Adını Sen Koy 11. bölüm Özeti ve Analizi(180 Bölümde Devri Alem)

Burak 21 Haz 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy da 180. Bölüme Kadar Ömer ve Zehra Neler Yaşadılar? Nerden Nereye Geldiler? 

 1. Bölüm

Zehra Asya yı Bodrum dan Kurtarır ve Ömer ile Zehra’nın Nikahı Kıyılır Resmi Olarak Artık Ömer ve Zehra Evlidirler.

Zehra ve Asya konağın bodrumunda mahsur kalmışlardır ve onların orada olduğunu kimse bilmemektedir. “Alev sadece Asya orada diye biliyor, Zehra dan haberi yok.”

Zehra çok korkan Asya’yı sakinleştirmek için elinden geleni yapar. Elektrik kontağından dolayı çok patlama olur ve her an yangın çıkma tehlikesi vardır.

Ömer ve Demir bahçenin her yerine bakar, Hediye abla ile Ökkeş amca da ve nikah memuru daha fazla bekleyemeyeceğini, başka bir nikaha yetişmesi gerektiğini söyleyerek konaktan ayrılır.

Öyle bir konağın, öyle bakımsız bir bodrumu olur mu? Olurmuş demek ki, elektrikten sonra şimdi su borusu patladı ve eğer su ile elektrik birbirine değerse felaket olur. Büyük bir yangın çıkar.

Bunun farkındaydı Zehra ve bir şeyler yapması gerekiyordu. Duvağını başından çıkarıp su sızdıran boruya bağladı, lambalar bir bir patlamaya başladı, tehlike giderek artıyor ve Zehra Asya yı da alarak merdivenlerden yukarı çıkıyor kapının orada beklemeye ve kapıya vurarak yardım istemeye başlıyor Zehra.

Ama sesini duyan yok.

Ayşe ise, kızı için çok üzülüyor ve biran önce bulunmasını istiyor. Alev yanına gelince, Ayşe en son sen bahçede gördün deyince,

Alev; görmediğini, en son Zehra’nın yanındaydı, böyle bir zaman da Zehra nerede? Deyip, ona soralım belki o biliyordur diyerek odasına bakmaya çıkıyor Alev. Zehra yı bulamıyor.

Ayşe yine fenalaşıyor ve bayılıyor,

Müzeyyen anne, Nihat, hediye abla Ayşe’yi biran olsun yalnız bırakmıyorlar. Alev de gelininiz gitmiş diye geliyor salona.

Ökkeş amca, Ömer’e her yere baktığını ama Asya’yı bulamadığını söyleyince, Demir gizli bir yeri var mıydı? hani çocukların olur ya diyerek, Ökkeş amcanın kedi sırrını hatırlamasına sebep oluyor Demir.

 

Ökkeş amca da Asya’nın sizlerden sakladığı bir kedisi vardı, onu bodrumda saklıyordu deyince Ömer ve Demir bodruma bakmaya gittiler.

Zehra ise, çok korkan Asya yı sakinleştirmek için küçük bir oynamaya başladı Asya ile göz gözedir oyunun adı. Kim gözünü önce kırparsa oyunu o kaybeder. Bu oyun sayesinde bir süre Asya’yı sakinleştirmeyi başardı Zehra. Bir patlama daha olunca her ikisi de çok korktular. Zehra içinden ne olur Allah’ım biri gelsin diye dua etmeye başladı.

Alev de Ömer’in Asya’nın olduğu yere gittiğini görünce onu durdurmak ister, Zehra da kayıp der. Ömer umursamaz odasındadır der ve önceliği Asya ya verir. Ömer için Asya Zehra dan daha önceliklidir.

Ömer ve Demir bodrum kapısının önüne gelirler. Kapıya bakan Ömer kapının kapalı olduğunu görünce kapıyı açıp da içeri bakmak aklına gelmez ve geri döner. Demir de polisi ararken, Zehra içerden kapıya vurup sallayınca kapıyı, Ömer fark eder ve geri döner açar kapıyı.

Karşısında Zehra, kapı aniden açılınca dengesini kaybeder ve Ömer Zehra yı düşecekken tutar. Makyajı bozulmuş, gelinliği mahvolmuş Zehra’nın gözlerine bakar ve gözlerini Zehra’nın gözlerinden ayıramaz Ömer.

Zehra da aynı Ömer gibidir. Göz göze oyunu Ömer ve Zehra arasında devam eder Asya dan sonra.

Asya’nın dayı demesi ile kendine gelen Ömer, Asya yı almak için aşağıya inince, kopmuş olan elektrik kablosu tam Ömer’e değecekken Zehra son anda kabloyu tutar ve Ömer’in hayatını kurtarır. Birlikte o bodrumdan çıkarlar.

Ömer çıkar çıkmaz Zehra ya kızmaya başlar. Ne işiniz var burda, Ayşe ne halde senin haberin var mı? niye kimseye haber vermedin? Kapıyı kim kilitledi? diye.

