Adını Sen Koy 355. Bölüm Analizi (“ASLI”) 25 Mayıs 2018 Cuma

Burak 12 Ağu 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 355. Bölüm 25 Mayıs 2018 Cuma

Bahşende hanım sonunda Dost gibi görünen Defne’nin gerçek yüzünü görmüştü, telefonda Ercan ile konuşup imza yetkisini Bahşende Zehra dan nefret ediyor, bu sayede alacağım dediğini duymuş ve fenalaşmıştı. Tansiyonu yükselen Bahşende beyin kanaması geçirmiş, felç kalmıştı. Yürüyemiyor, konuşamıyordu. Doktor tedavisine evde devam edebilirsiniz dediği için eve getirmişti Ömer.

Defne de Bahşende’nin konuşamamasından mutlu foyası meydana çıkmayacak. Şirkette yapılacak toplantıda Defne ye imza yetkisi verilecek. Bahşende bunu bildiği için engellemek istese de yapamıyor. Yataktan kalmak istedi düştü. Zehra gürültüyü duyarak geldi ve Bahşende ye yardım etti. Bahşende de zorda olsa Defne diyebildi. Zehra yı uyarmak istedi ama Zehra anlamadı. Defne yi istiyor zannetti.

Zehra Defne yi çağırdı Bahşende hanım seni istiyor diye. Defne geldi. Yanına oturdu. İlacını vermek isterken bardağı bilerek yere düşürdü. Bu sayede Zehra odadan çıktı. Defne Bahşende ile yalnız kaldı. Ne istiyorsun? Ne yapmaya çalışıyorsun bilmiyorum ama senden nefret ediyorum dediğinde, Bahşende kendini zorlayarak yapma dedi.

Defne de, Sen, ben, Ömer hepimiz bittik, hepsi senin yüzünden dedi. Zehra geldi. Sonra da Jülide ile yeni bakıcı geldi. Artık Bahşende ye o bakacak. Odadan herkes çıkarken Bahşende Zehra’nın elinden tutarak gitmesine engel olmak istedi. Zehra da bana bir şeyler anlatmak istiyorsunuz ama ben anlamıyorum diyerek odadan diğerleri ile birlikte çıktı.

Bahşende hanım, Defne ye güvenmekle hayatının hatasını yaptığını anlamıştı, ağlıyordu, ancak iş işten geçti. Defne yüzünden felç kaldı Bahşende ve gerçek ortaya çıkmaz ise şirket elden gidecek, imza yetkisini, Defne’nin şirket yönetimine girmesini Bahşende istemişti.

Canan ve İpek iş çıkışı yolda yürürken sohbet ediyorlar. Konu, Aysel ablaya talip olan Levend’in dolandırıcı olması. İpek hemen Aysel hanımla konuşmak istese de Canan benden haber bekle iyice emin olalım dedi.

Zehra uyumak için odasına gidince, uyumadan önce biraz Ömer ile konuştu. Bahşende hanım bana bir şeyler anlatmak istiyor gibi ama ben anlayamıyorum dedi. Ömer’e sarıldı sonra da uyudular.

Sabah olmuş Zehra erkenden kalkmış, Ömer hala uyuyor. Ömer uyandı, Zehra’nın yokluğunu fark etti. Önce banyoya baktı sonra da odadan çıktı. Zehra Bahşende hanım için çorba yapmış onu yedirmek istedi ama Bahşende hanım yemek yemedi. Gece de hemşire serum takmak zorunda kalmış yemek yemediği için güçsüz kalmasın diye. İyileşmeye niyeti yok galiba.

Odadan çıkınca Zehra, Ömer ile karşılaştı. Olanları anlattı. Jülide de geldi yanlarına, Kereviz çorbasını eskiden severdi, şimdi hala seviyor mu bilmiyorum deyince, Zehra Bahşende hanım için kereviz çorbası yapmaya mutfağa gitti.

Canan ve Çetin, Levend denen dolandırıcının nasıl biri olduğunu araştırmaya devam ediyorlar. Evin ve Arabanın ona ait olmadığını öğrendikten sonra, birde iş yerine baktılar ki, iş yerinde de patron gibi görünmüyordu.

Hatta bir ara telefonda konuşmalarını duydular. Telefonda ki kişiye borcu varmış, kişi parasını istiyor. Levend de düğün yapacağını, bu sayede de borcunu ödeyeceğini, kendisine zaman vermesini istediğini duydular.

