Adını Sen Koy 103. Bölüm Analizi 8 Şubat Detaylı Özet

Burak 08 Şub 2017 Adını Sen Koy  0

Bedenin Yükünü Ayaklar Taşır, Ruhun Yükünü Yürekler.
Can Yücel
GİTME
Ömer, Zehra ve Ayşe hepsi birlikte Ömer’in ofisinde eve gitmek üzere çıkacakken, Ömer’e gelen bir telefon her şeyin başlangıcı oldu.
Arayan Zehra’nın avukatıydı ve Ömer’e Zehra’nın boşanmak istediği haberini vermek için aramıştı.

Demir, Leyla’yı onunla evlenmeyi isteyecek kadar çok seviyor. Ona evlenme teklifi yapmak için bir yüzük ve çiçek almış. O kadar heyecanlıydı ki, içi içine sığmıyordu. Ama bugün bu teklifi yapamadı olmadı hep bir engel çıktı karşısına.
Ömer ve Zehra kendi arabalarıyla, Nihat ve Ayşe de kendi arabalarıyla eve döndüler. Zehra’nın dönüşüne herkes çok sevinmişti. Bir tek Alev hariç tabi Zehra’yı sevmiyor.

Asyam dünyalar güzeli prensesim nasılda özlemiş Zehra ablasını, annesine sarılırken Zehra ablasını sordu, Zehra ablam nerede diye? Alev de Cehennemin dibinde dedi. O bunu der demez, içimden ağzının ortasına çakacağın bir tane demek geçti 🙂 Ben bunu hiç demedim, sizde okumadınız tamam mı? Hep dizinin iç sesi olacak değil ya buda benim iç sesim ne yapayım 🙂
Asya, Zehra ablasını görür görmez koşarak sarıldı. Bir çocuk birini seviyorsa bilin ki, o kişi çok iyi biridir. Zarar gelmez ondan. Asya bunu hissediyordu, sevildiğini de biliyordu Zehra ablası tarafından. Cevriye halam sarıldı, Ökkeş amcam en çok da o mutluydu Zehra yı sağ salim gördüğü için, Zehra’nın sevdiği bütün yemekleri yaptırmış Hediye ablama, çiçek verdi Asya ile birlikte toplamışlar. Bir hoş geldin diyemedi Alev.

Cevriye hala Zehra için güzel sözler söylerken kutlamadan bahsederken Alev dayanamadı. İlla bir huzursuzluk çıkaracak.

Demir, Leyla’nın evinde ve aldığı çiçekleri verdi. Yüzüğü veremedi. Demir Leyla ile Ömer ve Zehra hakkında konuştular. Leyla’nın komşusu aradı sana geliyorum diye, Demir gitmek zorunda kaldı.

İş yerinde birlikte Leyla ile çalışırken Demir, Leyla odadan çıkınca Leyla yı Tayfun aradı ve Demir çok kıskandı Tayfun’un aramasını Leyla’nın telefonundan sildi ben ne yapıyorum diyerek.

Kimliğini alıp biran önce mahallesine gitmek isteyen Zehra, odada Ömer’i bekliyordu. Ömer gelince hemen kimliğini istedi gitmek için, Ömer avukatının kendisini aradığını söyledi.

Eğer o davayı açarsan sonuçlarına da katlanırsın dedi Ömer. Zehra da ben her şeyi göze aldım bu iş bitecek dedi yüksek sesle.   Kimliğini Ömer den almak için çok dil döktü Zehra.

Ömer de herkes salonda odalarına geçsin ondan sonra dedi ısrarla. Ve ekledi sen gidersen ben ne diyeceğim Ayşe’ye deyince, tamam uyumalarını bekleyeceğim dedi Zehra gitmekte kararlı.

Ayşe de abisi ve Zehra için tatil planları düşünüyor. 1 haftalık tatil onlara çok iyi gelir dedi. Ama olmadı bu fikirden vazgeçti. Bunda Alevin söyledikleri, Müzeyyen hanımında Alev’i desteklemesi etkili oldu.

Herkesin uyuduğuna emin olan Zehra gidiyor, Ömer ne kadar engellemeye çalışsa da başarılı olamadı. Senin avukatın varsa benimde var, sözleşmenin altında imzan var dese de olmadı. Zehra ‘nın gözlerine perde inmiş durumda gerçekleri bilmediği için böyle davranıyor.