Sinir küpü Ömer kızmadan önce bir dinle, DİNLE DİNLE DİNLE beni iyice sinir ediyor senin bu hallerin Ömer. Zehra ya iyi misin? diye sor, nasıl oldu? de ve dinle, açıklama yapmasına izin ver ama nerede, aksi, sinir küpü inatçı Ömer daha sayayım mı?

Zehra ağzını açıp da konuşamadı, konuşmasına izin vermedi ki, sinir küpü Ömer. Asya da dayısının Zehra ablasına kızmasına daha fazla dayanamadı ve Zehra ablam beni kurtarmaya geldi, ben içerde kilitli kalmıştım, sonra O da kilitli kaldı dedi.

Ömer’in soracağı soruları Demir sordu Zehra ya, iyi misin? neler oldu orada diye. Demir Ömer den daha anlayışlı.

Yener de her yerde Zehra yı arıyor, onu tanıyan arkadaşı Leylanın evine giden Yener, Leylayı evde bulamadı. İşten dönmesini bekledi ve gelince de zorla Zehra’nın nerede olduğunu sordu. Tabi ki Leyla Zehra’nın nerede olduğunu söylemedi.

Ömer Asya’yı salona götürünce Ayşe kendini toparladı yüzü güldü nede olsa kızı bulunmuştu. Ev halkının hepsi çok mutlu, Asya da bodrumda olanların hepsini bir bir anlattı annesine ve Ömer de ev halkı da duydu.

Alev’in ilk kötülüğü Zehra ya çok büyük bir iyilik olarak geri dönmüştü. Asya’nın kurtarıcı meleği olmuştu Zehra. Asya da Ayşe de Zehra yı çok seviyorlardı bu olaydan sonra daha da çok sevmeye başladılar.

Ömer’in de gönlünde +1 puan daha alsa Zehra, bunu belli etmiyordu, duygularını içinde yaşıyordu Ömer.

Asya en çok bizsiz düğün yaparsınız diye çok korktum dedi ya orada çok güldüm 😀 ne kadar masum Asya. Hiç gelin olmadan düğün olur mu Asyacım? Hele sensiz hiç olur mu? Elbette ki olmaz.

YAŞASIIINN diye bir sevinişi vardı Asya’nın ve hadi düğün yapalım deyişi masum çocuk Asya. Hep öyle masum kal olur mu Asyacım.

Eğer bir gün yolunuzu kaybederseniz bir çocuğun gözlerinin içine bakın.

Çünkü bir çocuğun bir yetişkine her zaman öğretebileceği üç şey vardır;

1.Nedensiz yere mutlu olmak

 1. Her zaman meşgul olabilecek bir şey bulmak
 2. Ve elde etmek istediği şey için var gücüyle dayatmak 

Paulo Coelho

İnsanlarda çocuklar gibi hep saf ve temiz kalabilseydi bir ömür boyunca ne güzel olurdu.

Müzeyyen annede Asya’nın anlayacağı şekilde durumu açıkladı. Zehra ablanın gelinliğine bak, böyle gelin olmaz şimdi yapmayalım deyince, Asya; ben duvağını yırtma dedim ama o yeni duvak yaparız dedi. Annesi gibi Asya dayısını evlendirecek.

Ayşe de abisine nikah memurunu ara ne zaman gelecekse biz de hazırlığımızı ona göre yapalım dedi. Ömer de olmaz dese de anne kız bu düğün bugün olacak dedi.

Ayşe ve Asya o düğün bugün olacak dediyse eğer, o düğün bugün olacak, kaçış yok Ömer bey evleniyorsun emir büyük yerden:)

Ayşe Zehra yı odasına çıkardı ve düğün için yeniden hummalı bir çalışma başladı konakta.

Zehra, eğer kendi gelinliğini getireceksen kabul edemem başka bir gün olsun dese de Ayşe olmaz hayırlı işler ertelenmez dedi ve Zehra için düğünde giyeceği gelinliği getirmeye gitti.

Alev geldi odaya ve Zehra ya yine demediğini bırakmadı. Neymiş efendim Zehra o dünyaya ait değilmiş, biran önce gitmesi gerekliymiş, çok fazla uzamış bu komedi oyunu dedi.

Zehra oyun kelimesini duyunca duraksadı, korktu ya Alev gerçeği biliyorsa, bu anlaşmadan haberi varsa diye düşündü Zehra.

Alev Zehra yı karşısına almış tehdit ediyor, burda kalırsan hayatın cehenneme dönecek, Ömer ile evlenmeyeceksin, nikah masasına oturmayacaksın, evet demeyeceksin, eğer mesele paraysa ne kadar istiyorsan veririm dedi.

 

Zehra’nın Ömer den sonra duyduğu 2. Kişi olmuştu Alev  “NE KADAR “ istiyorsun. Sanki karşısında satılık bir mal var Alev’in ve ederini soruyor ne kadar diye.

O kadar ağır bir cümle ki bu Zehra için ama katlanmak dayanmak zorunda babası için. Sözleşmedeki o miktar olmasa 1milyon tl ödemek zorunda olmasa Zehra. kendine ait parası olmuş olsaydı bir dakika orada kalmaz bu sözleri de duymazdı.

Alev al o paranı da kafana çal senin olsun o paran kimse senden para istemiyor çek git işine.

Ayşe Zehra için nikah da giyeceği elbiseyi “gelinliği” getirdi ve hazırlanmasında yardımcı oldu. akşam olduğunda nikah memuru da gelmişti. Her şey hazırdı, Zehra geldi ve bu gelişi Asya haber verdi gelin geliyor diye.

Ayşe ve tüm davetliler Zehra yı görünce çok beğendiler. Ayşe abisine ne kadar güzel öyle değil mi deyince, Ömer başını çevirip bakınca karşısında duran dünyalar güzeli Zehra dan gözlerini bir an olsun ayırmadı. Zehra da Ömer’in gözlerine bakıyordu.

Ömer baştan aşağıya süzdü Zehra yı her ne kadar sözleşmeli de olsa evleneceği kişi çok güzel biriydi. Yüreğinin derinlerinde bir yerlerde Zehra ya karşı büyük bir sevgi ağacı büyümekteydi Ömer’in ve şimdi o yürekte bir meltem esintisi esiyor, o sevgi ağacının yapraklarında hoş bir esinti bırakıyordu. Ömer’in yüreği kıpır kıpırdı heyecandan, mutluluktan.

Ömer Zehra’nın yanına gitti, kolunu uzattı, Zehra Ömer’in koluna girdi ve nikah masasına doğru yürüdüler.

Nikah masasına geldiler. Memur bey önce Zehra ya sordu;

Sayın Zehra Kaya, Ömer Kervancıoğlunu eş olarak kabul ediyor musunuz?

Zehra’nın gözü Alev deydi onun söylediklerini, sonra da Ömer’in söylediklerini hatırladı. Duraksadı. Ömer de Zehra’nın kolunu dürttü Zehra evet dedi.

Sıra Ömer’e gelmişti.

Sayın Ömer Kervancıoğlu; Zehra Kaya yı hiçbir baskı altında kalmadan eş olarak kabul ediyor musunuz?    

Nikah memuru sanki biliyormuş gibi baskı cümlesini kullanmıştı evet Ömer Ayşe’nin hastalığının baskısı ile evleniyordu onun mutlu olması için ve o an Ayşe ye baktı ve doktorun söyledikleri geldi aklına ve EVET dedi Ömer.

Ama kardeşi bunu kabul etmedi, daha yüksek sesle söylemesini istedi. Ömer de yüzü gülerek yüksek sesle evet dedi.

 Bazen hayat öyle şeyler yaşatır ki insana işte o an kendi hayatından önce onların hayatını düşünür, kendi hayatını bir kenara bırakırsın. Birilerinin yaşaması için kendi hayatından vazgeçersin.

 

İmza atarken Zehra biraz zorlandı Ömer de at şu imzayı dedi ve Zehra imzayı attı. Ömer’in imzasını görmedik.

Artık Zehra ve Ömer resmen evliler hayırlı uğurlu olsun, bir yastık da bir ömür, iyi günde, kötü günde hep birbirinizin yanında el ele olursunuz inşallah.

Konak da ki herkes sırayla tebrik etti Ömer ve Zehra yı.

Ayşe ise aile yadigarı broşu Zehra ya hediye etti o broş yüzünden ilerde Zehra’nın başına gelmeyen kalmayacak. Ömer o broş takılırken pek memnun değildi durumdan ama yapacak bir şey yoktu.

Ayşe bir sürpriz daha yapmış, Zehra’nın kolyesini ona abisinin evlilik hediyesi olarak geri verdi. Zehra kolyesine kavuştu sonunda ve onu boynuna Ömer taktı kendi elleriyle, sonunda istediğini aldın diyerek. Zehra o andan sonra o kolyesini boynundan uzunca bir süre hiç çıkarmadı.

 

Alev, Ömer ile Zehra’nın yanına gelerek çok gergin görünüyorsunuz sanki zorla evlenmiş gibisiniz dedi. bunun üzerine Ömer yaşadıklarımız seni etkilememiş anlaşılan biraz yorgunuz o kadar dedi.

Alev de Zehra ya tadını çıkar, bu mutluluğun ne kadar süreceği belli olmaz dedi resmen tehdit etti Zehra yı. Ömer de Zehra yı uyardı Alev’e dikkat et çok zekidir anlamasın dedi.

Alev uzaktan içinden Zehra ya, Ömer’i senden geri alacağım ne gerekiyorsa yaparak dedi. resmen savaş ilan etti Zehra ya içinden Alev. Ama o savaşı sen kaybedeceksin Alev şimdiden sana geçmiş olsun.

Ömer’in Yatak odasının önünde Alev var aklı sıra Ömer ile o evlenecekti olmadı. Şimdi ne yaparım da ederim de  bu geceyi mahvederim diye düşünüyor Alev.

Zehra geldi odanın kapısının önünde bir süre bekledi ve sonra içeri girdi. Arkasından Ömer geldi o da kapının önünde bir süre bekledi ve öyle içeri girdi.

Sanki sırat köprüsünden sırayla geçiyorlar, altı üstü bir kapı işte gir içeri, attınız imzayı evlendiniz bitti, yatıp uyuyun işte rahat rahat.

Alev delirdi. Sıratı geçen Zehra ve Ömer’i kıskanan Alev odasında ağlıyor, kırıyor, döküyor, Ömer bu gece onun değil benim yanımda olacak diye aynanın karşısında kendi kendine konuşuyor.

Odaya giren Ömer’in bakışları bakış değil, Zehra yı yeterince korkuttun tehditlerinle Ömer bey daha fazlasına gerek yok kendine gel. Ömer’in boynundaki papyonu çıkarışı, çok intizamlı bir şekilde katlayıp koyuşu, tertipli düzenlisin anladık da yeter dur gitme Zehra’nın üstüne.

Ömer, Zehra’nın üstüne her gittiği bir adımda, Zehra ondan bir adım geriye gidiyordu. Pencerenin önüne sonuna kadar geldi Zehra gidecek yeri kalmamıştı, köşeye sıkışmıştı. Çok korkuyordu ve Ömer Zehra’nın bu korkusunun farkındaydı ve bundan zevk duyuyordu.

O kadarda uzun boylu değil Ömer bey kendine gel, bu kadar kızı korkuttuğun yeter, niyetini bozan biri gibi ceketinin düğmesini çözdü tam Zehra ya bir şey söyleyecekti ki, Alev, sırat köprüsünden geçemediği Zehra ve Ömer gibi cenneti göremediği için merdivenlerden aşağıya düştü.

Alev kendisini bilerek merdivenlerden aşağıya attı. Ömer o gece Zehra’nın yanında değil de onun yanında olsun diye.

 

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy 11. bölüm Özeti ve Analizi(180 Bölümde Devri Alem)” üzerine 39 yorum

 1. Aslınur dedi ki:

  Aleyküm selam Nurbanucum ,
  Ay evet son sahur , son teravih , inşallah 17-18 saat sonra son orucumuz , son iftarımız olacak
  İnşallah bu son ramazanımız olmaz , Rabbim bize daha nice ramazanlar göstersin amin yarına bile çıkıp çıkmayacağımız belli değil , yaşamak için elimizde senet yok…

 2. Nurbanu dedi ki:

  Selamün aleyküm tüm site arkadaslarim. Bugünkü son sahurumuzdu. Dilerim Allah bunun gibi nice sahurlar kalkamamizi nasip eder. Aslı abla gelecek bölüm analizlerini bekliyorum . Kendinize iyi bakın Allah a emanet olun.

 3. helin dedi ki:

  İsimsizletdeki derman deil mi bu

 4. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Könül.Dedeni Allah rahmet eylesin.Mekanı cennet olsun.Axır qaminiz olsun.Başınız sag olsun.

  1. IR dedi ki:

   Aff edersin konul bende unuttum ,yazacakdim ama simdi hanim abla yazdigini gurunce hatirladim ,allah rahmet eylesin.

 5. fati dedi ki:

  Selam ben burdayim arkadaslar..Asli,Aylin,Lale,ask hastasi,azeri Aytac,zehom,konul azeri,Ir abi,Hanim abla ve daha adini sayamadigim arkadaslar ozledim sizi..dizinin tekrarlarinin baslamasina sevindim ama yine izleme sansim yok keske oylen saat 13:00 yada 14:00 falan olsaydi oglen cocuklar yuvada oluyor rahat oluyorum sabahda 7:00 cocuklari uyandirip giydirmek hazirlak derken saat 09:00 gidiyorlar o zamanda dizinin sonu olur..gecede cok gec ben o zamanlar 7ci uykumda oluyorum bakalim belki vakit bulupda izlerim…Aslicim analizleri mutlaka okuyorum yazmiyorum diye okumuyorum zannetme sakin super analizlerin bu analizde sirat koprusu yazmissin ya cok guldum Alev gecemedi sirati))tabi onun gibiler gecemez sirat koprusunu)) yazmaya devam edersen sevinirim cunki izliyemicem tabi seni yormuyorsak bıktırmıyorsak yaz lutfen…Aylin diyer sayfaya yazdigini okudum ne guzel Zehraya benzemen o zaman sende su damlasisin insAllah sende yakinda kendi tontisini bulur mutlu aileni kurarsin…evet bende seni hayal etdim ama sen payelin yada safuranin hicabli(tesedurlu)halini hayal et))gecen yil benimde sacim payal kadar uzundu baharda kesdim simdi omuzumdan…ben kendimi azicikda coban yildizi dizisindeki zuhreye benzetiyorum gozlerimi kasimi ama saclarim kivircik deyil ))ama gozlerim onunki gibi kocaman)))Kizlar Alev bugunlerde depresyonda cunki Emir Kozcuoglu oldu tencere yuvarlanip kapani bulmusdu alev kapaksiz kaldi artik onumuzdeki yeni dizilere bakicaz kizimiza hangi kotu karekter yakisirsa))

  1. Könül Azeri dedi ki:

   Canım arkadaşlarm bende iyiyim.İlk bölümleri bende izleye bilmeyecem Dedemin qara bayramıdı orda işdirak edecem o yüzden iyi geceler♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

   1. aslı dedi ki:

    Başın sağ olsun, Allah Rahmet eylesin, mekanı cennet olsun inşallah Könül

  2. aslı dedi ki:

   Bizde seni özledik canım:)
   O an o geldi aklıma onu yazdım canım,
   sıratı mümkünse Alev gibiler geçemesin.
   Yazarım elbet, olur mu hiç siz beni yormuyor aksine dinlendiriyorsunuz canım:)

 6. Könül Azeri dedi ki:

  İyi akşamlar canım arkadaşlarm nerdesiz?Yoksa hele uyuyorsuz heç yazmiyorsuz yoksa bayılmısız?♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

  1. Azeri Aytac dedi ki:

   Merhaba canim ben iyiyim sen nasilsin? Evet ya kimse yok kimse olmayinca cok skliyorum burda

  2. Azeri Aytac dedi ki:

   Merhaba canim ben iyiyim sen nasilsin? Evet ya kimse yok nerdeler acaba

 7. A.S.K hastasi dedi ki:

  Aylincim sanki ilk defa omer dinlemedi yargiladi zehrayi. Adam 175 bolum dinlemeden yargiladi son 5bolum hata yaptigi kiza neler yasattigini anladi zorba. Birde alev kesin kendini nerdivenin son 3 basamagindan atmistir kendini ki hic bir yerini kirmasin. Amaci geceyi mahv etmekti kendine zarar vermek diyil. Alev bu deyirmene olu atarsin diri cikar.Alev gibiler canlarini cok seviyorlar . Birde Aslicim zenginler anca para teklif etmeyi biliyorlar. Oysa ki bu kadar paralari var ama bodrumlari hep bakimsiz. Eskisi de oyle di yeni konaktaki bodrumda bakimsiz. Gerci yeni konakta yapimcinin cimriliginden her sey bakimsizdi zorbanin arabasi dahil. Simdi oturup kara kara dusunuyorlar omer icin kapisi gacur gucur yapan eski araba bulmamiz lazim, zehra icin dizide giyecek modasi kecmis butiklerde satilmayan sifon kiyafetler bulmaliyiz. Son brend kiyafetleri alev icin aliriz nede olsa bas rol oyuncumuz o.

  1. aslı dedi ki:

   İki konağın da bodrumunun bu kadar kötü olması manidar. üstü zengin, alt katı fakir hiç yakışmıyor öyle bir konağa öyle bodrumlar.

 8. Könül Azeri dedi ki:

  İyi akşamlar qedir gecemiz mübarek tanrım dualarimızı kabul etsin günahlarımızı bağışdasın inşallah.Aslıcım yazdığın üçün teşekkür öpdüm♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

  1. aslı dedi ki:

   Amin inşallah canım benim bende seni öptüm:)

 9. Aylin dedi ki:

  Benim en çok sevdiğim bölümlerin başında bu bolum . Çünkü o gün alevin her entirikasina rağmen evlendiler . Gerçi Omerin dinlemeden yarqilamasina sinir oluyordum ,ama olsun irelide önünde değişeceğine inanıyordum. Evet evlendiler. Demirin anlayışlı davranışı taktir edici . Omer gibi önyargılı digil . Aslında ben o zamanlar Zehra ve Demirin çok iyi ,yakın arkadaş olacaklarını düşünüyordum. Yahu su Alevi 40 canlı . Kız o yükseklikte merdivenlerden yuvarlandı ,hiç bir sey olmadı . Gerçekten doğru söylemişler ,kotulere bir sey olmaz .

  1. aslı dedi ki:

   Alev daha en başında anladı bir şeylerin olduğunu ve peşlerini bırakmadı. Ömer de Zehra da bir oyunla başlayan evliliği Alev sayesinde gerçeğe dönüştürmeyi başardılar.
   Ömer ile Zehra yı birbirine yaklaştıran hep Alev oldu.

 10. A.S.K hastasi dedi ki:

  Selam. Asli cok guzel olmus eline saglik. Aylin Ir abiyi merak ediyordun al iste Ir abi eski moduna geri donmus (yani sinirli). Birak abi bos ver trt ne yayimlanarsa yayimlasin zaten dizi bittiginden beri ara sira izliyorum televizyon. Yesil denize bende sinir oluyorum zaten. Sanki hic dizi kalmamis sunu yayimliyorlar.Olsun bizim artik fark etmez nasil olsa 26i basliyor bol bol tekrar tekrar izleriz alevi yeneri sevimi birde zorba omeri. Ben yaz gelince biraz sinirlerin yatisir diye dusunuyordum ama Ir abi senin sinirin hic kecmemis. Mutlaka buluyorsun kizacak bir sey. Bu kez trt nasiplendi senin ofkeden.Bunu okurken galiba sira bana gelecek

  1. ir dedi ki:

   a.s.k hastasi sen gec dalgani.vallahi tam iftar vakitine denk geldi senin bo imali yurumon bayagi goldum,ben zaten seni gounce tebessom olusuyur ,birde elistiriturson ozaman golmek basliyur . ya arkadaslar bizim olke sizinki gibi diyil bizde bir tek trt var baska kanallari tutmak cihaz gerekiyur ki o cihaz bizde yasakdir o yuzden bir tek trt ye tutunoyuroz

   1. A.S.K hastasi dedi ki:

    Seni guldurdugume gore demek sinirin kecmistir. Ya da sen ac oldugunda sinirli oluyorsun. En iyisi sen iftardan sonra yaz. O zaman sinirli olmuyorsun. Guldugune gore

   2. fati dedi ki:

    Ben sizin ulkeyi cok seviyorum abi Iranda gezerken hic kendimi yabanci gibi hiss etmedim sanki burda buyuyup yasamisim…abi sizin ulkede hic acik giyinen birini gormedim herkezin basi bagli mecburen ortenlerde var tabi belli oluyor ama yinede olke yonetimi bunu salamis o kadar rahat geziyorki insan cunki ben bizim sehirde acik sacik geyinmis birini gorunce onun yerine brn utaniyorum xecalet cekirem malesf bazi insanlar muasirliyin soyunmak oldugunu saniyor bazi dizilerde de oyle ama zehra bize gostedi yani hazal soyunmadan acik geyinmedende bi dizide unlu olunuyormus…

    1. IR dedi ki:

     Hos geldin ,gecmis olsun ,bizim olkeni sevmene sevindim her kesin olkesi gibi bizimde olke sevimlidir ve onu sevdiren kulturu ,medeniyyeti ,misafir perverliyi ve baska ozellik ve deyerleridir o comleden bizimde olke gedim medeniyete sahib olan bir yerdir sen bilirsin bizde hemedan sehri var 3000 senelik tarihi var ,aslinda azerbaycanla irin ayrilmaz bir parcadir ,urnek icin 50 milyon azeri halkinin 35milyunu iranda yasiyur ve son zamanlar yani golustan mogavilesine kadar ta tiflislere kadar bir milletiymisiz ki mogavileden sonra araya ayrilik dusmos ,ama hala milletlerimiz kardes olarak bakiyuroz ne opson ki her birinin ayri ayri hokumeti var rehmetli heyder aliyev dediyi gibi aynen turkiye azerbaycan gibi bir millet iki devlet gibi dir,ortu meselesi inanclara goredir ,elbet hukumetde katkilidir ama cugunlok inanc yuzunden ve dini movzulardan kaynaklanarak urtu ortuyurlar ve ona bir deyer gibi bakiyuruz nece ki 90 sene sunra turkiyede ortu yasagini kaldirdilar ve kanonda deyisiklik yapdilar ve serbestlik verdiler kadinlara hal bo ki bir zamanlar bas ortusune gore parlamento ozvunu meclisden cikardilar turkiyede , o comleden batidada kadinlarin ortuye regbeti get gede artiyur her keder kanon da yazsalar yine kadinlar ostunluyu ortuye veriyurlar ve bo yulda eziyyetde cekiyurlar ,evet hazal subasida moasir ve genc ,gozel oldugona ragmen bo deyeri yasatmani basardi ,dizide olsa kendi son programda soylediyi gibi sanki oz karakterini personajinda goruyumus gibi oynamis. Yaho aytacla konul kendilerini yediler bitirdiler neden herkes koseye cekilmis site aktiv diyil ses verin bi kizlara.

 11. Hanim abla dedi ki:

  Çok teşekkür ediyorum,Aslı bizi kırmadıgın için.Analizi okudum,bir az duygulandım nese.Diyorsun ki, insanlar da çocuklar gibi bir ömür boyu hep saf ve temiz kalabilseydiler ne güzel olurdu.Evet,hem de çok güzel olurdu Aslıcım.O zaman nedensiz mutlu olmak olurdu bence.Hem de dünyaya geldiyimiz gibi döne bilirdik.Keşke mümkün olsa hatalarımızı,günahlarımızı bir kalemle sile bilsek,yeniden başlasak.Genclerin hala zamanı vardır.Bazen birilerine “çok safsın” diyorlar,beyenmiyormuş gibi.Aslında saflıgın bir cazibesi var. Bence Zehra ile Ömeri zahiri güzellikden daha çok her ikisinin saf olması bir araya getirdi sonda.Neyse, inşallah devamı gelecekdir,güzel kızım..

  1. aslı dedi ki:

   Bende sana teşekkür ederim ablacım:)
   İnsanın yaşı kaç olursa olsun yüreğinin bir köşesinde sakladığı o küçük çocuğu öldürmesin, onu içinde hep yaşatsın, buna sende dahilsin ablacım senin yaşında ne var ki maşallah Allah uzun ömürler versin sağlıkla yaşa inşallah ve içinde, yüreğinde o saf masum çocuğu da beraberinde yaşat, hiç öldürme o çocuğu.

   Saf insan olmak iyidir. kötülük düşünmemektir, herkesi kendin gibi bilip acı çeksen de, üzülsen de saf olmak iyidir. seninde dediğin gibi bazı insanlar bu saflığı beğenmiyorlar.

 12. aslı dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar Kadir Gecemiz Mübarek Olsun.

  https://dizibilgi.tv/elveda-ey-sehri-ramazan-kadir-gecemiz-mubarek-olsun/

  Lalecim ben senin soruna burada cevap yazmıştım ama çıkmamış.

  o sebeple buraya tekrardan senin için yazıyorum inşallah okursun hakkınızı helal edin arkadaşlar.

  Lalecim, Bu Özel gün ve gece de neler yapabiliriz? diye diğer sayfada sormuşsun canım, senin ve diğer arkadaşlar için.

  1) Gündüzünde büyüklerimizi, sevdiklerimizi, yakınlarımızı arayarak onları tebrik etmeli ve hayır dualarını almalıyız. Bugünde küs ve dargın olanlar barışmalı.

  2) Sadaka vermeliyiz.

  3) Peygamber efendimize bolca salavat getirmeliyiz.

  4) Kur’an-ı Kerim Kadir Gecesinde indirilmeye başlanmıştır. Bolca Kur’an okumalıyız.
  Kadir Suresini okumalıyız.

  5) Peygamber Efendimiz Kadir Gecesine büyük önem verir ve bu gecede namazın camide cemaatle kılınmasını tavsiye ederdi.

  6) Peygamberimiz bu gecenin fazileti hakkında şöyle buyurmuştur:

  Kim ki, faziletine inanarak ve mükafatını Allah’tan bekleyerek Kadir Gecesini ibadetle geçirirse geçmiş günahları bağışlanır.

  7) Bu gecenin özel bir namazı olarak;
  2 rekat namaz, her rekatta Fatihadan sonra 7 kere ihlas süresi okunacak, selamdan sonra 70 kere istiğfar edilecektir.

  sonra yine 2 rekat namaz her rekat da Fatihadan sonra 3 kere ihlas, selam dan sonrada şu dua okunacaktır.

  Daima ayakta ve uyanık olan zatı tesbih ederim. Hiçbir zaman gafil olmayıp daima muhafaza eden zatı tesbih ederim. Cömert olup cimrilik yapmayan zatı tesbih ederim. Cezalandırmada acele etmeyip merhametle muamele eden zatı tesbih ederim. Allah’ı tesbih ederim. Hamd, Allah’a mahsustur. Allah’tan başka ilah yoktur. Allah, en büyüktür. Güç ve kuvvet, ancak yüce ve azamet sahibi Allah’ın tevfiki iledir. Seni tesbih ederim ey Alim, seni tesbih ederim ey Azim. Benim pek büyük olan günahlarımı mağfiret eyle.
  Amin.

  8) Bolca tövbe ve istiğfar etmeliyiz.

  9) Allah’ın isimleri ile dua etmeliyiz.

  10) Tefekkür edip nereden geldik nereye gidiyoruz diye düşünmeliyiz.

  Bu geceyi layıkı ile ihya edenlerden Özellikle bu gece için
  Hz. Aişe bir gün Peygamberimize:
  Ya Resulallah: Kadir Gecesine rastlarsam nasıl dua edeyim? diye sordu.
  Peygamberimiz şöyle buyurdu:
  Allah’ım, şüphesiz sen affedicisin, ikram sahibisin, affetmeyi seversin, beni affet.
  Peygamber efendimizin öğrettiği bu duayı, Kadir Gecesinde çokça okumak gerekir.olmak dileği ile.

  Özellikle bu gece için
  Hz. Aişe annemiz bir gün Peygamberimize:
  Ya Resulallah: Kadir Gecesine rastlarsam nasıl dua edeyim? diye sordu.

  Peygamberimiz şöyle buyurdu:

  Allah’ım, şüphesiz sen affedicisin, ikram sahibisin, affetmeyi seversin, beni affet.
  Peygamber efendimizin öğrettiği bu duayı, Kadir Gecesinde çokça okumalıyız.

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Cok cok teşekkur ederim Aslim. Allahim her şeyi gonlune gore versin. Bu ozel gecede Allah dualarini kabul etsin.

   1. aslı dedi ki:

    Amin hayırlısı ile inşallah canım benim:)
    Lalecim, Seninde gönlündekileri hakkında hayırlısı olacak şekilde Rabbim versin inşallah.

 13. Azeri Aytac dedi ki:

  Yine guzel bir analiz daha 😀 ay bayiliyorum bu analizleri okurken. Wu omere qicik oluyorumya bawina gokten taw duwse zehradan bilicek pis. bu zenginlerde kendilerini bi halt zannediyo be, zengin die fakirleri ezebileceklerini duwunuyorlar, size zenginlgi Allah verdi istese aninda sizi dunyayin en fakir insani yapabilir yani paranizla hava atacaginiza fakirleri ezeceginize onlara yardim edinde birazcik sevap kazanin yoksa insanlari kucumsuyorlar insanlarin giyimiyle dalga geciyorlar sinir bozucu weyler

  1. aslı dedi ki:

   Her zengini ve varlıklı insanı, aynı kefeye koyamam ben ama söylediklerinde Çok haklısın, ben çok öncelerden bu siteye Ömer hayır işleri yapsın, yapmış olsun ve onun adına ödüller verilsin Zehra da bunu öğrenip Ömer’e karşı biraz daha olumlu düşünsün yazmıştım ama olmadı.
   Bazı insanlar, ceplerindeki paraya güvenip küçük dağları ben yarattım havasındalar bu da beni rahatsız ediyor.

 14. ayse .c dedi ki:

  aslicim muhtesem olmus tekrarlar verilsede lutfen yazmaya devam et… benim icin yazdiklarin arsiv niteliginde .,. cok opuyorum

  1. aslı dedi ki:

   Sağ ol Ayşecim, bende seni öpüyorum:)
   İnşallah yazmaya gayret göstereceğim.

 15. Nurbanu dedi ki:

  Aha bir yeni sayfa daha. Ablacim yine fevkalâde yazivermissin. Bayılıyorum senin analizlerine. Eline ve emeğine saglik.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim canım benim:)
   elimden geleni yapıyorum işte.

 16. IR dedi ki:

  aylin o sayfada yazdim gonderemedim.boraya yazdim,bordayim,ya ahali simdi bo bizim dizi tekrar yainlanacak ,bo cok iyi bonu anladik,yani tekrarin yayinlanmasi iyle her kes bi havalarda,aytacin dediyi gibi eski ve deyersiz dizi ve programlari ramazan buyunca verdi ya trt benim deyecek suzum yukdo,sanki adini sen koyla inatlasiyurlar ,her dizi ve programi reklam ediyular ,fragman veriular hemde hafta buyu bir nece kez,bir bo diziden baska,sanki bir tek bo dizinin kunuso ask dir ama o yayinlanan dizi ve programlar ramazan havasina uygundur ,neyse kunumoz bo diyil ben anlamadim yesil deniZ O iyrenc kunuso ve mozikiyle ne demek istiyur ? O comleden baba candir?folin hanim bizim cocuklara dedi ya ortalik yikiliyur bo dizinin acayip hayrani var ,biliyuroz ki hakiketen acayip hayrani var bo dizinin siki takip eden , her habere kolaklarini cinnatan, gelelim konuya dizi ve filmin mozigi cok onemli ve tasir gocu fazladir .ama nedense bo dizinin kendine yakisan bir moziki yukdur.ben arkadaslarin deli oyunu neden sevdiyini anlamadim,sirf adini sen kuyun moZiki olduguna gure sevdiler bence ,yuksa beyenilir tarafi yukdu,mesela ben diyurum bo diziye tuygar isikli bir mozik yazsin tipki ask i memnu ve yaprak dukumo gibi galargi bir muzik olsun ,birde trt ye sesleniyurom yeter bo diziye ovey anne baba moamilesi yapmak ,basarisini alev gibi mehtap gibi cekemiyursaniz baska coZum bolun yuksa izleyicinin elinden cekeceyiniz var ,ne o oyle yesil denizi o berbat keci sesi gibi mozik ,geri zekali karakterler,iyrenc konusma tarzi donup dunop yayiliyur ,neden izleyicini saymiyursunoz.ben internetimde surun var bonuda zar zur yaza bildim . Bo gidisle olmaya bilirim.

  1. Aylin dedi ki:

   Merhaba abi . Hos geldin . Senin dediğin gibi bu diziye Toygar Islık şarkı yasarsa ,bu dizi daha çok begeniler . Ama oda yapımcıların bileceği iş. Kim bilir belki yeni sezonda bunu yaparlar . Trt yayınladığı programlara gelirsek,vallahi ne yaptıklarından haberin yok . Dizi bittiğinden beri belkide 3 ya da 4 kez televizyon izledim . Oda gece . Dün gece atv avrupadan ,Hazreti Muhamedin hayatından filim veriyorlardı . Çok guzeldi . Çok begendim .

  2. aslı dedi ki:

   Ir abi, bu diznin seyircisi, takipcisi var evet, senin dediğin gibi dizi müziğine gelene kadar önce hatasız dizi çekseler ve Zehra’nın kıyafetlerini, zamana, mevsimine uygun giydirseler, o bile çok büyük bir başarı olacak demektir. kışın ortasında yazlık elbise, stiletto ayakkabı giymek, giydirmek ne demek ben anlamadım? Ömer kör mü? Zehra’nın o halini görmüyor mu eşi olarak onu nasıl yanında taşıyor öyle?

   ilk bölümlerde güzel kıyafetler alan Ömer nerede? Ömer’i iyice bakan kör ettiler. seyirci kör değil yalnız.

 17. Könül Azeri dedi ki:

  iyi günler arkadaşlar nasılsız?Alev gibi insanlar hayatdada var inanın çox qorxunc♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

  1. aslı dedi ki:

   Gerçek hayatta Alev gibi olan insanların şerrinden Rabbim herkesi korusun inşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.