Canan bunu duyunca iyice delirdi. Adamın yanına gidip ona haddini bildirmek istedi ama Çetin engel oldu. Levend gittikten sonra dükkana girip oradan o insanlardan bilgi aldılar. Aysel hanım da Şükran hanım ile alış verişten dönüyorlardı ki, Fatma hanım Aysel’i arayarak akşam Levend seni istemeye gelecek dedi.

Adama evlenmek istemediğini söylüyor Aysel hanım, adam hiç oralı olmuyor, bir kulağından girip, öbüründen çıkmış bir halde tekrardan ısrar ediyor. Yüzsüzlüğünde bu kadarına pes doğrusu.

Şükran teyze, Canan’ı arayarak haber verdi. Canan kızdı. Çetin yanındaydı gelsin sıcağı sıcağına işi bitirelim dedi, elindeki bilgilere güveniyor Çetin. Canan İpek’i arayarak onu da bilgilendirdi benden haber bekle dedi.

Ömer Zehra’nın yanına mutfağa gidince, Zehra yı ağlarken gördü. Neden ağladığını anlamaya çalıştı, soğan doğruyordu Zehra ve göz yaşları da o yüzdendi. Ömer musluğu açtı ve eğer soğan doğrarken su akarsa göz yaşı akmaz dedi. Ben ilk defa duydum, hatta denedim faydası olmadı. Zehra da hemen musluğu kapattı. İsraf olmasın diye gerçekten boşa akan su israf olmasın afferim Zehra.

Bu Ömer’in de hoşuna gitti. çok şanslı biriyim ben. Elma şekeri ile ayakları yerden kesilen, onca akan göz yaşına rağmen suyun akmasını istemeyen bir karım var dedi. Zehra ya yardım etmek istediğini, şef olmayacağını, yamaklık yapacağını söyledi.

İyi de Ömer çok önceleri mutfakta şef olmuştu, menemen pişirmişti. Hatta bir ara kopya çekerek yemek bile yapmıştı Zehra ya, et sote yaptı, Ömer’i ustalıktan yamaklığa düşürmek ve hiç yemek yapmayı bilmeyen birine dönüştürmek, hele hele soğanı tencereye koyduktan sonra ocağı açmayı bilmeyecek kadar bilgisiz birine dönüştürmek biraz saçma olmuş.

Ömer Zehra’nın söylemesi ile ocağı yaktı, soğanlar pembeleşecekti ama Ömer elini yaktı ve Zehra Ömer’in elini öptü. Fırsattan istifadelenmek isteyen Ömer, Zehra dan bir kere daha öpmesini, hatta yanağımdan da öpersen dediğin de Zehra hiç itiraz etmeden, Ömer’in elini ve yanağını öptü.

Az çakal değilsin Ömer, el yanması bahane, Zehra dan öpücükleri almak şahane.

Zehra daha fazla dayanamadı Ömer’i mutfaktan kovdu yoksa çorba yetişmeyecekti. Ömer giderken, gidemedi durdu kapıda ve Zehra yı izledi bir süre. Zehra fark etti Ömer de tamam gidiyorum diyerek gitti.

Defne şirket toplantısı için hazırlanmış. Öncesinde de Ercan onu bir yere çağırdı konuştular. Ercan her zamanki gibi tehdit etti. Neden telefonda konuşmadık da beni buraya çağırdın deyince, Ercan da test ediliyorsun, güven konusunda dedi, dediklerimi yapmazsan Ömer her şeyi öğrenecek dedi.

Şimdi de Defne, Bahşende ye kızıyor. Bahşende’nin bastonunu aldı eline yere vurdu sertçe, Senin yüzünden Ercan peşimde onun dediklerini yapmazsam, imza yetkisini almazsam beni öldürecek dedi.

Sonra da, o imza ile her şeyinizi kaybedeceksiniz, Ömer’in başına geleceklerden haberi yok, 2 saat sonra bana ölüm fermanını imzalatacak yetkiyi verecek, sonra ne olacak? Ömer kime sığınacak? Tabi ki bana, Ömer’i o enkazdan ben kurtaracağım, sonra da sonsuza kadar benim olacak dedi.

Bahşende hanımı sevdi öptü gitti. Bahşende hanımda bu konuşmayı telefonuna kaydetmeyi başarmış. Yorganın altından. Nasıl yaptı? Telefonu kim verdi bilinmez ama Ömer bu kaydı dinleyince Alev’e yaptığını yapacak, Defne y hayatından çıkaracak.