Sen hep bana söylüyordun ya senin oyunların, yalanların diye, şimdide ben sana söylüyorum; senin oyunlarına, senin yalanlarına katlanmaktansa, avukatının başıma açacağı dertlere katlanırım çok daha iyi dedi. Çıktı odadan Zehra.

Giderken Ökkeş amca ile karşılaştı. Sizin hep öldüğünüzü düşündük, Ömer bey oğlumda perişan oldu dedi. Ve devam etti. Ökkeş amca konuştukça Zehra, Ömer’in hastanede ona neden sarıldığını, neden ona öyle baktığını, neden o sözleri söylediğini anladı. Artık Zehra, Ömer’in onun için öldüğünü düşünerek nasıl üzüldüğünü biliyor bunu Ökkeş amcadan öğrendi Zehra.

Tamda o an odadan çıktı Ömer, Zehra ile göz göze geldiler. Ömer , Zehra nın gözlerine gitme diye yalvarırcasına baktı. Ökkeş amca vardı yanlarında ve hiçbir şey söyleyemedi Ömer Zehra ya.

Ökkeş amcam konuştu onlarla, sizi böyle, yan yana mutlu ve mesut gördüm ya artık ölsem de gam yemem, artık rahat bir uyku uyuyabilirim dedi.

Ve devam etti, hayat hem çok uzun hem de çok kısa, onun için bu hayatı dolu dolu yaşamak lazım. Allah sizi birbirinizden hiç ayırmasın Amin.

Dünyanın hali malum, gençliğinizin bir arada olduğunuz anın kıymetini bilin ki yarın öbür gün arkanızı dönüp baktığınızda keşke demeyesiniz.

Bu konuşmanın üzerine sessizce baktılar birbirine ve sonra Zehra gitti, Ömer arkasından GİTME dedi. Bir an kaldı Zehra, Ömer geldi yanına, duramam dedi Zehra; hep susmak,  sevdiklerine yalan söylemek, çaresizlikten her saniye kıvranmak, bunların ne demek olduğunu biliyor musun dedi. Ve her şeye katlanabilirdim ama anneme yaptıkların dedi gitti.

Zehra, sen her seferinde bunu yapmak zorunda mısın? Annesizliğin ne demek olduğunu bilir misin? dedin çok daha önceden annenin evi terk edip gittiğinde, o keskin bıçağını sapladın Ömer’in o tertemiz yüreğine.

Şimdide bu söylediklerin, sen zannediyor musun ki, bu acıyı sadece sen yaşıyorsun.  Senin bilmediğin o kadar çok şey var ki.. Ama Ömer sen üzülmeyesin diye ağzını bile açıpda sana tek kelime etmiyor. Ve sen hala Ömer’e diyorsun ki biliyor musun? Zehra, Ömer senin bildiklerinden çok daha fazla acıları biliyor. Peki sen biliyor musun? İçin kan ağlarken gülmek ne demek? Canın yanarken, yanmıyormuş gibi davranmak, bittim dediğin anlarda bile ayakta kalmak ne demek sen biliyor musun? Yada sen Zehra ölecek olan bir kardeşinin yüzüne sanki hiç ölmeyecekmiş gibi bakmak ne demek sen biliyor musun? Sen hiç bir şey bilmiyorsun.

Yine o keskin hançeri sapladın gidiyorsun. Arkanda nasıl yaralı bir yürek bıraktın bilmiyorsun sen? Sen hiç bir şey ama hiçbir şey bilmiyorsun Zehra.

Sen giderken Zehra, Ömer sana gözleri ile suskunluğu ile senin bildiklerinin hepsini biliyorum fazlasıyla dedi ama sen duymadın. Bazı şeylere kör olduğun gibi buna da  Sağırdın çünkü, arkanda sana kardeşi için gitme kal diyen, yaralayıp gittiğin insan duruyor ve sen dönüp arkanı ona bakıyorsun, arkanda nasıl bir enkaz bıraktığını görmeden sadece bakıyorsun.

Ömer’in yüreğinde kanayan yarasından akan kan onu dermansız bıraktı, Ömer yavaş yavaş can çekişe çekişe ölüyor.

