Adını Sen Koy 10. bölüm Özeti ve Analizi(180 Bölümde Devri Alem)

Burak 20 Haz 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy da 180. Bölüme Kadar Ömer ve Zehra Neler Yaşadılar? Nerden Nereye Geldiler?  

 1. Bölüm

Alev Yüzünden Asya ve Zehra Bodrumda Mahsur Kalır ve Ömer ile Zehra’nın Nikahı Kıyılamaz.

Zehra gece konaktan gizlice kaçıp mahalledeki evine gelmiş uyumuştur. Ne konaktakiler, “Ömer hariç” Zehra’nın gittiğini anlamamış, nede mahalledeki evinde, eve geldiğini kimse anlamamıştır. Odasına geçip yatağında uyumuş, sabah olduğunda Sevim Yasemin’i uyandırmak isterken Zehra’yı yatağında uyurken görmüş çok şaşırmıştır.

Sevim, Zehra’ya 2 gündür nerdesin? Kimle sürtüyorsun dediğinde,
Zehra; Yener beni kaçırdı, zor kurtuldum elinden dese de, Sevim inanmaz, o seninle evlenmek istiyor der. Zehra da, onunla evlenmeyeceğini söyler, içeri babasının yanına gidecekken Sevim olanlardan babasına bahsetmemesini, bahsederse kemiklerini kıracağını söyler.

Sevim; Zehra ya, Senin geceyi Yenerler de geçirdiğini, Mehtap hastalanmış ona bakıyor dedim babana dedi. Ve tehdit etti elbiseni babana göster de anlasın senin ne mal olduğunu deyince eli kolu bağlandı Zehra’nın.
Zehra, babasının yanına gitti ve yeni bir iş bulduğunu, çocuk bakıcılığı yapacağını, büyük bir konakta, zengin bir ailenin yanında yatılı olarak çalışacağını söyledi.

Sevim, olmaz dizini kır otur evinde, Yener ile evlen deyince,
Salim amca devreye girdi, Sevim’i susturdu.
Bu kez benimde içim atmıyor yatılı değil de, gidip geleceğin bir iş olsa deyince, Zehra 6 aylık bir sözleşme imzaladığını geri dönemeyeceğini, gitmeye mecbur olduğunu söyledi.

Babası da neden imzaladın deyince,

 

Zehra; küçük kızın annesi çok hasta üzüldüm haline, sen hastasın, borçlarda olunca mecburdum dedi. Salim amca da, melek kızım benim diyerek sarıldı ve 6 ay sonra hiç değişmeden evine döneceksin söz mü diye söz aldı kızından.
Zehra da babasına söz verdi 6 ay bitince evine döneceğine dair. Evleneceğini söylemedi babasına Zehra.

Eşyalarını topladı bavuluna koydu ve evden mahalleden ayrılacaktı ki, Sevim hiçbir yere gitmeyecek Yener ile evleneceksin dedi. Zehra da, hiç mi üzülmüyor musun? Annemsin sen benim, adam beni kaçırdı, sen evlen diyorsun dedi ve eşyalarını alıp evden ayrıldı.

Zehra nereden bilsin ki, Sevim gerçek annesi değil. Ondan böyle davranıyor ona. Gerçekten annesi olsaydı böyle acımasız, vicdansız, hoşgörüsüz, anlayışsız olur muydu? 

Zehra da Annemsin dedi, bunu derken ondan biraz olsun anlayış, sevgi, hoş görü, vicdan beklediğini dile getirdi. Anne demek buydu çünkü.

Zehra evden giderken, Sevim gidersen bir daha bu eve dönemezsin, Yener’e ben ne diyeceğim dedi. Zehra da kızımı nasıl kaçırdın diye sorarsın dedi gitti. Giderken de çok üzgündü Zehra. Mehtap gördü onu ve abisini arayıp haber verdi.

Zehra arabada giderken ağlıyordu, ailesine yalan söylediği için pişmandı ama babası içinde mecburdu. Leyla’nın yanına giden Zehra çalıştığı yerin adresini verdi. Ne olur ne olmaz sen bil benim nerede olduğumu, kimselere söyleme, özellikle de Yener bilmesin diyerek vedalaştı Leyla ile ve konağa gitti Zehra.

Ömer gördü onu ve bavulu sordu,

Zehra da ailesine 6 aylık iş bulduğunu, yatılı çalışacağını söylediği için bavulla geldiğini yoksa şüphelenirlerdi dedi ve Ömer konakta ailesinden bahsetmemesini istedi bir kere daha.

Ayşe geldi yanlarına ve büyük bir heyecanla bugün sizin nikahınız var sizin şu rahatlığınıza bakın diyerek ayrıldı yanlarından.

Ömer, Zehra’yı misafir odasına götürdü ve orada tehdit etti, burada kaldığın sürece kimse ile yakınlaşmayacaksın, özellikle de Ayşe ile.

Zehra da; öyle bir niyetim yok dedi.

Ömer; burada saltanat süremeyeceksin, tek bir hatan da burayı da, hayatı da zindan ederim sana dedi.

Hayatı zindan ettin zaten Ömer bey sözünün adamıymışsın ne dediysen yaptın Zehra ya.

Birde sen para ile satın aldığım bir oyuncusun, satılıksın, o yüzden haddini bil ve dikkatli ol dedi.

Orda dur bakalım Ömer bey, çok ağır konuşuyorsun çok. Haddini bilmesi gereken biri varsa o da sensin. 

Paran var diye, şirket patronusun diye, konaklarda yaşıyorsun, emrinde sana hizmet edenler var diye herkese, her istediğini söyleme hakkına sahip değilsin. Sen önce o diline sahip ol.

Senin paran varsa var olabilir. Ama her kapıyı açamıyor senin paran, kardeşinin hastalığına çare bulamadı paran, o paranın açamadığı bir kapıyı Zehra açacak ve sen ona şimdi bu şekilde davranıyorsun. 

İlerde çok pişman olacak özür dileyeceksin Zehra dan dilemek zorundasın da. Benim tepemin tasını attırma o diline sahip çık Ömer bey, paran var diye her sözü söyleme hakkına sahip değilsin. 

 

Zehra’nın gelinliği gelmiş, Ayşe getirdi ve abisini odadan çıkardı.

Asya da, Zehra ablasından düğüne kedisini getirmek için izin aldı ve gizli yerlerinden kediyi almaya gitti.

Yener de Sevim’in yanına eve gitti. Zehra yı sordu. 6 aylık yatılı bir iş bulduğunu öğrendi. Adresini öğrenmek istedi, öğrenmediği sürece herkes benden koksun diye tehdit edip gitti Yener.

 

Alev gelmiş, Asya’nın peşinde takip de, Asya kediyi almak için depoya inince arkasından kapıyı kapattı Asya orada mahsur kaldı kimse bilmiyor onun orada olduğunu Zehra dan başka.

çünkü; Asya gitmeden önce nereye gideceğini söylemişti Zehra ablasına.

Ömer odasında damatlığı hazır, damat oluyor evleniyor Ömer ve kendi kendine kardeşimin mutluluğu için o kıza katlanmaya mecburum derken Demir giriyor odaya.

Demir, Ömer’e çok kötü bir haber verdi. ihaleyi Hilmi Yılmaz kazanmış, Alev ihaleyi yarıda bırakıp dönmüş, dönme sebebi de senin evlenmen dediğinde Ömer çok kızdı. O ihalenin benim için ne kadar önemli olduğunu biliyordu Alev dedi Demir’e Ömer.

Alev Asya dan sonra Zehra’nın odasına gitti olmadık laflar etti. Ömer senin gibi biri ile niye evlensin ki? Ömer senin gibi sıradan,basit bir  kızı sevemez, aranızda ne var, bu evliliğe Ömer’i nasıl ikna ettin bulacağım ve seni kapı dışarı edeceğim dedi.

Zehra da siz ne düşünürseniz düşünün bizim ki bir aşk evliliği dedi.

Sen öyle zannet alev parçası, Ömer Zehra yı çok sevecek sende hasedinden çatlayacaksın oh canıma değsin. Zehra da söyledi işte aşk evliliği diye. Sen onları ayırayım derken, daha çok birbirine aşık edeceksin.

 

 

Zehra bizim ki bir aşk evliliği derken Ömer girdi odaya Zehra ya baktı Alev’i çağırdı birlikte ayrıldılar oda dan.

Konak bahçesinde hummalı bir çalışma var nikah için ve Ayşe her ayrıntısı ile ilgileniyor ve çok mutlu abisi evlendiği için.

Yener de çok sinirli, benim aşkım ya Zehra ile nikah masasında yada kara toprak ta biter diye söyleniyor.

 Ömer, Alev’i çalışma odasında sorguya alıp hesap sordu. İhaleyi al diye oraya gönderdim sana güvendim ama sen bana ihanet ettin, kendi geleceğini de bitirdin dedi.

Alev bir sürü bahane söylese de Ömer inanmadı Alev’e ve en sonunda düğün için geldiğini söyleyince Alev,

Ömer de kovulduğunu söyledi Alev’e oh iyi oldu. şirketten kovuldu Alev. darısı konaktan gitmesine.

Ömer için bu ihale nikahtan daha da önemliydi, Alev’e sen bana ihanet ettin dedi ve cezasını onu şirketten kovarak verdi. Bu kadar netdi Ömer. Alev’in ihanetini affetmeyecek kadar katı kuralları olan biriydi Ömer ama sonra bu netliğini, katı kurallarını kaybetti Ömer. Peki ama neden? Değişen ekip yüzünden mi?

Nikah için herşey hazır memur da geldi. Ayşe abisinin yanına gidip ona babasının kol düğmesini verdi bu özel günde o kol düğmelerini takmak isteyeceğini düşünmüş Ayşe.

Ömer çok duygulandı o düğmeler babasının çok sevdiği düğmelerdi.

 Babasını hatırladı Ömer, hasta yatağında yatıyordu ve Ömer’e eğer bana bir şey olursa kardeşine sen hem abilik, hem de babalık yapacaksın diyordu. Ayşe babasının emanetiydi Ömer’e ona gözü gibi bakmış bugünlere gelmişlerdi abi kardeş.

O kol düğmelerinin manevi değeri vardı Ömer için gözleri doldu ağladı Ömer. Babası hayatta olsaydı da bu özel gününde o da yanında olsaydı içten içe bunu istedi Ömer ama bu imkansızdı babası yoktu ölmüştü.

Zehra da odasında ve gelinliğini giymiş çok güzel olmuş, hediye abla ona yardım etmiş, Ayşe gelmişti yanına ve Zehra çok duygulandı gözlerinden yaşlar akmaya başladı.

Ayşe ne olduğunu sorunca, Zehra; annem, babam beni bu halde göremediler dedi ağladı gözlerinden yaşlar piir piir döküldü.

Ayşe de, kendisiyle aynı kaderi paylaştığını, bundan sonra en yakının da ailende biziz dedi. Ömer’in de Zehra’nın da kaderi bir her ikisi de sevdikleri yanında olsun istiyor bu mutlu günde ama imkansız.

Ayşe Asya yı merak ediyor, Zehra’nın nedimesi olacak birlikte çıkacaklardı odadan ama olmadı çünkü, Asya ortalıkta yok.

Hediye abla her yere baktı ama Asya’yı bulamadı ve Ömer’e Asya’nın kayıp olduğunu söyledi.

Ayşe de bahçeye abisinin yanına gelince konuşmaları duydu ve fenalaşıp bayıldı. Ömer de Nihat da ev halkı çok korktu Ayşe için. Alev muradına ermişti nikah olmamıştı. Pis cadı.

Zehra da evleneceği için çok korkuyor, nasıl bir şeyin içine girdiğini, 6 ay boyunca Ömer’e nasıl katlanacağını, Allah’a da dayanması için güç vermesini istiyor ve bir süre sonra Hediye abla odaya gelince,  Asya’nın kayıp olduğunu öğreniyor Zehra.

Ve herkes bahçede evde her yerde Asya yı arıyor.

Zehra’nın aklına Asya’nın söylediği gizli yer geliyor ve gidip oraya bakıyor. İçerden gelen sese kapıyı açıp içeri giriyor Zehra ve kapı kendiliğinden kapanıp üstlerine kilitleniyor Zehra ve Asya orada mahsur kalıyor.

İşin kötü tarafı elektrik kaçağı olduğu için her an yangın çıkabilir. Zehra Asya’yı sakinleştirmeye çalışırken sürekli patlamalar oluyor.

 

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy 10. bölüm Özeti ve Analizi(180 Bölümde Devri Alem)” üzerine 23 yorum

 1. Anonim dedi ki:

  ellerine saglik

 2. Adini sen koy hayrani dedi ki:

  ellerine saglik

 3. Azeri Aytac dedi ki:

  Ewet bizim guzel sabirsizlikla beklenen analizlerimiz geldi aslicim canim kusura bakma bu aralar yogunum die buraya cok giremiyorum analizleride anca gorup anca okudum cok guzel yazmiwsin cok tewekurrler eline emegine saglik 🙂 ben biwey sorucam aslicim se omere pawam diyodun wimdi okuyorum omer bey yazmissin neden acaba pawam nereye gitti ?

  1. aslı dedi ki:

   Bugün bende çok yoğunum canım anca fırsat bulup geçmiş sayfalara bakıp tek tek cevap vermeye çalışıyorum. gün içerisinde girdim ama fazla kalmadım atladıklarım varsa kusuruma bakmasınlar:)

   Evet Aytaccım ben Ömer’e paşam diyordum ama ilk bölümlerde değil. Ömer ilk bölümlerde çok korktuğum bir erkekti öyle birine ben paşam demem ama zamanla neden öyle davrandığını, aslında yüreğinin nedenli yaralı olduğunu anladım ve o çok derinlerde sakladığı kimselere göstermediği çocuksu yanı, güler yüzü, ortaya çıkınca Ömer benim paşam oldu. şimdi de öyle paşam ama eski bölümlerde değil o sebeple benim paşam şimdilik Ömer bey.

 4. Hanim abla dedi ki:

  Aslıcım,rica ediyoruz kırma bizi,sen gel yaz şu analizi.

  1. aslı dedi ki:

   Elimden geleni yaparım ablacım:)

 5. Aslınur dedi ki:

  Ooo maşallah Aslıcım yine döktürmüşsün

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkürler canım:)

 6. Nurbanu dedi ki:

  Aslı abla hem özetlerini hemde siyah yorumlarını gıpta ile okuyorum. Ozetlerin için çok sağ ol ablacim. Bu arada tekrarlari başlarsa analiz yazmaya devam edecekmisin ? ALLAH a emanet olun tüm site arkadaslarim ve Asli ablacim.

  1. aslı dedi ki:

   Nurbanucum canım benim çok teşekkür ederim:)
   sevmek ve sevilmek ne kadar güzel.
   canım ben dizi yayındayken, bittikten sonra yazıyordum, şimdi tatilde Ir abimiz istedi ilk önce arkadaşlar da rica etti öyle yeniden başladım bu bölümleri yazmamıştım yazarım neden olmasın:) nasılsa siz güzel arkadaşlarım okuyor ve yorumlarını paylaşıyorlar.
   ama yok dizi başladı, yazma biz izleriz derseniz o başka:)
   sende Allah’a emanet ol canım benim.

   1. Nurbanu dedi ki:

    Ablacim eğer dizi başlasa bilene sen analizini yazmaya devam et. Biz senin o siyah yazıyla yazılan yorumlarini ve analizlerini severek okuyoruz. Allah a emanet olun . Herkesin şimdiden KADİR GECESİ mübarek ,edilen dualarınız ALLAH tarafından kabul edilsin İnsallah ( amin ).

    1. aslı dedi ki:

     Amin inşallah canım

 7. Aylin dedi ki:

  Bir sayfa daha . Hemde analiz sayfası . Dizinin tekrarlarida yayinlanacakmis. Cadı Alev . . Amacına ulaşamadı ve bizimkiler evlendi . Omer seviyor ama ,ama Omere ,kardeşine acı veriyor . Bu kadının amacına ulaşmak için yapamayacağı şeyin olmadığını gördük 180 bolum boyunca . Ama ask hep kazanandir. Zehra ve Omerinde aski kazanacak

  1. aslı dedi ki:

   Hani sen diyordun ya canım Pazartesinin gelişini heyecanla beklerdim diye şimdi yeniden o heyecanı yaşayacaksın.

   1. Aylin dedi ki:

    Insallah☺☺☺

 8. Lale turkmen dedi ki:

  Aslicim nasilsin canim. Analizi cok ciddi yuz ifadesi ile okuyordum. Taki omer sonradan netligini, kati kurallarini kaybetti. Peki ama neden. Degişen ekip yuzunden mi? yaziya kadar:))) Canim omerin saflaşmasinin sevebini bulmuşsun. Cok dogru tespit. Analiz icin guldurdigin icin teşekkurler canim. Senin yazilarini okumaya her zaman ihtiyacim var.

  1. aslı dedi ki:

   iyiyim çok şükür canım, sende oğlunda iyisinizdir inşallah
   içimden nasıl geliyorsa, o an öyle yazıyorum canım, ne mutlu yine gülümsettim yüzünü:)

 9. ayse .c dedi ki:

  aslicim tesekkurler

  1. aslı dedi ki:

   Rica ederim canım:)

 10. A.S.K hastasi dedi ki:

  Selam arkadaslar nasilsiniz? Asli guzelim herzamanki gibi yine muhetesem bi analiz olmus.Su alevi gorunce yine sinirledim olmadik laflar soylemesi azmis gibi omeri birakmasi icin para teklif ediyor. Su zenginler neden her lafi paraya getiriyorlar. Ne kadar istiyorsun? Aile geleneyi olmus bunlarda. Asyanin kaybolmasinda omer hemen zehranin yaptigini dusunur. Oysaki zehra asyani kurtarmak icin kendini tehlikeye atiyor hetta omer oraya geldiginde onun heyatini kurtarir cerayan carpmasindan. Yine yaranamiyor omer efendiye. Ilk bolumlerde omeri alev gibi bogasim geliyordu zehraya yaptiklarindan dolayi. Tekrarlar yayinlanacakmis. Boylesi daha iyiydi asli yaziyordu bizde izlemis kadar oluyorduk. Yine her gun heyecanla merakla saatlarin kecmesini bekle.

  1. aslı dedi ki:

   Selam canım, Alev’e senin kadar bende kızıyorum ama her seferinde Ömer ile Zehra yı yaklaştırdığı içinde seviniyorum istediği kötülüğü yapamayıp iyilik ettiği için. Çünkü her seferinde planı suya düşüyor Alevin.

   Zenginlerin para mevzusunu bende anlamıyorum.
   Ömer’in Zehra ya söylediği sözler, yaptıkları çok kötüydü ilk zamanlar bende kızıyordum Ömer’e.

 11. Hayat dedi ki:

  Bizi kirmayip devamlarini yazdinin içini çoooookk teşekkürler canim

  1. aslı dedi ki:

   Ben teşekkür ederim Hayatcım benim yazdıklarıma değer verdiğiniz, okuduğunuz için:)

   Hadi gözünüz aydın olsun tekrarları geliyor dizimizin 26 haziranda başlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.