Zehra kereviz çorbasını pişirmiş odaya getirdi. Kimse yoktu. Her zamankinden farklı tarafa oturdu. Bahşende hanımda gözleri ile öbür tarafa geçmesini istedi. Zehra anladı geçti. Telefonu gösterecekti. Çorbadan bir kaşık içirdi. İkincisini döktü. Ömer geldi. Çorba içmiyor dedi. Telefonu görmeden Zehra tepsiyi Ömer’e verdi ve odadan çıktı. Ömer de görmedi telefonu.

Zehra teras da hava alırken Ömer geldi yanına, Zehra arkasındaki Ömer’i hissetti. Ömer de biliyordum ondan seslenmedim, korkmadığını da biliyorum deyince, Zehra da ben senden hiçbir zaman korkmadım, seni ilk gördüğüm günden beri, o zamanlar çok zorba göründüğün halde de deyince, Ömer de gerçekten hiç korkmadın mı? diye sordu.

İlk bölümlere gittiler, Ömer ve Zehra’nın evlendikleri gece, Ömer’in Zehra’nın üzerine yürüdüğü, Zehra’nın gelinlikle geri geri giderek, gideceği yer kalmayıp pencereye dayandığı o an geldi akıllarına.

O zaman Ömer’in bakışları bir başkaydı, etkileyiciydi. Şimdi donuk, sönük. Nedenini bilmiyorum ama öyle. O bölümler ile şimdiki bölümler arasında dağlar kadar fark var bakışlarda.

Zehra korkmadığını, ondan bana zarar gelmez dediğini söyledi. Ben korkmuştum o zaman o bakışlardan, üstüne üstüne yürümesinden. Zehra sordu, sen ne düşünüyordun üzerime üzerime yürürken?

Ömer de cevap verdi, aynı o zaman ki gibi Zehra’nın üzerine yürüyerek, bu kız göründüğü gibi savaşçı mı? güçlü mü? Ve demirlere sıkıştı gidecek yeri kalmadı Zehra’nın ve Zehra bir hamlede Ömer diyerek kurtuldu sıkıştığı yerden.

Defne de onları izliyordu. Sonun geliyor bu son çırpınışların Defne. Ömer’i son görmelerin. Arkadaşlığını dahi kaybedeceksin Ömer’in.

Ömer şirkete gitmeden önce son kez babaannesini gördü ve öyle şirkete geçti. Defne de yanında.

Aysel hanıma talip olan Levend bey elinde çiçekle mahalleye gelmiş, Aysel hanım ve Şükran teyzede ayakta bekliyorlar. Canan gelecekti geldi Çetin ile ve adamın evli olduğunu gösteren bir resim gösterdi Çetin. Levendin bir bayanla resmini gösterdi Çetin.  Bende öyle tahmin ettim.

Bahşende hanım, Hediye ablaya zorda olsa Zehra yı istediğini anlatabildi. Hediye abla da Zehra yı çağırdı. Zehra Bahşende’nin yanına gitti. bir yeri ağrıyor sandı. Eli ile dokundu ağrısının olmadığını anladı. Gözünüzle işaret edin dedi ve telefonu buldu. Ses kaydını da açıp dinledi Zehra.

Duyduklarına inanamadı. Bunu hemen Ömer’e dinletmek için şirkete gitmek üzere Can ile yola çıktı, telefonla kaç kere aradı ama telefon sessizdeydi ve Selin’in yanındaydı Selin de görmedi.

Ömer toplantıyı başlatmış, son gündem maddesi olan Defne’ye imza yetkisinin verilmesinden bahsediyordu ki Defne’nin telefonu çaldı arayan Ercan dı. Oh canıma değsin Ercan kendi ipini kendi çekti bu kez. İmza atılmadan Zehra‘nın şirkete yetişmesi ve ses kaydını dinletmesi için zaman kazandırdı Defne yi aramakla.

Defne toplantıdan çıktı konuştu Ercan ile ve tekrardan toplantıya girdiği an Zehra gelmişti bile ve ses kaydını çoktan Ömer’e dinletmiş. Geçmiş olsun Defne. Bundan sonra artık Ömer’in hayatında olmayacaksın sana güle güle..

Zehra yı gören Defne çok şaşırdı. Hoş geldin dedi. Zehra da pek hoş gelmedim dediği an Ömer elindeki telefondan sesi dinletti toplantıda olan herkes duydu rezil oldu Defne.

SENDE BENİM HATALARIMDAN BİRİSİN

Kalınca sebepsiz bir başıma
Hatıralar beynimde dans ediyor
Günahlarım dizilip bir bir karşıma
Sanki birer birer intikam alıyor

Yüreğimden zincire vurulmuşum
Anılar her bir halkayı bağlıyor
Ben duygularımın esiri olmuşum
Hatalar yalan duygularda başlıyor

Sen de benim hatalarımdan birisin
Sen en büyük günahların bedelisin
Senin için harcanan zamana yazık
Sen en güzel duyguların katilisin

İstemem senin ne sevgini, ne kendini
İstemem ben bu hayatın sözüm ona pembe rengini

Sezen AKSU

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 355. Bölüm Analizi (“ASLI”) 25 Mayıs 2018 Cuma” üzerine 27 yorum

 1. xanim dedi ki:

  aslim birtanem anladim seni canim arkadasim yaran dahada iyi olucak ben sana kiyamam ki iyilesene kadar cok is yapma kendine cok iyi bak canim benim

 2. xanim dedi ki:

  radam hos geldin birtanem canim arkadasim biz iyiz sen nasilsin bende seni merak etdim ozledim sana yeni analiz sayfasinda yorum yazdim sana birtanem allaha emanet ol

 3. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar hanim ablam canim benim biz hep sizin yaninizda olucaz desteyimiz her zaman sizinle polat amcamin selamini aldim allah senden de razi olsun birtanem doktordan insallah guzel haberler aliriz insallah rabbim yardimciniz olsun dualarimiz senin ve polat amcamnan kendinize cok iyi bakin ellerinizden opuyorum allaha emanet olun

 4. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar aslim birtanem nasilsin parmagin patladi aciyormu simdi nasil oldun merak etdim kiyamam ben sana seni cokkkk seviyorum allaha emanet ol

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar xanım, öğlen saatinde kendiliğinden patladı içi boşaldı. o siyah renk kayboldu. deri kaldı o duruyor, alttan yeni deri çıkana kadar o korur yarayı umarım. şimdilik çok acısı yok hafif sızlıyor o kadar. Deri sıyrılırsa o zaman acıyacak kesin. Sağ olasın canım benim bende seni seviyorum. Sende Allah’a emanet ol canım görüşürüz

 5. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi ak$amlar Hanim abla te$ekkûr ederim.biz her zaman sizin yaninizdayiz.size 354 de cevab yazdim canim ablam.

 6. Hanim abla dedi ki:

  Iyi akşamlar arkadaşlar.Radacım hoş geldin kızım.Kendin de çocukların da nasılsınız.iyisinizdir inşallah.nerelerdesin.gözümüz yollarda kaldı.Bu gün Peri de gelmiş,hoş gelip sefa getirmiş.Bir Betul kaldı,bir de İR abi sizin ekipten.Hele Lale,bebeyi geldimi gören.
  Radacım ilgin için teşekkür ederim.Amcan nisbeten iyi.2 gün sonra konsilium olacak inşallah.görek ne diyecekler doktorlar.
  Destek olmaya gelince kızlarımız sağ olsunlar hepsi yanımda idiler.Allah hepinizden razı olsun.İlgınızden çok memnundur Polad amcanız.her kese selamı var.Rabbim hepinizi korusun.

  1. aslı dedi ki:

   Rabbim seni de Polad amcamı da korusun ablacım. İyi akşamlar.

 7. Rada dedi ki:

  Selam arkadaslar nasilsiniz? Aslim butun analizlerin muhtesem ben nerdeyse 7 8 tanesini okudum iyi geldi uzun zamandir suren yorgunlugun gecti sanki. Eline emegine o guzel gonlune saglik. El demisken eline ne oldu senin? Gecmis olmus simdi cok aciyordur kiyamam ben sana. Fazla kullanma dikkat et. Hanim abla sen nasilsin? Polat amca hastalanmis gecmis olsun simdi nasil iyilesti mi? Keske o zor zamaninizda burda olub size destek ola bilseydim.

  1. aslı dedi ki:

   Kimler gelmiş kimler, hoş geldin özledim seni. Nasılsın görüşmeyeli? Sağ ol bir tanem, başım döndü düştüm, düşerkende elimi taşa vurmuşum fark etmedim,bileğim incindi acısı sonradan çıktı. kan toplandı sol elimin baş parmağı ile işaret parmağıma, su içine tuttum, buz koydum acısını aldı. Bugünde sudan yumuşadığı için patladı baya kan birikmiş aktı gitti. çok şükür. doktorun yapacağını vücut kendi yaptı.

 8. xanim dedi ki:

  pericim hos geldin nasilsin cok ozledim seni dediylerinde haklisin telefon ses kaydi banada inandirici gelmedi biz ne soylesekte bosuna artik gec seni cokkkk seviyorum ailenen yeni haftan yeni gunun hayirli ugurlu mutlu gecsin

 9. xanim dedi ki:

  aslim birtanem amin cok tesekkur ederim cok iyi geldi sana islerinde kolay gelsin allaha emanet ol

  1. aslı dedi ki:

   Sağol bir tanem

 10. peri dedi ki:

  Merhaba,her kasa keifli bir hafta diluyorum,analiz yine guzel eline sağlık aslıcım,bu bolumde bahşendanin ses kaid etmasi hiç inandırıcı degildi o telfonu kim nedan versin ki ona?başka birinin telfonu olsaydı,mesela hedye abla ve tesadufan orda unutsaidı hani şifredande vaz geçdik daha inandırıcı olurdu,ama onu bile duşunmamişler,ah bu senaristlar,neise artık.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Pericim hoş geldin. Nasılsın? Sana da güzel bir hafta geçirmeni diliyorum. Sana katılıyorum Bahşende o telefona nasıl ulaştı bilinmez. kadın konuşamıyor, birini arayacak desen konuşamayacak, mesaj yazsın desen elini zor oynatıyor.

 11. xanim dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz gununuz nasil geciyor gozel ablam nasilsin birtanem guzel dileylerine amin diyorum hepinizi cokkkk seviyorum vakit bulunca gelirim insallah ailenizle yeni haftaniz yeni gununuz hayirli ugurlu mutlu neseli huzurlu saglikli gecsin allaha emanet olun :):)

 12. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim kiymetlim canim arkadasim analizlerin hizli geliyor masallah birtanem rabbim nazarlardan korusun seni yuzun hep gulsun analiz cokkkk guzel olmus eline yureyine saglik sarki secimide muhtesem olmus gonlu guzel arkadasim basarilarin daimi olsun seni cokkkk seviyorum cok opuyorum allaha emanet ol :):)

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın xanım, Amin inşallah Rabbim seni de korusun canım. Bende seni seviyorum, yanaklarından öpüyorum sıkıca da sarıldım oh mis, Sende Allah’a emanet ol görüşürüz canım.

 13. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn canym arkadaşlarym yeni haftanyz hayyrly ugurly bereketli gelsin mutly sabahlar canlarym

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın Gözelcim, sana da güzel bir hafta diliyorum canım. Rada yaramazımız hala gelmedi.

 14. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Ne güzel hafta sonu keyfm devam ediyor teşekkürler Aslımıza eline yüreğine sağlık iyi geceler

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba arkadaşım nasılsın?
   bu keyfin bir hafta boyunca, hatta bir ömür boyunca devam eder inşallah.

 15. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba ASlıcım.41 kere maşallah.Analizler birbirini takip ediyor ne güzel.Aslıcım doktora git, ihmal etme.Hepinizi öpüyorum güzel kızlarım.Allaha emanet olun.İyi geceler.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, hoş geldin. Nasılsın? Polad amcam nasıl? selamımızı söylersin Polad amcama.
   Evet ablacım yeni sezona yetişmeye çalışıyorum. Sözüm söz 🙂
   Bugün biraz daha iyiyim ablacım. su ve buz iyi geldi. Zamanla geçecek inşallah.
   Dayanılmaz derecede ağrım yok olursa doktora giderim ablacım. Görüşürüz kendine iyi bak ablacım. Allah’a emanet ol.

 16. Gozel dedi ki:

  Ay ay ay allah nazarlardan belalardan korusun bizin yazary rabbim bahtyndan guldursun canym Aslim cok minnetdarym cok guzel olmuş teşekkuller birtanem ilk yorum benden galyba cok sevindim

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Gözelcim, hoş geldin canım. Amin inşallah canım. Rabbim seninde gönlüne göre hakkında hayırlı olanı versin inşallah.
   Evet ilk yorum senden. Teşekkür ederim. Şimdiden iyi geceler tatlı rüyalar sana canım.

   1. Gozel dedi ki:

    Sanada iy geceler canym allah rahatlyk versin birtanem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.