Ömer, Zehra’ya GİTME derken.. Ayşe için kal diyordu. Çünkü, Ayşe için bu dünyada kalmak zordu.

Gitmek mi Zor bu dünya da ? Kalmak mı? Kalmak Zor. Ölmek üzere olan Ayşe için.

Hayat demek ölümü beklemek demektir Ömer için.

Hayat demek ölümü beklemek demektir. Az çok hepimiz denizi, yıldızları, ağaçları, işte falanları filanları göreceğiz. Bir çok şeyin tadına bakacağız sonra da ister istemez “gidiyorum, elveda” şarkısını söyleyeceğiz. Öyleyse gidenin de kalanın da gönlü hoş olsun.

Sadri Alışık

 

Zehra, Ömer’e Gitmek mi Zor? Kalmak mı? Kalmak Zor. Diyor.

Gitmek gerekir bazen. Fazla yormadan, daha çok bıktırmadan. Eğer vaktiyse ardına bile dönüp bakmadan.

Diyor. Her ikisi de bambaşka bir dünyada acılarını yaşıyorlar. Ömer, Zehra yı anlıyor o dünyasında ama Zehra, Ömer’i anlamıyor kendi dünyasında. Ne kadar zor bir durum bu Ömer için anlaşılamamak.

Erkenden işe gelmiş Ömer, bitkin yorgun, Kardeşi Ayşe arıyor, ne diyebilirim ki, senin her şeyi mahveden bir abin var diyor kendi kendine kendini suçluyor. Ah Ömer ah. Nasıl canın anıyor biliyorum, anlıyorum da seni ama sana sesimi duyuramıyorum ki.

Nasılda üzgün ama kardeşi için mutluymuş gibi davranıyor. Avukatını aradı Zehra’nın konuşmak için. Avukat gelince de, bu boşanma olmayacak dedi yırttı attı avukatın verdiği boşanma dilekçe kağıdını.

 

Mahallesine gelen Zehra’yı Leyla ziyarete geldi, Ömer’in onun için nasıl üzüldüğünü anlattı. Zehra ikinci kez Ömer’in ona hastanede neden öyle davrandığını ikinci kez anlamış oldu.

Ömer kendi avukatını aradı ve bu sözleşme olayının Zehra ya maddi sıkıntı yaratmadan nasıl bozulmasını engellemeye çalışırız bunu öğrenmek istiyor. Bu halde bile Zehra yı düşünüyor. Maddi sıkıntı vermek istemiyor.

Ömer kararlı boşanmayacak ve Zehra olmadan köşke dönmeyecek. Bunun içinde Zehra’nın evine gitti onunla konuşmak için.

Zehra’nın mahallesinde Ömer, Zehra ise alış verişten dönmüş Ömer’i gördü gitmesini istedi. Ama Ömer ısrarlı vede kararlı konuşacak Zehra ile.

Eve girerken alışveriş poşeti yırtılan Zehra’nın aldığı elmalar yerlere döküldü. Ömer toplamasında yardımcı oldu.

Elinde bir elma ile kapıda kaldı Ömer, o nasıl kapı kapatmaktı Zehra yüzüne vurur gibi. O bir elma kapının açılmasını Ömer’in içeri girmesini sağladı. Teşekkürler elma. Artık Ömer içeride Zehra’nın evinde, zorla da olsa başardı Ömer, içeri girmeyi bir elma sayesinde.

Zehra da, daha yeni sildim nereye giriyorsun? Ömer anlamadım? Ayakkabılarınla diyorum nereye giriyorsun? Deyince Zehra, çıkardı ayakkabılarını Ömer ve kibarca girdi içeri, hala elinde duruyor o elma, sakince konuşurken Ömer, Zehra gitmesini istedi ve zil çaldı.

Zehra, Ömer’e kim geldi diye soruyor? Ömer de garibim ne bileyim? ev senin, ben nereden bileyim kim geldi? der gibi baktı 😀

 

Yar…!
Beni böyle yar sız bırakıp GİTME…
Gitme benden, bensiz gitme, GİTME…
İnsaf dilenmeye geldi zavallı canım…
Beni insafsız ayrılığa bırakıp GİTME…
Hekimsin sen, Belki de vaktin İsa’sısın…
Bırakıp da böyle hasta bizi, GİTME…
Bana “mağara dostumsun” demiştin…
Beni mağarada yalnız bırakıp GİTME…

Tek gecelik ayrılık belki az şeydir sana…
Bir de bana sor, az mı çok mu, GİTME…
Az da olsa sineme ateş düşürme…
O ateşi önemsiz sayma,GİTME…
Nefesim bitti ama bir kez daha…
Dinle beni, bu sefer GİTME…
Mevlana

 

 

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy 103. Bölüm Analizi 8 Şubat Detaylı Özet” üzerine 20 yorum

 1. Anonim dedi ki:

  aslı kardeşim ben şimdiye kadar ne kinsenin yorumunu okudum nede eleştirdim bu benim hadime düşmez. herkesin düşüncesidir bunada saygı duyarım. . admin rica ettiği için fikirlerimizi bildiriyoruz o kadar herkesin fikrinede saygı duyarım . diziyi diğer dizilerle karşılaştırmakta benim fazifem değil. eğer admin fikirlerinizi bildirin diyorsa diziyide severek izliyorsam bu benim en doğal hakkım değilmi. ben kimsenin özeline karışmam. tabiki eğer böyle bir hata varsa bu düşüncelerim yanlışta olablir buna admin karar versin ama siz neden bu kadar üzerinize alındınız anlamış değilim. ve ayrıca bağırarak konuşmak benim tarzım değil. bu sizin düşünceniz ve burası dizinin sayfası herkes. istediğini yazabilir. ama bu sayfa sizin özel sayfanızsa orasını bilemem. eğer dizde yanlışlıklar varsa tabiki de oda yazıcılarını yada yanlış giden birşey varsa uyarmak bizim hakkımız bunada yönetmen ve senaristler karar versin lütfen . biraz sakin olun bu bizim en doğal hakkımız değilmi lütfen sizi alakadar eden bir durum yok ilginize teşekür ederim.aylin hanım..

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Anonim, konu anlaşılmış vede açıklığa kavuşturulmuştur benim açımdan.
   Herkesin fikrine saygı duymanız ve adminin çağrısına cevap vermenizde güzel..

   Yazdıklarınız pek güzel olmasa da olsun bende size saygı duyuyorum buda sizin düşünceniz.
   Düşüncelerinizi paylaştığınız için tekrar teşekkür ederim.
   Özel sayfa diye bir sayfa yok. Dediğiniz gibi burası dizinin sayfası.

   Sayın Anonim sanırım siz bilmiyordunuz, çoğu kişi de bunu bilmez, bu sayede bunu öğrenmiş, bu yazıyı okuyan arkadaşlarda öğrenmiş oldu.

   İnternet üzerinde yazılar yazılırken büyük harf kullanarak yazı yazmak bağırarak konuşmak anlamına gelir. Siz farkında olmadan bir yanlışı yapıyordunuz.
   Kim bilir sizin gibi kaç kişi bunu bilmiyordu.
   Ama artık öğrendiler buda sizin sayenizde oldu. 🙂
   Bunu ( internette büyük harfle yazı yazmak bağırmak, yazının içeriğine bağlı olarak hakaret etmek anlamına gelir. )
   olduğunu insanların öğrenmesine vesile olduğunuz için teşekkür ederim.
   Kendinize çok iyi bakın sevgiyle kalın. Anonim.

 2. cinare dedi ki:

  yaa ben delitdeceyim ya dizinin sonuna az kalmiw iwiklarimiz sondu ve ben cocuklar gibi oturub aladim kizim diyor ki anne noldu da aladin babami kizdi sana hayir didim kizim iwiklar sondu de bir as sinirlerim bozuldu uzulme didim sen bana bakma ozetnede bakamadim da

  1. Ülker azeri dedi ki:

   ÇİNARE Allah seni güldürsün:-)
   Az deli olmusan?
   Heç işığ sönüb diye ağlayarlar?
   Bu arada canım senin evli olduğunu, hətta ana olduğunu bilmirdim…
   XOŞBƏXT OL!!!

   1. cinare dedi ki:

    ya ne yapiyim canim Ulkerciyim sinirden deli olmuwdum evet evliyim 2 tane de cocukum var twk edirem tebrike gore sanada qismet olsun olmuyubsa canim menim

  2. aslı dedi ki:

   Canımsın sen bir dakikasını bile kaçırmak istemiyoruz öyle sevdik ki bu diziyi, öyle sevdirdiler ki, kendilerini Ömer ve Zehra her anlarını merak ediyoruz. Değil mi Cinare, elektrikleriniz biran önce gelirde inşallah sende hem özeti, hemde yeni bölümü gönül rahatlığı ile seyredersin.

   1. cinare dedi ki:

    twk ederim Asli canim benim evet oyle isinmiwiz ki ayrila bilmiyoruz evimizin newesi onlar ya elektiriklerimizinde sorumu cozulmedi hayla yanmiyor ne yapicam baka bilnmiyecem tabi ki

   2. cinare dedi ki:

    kizlar inanmayacaksiniz amma iwiklarimiz dizinin tam zamanin da yandi o kadar mutlu oldum ki AMAN ALLAHIM didim ben senin sevimli bendesiyim didim

    1. aslı dedi ki:

     senin adına çok mutlu oldum canım

  3. cinare dedi ki:

   twk ederim Aylincigim yazdikin icin canim bir az rahatladim

 3. cinare dedi ki:

  iyi sabahlar ben dizimizin sonunu izleye bilmedim de iwiklarimiz sondu dizinin sonuna az kalmiw inanin ki cocuk gibi oturub aliyordum cok kotu oldum hayla iwiklarimiz yanmiyoer ki ozetne de bakayim ay ALLAHIM delirticeyim ben kaliba sonu nasil oldu

  1. Aylin dedi ki:

   Cinare uzulme aksam bakarsin yeniden ama ben sana soyluyeyim . Omer yinede Zehrayla konusmaya Salimin evine geldi yolda karsilasdilar , Zehra yinede geri donmeyeceqim dedi getdi. Omerde onun arkasiyca , Zehra kapiyi acarken elindeki posetler daqildi, elmalar yere dokuldu , Omer Zehraya yardim etdi elmalari topladilar bu arada goz goze geldiler , sonra Zehra kapini Omerin yuzune kapatdi girdi eve , sonra Omer kapiyi caldi Zehra Omeri karsisinda gordu Omer elindeki elmayi Zehraya uzatdi Zehrada ne seni ne de elmani isdemiyor dedi . Ama Omer iceri girdi Zehra ne yapiyorsun dedi yerleri simdi sildim ,Omer ayakabilarini cikardi tam Zehrayla konusacakdi kapi calindi orda bitdi devamini insallah aksam izleyeceqiz

 4. Aylin dedi ki:

  Askin kimyasiyla aklin kimyasi baskadir . Akil seni korur her seyden sakindirir , ama ask oylemidirki , kendini birak gitsin diyor akisina birak diyor . Bizim zehramiz aklin kimyasina uyuyor . Omerin caresizce gitme diyisinin karsisinda duramamki diyor . Oysaki durmak istiyor . Aslinda zehra omerin bunca zaman kendine bile etiraf edemediyi seyleri soyluyor yaralarini kanatiyor ama , ayni zamanda Omeri kendi acilariylada yuzlesdiriyor gibi ve bi aciyi kalbinden atmanin yolu , sadece o acinin gercekleriyle yuzlesirsen atarsin kalbinden . Ve bencede zamanla Omer acilarini kalbinden boyle sokub atacak .

  1. aslı dedi ki:

   Ömer’in yeniden doğuşu bu acılar sayesinde olacak, çok doğru diyorsun Aylincim.

 5. Anonim dedi ki:

  SİZ GÜZEL ÖZETLEMİŞSİNİZ AMA MALESEF DİZİNİN ODA YAZICILARI VE SENARSİTLER UYUYOR SANIRIM. BİR GARİP AŞKIN ÖZETİNİ. DAYIYORLAR EKRANDA İZLYİCİLER ÇOK SAF ANLAMAZLAR DEMİ ODA YAZICILARI SİZ UYUYUN..YAZIK KIYAMAM COK YORULUYORSUNUZDUR YENİ SENERYO YAZMAKTAN ÇOK.:(((

  1. Ülker azeri dedi ki:

   Sayın ANONİM biz dizini saf oldumuz için diyil sevdiyimiz için izliyoruz. Madem bir qarip aşk dizisini daha başarılı buluyosunuz o zaman gidin onu izliyin…

   Aslı tatlişkom analiz güzel;-)
   Canım tavuk çorbasını bende seviyodum. Ama 3 gündür sadece onu yediyim için artık sevmiyorum.
   Bide TATLI DELİ lafı çok hoşuma gitdi. CANIMSIN:-)

   AYLİNCİM seninde küçük, minnoş analizin çok tatlı:-)

   VEFACIM tatliş olun için çok üzüldüm;-(

   1. Aylin dedi ki:

    Tesekurler Ulkercim .

   2. Anonim dedi ki:

    NEYİ İZLEYİP NEYİ İZLEMİYCEMİ TABİKİ SİZE SORMUCAM AMA bu dizi DEVLET. kanalının ve TRT.nin dizisiyse hem yorum yapar hemde bakarım neden sen başkasının giydiğini giyermisin.. yada kopyala yapıştır yaparmısın.öyleyse başkasından değil kendi seneryolarını yazsınlar ki dizi daha başarılı olsun ve bizim dizimiz bizim seneryomuz diyelim değilmi benim hint dizileriyle yada başka kanallarala işim olmaz bu benim fikrim tabiki sizinkiside sizde kalsın lütfen ülkercik.:(((

   3. aslı dedi ki:

    Tatlı delileriz biz Ülkercim:)
    gidip tatlı aldım Adını Sen Koy ailesi için hadi gelin hep birlikte yiyelim ağzımız tatlansın şöyle, ağız tadımız yerine gelsin ve bir daha da bozulmasın inşallah.
    Afiyet olsun herkese:)

  2. aslı dedi ki:

   Sevgili güzel kardeşim Anonim, senden özellikle rica ediyorum lütfen bu diziyi başka bir dizi ile kıyaslamaktan artık vazgeç lütfen.

   Ve biraz daha sakin ol. Bağırarak konuşma lütfen, internet üzerinde büyük harfler ile yazı yazmak bağırmak anlamına gelir.
   O kadar negatif yüklü bir enerjiye sahipsin ki, senin yazılarını okuyunca bütün pozitif enerjimi alıyor ve beni yoruyorsun.
   Bunu özellikle mi yapıyorsun dikkat çekmek için? yoksa sen gerçek hayatta da mı böyle negatifsin ?
   Bak güzel kardeşim, bir garip aşk dediğin dizi başka şehirde, oyuncuları başka.. adını sen koy dizisi burada Türkiye de oyuncuları bizim kardeşlerimiz.
   Sen iki dizi arasında kıyaslama yapıyorsun o dizinin aynısı diye.

   Şimdi ben sana sormak istiyorum, ağlamak da, gülmek de dünyanın her yerinde aynıdır. Şu gökyüzündeki güneş bir tanedir ve dünyanın her yerinde doğudan doğar, batıdan batar.

   Şimdi sen güneşe bakıp kızıyor musun neden aynı güneşsin diye? İşte sen bunu yapıyorsun yapma güzel kardeşim yapma.
   O dizi ile bizim dizimiz arasında benzerlikler var diyorsun da oyuncuları aynı değil. Verdikleri duygu aynı değil. Verdiğim örnekteki güneş gibi düşün bunu olur mu ve artık bu negatif düşüncelerinden vazgeç.

   Yapılan işe, bunu yapan insanlara saygı göster lütfen.
   Dün Senin bu yazını okuduktan sonra inan, sevdiğim saydığım birine bir şeyler yazıp gönderecektim senin sayende yapamadım. O kişide bilmez ki, kendisini üzer miyim kırar mıyım farkında olmadan cevap yazmadım kendisine..
   Sen işte böyle farkında olmadan kırıyor incitiyorsun. Belki de bilerek yapıyorsun bunu.. Bunu ne maksatla yaptığını en iyi sen bilirsin.
   Yapma güzel kardeşim yapma.
   Desen ki, ben şu şu sebeple diziyi seyredince rahatsız oluyorum ve bunlar yüzünden bu sözleri yazarak rahatlıyorum desen seni gayet iyi anlarım ama bunu da yapmıyorsun.
   Yapsan karşılıklı konuşur seni rahatsız olduğun konularda rahatlatırız.

   Lütfen rica ediyorum biraz daha anlayışlı ve saygılı ol, yazıda kullandığın uslubuna dikkat et olur mu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir