Adını Sen Koy 111. Bölüm Analizi 20 Şubat Yorumları

Burak 21 Şub 2017 Adını Sen Koy  0

Adım Adım Aşka Yolculuk
İlk Cemre Düştü Ömer ile Zehra’nın gönlüne..

Seni ruhuma cemre diye damlatmadıktan sonra ben bu bedende neyleyeyim? Aşk da sen, hasret de sen, ben de sen..
Ömer Zehra ve Nihat, çalışma odasındalar. Nihat, Ömer’in ofisinde bulduğu evlilik sözleşmesini tam gösterirken Ayşe geldi ve Nihat hemen sözleşmeyi kaldırdı. Ayşe, Zehra ya yüzüğü Nihat almış, ben gizlediğimi saklamakla hata yapmışım sır saklamak hiç bana göre değilmiş dedi.

Ayşecim sen eşine yüzüğümü gördün mü? diye sorsaydın bu kadar üzülmezdin biraz da sende suç, sormadığın için. Eh Nihat da suçlu, O da sana ben yüzüğü parmağının ölçüsüne göre yaptırmak için alıyorum demedi. Bu konu da her ikinizde suçlusunuz. Neyse sizin cephenizde işler tatlıya bağlandı da..

Ömer ve Nihat cephesi hala karışık ve Ayşe bu evlilik sözleşmesini bilmiyor, bilmediği içinde Ömer çok endişe ediyor, Nihat ya söylerse diye kendisine soruyor? Nihat da iki kişinin bildiği sır değildir diyerek Ömer’in damarına basarak üstü örtülü onu tehdit ediyor. Eh Nihat bir yerde haklı bu sözleşmeyi 2 değil daha çok kişi biliyor kim bu bilenler?

Hadi sayalım

1) Ömer,

2) Demir,

3) sözleşmeyi hazırlayan avukat,

4) Zehra,

5) Sevim yani Zehra’nın annesi,

6) Nihat.

Birde biz seyirciler biliyoruz eh ortada sır diye bir şey kalmamış. Bilmeyen kişiler kalmış onlarda öğrenirse hele Ayşe ve Alev ortalık karışır. Ömer’inde en çok korktuğu bu zaten Ayşe ve Alev’in bu evlilik sözleşmesini öğrenmesi bakalım daha kimler öğrenecek?.

Kimileri mutluluğu karşısındakini mutlu etmekte bulur, kimileri satın almaya çalışır. Dedi Nihat ve hem Ömer den, hem de Zehra dan bu konu ile ilgili bir açıklama bekledi. Ancak Ömer Nihat’a herhangi bir açıklama yapmadı. Kendi yapmadığı gibi Zehra ya da yaptırmadı.

Mutluluk bir seçimdir. Ya mutsuz olmayı seçersiniz yada mutlu olmayı başka bir seçenek yoktur. Bu şekilde ya birilerini mutlu edersiniz yada mutsuz edersiniz. Bu seçimi de birey kendisi yapar.

Hem mutlu olmak hem mutlu etmek. Mutlu olursan mutlu edersin, mutlu edersen de mutlu olursun. Mutluluğu satın alamazsınız bazı şeyler para ile satılmazlar.

Ömer tedirgin Nihat ile Ayşe’yi yalnız bırakmak istemiyor

Alev her zaman ki gibi yine hain planlarının peşinde, Nazan da ona evde olup bitenleri anlatmakla meşgul. Alev, Nazan’dan Ömer ile Nihat’ın konuştuklarını duyduğunu söyleyince aynanın karşısında Alev Nihat’dan için; yoksa beni Ömer’e şikayet mi ettin Nihat? Sen çok oldun çok, suyun ısınmaya başladı bile dedi aynanın karşısında Alev o aynanın karşısında sen varsın ayna seni gösteriyor Nihat’ı değil 😀

Beton Mehtap’a iyice aşık bakalım Mehtap Beton olduğunu öğrenince neler olacak? Belki de hiç öğrenmeyecek mesajlaştığı kişinin Beton olduğunu.

Nihat sürekli Ömer’in sır sakladığını imalı imalı dile getiriyor ev içerisinde, ev halkı anlamasa da Ömer çok rahatsız bu durumdan Ayşe’ye söylemesinden çok korkuyor. Ayşe ve Nihat birlikte akşam yemeği yemeğe dışarı çıktılar. Ömer gibi Zehra da tedirgin ikisi aynı anda söylemez herhalde dediler. 😀 bir bütün Ömer ve Zehra artık aynı anda aynı şeyleri düşünüp söylüyorlar ritmik olarak uyumlular.

Artık aynı anda hareket etmek için ortak karar alıyorlar. Telefonla aramasına engel oldu Zehra Ömer de mesaj çekti uyanık Ömer kafasına koyduğunu yapar kaçarı yok. Ömer hala korkuyor ve bu korkusunu Zehra gidermeye çalışıyor, Zehra konuşuyor Ömer de onu dinliyor güzel.

 

Fikret oğlu için kötü planların peşinde, bu kötü planlarından biri Salim amcanın dükkanını adamlarına yağmalattırmak. Bunu da adamlarına yaptırdı. Koray bunu öğrenmesin diye de arkadaşı Alper yardım ediyor Fikret’e.

 

Ömercim Ayşe için öyle endişeleniyor ki, kardeşine söyleyemediği bu sahte evlilik ortaya çıkarsa bunu da Nihat yaparsa diye. Akşam yemeği için dışarda olan Ayşe abisini arayarak asya yı sordu. Yatma vakti olduğu için Ömer Zehra’yı yatakta uyuyor zannetti yorganın şeklinden dolayı, oysa ki Zehra su almaya mutfağa gitmişti. Ömer bunu bilmediği için kapıları kilitlemiş banyoya geçmişti. Su alıp gelen Zehra odaya giremedi dışarda kaldı. Yapacak bir şeyi olmayan Zehra kapıya yaslanıp beklemeye başladı. Ömer oda da su kalmadığını fark edince kilitli kapıyı açtı ve hiç beklemediği bir anda kapı açılınca Zehra bir cemre gibi Ömer’in kucağına düştü.. Her ikisi de çok masum ve çok tatlılar. Belki de ben sizi bu masumluğunuzdan dolayı seviyorumdur.

Gökten bir yağmur damlası gibi, Ömer’in kollarına düştü su damlası Zehra. Gökyüzünden birinci Cemre düştü Ömer’in kucağında, hoş geldin baharın aşkın müjdecisi Cemre. Su damlası Zehra. Ömer’in yüreğine bir kor gibi düştün hayırlısı olsun bakalım.

Cemre gibi düştün yüreğime Sanki gelecek Baharın müjdesi gibi idin.

CEMRE DÜŞMESİ NEDİR?

Arapça kökenli bir kelime olan “Cemre”‘nin sözlük anlamı kor yani ateştir. Halk arasında ise sıcaklığın artması olarak bilinir. Cemrenin ilkbahar başlamadan hemen önce 7 gün arayla havaya, suya ve toprağa sırasıyla düştüğüne inanılır. Bu düşen cemreler sayesinde hava, su ve toprak ısınır.

Halk arasında cemre düşmesiyle birlikte Hıdırellez ve nevruz kutlamaları başlamaktadır. Cemre düşmesi Türk kültüründe de önemli bir yere sahiptir. Kültür ve edebiyat alanında kendine yer bulmuştur. Osmanlı zamanında Divan şairleri cemre zamanlarında önemli kişilere övgü şiirleri yazarlardı. Bu şiirlere ‘cemreviye’ denilmektedir.

Sabah olduğundaysa kısa sürede olsa Zehra yı seyreden bir Ömer.

Asya’nın okul gezisi nedeniyle hafta sonu tatil planı suya düştü tatil yok.

Nihat’ın keyfi yerinde, Ayşe’nin de dikkatini çekti bu keyifli Nihat’ın halleri. Ama Ömer bu keyifli Nihat’ dan rahatsız konuşmak istedikçe tepkisini dile getirmek istedikçe Zehra onun öfkesine hakim olması adına onu hep durdurup frenledi. Hatta bir ara Zehra Ömer’in elini tuttu, bu şekilde Ömer’i durdurdu ve bunu gören Alev sinir oldu.

İpleri eline alan Nihat, buna sinir olan Ömer çalışma odasında. Nihat Ömer’e neden sözleşmeli bir evlilik yaptığını sorduğunda Ömer ona hafızanı zorla istersen o gün ofiste olanlar, bu korkunç anlaşılmaya sebep olanda sensin dedi ve Nihat o gün o yanlış anlaşılmaya sebep olan sendin, yalanı söyleyende dedi ve gitti.

Zehra geldi ve Ömer’i Nihat’ın peşinden gitmesine engel oldu. Ömer kızgınlıkla adam bana böyle bir şeyi nasıl yaparsın diye soruyor? Sanki bütün bu olanların sorumlusu o… ( değil ) dedi ve yine kaldı ama bu kez Zehra yı incitti kalbini kırdı.

Bu sahte evlilik sözleşmesi, Nihat ile Zehra’nın şirkette birlikteyken Nihat’ın yerden Zehra’nın kolyesini alıp Zehra’ya vermek üzereyken Ömer’in bakış açısından Zehra Nihat’ın sevgilisi gibi düşünmesi Ayşe’nin de üzerlerine gelmesiyle başlamış. Ayşe üzülmesin diye söylenmiş bir söz ile başlamıştı her şey. Ah be Ömer yaptın yine yapacağını dilin kemiği yok işte üzdün Zehra’yı.

Ağlamak üzere olan Zehra hiç konuşmadan çalışma odasından çıktı. Ömer pişman olmuştu arkasından gitmek istese de kendini durdurdu.

Demir, şirkette şirketin mekanı değişmiş. Leyla Zehra ile telefonda konuşuyorlardı. Leyla geçmişinde yaşadığı ilişkiden korktuğu için, geçmişte yaşadıklarını yaşamaktan korktuğunu söyledi. Demirde bu konuşmanın bir kısmını duydu. Acele etmek istemiyorum, panikliyorum sözlerini hatırladıkça Demir, mesele sen olunca iş değişiyor. Seni üzmeyeceğim her şey senin istediğin gibi olacak dedi kendi kendine.

Demir Leyla dan özür dileyecekti ki, Tayfunla Leyla nın konuştuklarını gördü ve vazgeçti konuşmaktan.

Ah Demir, sen Ömer’e neden anlatmıyorsun. Terzi kendi söküğünü dikemezmiş senin ki de o hesap. Bir Ömer ile konuşsan belki O da sana yol gösterir olmaz mı?

Zehra babasını görmeye gitmek istediğini söylediğinde Ömer bende şirkete geçeceğim seni de bırakırım dedi. Zehra tam gidiyordu ki, Ömer kolundan tuttu ve ben içeride öyle demek istememiştim. Ömer Zehra yı bu sözle üzdüğünün farkında, farkında olması güzel ve harekete geçip hamle yapması da baya yol kat etti Ömer. Eski Ömer ile Şimdiki Ömer arasında dağlar kadar fark var. İyi anlamda.

Fikret’in adamları dükkanı talan etmişler Salim amca dükkana geldiğinde yıkıldı. Öncesinde Yener yapmıştı, şimdi de bu adamlar. Daha da kötüsü Fikret adamlarından Yasemin’i takip etmelerini ve kaçırmalarını istiyor.

Ömer Zehra yı mahalledeki evlerine bıraktı. Arabadan inerek Zehra ya ne zaman alayım seni dedi. Zehra da babamı ikna edebilirsem hastaneye götüreceğim. Deyince işin uzun sürerse haber verirsin dedi. Zehra eve girene kadar Ömer arkasından öylece baktı, ancak bu bakış her zamanki bakışlardan farklıydı. Üzgündü, pişmandı Ömer. Zehra yı üzdüğü için.  Bir üzgün Ömer öylece Zehra’nın arkasından baktı.

 

Tam arabasına binip gidecekti ki Yasemin’i gördü. Fikret’in adamları Yasemin’i kaçırdılar ve bunu da Ömer gördü. Bakalım neler olacak? Ömer bu durumdan Zehra ya bahsedecek mi?

İlk Cemre Düştü Ömer ile Zehra’nın gönlüne

Soğuk bir kış gününü
Yaşıyorken bedenim
Gördü melek yüzünü
Isındı bak yüreğim…

Buz tutan şu hislerim
Seninle şimdi sıcak
Hüzün dolu gözlerim
Artık neşe saçacak…

Gönül bahçem canlandı
Kuşlar hep ötüşüyor
Çiçeklendi, dallandı
Kalbim bahar yaşıyor…

Cemre düşer ya hani
Hava, su ve toprağa
Isıtır ya her yeri
Hayat verir çorağa…

Sende benim bahtıma
Cemre olup düşensin
Çiçek açmış dalıma
Hiç kırağı düşmesin…

Halim AKIN

 

 

Sana dair ne varsa, ben hepsini aşk bildim. Sevda bildim.. Seni sen bildim de sevdayı sana bildim. Aşka sen diye bakmadıktan sonra ben aşkı neyleyeyim? Seni ruhuma cemre diye damlatmadıktan sonra.. Ben bu bedende neyleyeyim..? Aşk da sen, hasret de sen, ben de sen.!

 

Sen bana gelirsen öyle sıradan bir geliş olmaz. Bahar gibi gelirsin bana. Sen benim yüreğime düşen ilk cemremsin. Hemen kandım, o yüzden açtım çiçeklerimi. Ya bana bahar gibi gel ya da giderken arkana bile bakma. Yalancı cemreymiş derim solarım, hasat kırarım.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy 111. Bölüm Analizi 20 Şubat Yorumları” üzerine 4 yorum

 1. Ir dedi ki:

  Yine sayfanin tarihi sef yazilmis 18 diyil 20 sobat olmali

 2. Aylin dedi ki:

  Kimileri mutlulugu karsisindakini mutlu etmekde bulur , kimileri satin almakda . Nihat bu kelemilei soyledi sozlesmeyi bulmasi uzerine , tam doqru adamlara kulandi ama kendi acisindan yalnis kulandi . Evet nihat Omer satin aldi ama . Karsisindaki kardesini mutlu etmek icin satin,aldi Zehrada oyle. bi gun bunu anliyicaksin . Nihatin bunu kotuye kulanacagini dusunmuyorum, cunki , Ayseyi seviyor Aysenin hasta oldugunu bilmesede ., bunun Ayseni kotu etkiliyecegini bildigi icin soylemiyicek ayseye . Biraz Omeri qiciq edib kecmisin acisi cikartiyor sanki . Hani soyluyorlar ya her basarili erkegin ardinda bi kadin vardir . Evet bu biraz bizim ciftimize uzak duruyor ama yinede Omer surekli Nihati aramak isdediginde , sonra Nihatin ustune yurudugunde , Nihatin arkasiyca getmek isdediginde onu durdurmasi benim aklima bu cumleyi getirdi , cunki Omer Nihatin ustune surekli getseydi Nihat belkide sinirlenib her seyi aciga cikardardi , ama Zehra bunu onledi hemde Omerin elini sikica tutarak . Ve demeki Zehranin elini tutmasiyla Omer dura biliyormus Zehra Omeri durdura biliyormus . Tabi Alevede goz dagi vermis oldu boyle . Sonra Ayse seni boyle gormesin dedi , Omerde nasil dedi Zehra Omerin taklitini yapdi . Sen bak bizim bu Zehraya biz Omerin yuzune bakmiyor derken, o Omerin yuzunun ifadesini , her kesden iyi biliyormus demeki Omeri bu kadar dikatlice izlemiski Omerin taklitini yapa biliyor . Ayrica onu soyleyimki cok tatliydi Zehra . Hani cocuklar sinirlenince oyle bakiyorlarya tipki oyleydi tatligi . Eeee saf su damlasinin dusecegi yerde toprak olmalidirki . Topraga hayat versin onu yesertsin . Zehra Omerin kucagina dusdu , Omerin o sikintili aninda onu biraz olsada kotu dusuncelerden uzaqa apardi . Omer Zehrayi biraz kirdi , ve pisman oldu . Zehrayi mahelleye goturdu . Zehranin arkasindan arabadan indi . Zehra Omerin neden boyle yapdigini anlamadi sanki . Zehra ben soyleyim , adam senin yuzunu biraz daha gormek icin sesini biraz daha duymag icin yapiyor . Eeee birazda yapdigi hatanin pismanligi icinde , sanki senin yuzunden o uzgun ifadeyi silmek icin bakiyor arkanca . Ve bu gun kaharaman enisteyi gorecegiz insallah . Ben costum qaliba, bu bolum beni bak ne hallere saldi.

  1. DERYA dedi ki:

   Sabırsıkla bekliyorum akşami arkşama kadar patlacam galiba.

  2. aslı dedi ki:

   güzel bir bölümdü. Zehra senin dediğin gibi bir su gibi toprağa can vermek için Ömer’in kollarına düştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir