Adını Sen Koy 106 Bölüm Analizi 13 şubat Yorumları

Burak 13 Şub 2017 Adını Sen Koy  0

Bir Gül Kadar Güzel Ol; Ama Dikeni Kadar Zalim Olma. Birine Öyle Bir Söz Söyle ki; Ya Yaşat, Ya da Öldür; Ama Asla Yaralı Bırakma. Şems-i Tebrizi.
Canım Ömer, 68. Bölümde gördüğün rüya nasılda çıktı.
Yüreğin öyle temiz ki, önceden olacaklar sana bir rüya ile malum olmuş. O zaman ne saçma bir rüya demiştin. Ama bak şimdi gerçeğini yaşıyorsun.

Zehra evden gitti ve Ömer onu eve geri getirmek için ne kadar dil döktü ise olmamıştı. Ancak en son dün doktor Ömer’i aramış ve Ayşe’nin durumu ile ilgili iyi şeyler söylemediği için son bir kere daha  Zehra’nın kapısını çalan ve kardeşi Ayşe için yardım isteyen Ömer, Kardeşi Ayşe’nin hastalığının geri döndüğünü, aramızdakilerin bir oyun olduğunu öğrenirse bu onu öldürür, Ayşe’nin mutlu olması, üzülmemesi gerekiyor. Benimle gelecekmisin dedi Ömer?

Zehra sessiz kaldı sustu hiç konuşmadı ve eve girerek kapıyı kapadı.

Ah Zehra, sen ne yaptın böyle Ömer’e? Onun zaten bir kolu kanadı kırık yaralıydı. Tek kanadı ile uçmaya güçlü durmaya, bu hayatta yaşamaya çalışıyordu tek kanadıyla kardeşi Ayşe için, Asya için.. Şimdi sen o sağlam kolunu kanadını da kırdın yaraladın Ömer’i en derininden can evinden. Nasıl ayakta dursun? nasıl mücadele etsin şimdi?  Üzülme Ömer Allah büyük. Dua edeceğiz bu günlerde geçecek..  İnsanların kapattığı o kapıları Allah öyle bir açar ki şaşar kalırsın Ömer.

“Her şey üstüne gelip, seni dayanamayacağın bir noktaya getirdiğinde, sakın vazgeçme! İşte orası kaderinin değişeceği noktadır!” Mevlana.

 

Zehra, Sende üzüldün canından can gitti, biran Ayşe ölemez, Asya dedin, Allah’ım yardım et ne olur Ayşe’ye bir şey olmasın dedin. Eve gitmeye karar verdin ancak, Yasemin’in hastanede kontrolü olunca onunla birlikte hastaneye gittin. kendi kardeşini koydun onun yerine ve nasıl dayanıyorsun bu acıya dedin, insan kardeşinin ölümünü nasıl bekler dedin kendi kendine.

Sonra şeytan aldı aklını başından, duyguların gitti, gözüne biran perde indi kör oldun bakıyordun ama görmüyordun Zehra. Sadece duyuyordun, duyduğun ise gerçek değildi. Nefsinde şeytanda sana bir oyun oynuyordu ve sende bu oyuna alet oluyordun doktorun söylediklerini düşündün ve  İçine kurt düştü ve Ayşe’nin doktoru ile konuştun. Doktorda sana hasta mahremiyetinden vede Ömer’in benden başka kimse bilmeyecek sözlerinden dolayı sana Ayşe’nin gerçek durumu hakkında bilgi vermedi. Sende buna inandın.  Sen gittikten sonra dr. Keşke durumu iyi olsa maalesef hiç umut yok dedi.

Allah dan ümit kesilmez doktorcum. Sen sadece bir doktorsun, senden büyük Allah var.

Zehra doktorun bu iyimser sözlerinin üzerine Ömer’e kızdı içinden ve köşke gitmekten vazgeçti.

Ömer ise evde kolu kanadı kırık bir halde, Müzeyyen hanım gördü onu Ayşe iyi o eski günler gibi değil dedi. Ömer’in yarası hep içten kanıyor. Güçlü olmak zorunda iki kanadı kırık da olsa, acısına dayanmak ayakta durmak zorunda kardeşi için.

Ayşe’nin odasında Ömer, Ayşe uyuyor onu kısa bir süre sessizce seyretti ve Ayşe uyanınca konuştular kitap okudu kardeşine Ömer. Ayşe, abisine biliyor musun küçükken de bana böyle kitap okurdun deyince, Ömer sen ne zaman istersen iste ben sana yine kitap okurum dedi. Sen kaç yaşında olursan ol sen benim küçük kız kardeşimsin dedi.

Cevriye hala Ayşe için yemek hazırlamış getirdi. Abi kardeşi bir arada görünce Allah sizi birbirinizden ayırmasın dedi amin hala amin. Ayşe Zehra yı sordu ne zaman gelecek diye? Ömer de çok gecikmez herhalde dedi gözünü kaçırarak.

Koray ve babası bir aradalar. Babası Koray’ı kendi yerine götürmüş orada konuşuyorlardı. Koray babasına peşimi bırak dedi. Buna çok kızan baba, Salim amcanın dükkanına adamlarını gönderdi. Haraç istediler ve etrafa zarar verip Salim amcayı hırpaladılar.

Ömer işyerinde ve Zehra nın Ayşeye rağmen dönmeyecekmisin? diye kendi kendine soruyor. Zehra’yı aradı ama Zehra yüzsüzlüğün bu kadarı diyerek açmadı. Demir Ömer’e Zehra ya gerçekleri anlatman iyi olmuş, Zehra Ayşe’ye kıyamaz, benim tanıdığım Zehra döner dedi. Ömer de inşallah dedi. Ömer’in  İkinci kere aradığındaysa iş yerine giden Zehra Ömer ile konuştu.

Bu arada Leyla Demir’i görmeye şirkete gitti ve çıkarken Alev gördü Leyla’yı. Ne işler çeviriyorsun Zehra  dedi.

Zehra Ömer’in yanında ve Ömer’e sen nasıl Ayşe’yi kullanarak duygu sömürüsü yapmak bir insan nasıl bu kadar acımasız olur dedi Zehra ve Ömer Zehra’nın söylediklerinden hiçbir şey anlamadı.

Yalanlarını al ve hayatımdan çık ve bir daha da beni arama dedi ve gitti Zehra. Giderken Demir gördü. Kahve içip konuşalım dese de kabul etmedi ve gitti Zehra. Demir Ömer’in yanına gitti.

Ne konuştunuz dedi. Ayşe’nin hastalığı hakkında yalan söylediğimi düşünüyor dedi ve yalnız kalacağım bir yere gidiyorum diyerek her zaman ki sığındığı o limana sahil kenarına gitti.

Zehra ise kafası karışmış bir halde hep eski günleri düşünüp bir şeylere karar vermeye çalışıyor ama doğru kararı bir türlü veremiyor. Aynı şekilde Ömer de Zehra yı düşünüyor ve nasıl böyle vicdansız olacağına bir anlam veremiyor. Bir insanın hayatı söz konusuyken bu kadar duyarsız olur mu insan Zehra gibi?

Eve gelen Alev, Ayşe’ye Zehra yı sordu bile bile, niyeti Leyla nın şirkete geldiğini gayet sağlıklı olduğunu söylemekti. Çünkü, evdekilere Zehra Leyla ya gidiyorum demişti. Hay dilini eşşek arısı soksun şişsin de bir daha konuşamaz ol emi ateş topu Alev yaktın yine ortalığı. Abisini arayan Ayşe, Zehra yı sordu. Ömer de eve geliyorum gelince konuşuruz dedi. Eve geldiğinde Ayşe odasında abisini bekliyordu hemen Zehra yı sordu beraber mi geldiniz diye ama Ömer o an cevap veremedi bakalım yarın neler olacak?  Söyleyecek mi Ömer? Yoksa söyleyemeyecek bir sürpriz mi olacak?

Üzülme! Bil ki yaradan umudu en çaresiz anlarda yollar.
Unutma; yağmurun en şiddetlisi en kara bulutlardan çıkar.

Üzülme der Mevlana ve devam eder; Bir yandan korku bir yandan ümidin varsa iki kanatlı olursun. Tek kanatla uçulmaz zaten. Sopayla kilime vuranın gayesi kilimi dövmek değil Kilimin tozunu almaktır. Allah sana sıkıntı vermekle tozunu kirini alır. Niye kederlenirsin? Taş taşlıktan geçmedikçe parmaklara yüzük olamaz. Yüzük olmak dileyen taş ezilmeyi yontulmayı göze almalıdır! Mevlana.

 

Varlığın bana yetmiyorken, yokluğunla avunmak zorundayım! Ya al götür kalanımı. Ya da gel, tamamla eksik kalan yanımı Zehra.Bir Gül Kadar Güzel Ol; Ama Dikeni Kadar Zalim Olma. Birine Öyle Bir Söz Söyle ki; Ya Yaşat, Ya da Öldür; Ama Asla Yaralı Bırakma Zehra. Sen Ömer’i yaralı bıraktın haberin olsun Zehra.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy 106 Bölüm Analizi 13 şubat Yorumları” üzerine 11 yorum

 1. Vefa dedi ki:

  Ülker canım biraz geç oldu ama doğum günün kutlu olsun.Allah tüm dileklerini dualarını kabul etsin.Sana kalbin kadar güzel baht diliyorum birtanem

 2. aslı dedi ki:

  Ülker cim bugün sesin soluğun çıkmıyor ablacım iyimisin kuzum?

 3. Ülker azeri dedi ki:

  Aklında Ayşe
  Kalbinde Zehra
  Düşüncende kaybetmek korkusu.
  Bir tek hayallerinde mutlu ola biliyosun. Ama acı kader onu bile sana çok görüyor. Ah Ömer nasıl dayanıyosun bu acılara…
  Bu korkulara…
  Bu sancılara…
  Nasıl yürüyorsun sonunu göremediyin yolda…
  Acını kalbine gömüp nasıl mutlu ola biliyosun…
  Nasıl… Nasıl…

  Tatlı delim kusura bakma. Anca şimdi okuya bildim. Güzel yazmışsın:)

  1. cinare dedi ki:

   twk ederim kizlar her zaman iyi olun

  2. cinare dedi ki:

   ay yureyimizi agzimiza getirdiz Omer Zehra qaynanamla ben o kadar aladik ki Zehra Omerin yaninda yalan oldu ya bu kizi ilk kez bu kadar aglayan gordum bir azda olsa Cevriye hala bizderi guldurmeye bawardi ya aferin sana biricik halamiz

 4. cinare dedi ki:

  merhaba kizlar nasilsiniz ben zehraya cok kizdim ben nasil omere bu yapilirmi ya o oyle aladi sizildadi yuregi yandi biricik ablasi icin nolurda bitsin bunlar artik gulen yuzleri olsun

  1. Aylin dedi ki:

   Merjaba Cinare . Evet elde olmadan Zehraya kiziyoruz ama oda ne yapsin doktorun soylediklerine gore haraket etdi . Ama bu gun konaqa donecek qaliba Zehra insallah hatasini telafi edecekdir

  2. aslı dedi ki:

   Merhaba Cinare iyiyiz çok şükür Ayşe iyileşirse çok daha iyi olacağız. Zehra geçmişte Ömer’in yaşadıklarını yaşıyor. Gerçekleri öğrenince çok pişman olacak Zehra ve konağa geri dönecek. Dönüyor da zaten.

 5. Aylin dedi ki:

  Uzakdan gorenler diyor ki ,” Duyqusuz ” . Duyqusuz oldugu icinmi gozleri kac zamandir uykuzus . ( Omerin) zehranin hep Duyqusuz dedigi adam , bu sefer duygularini basdiramadi , duyqularini acisini o sert gorunumunun arkasinda sakliyamadi cocu gibi caresizce agladi . Zehranin kapisina geldi son umut icin , belkide Zehra onu teselli eder umuduyla , ama Zehra onun Umutlarini kirip dokdu. Evet kendiside cok kotu oldu. Bu sefer doktora kizdim vallahi . Omeri Muzeyyen hanim teseli etdi ayse iyidir dedi ama nerden bilsinki , bu sozler Omerin acisinin ta kendisi . Sonda olen umutdur diyolar , yada umut hec bi zaman olmuyor , Omerinde umudu olmemisdi Zehra geler diye dusunuyordu , zehra geldide , ama umutlarini oldurmeye geldi , tabiki hatasini anliyacak , sabirsizlikla bekliyor . Zehra Omerin gozlerinideki aciyi gormusdu , o acinin kalbinden geldiyini ve gozlere yansidiginida biliyordu, buna bir turlu inanamiyordu cunku inanmak isdemiyordu , kendince cozumu doktorda buldu ama , kalbide Omerin doqru oldugunu soyluyordu bu yuzden Omeri hatirladi durdu , Omerde ayni sekilde Zehradi hatirladi , hayir o bunu yapamaz , gelecekdir mutlaka dusundu . Evet Omer Zehra gelecek hemde sen en zor anindayken , nedese olsa o senin iyilik melegin . Ve bende buna cok mutluyum

  1. aslı dedi ki:

   Gözler kalbin aynasıdır. Ve gözler asla yalan söylemezler. tıpkı Ömer’in gözleri gibi. Yalan söylemiyordu Ömer.

   1. Aylin dedi ki:

    Aynen .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir