepiki boyuk olacak , soncuda bu dizi cekilib bize sunuluyor ve seyircinin dusuncesi inem verecekler diye dusunuyorum . Hem bence Nihatin Zehra Omer askina katkisi olacak , tabi burdada yazilmisdi

 3. Ir dedi ki:

  Bizim yakisikli polismis, alperi oyle sikistirdi alper ono polis zann etti yazik, hayirlisila fonda pisliyi mahalledende dizidende atiliyor , kiz sirf yasemini cekemiyor diye her kotoloyu yapiyor , herkes ne olor olson yasemin bir sey olmasin , cok iyrenc bir karakter . Yakinda omerin hozonlo hali ve zehraya karsi pismanlik hali yasemin olayi iyle deyisir insallah, omer insanin yoreyini yakiyor , nihatin yapisi soromsoz , bir iki trip atiyor diye iyi karakter sayilmaz bir gon zehrini doker ama omer omorsamazsa nihat avocono yalar , yani omer nihata ben boyle oygon gordom boyle evlendim sanami soracam diye bilir , illa sozlesmeli evlenmisim diye bir seymi olmali?herkes de hakli olsa nihatin hakki yok , nihata sozlesme olor ama omere olmazmi? Sozlesmeli evlilik soc sa nihatda soclodor ama bo adam yapisi koksoz biridir diye eline gecen kozo kolanmak istiyor , dizinin evvellerinde genel senaryoda omerle nihatin dosman olmasini okomosdom ama sonra bir sey olmayinca deyisdiler sandim demek vakti deyilmis , bir az omerle zehranin arasi dozelirse syricide rahat olor

  1. Ülker azeri dedi ki:

   İR tabiki Ömerle Zehranın arası düzelecek. Ama bir az sabr etmek gerekiyor.
   Ama senin geçenlerde dediyin gibi şu Fundaya bir araba çarparsa hiç de fena olmaz…

  2. aslı dedi ki:

   Aman sakın Nihat ile Ömer düşman olmasınlar.
   Yoksa Ayşe çok üzülür. Biri severek evlendiği kocası, diğeri canı gibi sevdiği abisi.
   Ayşe ikisinin arası bozulduğu an hastalanır ve bir daha asla toparlanamaz. Sakın böyle bir şey olmasın ne olur. Üzüntüden Ayşe ölür o zaman.

 4. Aylin dedi ki:

  Yasemene icim cok acidi ya ve soyleyimki bu gun rolunun hakini gercekden iyi verdi , ben ergen asiklari hec sevmem hele boyle kacirilma filan olunca daha cok rahatsiz oliyorum , ama sonucta senarist yazmis , bir bildigi vardir , ve bizede cekilen emeye sayqi duymak duser . Ve bir acidanda baktigimizda , bu olay Omer ve Zehra arasindaki baglari saglamlasdiracak , Omerin artik Zehraya karsi hic bir guvensizligi kalmamis ve gun Evimize gedelim demesiylede bunu bir daha kanitladi , Ve Zehrada bu olaydan sonra Omere guvenecek Ona inanacak sanirim . Zehra omere kizgin ama onu dusunmedende edemiyor , Omeri dusununce , ne yapsin kiz her ise yetisemiyor diye soylendi , sanki bu cumle Omeri aklindan cikartacakmis gibi . Bide bir sey soyliyecegim Zehra hep Omeri kiskandiginda gozlerini kiyiyor , sanki Omerin ne dusundugunu anliyicak gibi . Omer iyi soyluyorsun kari koca arasinda sir olmaz diyede . Bunu bildigine gore irelide cok dusunceli, cok iyi bir es hayat arkadasi olacaksin Zehraya . Ama simdi sen sirlarla dolusun Omer. Birde fark etdinizmi Omer Fikreti tanimiyor gibi geldi bana tanisydi adini duyunca bi tepki verirdi , demeki Omerin Fikretle bir baglantisi yok geriye Zehra kaliyor . Fikret bu yapdigiyla oglunu elde etmek isdiyor , oglunu yaninda tutmak isdiyor ama , simdi oglunun sevgisini kazanamiyacagi belli Geriye kalan kocaman bir kizginlik , ofke ve nefret , ve Omeride takdir etmek gerikiyor , nasilda hemen cozdu Yasemeni kaciranlarin kim oldugunu ,

  1. Ülker azeri dedi ki:

   Aylin mutlaka DOĞUM GÜNÜ sayfasına bak. Sana şiir yazdım;)

   1. Aylin dedi ki:

    Benim canim arkadasim , tatlici Ulker kiz sende ne cevherler varmis oyle , bende dunden beri arayip duruyorum bunlar nerde yazmislar pilan yapmislar , canim Aslim senede tessekurr ederim Resul abi senede cok tessekur ederim , bazan bende dusunuyorumda pis dunyaya gelmisim , ama sizin gibi guzel insanlarla karsilasinca . O kadarda pis olmadigina karar verdim . Ulkercim bana yazdigin siirde mukemel ellerine saqlik , cok beyendim yazib sakliyacagim , her okudugumda seni hatirliyacagim , ertogrul sayfasinda bakdim harika dileklerde bulunmussun , aldigim en guzel tebrik oldu . Tabi Erkan Meric fotografi almadim senin dediyin gibi fotoraf olsaydi mutlulukdan bayilacakdim her halde ama olsun , her yer zaten Erkan Meric Fotorafi . Yinede tekrar tekrar tessekur edirim bu dogum gunumu benim icin unutulmaz etdiginiz icin .

  2. aslı dedi ki:

   Yakışıklı james bond Ömer, ondan hiç kaçarmı kaçmaz.
   Doğru bir tesbit Zehra gözlerini kısıyor.

 5. Ülker azeri dedi ki:

  Tatlı delim şu an saat 00:30 her kes uyuyor ama Beyaz ve ben çilekli muzlu bol kremalı pasta yiyoruz. Bir az analiz okuyorum, bir az pasta yiyorum. Bir az analiz okuyorum, bir az pasta yiyorum. Her ikisini aynı anda yapyorum:) Sanada pasta vermek isterdim ama bu gidişle bir şey kalmicak gibi görünüyor;)

  Diyer sayfadakı yorumunu okudum. Kızım tabikide senin tavsiyelerini dinliyicem:) çünki sen benim arkadaşımsın:) canımsım:)

  Kusura bakma bazen bazı şeyleri söylemeyi unutuyorum. Evet ben resimle ilgileniyorum. Gerçi ilgilendiyim, sevdiyim o kadar hobilerim var ki, şiir yazmak, resim çizmek onların yanında sönük kalır… Bu arada dün çizmeye başladığım eşşeyin resmini bitirdim. Çok güzel oldu bence;)
  Analizin de muhteşem olmuş;)

  1. aslı dedi ki:

   Tatlım seninle aynı sayılırız şuanda burada saat 00 45 herkes uyuyor ben ayakta.. sana afiyet olsun. Beyaz sev benim için.
   Yetenekli arkadaşım benim:)
   Teşekkür ederim.

   1. Ülker azeri dedi ki:

    Tatlı delim asl ben teşekkür ederim. Beyaz şu an uyuyor. Bir görsen üstü başı krema olmuş. Resmen tatlıcı Ülkeri tatlı kedisi olmuş…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.