Adını Sen Koy 343. Bölüm Analizi (“ASLI”) 09 Mayıs 2018 Çarşamba

Adını Sen Koy 343. Bölüm 09 Mayıs 2018 Çarşamba

Bak şu Defne ye ne yapar eder Ömer’i ben elde ederimin derdinde. Şu dünyada Defne gibi bayanların şerrinden Allah herkesi korusun. Ömer ile başbaşa kalabilmek için iş gezisi ayarladı. Saf Ömer de Defne çocukluk arkadaşı olduğu için aşkı onunla hiç düşünmediği için ona inandı güvendi. Şirketin daha da büyümesi, prestij kazanması için bu geziye gitmeyi kabul etti. Etmesine de Zehra da Ömer’in yanına Defne hakkında konuşmak için gelmişti ki, kapıda duydu iş gezisi için birlikte yurt dışına gideceklerini ve Zehra’nın suratı asıldı, morali bozuldu.

Ömer’in Defne ile yurt dışına gitmesini istemiyor Zehra. Haklı çünkü, Defne’nin gerçek yüzünü, niyetini geç de olsa anladı Zehra.

Kapı da ki Zehra yı gören Defne, Zehra yı içeri çağırdı. Zehra içeri girdi iş gezisine gidiyormuşsun benim neden haberim yok dedi. Ömer de benim de haberim yoktu yeni öğrendim dedi. Zehra şok oldu Ömer fark etti Zehra Ömer’e gitmeni istemiyorum dedi. Ömer de akreditasyon yapılmış bu saatten sonra iptal etmek olmaz dedi.

Akreditasyon: Bir ürünün yada hizmetin, piyasanın talep ettiği şartlara, standartlara, yönetmeliklere uygunluğunu göstermek üzere o ürün veya hizmet için yapılan deney, analiz, muayene ve belgelendirme işlemlerini yapan kuruluşların (Uygunluk Değerlendirme Kuruluşları) resmi bir otorite tarafından uluslararası kriterlere göre denetlenerek teknik ve idari yeterliliklerinin onaylanması ve belli aralıklarla denetlenmesi işlemidir.Belli kriterleri sağlarlık, denklik hakkında bilirkişi ve kurumlarca verilen belge demek ayrıca,  Bu belge Avrupa’da ve Amerika’da tanınır olduğunu gösteren belgedir.

Zehra tavrını koydu Ömer asla o geziye gitmeyecek ama Ömer gitmekte ısrarlı. Defne de oyunu öyle güzel oynuyor ki istersen sen gelme ben işleri hallederim diyor. Ömer izin vermiyor. Bırak Ömer Defne gitsin gelsin işte. Sende karınla kal.

Zehra salonda dokuz doğuruyor, Ömer’in Defne ile gidecek olması Zehra yı çilede çıkartıyor. Selin ve İpek de bu iş gezisinden haberdar olunca hemen Canan’ı arayarak olanı biteni anlattılar. Canan bu kadar ileri gidebileceğini düşünmediğini söyledi.

Eee Canancım, Tutanağı değiştiren insandan her şeyi bekle, gözü kararmış, kafaya koymuş Ömer’i Zehra dan ayıracak, Ömer’in karısı Defne olacak. Sen anca rüyanda görürsün yok yok rüyanda bile göremezsin sana Ömer’i rüyanda bile görmeyi yasaklıyorum. Oh be içimin yağları eridi. Gerçeği yok, rüyası da Ömer diye diye, yana yana dolaş ortalarda Defne.

Canan Zehra yı aradı telefonda Norveçli balıkçılardan haberin var mı diye? Zehra da anlamadı. Bu Zehra ya ne oldu ise aklı gitti. Aşk insanın aklını alır mı böyle? Canan da balıklama daldı konuya. Zehra’nın sakin tavrına sinirlenen Canan, Sen sinirlerini nerde aldırdıysan söyle bende gideyim aldırayım dedi.

 

İçini ferah tut, Ömer hiçbir yere gitmeyecek, Defne istediği yere gitsin dedi. Zehra telefonda konuşuyordu ki, Defne arkasından sessizce geldi. Zehra da korktu. Defne, iş gezisine neden izin vermediğini sordu. Zehra da biran da oldu nasılsa Ömer sonunda bana dönecek diyerek Defneye sen istediğini elde edemeyeceksin Ömer benim bana dönecek dedi. Açık açık konuşmadan ima ile konuşuyorlar.

 

Ömer çalışma odasında kara kara düşünüyor. Defne geldi biz konuştuk sorun yok ama istersen ben tek giderim sen gelme dedi. iyi işte Ömer gitme bu ısrar niye Ömer? gitme Defne sensizde işleri halledermiş.

Ömer odadan çıktı Defne gerçek yüzünü bir daha ortaya koydu. O kadar plan yaptım boşa gitmesine izin veremem dedi. şeytan diyor ki al şu kızı saçını başını yoldur birilerine tövbe yarabbim ya.

 

Ömer odasına gitti Zehra ile konuşmak için. Zehra Ömer’in elini tutarak ben iş gezisine gitmeni istemiyorum, beni bu halde bırakıp gidecek misin? her yerim ağrıyor dedi. Ömer bir an korktu, sordu Zehra da saydı. Şuram, buram diye gösterirken kalbine eli gidince, Ömer Zehra’nın kalbi ağrıyor sandı. Zehra da kaburgalarım çatladı ya ondan deyince, Ömer çok panik oldu bu ciddi bir durum doktor, ambulans deyince ileri gidip tam ambulansı aramak isteyince Zehra geçti dedi.

Ömer nasıl deyince, Zehra da birden bire oldu, birden bire geçti dedi. O öyle deyince benim de aklıma şiir geldi.

 

BİRDEN BİRE
Her şey birdenbire oldu.
Birdenbire vurdu gün ışığı yere;
Gökyüzü birdenbire oldu;
Mavi birdenbire.
Her şey birdenbire oldu;
Birdenbire tütmeye başladı duman topraktan;
Filiz birdenbire oldu, tomurcuk birdenbire.
Yemiş birdenbire oldu.

Birdenbire,
Birdenbire;
Her şey birdenbire oldu.
Kız birdenbire, oğlan birdenbire;
Yollar, kırlar, kediler, insanlar…
Aşk birdenbire oldu,
Sevinç birdenbire…

Orhan Veli KANIK

Ömer de Zehra’nın iyi olduğuna emin olunca işe şirkete gitti. Defne de arkadaşı Kumru ile telefonda Ömer ile gideceği gezi hakkında konuşuyor. Defne çok mutlu Kumru ise yanlış yaptığını söylese de dinleyen kim.

Canan şirkete giderken yolda Çetin aradı bir daha atölyede toplanmayalım ustama yalan söyledim. Ustama yalan söylemek istemiyorum dedi. Bu söz Canan’ın hoşuna gitse de belli etmedi.

Şirket de arkadaşlar arasında bu iş gezisini nasıl iptal ettiririz onu bulmaya çalıştılar bulamadılar. Akşam bir kere daha buluşacaklar. Bu kez Korayların evinde. Bu İpek’in hiç hoşuna gitmedi. Koray’ın o evde yaşaması bekar olması İpek’i huzursuz etti.

Ömer şirkette Defne ile çalışırken Zehra mesaj yazıp gönderdi.  Gönderirken de önce Canım diye başladı. Sonra sildi ciddi ol Zehra dedi sanki telefonda Ömer görecek Zehra yı. Ömer ilk mesajı aldıktan sonra iş unuttu. Önceliği Zehra ya verdi. Arada Defne’nin sorularına cevap verdi. Defne dayanamadı kahve almaya gitti.

Yolda da Canan ile karşılaştı. Yine üstü kapalı iğneleyici laflar havada uçuştu. Defne neden orada olduğunu sordu. Canan da ben gittiğim her yere işimi de götürüyorum. Şuan çalışıyorum, ortamı kokluyorum burası çok pis kokuyor, bunu Ömer enişteye söylememek için kendimi zor tutuyorum dedi.

Seni kimse tutmuyor Canan, git söyle de delilin yok nasıl inanacak sana Ömer enişte?

Zehra bahçede Ömer’in gelmesini dört gözle bekliyor. Ömer geldi ama öyle dalmış ki Zehra onu duymadı korktu Zehra. Ömer de sen beni kıskanıyor musun? Diye sordu. Zehra da inkar etti. Bir süre konuştular bir sonuca varamadılar. Ömer Zehra’nın bu tavrını gereksiz bulduğunu söyledi. Zehra da buna kırıldı içinden mesele iş gezisi değil, mesele o geziye Defne ile gidecek olman dedi içeri girdi. Ömer de arkasından koştu.

Bu gidişle daha çok koşacaksın Ömer, bir dinlesen, bir anlasan ama nerde.

Şirkette de Selin Defne’nin odasındaki telefonu bozmuş işleri yolunda gitmesin geziye gitmesinler diye.

Zehra odasına girer girmez öfkeli bir şekilde yatağa oturdu sonra da masa üzerinde duran çikolata kutusunu aldı. Çikolata yedi. Nede olsa çikolata mutluluk hormonu salgılıyor mutlu ediyordu. Zehra da böyle mutlu olmayı seçmişken, Ömer geldi odaya benim yerime ona mı sarılıyorsun dedi.

 

Zehra da o sıradan bir kutu değil, o beni bırakıp gitmiyor beni mutlu ediyor dedi. Ömer de işi biliyor Zehra ya elma şekeri almış. Zehra elma şekerini görünce sarıldığı çikolata kutusunu bıraktı Ömer’e sarıldı. Bir de veranda da iki kişilik akşam yemeği hazırlatmış Hediye ablaya.

Zehra bütün bunları Ömer iş gezisine gitmiyor vazgeçtiği için yapıyor sandı güzelce giyindi hem de Ömer’in en sevdiği mavi elbiseyi giymiş içinden öyle söyledi. Ömer görünce mest oldu. Bana öyle bakma nasılsa gitmeyeceksin deyince, Ömer gideceğini söyledi. Zehra’nın mutluluğu kısa sürdü suratı düştü. İştah kalmadı.

Ömer de gitmem ama bana tek bir neden söyle ama bu neden Defne ile ilgili olmasın lütfen dedi. Resmen Zehra yı köşeye sıkıştırdı. Kıskandığı için böyle davrandığını düşünüyor. Tamam biraz kıskançlık var ama asıl mesele kıskançlık değil, Zehra’nın canına kast etti Defne bu yolla Zehra aradan çıkacak Ömer Defneye kalacaktı. Allah korudu bir şey olmadı Zehra ya.

Yüzsüzlüğün bu kadarına da pes, Defne Zehra ya uçuş bilgilerini mesaj olarak attı. Kasıtlı yaptı bunu. Zehra da Ömer’e bir şey söylemedi.

Arkasından bir mesaj daha. Kusura bakma Ömer’e atacağım mesajı sana atmışım telaşdan olmalı, daha önce gittim Norveçe ama bu kez ilk randevusuna giden liseli kızlar gibiyim, kuzey ışıklarını görmeyeli uzun yıllar oldu. Diye bitti mesaj. Zehra bundan da bahsetmedi Ömer’e. gösterse Defnenin ona olan aşkını anlayacak Ömer de ama nerde?

Zehra karnını doyurmadan odasına girdi kulağına kulaklığı taktı bilgisayarından film seyretmeye başladı. Bir süre sonra Ömer geldi oturdu yanına Ömer de filmi izlemeye başladı. Ömer filmi anlamaya başladı. Anladıklarını söyledi. Ah bir de Defneyi anlasaydı Ömer.

Manzarayı filmi seyredince anlayan Ömer kendi başına geleni anlayamıyor. Ömer’e her ne hikmetse manzara ordan farklı görünüyor.

Zehra uykuya yenik düşüp uyudu. Ömer de onu uyandırmadı. Her yeri tutulmuş ağrıyordu. Ağrı kesici getirmeye gitti Ömer. Döndüğünde Zehra tekrardan uyumuştu. Dokunmaya kıyamadı yinede sevdi Ömer Zehra yı uyurken seven eş Ömer.

Sabah olduğunda valiz hazır Ömer gidecek ama Zehra gitmesini istemiyor. Çok dil döktü olmadı. Pasaportunu almış arkasında saklıyor Zehra. Ömer de pasaportunu arıyor. Gördü arkasında sakladığını ve almak için Zehra yı takip ede ede banyo kapısının önünde sıkıştırdı. Kaçacak yeri kalmamıştı Zehra’nın.

Sonun da Ömer tam Zehra yı öpecekken japı çaldı gelen Hediye ablaydı kıyafetler getirmişti. Ömer kapı çalınınca Zehra yı tek kolu ile kavradı hop hop altın top yapıp banyoya birlikte girdiler.

Kapalı kapılar ardında neler oldu bilinmez seyircinin hayal dünyasına bırakılmış bir sahne. Ve ilk çıkan Ömer di.

Dünyayı ilk fethedendi o. Biraz ürkek, biraz tedirgin ama mutlu ilki yaşamıştı Ömer. Odadan çıktı. Zehra da banyodan ürkek bir ceylan gibi etrafına bakınarak çıktı. O da bir ilki yaşamanın verdiği garip bir duygu içerisindeydi mutluydu. Her ikisi de ilk kez birbirlerini dudaktan öpmüşlerdi.

MANZARA

Bu mu aşkın sen yorumu bozuk y kromozomu
Söylüyorum yüzüne yapmam dedikodunu

Valla bana bir şey olmaz dünya ip ben cambaz
Dengem hiç bozulmaz öyle de kalsın

Yazarım ben kitabını da vermiyorum sana renk

İlk kez sevdaya gelmedi kalbim denk

Valla bana bir şey olmaz sen kurnaz ben cambaz
Ama bu kalp uslanmaz öyle de kalsın

Buradan manzara farklı
Sen suçlu ben haklı
Tam giderken geri döndün
Resmi anca şimdi gördün

Buradan manzara farklı
Sen suçlu ben haklı
Tam giderken geri döndün
Resmi anca şimdi gördün

Aylin Coşkun ft. Hande Yener

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 343. Bölüm Analizi (“ASLI”) 09 Mayıs 2018 Çarşamba (97 Yorum)

 1. k azeri ablam hos geldin nasilsin gunun nasil geciyor seni cokkkkk seviyorum bu arada aslimin yeni analizi cikmis bi bakin kendine cok iyi bak allaha emanet ol

 2. nurbanum canim arkadasim ne guzel burda olucaksin cok sevindim cok tatlisin kiz yerim seni kedilerinde varmis ne guzel benim De kedim var 1 tane aslinda cocukken kac tane kedim vardi onlar oldu ben cok uzuldum bende kedileri cok severim hatda bayilirim

 3. nurbanum canimin ici hos geldin nasilsin kiz her gun ozluyorum seni hep burda ol gonlu guzel arkadasim selinen cocuk arkadasiniz anladim rabbim dostlugunuzu daimi etsin senin kac tane kedin var seni cokkkk seviyorum ailenen gunun mutlu neseli gecsin kendine cok iyi bak allaha emanet ol

  • Canımın içi ben inşallah artık daha sık yazacam. Benim 7 tane kedim var canım. Subasíć,vida ve rakitic de var tatlisim. Biz ailecek kedi manyagiyiz.

 4. İyi oglenler aşk ailem.
  Hoş buldum aslı ablacim. Analizlerini begenmemek elde mi. Bellosumu, patimi,tomumu, milanimi yanıma alıp analizlerini okumak kadar zevkli bi şey varmı.Bakin hepinize pati saliyorlar.
  Aytacim hoş geldin tatlisim. Nasilsin. Evlilik nasıl gidiyor. Sizde iki kere mi düğün yapıyorlar. Çok degisikmis. Zor olmuyor mu.
  Xanimcim güzel duana amin diyorum. Selinle biz çocukluk arakadasiyiz. Bu yüzden dostluğumuz bu kadar derin canımın içi. Selin evine gitti kaldım pimpirisli Banu sultan anneannisle.
  Hanım ablam ,rada ablam,k.azeri abla,gözel ablam, nerdeler.
  Kendinize iyi bakın.

 5. Aytaccım,
  ben sizin gelenek göreneklerinizi bilmediğim için öyle demiştim. doğru bizde bir söz, nişan, bir kına, birde düğün olur, birde balayı öyle canım.
  seninki baya masraflı oluyordur, 2 düğün Allah kolaylık versin canım.

 6. aytacim canimin ici iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol guzel dileyin icin cok sag ol bende canim evde islerimi bitirip kahvaltimida yaptim turp gibiyim ben fazileti izledim simdide kiralik aska bakiyorum isimde yok seni cokkkkkk seviyorum sana islerinde kolay gelsin cok optum allaha emanet ol

 7. gunaydin aslim canimin ici hep iyi mutlu neseli ol birtanem neler yapiyon pamukun nasil rabbim tum islerinde yardimcin olsun allaha emanet ol

 8. Günaydın hayırlı sabahlar arkadaşlar. Aytaccım hoş geldin canım.
  iyi diyelim iyi olsun canım. evet seni özledim yoktun kaç zamandır. Allah yardımcın olsun ne işlerin var hayırdır yeni gelinin ne işi olur?
  Bende seni seviyorum canım görüşürüz.

  • Hos buldum aslicim çok tesekkur ederim canım evet iyi diyelim iyi olsun bitanem ben de seni ozledim yeni gelin derken simdi sen benim gelin gitymim artik evli bir olduğumu dusnyorsundur her halde normal siz de adet oyle düyün olun ça artik evli olyor ama biz de oyle deyil henuz gelin gitmedim ben evmizdeyim çünki biz de iki kez düyün yaplyor kiz tarfi kiz duynunu yaniz kadinlar la erkek tarfi da erkek duynunu yapyor o da ayni sekil de sadce erkekle simdi benim duynu oldu eylu de de nisanlimin duynu olcak ıştə ozman gelin gidcem ve evli bir olcak yeni gelin 2 ci düyün de sonra siteye de eski si kadar girmyorum girmyordum bu da sonra daha sik sik yazcam sabah bi uyanyorum orya koş burya koş bi de bakyorum ki akşam olmuş arka arkya kaç duyne gitim yorğun olduğum için aksamlari da erkən uyuyordum benim cehiz isleri filan da var onu da haletmye calsyoruz zaman boyle akip gidyir canım ben seni sevyorum gorusuruz hoca kal

 9. gunaydin aytacim birtanem canimin ici biz iyiz sen nasilsin guzel duana dileklerine yurekten amin diyorum seni cokkkk seviyorum ailenen gunun mutlu neseli gecsin

  • Günaydın boncum hep iyi olun canım ben de iyiym şükür sabah kalkdim siteye yazdım simdi de evleri tezmlyorum sen napyorsun çok tesekkur ederim bitanem ben də sana hayirli mutlu gunler dilyorum aylen lə bilik de gorusuruz yine yazcam çok opyorum ben de seni sevyorum

 10. gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz gununuz nasil geciyor kiymetlilerim yeni gununuz ailenizle hayirli ugurlu mutlu neseli gecsin hepinizi cokkkk seviyorum allaha emanet olun

 11. 15 temuz da sehit olan kardeslerimiz de RABBIM de rahmet dilyorum mekanlari cenet olsun canlarini hice sayrak sonuna kadar savstilar ALLAH her birin de razı olsun aciniz acimizdir biz iki milet bir devletiz kardesiz turuk kardeslermizin acisi acimiz zaferi zafermiz mutlulugu da mutlulgmuz dur yaş türkiyə yaşa azərbaycan iyiki biz kardes ulkeyiz iki milet bir devetiz bütün turuk kardeslermin başın sagolun türkiyə can kardes ulkem başın sagolun

 12. Günaydın hayirli sabahlar dizi bilgi tv nin guzel kalpli yorum çuları nasilsiniz canım arkdaslarim ben geldim yine ne var ne yok her kez iyidir inşallah çok ozledim sizleri hayirli mutlu uğurlu her seyin gonlunuz ce olcagin çok guzel bi gün ve hafta kecrmeniz dilyorum ALLAH emanet olun gorusuruz kendinize iyi bakin

 13. aslim kiymetlim canimin ici duana yurekten amin diyorum senin sevinip mutlu olman beni cok mutlu ediyor iyiki varsin gonlu guzel arkadasim seni cokkkkk seviyorum allah rahatlik versin iyi geceler tatli ruyalar sana

 14. nurbanum canimin ici bende de yorumlarim hizli yazanda cikmiyor bu konuda aslim hakli duana amin diyorum iyi olmana cok sevindim ve sen ve selin cok tatlisiniz rabbim dostlugunuzu daimi etsin insallah babamda iyi cok sukur yarin doktora kontrole gidicek canim benim seni cokkkk seviyorum allah rahatlik versin tatli ruyalar

  • Günaydın aslim hayirli sabahlar canım nasilsin içim de bi sey asli seni ozlemis seni soryor dedi sanki 🙂 canım arkdasim benim bilyorum uzun zamandir yokum üzür dilerim bitanem ıştə iş güc yuzun de düyün de sonra da bi suru işı cikdi başıma toprlyorum yavaş yavaş ben bazen yazmsam da hep burdayim kalbi guzel arkdasim seni sevyorum analiz de çok guzel olmuş eline saglik çok tesekkur ederiz sen nasilsin ne var ne yok iyisndir inşallah opyorum çok simdi cikmak gererk yazcam yine biraz ışim var çok opdum

 15. Nurbanucum hoş geldin Selin sende hoş geldin.
  Makina işte ne yaparsın arada öyle nazlanıyor, olmazsa mesajları yayınlamıyor filtreye takılıyor. naz yapıyor ablası 🙂
  sadece sana değil bana ve herkese nazlanıyor böyle.
  Nazlı bebek.
  Ayrıca analizi beğenmene sevindim canım. Emeklerim boşa gitmiyor ona seviniyorum. Teşekkür ederim.
  Şehitlerimiz için ettiğin duaya amin diyorum canım Rabbim bir daha öyle günler yaşatmasın bizlere amin.

 16. İlk olarak bu neden bana hızlı yazıyosun deyip duruyor.
  15 temmuzda hayatını kaybeden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum anıyoruz . Ruhları şad olsun. Rabbim mekanlarını cennet eylesin. Ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum.
  İyiyim canımın içi. Selin guldurmese daha
  iyi olacak ama dost işte atsan atilmaz sarsan satılmaz. Tatlisim baban nasıl oldu. Rabbim şifalar versin inşallah.

 17. nurbanum selincim hos geldiniz biz iyiz sizler nasilsiniz canimin ici kiz iyilestinmi merak ediyorum hep iyi mutlu ol yuzun hep gulsun bu gunde erkanin annesinin dogum gunu biliyorum dogum gunu kutlu olsun ablamizin ellerinden opuyorum ailenen nice mutlu yillara nurbanum selincim bende sizi opuyorum kendinize cok iyi bakin allaha emanet olun

 18. Herkese iyi akşamlar ask ailesinin güzel,tatlı ve samimi insanları. Nasılsınız tatlis arkadaşlarım ve ablalarim.

  Resul abim doğum gününü tüm içtenlikle kutluyorum. Rabbim bunun gibi birçok doğum günü gecirmeyi nasip etsin ailenle inşallah.

  Nirgul ablosum seninde doğum gününü kutluyorum. Kocan ve oğullarınla bir ömür mutlu huzurlu geçirmen nasip olur.

  Aslı ablam güzel şaheserin için çok teşekkürler. Yaa ben bu bölümde zehrosa bayildim. Tavırları tripleri beni mest etti diyebilirim. Benim tatlisima boşuna Türkiye’nin en iyi kadın oyuncu ödülünü vermediler ya. Aşk ailesinin üç değerli oyuncusu kutluyorum. Dilerim bunun gibi nice ödüller almak nasipleri olur.
  Hepinizi kucak dolusu öpüyorum daha doğrusu öpüyoruz selinimle. Kendinize çok iyi bakın canlarım. Bu kalpler hepinize gelsin AŞKLAR.❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 19. ozgur teyzosum canim benim ben ayselimin uzulmesini istemiyorum canim teyzosum biz ne kadar soylesek bosuna anlamiycakta senin ne guzel kalblin var seni cokkkk seviyorum boyle insanlar o kadar gordukku bizim dostlugumuzu kimse bozamaz artik sen de uzme kendini istanbulda sana iyi keyfli gezmeler ne zaman doneceksin ben seni cok ozluyorum kendine cok iyi bak cok optum allaha emanet ol 🙂

 20. Ozgur ablacym cok teşekkuller seni cok ama cok sevyorum mutly pazarlar canym ablacim

 21. Her şey gönlünce olsun sevgimle musmutlu sağliklı neşeli huzurlu bereketli zamanlar senin ve sevdiklerinin olsun ablası muck

 22. gozel ablam canimin ici sende iyiki varsin seni cokkkk seviyorum diger sitede yorum yazdim sana allaha emanet ol

 23. gozel ablam canim benim nasilsin seni cok ozledim canimin ici sanada ailenen hayirli mutlu neseli pazarlar dilerim

 24. Merabalar mutly pazarlar canlarym.Hanym ablacim,Aslim,K Azeri ablam,Hanymcim hepinize hayyrly bi gun dilegiyle canlarym

 25. Hanım ablacım, hani sen istemiştin ya Resul abi için sayfa açıldı ailesini kızını eşini kendisini görebilirsin o sayfada

 26. hanim ablam hos geldin nasilsin guzel dileyine amin diyorum yorumlarimiz ne guzel aynin anda cikti seni cokkk seviyorum ailenen mutlu neseli pazarlar dilerim

 27. k azeri ablam iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu seni cokkk seviyorum kendine cok iyi bak allaha emanet ol

 28. gunaydin k azeri ablam nasilsin gunun nasil geciyor guzel dileklerine yurekten amin diyorum seni cokkkkk seviyorum ailenen mutlu pazarlar dilerim

 29. gunaydin aslim kiymetlim nasilsin bu gun 15 temmuz unutulmaz gundur cok uzgunum turkiye kardesimiz ulkemiz icin cok onemli gun allah sehitlerimize rahmet eylesin mekanlari cennet olsun sehit ailelerine sabr versin turkiye milleti hep derten tasadan uzak olsun basarilari daimi olsun yasasin turkiye

 30. gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz ozgur teyzosum canimin ici hos geldin ben senin uzulmene kiyamam ki sen haklisin duzgun konustun bende inanki seninle ayni fikirdeydim ben gunelin seninle oyle kirici sozlerle konustu ki ben dayanamadim ona cevap yazdim seni kimse uzemez kiramaz benim icin cok deyerlisin seni cokkkkk seviyorum tabikide siteden gitmiycem ben arkadaslarimi asla birakip gitmem sende uzme kendini icini ferah tut cok optum seni allaha emanet ol

  • Iyi günler teşekkürler ya ben kalp kırmam ama sevdiği mi kırana senin gibi tahamül edemem rica ediyorum sus diye baldillim çok üzülmüş vassapp senin gibi yazmış o nedenle cevap yazdım düngece yoksa hiç bir şeyi haklıda olsam uzatmam araştırmam birde güven hissimize balta vurdu insanın sevgi saygısı boluna mı ben sizleri onuda çok seviyordum neyse tüm yorumları okuyunca anomin bizlerin iyi takipcisi ve tanıyan düşününce daha simdi siteye giricem biliyorsun gezedeyim akşamada 15temmuz şenliklerini yerinde kalabalık olur diye orayı uzaktan gören tepeden izleyip çay içip vs vs ve sini çok seviyorum teyzesi her şey gönlünce olsun sevgimle muck

 31. Günaydin her kese.Aslim,bu gün 15 Temmuz ya.Türk tarihinin $anli bir sayfasi daha.$ehitlere Allahtan rahmet diliyorum.Karde$ Türkiyeye hep ba$arilar,daha yüce zirveleri feth etmeyi arzu ediyorum.Ya$a.Var ol Türkiye.Heq güçlü ol,yenilmez ol diyorum.

  • Teşekkürler K.Azeri. Evet bugün 15 temmuz şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. Rabbim bir daha böyle kötü günleri yaşatmasın amin.

 32. Iyi geceler tatlı uykular rüyalar teyzesi…. Benim için ne derse üzülme haklı olduğunu sanmıyorum baldilim için kızıp yazdığım bir kelime için sideyi karıştıracak yorumu yazan saat gün nasıl bilip gücendiği yorum saatini yazar bu kafa karıştırdı keşke yazmasaydım oldu bir kere hiç durmadan anomin yazınca patladım ve sakın siteyi terk etme ben bir yorumun başını okudum başka okumadım okumazsın yorumlarını üzülmezsin teyzesi seni çokkkkk seviyorum her şey gönlünce olsun babanın iyi olmasına çok sevindim şirinkızım muck

 33. aslim kiymetlim ben hikayeyi daha hic duymadim senin sayende duydum sanada zahmet oldu bu gercekten anlamli hikaye benim icin eline yureyine saplik seni cokkkk seviyorum guzelce dinlen sana allah rahatlik versin tatli uykular sana

 34. hanim ablam birtanecik ablam benim sanada allah rahatlik versin tatli ruyalar seni cokkk seviyorum

 35. Merhaba anlayışlı kızlarım benim. Aslıcım sana zahmet oldu.çok teşekkür ederim.Sohbetlerimiz film gibi sanki.yorulmuşsunuzdur.İyi geceler.

 36. Ellerine,yüreyine saglik Aslim.inanamazsin benim de aklimdan bu hikaye geçirdi,canim.elbette bu da geçer,geçecek…

 37. hanim ablam sende hep iyi mutlu ol gonlu guzel ablam benim uzun saglikli omur dilerim yuzun hep gulsun aslim hikayeyi ben seve seve dinlerim yazdiklarin kiymetli benim icin

 38. Bu da Geçer Ya Hû!
  Dervişin biri, uzun ve yorucu bir yolculuktan sonra bir köye ulaşır. Karşısına çıkanlara kendisine yardım edecek, yemek ve yatak verecek biri olup olmadığını sorar. Köylüler kendilerinin de fakir olduklarını, evlerinin küçük olduğunu söyler ve Şakir diye birinin çiftliğini tarif edip oraya gitmesini tavsiye ederler.
  Derviş yola koyulur,birkaç köylüye daha rastlar.Onların anlattıklarından Şakirin bölgenin en zengin kişilerinden biri olduğunu anlar. Bölgedeki ikinci zengin ise Haddad adında başka bir çiftlik sahibidir.

  Derviş Şakir’in çiftliğine varır. Çok iyi karşılanır, iyi misafir edilir, yer içer, dinlenir. Şakir de ailesi de hem misafirperver hem de gönlü geniş insanlardır…

  Yola koyulma zamanı gelip Derviş, Şakir’e teşekkür ederken, “Böyle zengin olduğun için hep şükür et.”der. Şakir ise şöyle cevap verir: “Hiçbir şey olduğu gibi kalmaz. Bazen görünen gerçeğin ta kendisi değildir. Bu da geçer…”

  Derviş Şakir’in çiftliğinden ayrıldıktan sonra bu söz üzerine uzun uzun düşünür. Bir kaç yıl sonra dervişin yolu yine aynı bölgeye düşer. Şakir’i hatırlar, bir uğramaya karar verir. Yolda rastladığı köylüler ile sohbet ederken Şakir den söz eder. “Haa o Şakir’mi” der köylüler, “O iyice fakirledi, şimdi Haddad’ın yanında çalışıyor.”

  Derviş hemen Haddad’ın çiftliğine gider, Şakir’i bulur. Eski dostu yaşlanmıştır, üzerinde eski püskü giysiler vardır. Üç yıl önceki bir sel felaketinde bütün sığırları telef olmuş, evi yıkılmıştır. Toprakları da işlenemez hale geldiği için tek çare olarak selden hiç zarar görmemiş ve biraz daha zenginleşmiş olan Haddad’ın yanında çalışmak kalmıştır. Şakir ve ailesi üç yıldır Haddad’ın hizmetkarıdır.

  Şakir bu kez Derviş’i son derece mütevazi olan evinde misafir eder. Kıt kanaat yemeğini onunla paylaşır… Derviş vedalaşırken Şakir’e olup bitenlerden ötürü ne kadar üzgün olduğunu söyler ve Şakir’den şu cevabı alır: Üzülme… Unutma,bu da geçer…”

  Derviş gezmeye devam eder ve yedi yıl sonra yolu yine o bölgeye düşer. Şaşkınlık içinde olup biteni öğrenir. Haddad birkaç yıl önce ölmüş, ailesi olmadığı içinde bütün varını yoğunu en sadık hizmetkarı ve eski dostu Şakir’e bırakmıştır. Şakir Haddad’ın konağında oturmaktadır, kocaman arazileri ve binlerce sığırı ile yine yörenin en zengin insanıdır.

  Derviş eski dostunu iyi gördüğü için ne kadar sevindiğini söyler ve yine aynı cevabı alır: “Bu da geçer…”

  Bir zaman sonra Derviş yine Şakir’i arar. Ona bir tepeyi işaret ederler. Tepede Şakir’in mezarı vardır ve taşında şu yazılıdır: “Bu da geçer…”

  Derviş, “ölümün nesi geçecek?” diye düşünür ve gider. Ertesi yıl Şakir’in mezarını ziyaret etmek için geri döner; ama ortada ne tepe vardır nede mezar. Büyük bir sel gelmiş,tepeyi önüne katmış, Şakir’den geriye bir iz dahi kalmamıştır…

  O aralar ülkenin sultanı, kendisi için çok değişik bir yüzük yapılmasını ister. Öyle bir yüzük ki, mutsuz olduğunda umudunu tazelesin, mutlu olduğunda ise kendisini mutluluğun tembelliğine kaptırmaması gerektiğini hatırlatsın… Hiç kimse Sultanı tatmin edecek böyle bir yüzük yapamaz. Sultanın adamları da bilge Derviş’i bulup yardım isterler. Derviş, Sultanın kuyumcusuna hitaben bir mektup yazıp verir. Kısa bir süre sonra yüzük Sultan’a sunulur. Sultan önce bir şey anlamaz; çünkü son derece sade bir yüzüktür bu. Sonra üzerindeki yazıya gözü takılır, biraz düşünür ve yüzüne büyük bir mutluluk ışığı yayılır: “Bu da geçer” yazmaktadır.

  Hayat inişli çıkışlıdır.Her zaman bulunduğumuz durumun gelip geçici olabileceği aklımızdan çıkmamalıdır.

 39. Sevgili kızlarım.iyiyim.rahatsız olmayın.bu da bir gündü geçer.Allahın lutfu ve inayetinden kenar olmayasınız.

  • Sen hep iyi ol ablacım, gelir geçer, hangi gün gelip geçmedi ki, yeter ki sağlık olsun ablacım.
   Bu da Geçer Ya Hu demişler. Hikayesini yazayım da oku.
   Tabi site kabul ederse.

 40. hanim ablam canim benim benim seninle konusmak hepimizi gercekten cok mutlu ediyor iyiki varsin guzel yurekli ablam benim ve kendine haksiz etme aslima bu konuda katliyorum ruhun hep genc kalsin bu anin tadini cikar seni cokkkk seviyorum polat amcam nasil selamimi iletirsin allaha emanet ol

 41. Hanim abla siz benim babam gibi konu$dunuz aa.böyle olmaz canim,her zaman bizim sevimlimizsiniz.

 42. Ay kızlar sizlerle sohbet etmek beni mutlu ediyor. Ama her zaman böyle degilim. Söylemeden geçemem.70-in ne özelleiyi vardır ne de güzelliyi.Öylece laf.Aynaya bakmak istemiyorsun çünkü oradan bir yabancı bakıyor.Sen degilsin.pek de sevimsiz. Yıllar ve hastalıklar insana neler yapıyor.Odur ki kendinize iyi bakın.her şeyi dert etmeyin.tavsiyem.

  • Merhaba Hanım ablacım,
   Seninle sohbet etmek beni de bizleri de mutlu ediyor ablacım.
   Hanım ablacım hayırdır 70 yaşın ne özelliği mi var? ne özelliği yok ki, Bilgeliği var, görmüş geçirmişliği var, hayat tecrübesi var, insan tanıma analiz etme yeteneği var, varda var.
   Güzelliği de var elbet. Aynaya baktığında gördüğün sensin. Bir zamanlar çocuk ve genç kız olan Hanım abla artık olgun bilge bir hanım efendi. O yüzündeki çizgiler senin hayatta görmüş geçirmiş olduğun tecrübelerin. Hayat hikayen o çizgilerde saklı. Ve sen ruhunu genç tuttuğun sürece nüfus cüzdanın daki sayının hiç bir önemi değeri yok. Yeter ki ruhunu yaşat ayakta tut ablacım.
   Aynaya onurla gururla bak, o sana bakan yabancı değil, sensin pek de sevimli çok da güzel buna emin ol. İçinde hep yaşayan genç kız duruyor, gözlerinde o pırıltı var, öğrenme aşkı var. Maşallah sana. Kendine haksızlık etme ve sakın kendini böyle bırakma. Moralini hep yüksek tut. Yıllar insanı büyütüyor, hastalıklar sağlığın kıymetini bildiriyor. bize ne güzel tavsiyeler vermişsin bunları senin de tutman lazım. anın tadını çıkar. 70 yaşın tadını çıkar gelecek yıl 71 olacaksın inşallah.

 43. Hanim abla.Ma$allah,sizin bu kadar pozitiv olmaniz,bence hiç bir genc kizda yok.Allah uzun,saglikli ömürler versin,ablacim.elbette70-in de ayri bir özelliyi var bence.

 44. hanim ablam canim benim sen kiz cocuku derken ben anlamistim asliyi soylediyini 70 yas in da ayri bi guzelliyi var ablam rabbim sana uzun omur can sagliki arzu ederim seni cokkkk seviyorum guzel yurekli ablam benim

 45. Kızlar, kız çocuğu derken Aslını kast etmişdim. o çocuk benimdir demek istemiştim. 70 bir geldi pir geldi.Fikrimi doğru düzgün yazamıyorum artık. İyi istirahetler.

 46. hanim ablam hos bulduk birtanecik canim ablam benim sen iyi oldukdan sonra bende iyi olurum canimin ici iyiki tanimisim seni iyiki varsin gonlu guzel ablam benim kiz cocuku gorduk tabiki seni cokkkk seviyorum kendine cok iyi bak allaha emanet ol

 47. Ho$ bulduk,Hanim abla.görmez olurmuyuz?Allah eksik etmesin,canim ablam.siz de iyisinizdir in$allah.siz hep bizim kalbimizdesiniz.

 48. Merhaba arkadaşlar.K.Azeri, Xanımcım hoş geldiniz.iyisinizdr inşallah.Orada küçük bir kız çocuğu gördünüzmü? Benim o. Her kese mutlu hafta sonları dilegi ile.görüşürüz.

 49. k azeri ablam iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol gonlu guzel ablacim bende iyim kendine cok iyi bak rabbim yardimcin olsun allaha emanet ol

 50. aslim kiymetlim canimin ici sag ol ve dizimiz hep boyle hatasiz ve acik sacik sahnelerde olmaz insallah amin kediciyinde iyi olmasina sevindim ismi cok guzel pamuk cok guzel tatli pamuk kalbli canim arkadasim allaha emanet ol

 51. Iyi gûner her kese.nasilsiniz arkada$lar.te$ekkûr ederim Xanim kizim,biz iyiyiz.sen de hep iyi ol in$allah,canim benim.

 52. aslim kiymetli arkadasim iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol bende iyim diger sitede yorumlar canimi SIKTI daha iyim dizide cok konulari kapatip unutuyorlar ben bu yonu hic sevmiyorum umarim 3 sezonda senarist boyle hatalar yapmaz benim tek sevdiyim yon sen beni yalnis anladin gozel ablam soylediyi gibi acik sacik dudaktan opmeleri burda gostermiyolar dizimizi baska dizilerden farklaniyor onu soylemek istemistim sende kendine cok iyi bak kediciyin nasil ismi koydunmu ona merak etdim rabbim tum islerinde yar ve yardimcin olsun allaha emanet ol

  • Çok şükür sende iyisin. inşallah 3. sezonda daha dikkatli olurlar. hepimiz hem fikiriz o konuda açık sahneler olmadığı diğer dizilerden bu diziyi farklı kılan o zaten. Hep böyle devam etsin diğer diziler gibi olmasın bizim dizimizi biz böyle sevdik.
   kediciğim iyi uyuyor şimdi. adı pamuk, pamuk gibi yumuşacık. teşekkür ederim canım sana da kolay gelsin.

 53. gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz beni ozledinizmi aslim birtanem kiymetlim nasilsin cok ozledim seni canimin ici ve sondaki bolumun kamera arkasini gosterseydiler guzel olurdu evet ayse hala soylemedi asyaya baban oldu diye bu senarist ne yapmaya calisiyor untuyorlar bu dizimizi bende diger dizilerden farkli buluyorum ve bu yonlerini cok seviyorum umarim hep boyle devam eder insallah aslim kiymetlim iyiki varsin gonlu guzel arkadasim seni cokkkk seviyorum hanim ablam hos geldin nasilsin diger sayfada beni sormussun ben iyim dun telefonum abimdeydi ve islerimde vardi o yuzden babamda iyilesiyor allaha cok sukur ablam yazdiklarin nasihatlar benim icin cokkkk deyerli iyiki varsin hep burda ol sana cok ihtiyacimiz var buyumuzsun rabbim seni basimizin ustunde eksik etmesin hakkini helal et seni cokkkk seviyorum gozel ablam k azeri ablam sizler nasilsiniz ben sizi cok ozledim hepinizi cokkkk seviyorum ailenizle hayirli mutlu hafta sonlari dilerim

  • Günaydın, xanim
   hoş geldin elbetteki özledik seni. iyiyiz çok şükür sende iyisindir inşallah. Ayşe hala söylemedi, Asya sormuyor babasını, oysa günlerdir Nihat ortalarda yok konu kapandı gitti. Bir şeyi başlatıyorlar, sonunu bağlamıyorlar bu kötü, hiç bir dizide, filmde böyle sonu bir yere bağlamadan bitirme olmaz. konu dizinin içinde dizinin sonunda olsa anlarım ucu açık sonla bitti derim ama dizi devam ediyor.
   Teşekkür ederim sende iyiki varsın bende seni seviyorum canım.
   Evet Hanım ablamıza hepimizin ihtiyacı var. sanada mutlu hafta sonları canım görüşürüz.

 54. Merhaba ablacım canım ablam benim. Şuan yazdıklarını okudum kendime gülüyorum. ikimizde birbirimizi yanlış anlamışız.
  Ben senin beni ne kadar çok sevdiğini biliyorum bilmez olur muyum.

  “Anlaşılan o ki sen yalnız güzel analizler yaza biliyorsun.başka türlü beceremiyorsun.Öyle olsun bakalım.”
  bu cümle de sanki bir sitem var gibi geldi bana bir yazım bir mesajım seni rahatsız etmiş gibi geldi bana ama öyle değilmiş. Ben de azerice yi bilmediğim için oluyor bütün bunlar. Sende sıkıntı yok ablacım. öyle böyle birbirimizi anlayacak yanlış anlaşılmalarımızı düzelteceğiz.

  Ruhunu veriyorsun ablacım, hemde çok güzel veriyorsun da ben azerice bilmediğim için sıkıntı orada ben senin kadar azimli olamadım sen Türkçeyi öğrendin ben azerice yi öğrenemedim.
  Öğrenirim inşallah.
  Ay ablam benim sende benim o cümlemi yanlış anlamışsın.
  Ben onu sen nasıl istersen derken, nasıl rahat hissediyorsan kendini öyle yaz, ister kısa, ister uzun anlamında yazmıştım. bak ikimizde yanlış anlamışız kelimelerimizi. Özür dileme lütfen. ben sana asla kırılmam burada en son kırılacağım insan sensin ablacım hakkını helal et üzdüm ise seni.
  ben senden özür dilerim bilmeden kalbini kırdım.
  Ben seni çok ama çok ama çok seviyorum canım ablam benim. Öptüm ellerinden, güzel yanaklarından. güzel dileklerin duaların için çok teşekkür ederim görüşürüz ablacım.

 55. Merhaba Aslıcım. estağfirullah o nasıl söz. Bak şimdi kırılıcam a(şaka). Nasıl böyle düşünürsün. Seni ne kadar sevdiyimi bilmiyormusun.Sevmek ne kelime ben sana tapıyorum.Söyle hanki cümlemden rahatsız oldun.Son yazımdakı ilk cümleler bizim dilde tebessüm yaratan cümlelerdir.Düşündüyümü doğru aktarmamışım demek ki.Biliyormusun ben iyi yazmağa ne kadar çaba göstersem de hatta iyi yazsam bile ruhunu veremiyecem. Bunun için ya ben 2 ay Türkiyede yaşamalıyım,ya da burada türk kardeşlerle çalışmalıyım.Allah lutf etse o da olur inşallah.
  Kısa yazmaq takdir etdiyim ve beceremedigim bir şey. Okulda ogretmenimiz diyordu: yazını uzun yazmayın ki hatanız çok olmasın.
  Canım kızım ben sevdiklerime kolay-kolay kırılmam.Hele onlar da beni sevirlerse mümkünü yok.Hem de sana kırılmam için bir sebep göster.Yoksa sen bana kırılmışsın. öyledir.”sen nasıl istersen”cümlesinden anlamalıydım.Özür diliyorum. Olmuşsa da bilerekten olmamış.Hoşca kal güzel kızım.Allaha emanet ol.Her zaman hayırlı,hoş haberler almanı temenni ederim.O umid ile görüşürüz.

 56. Evet Aslim.ben sizin her ikinizle de raziyim.her zaman kötü niyyetli insanlar mutlaka vardir.belkide böyle olmasi daha iyi.insanlik ölmesin,iyilerin kiymeti bilinsin diye.ama Defne gibisi fazla.insan hayatina kast etmek,gûnah.cinayet.

  • Merhaba K.Azeri çok doğru diyorsun bir cana kıymak günah ama Defne gibi insanların gözü bir kere karardı mı hedeflerine ulaşmak için yapamayacakları şey yok.

 57. Hanim abla benim sizin yazdiklariniza,nasihatlariniza ihtiyacim her zaman bûyûk.biz sizin uzun yazilariniza zaten ali$kiniz,kisa olunca,neden böyle oldu?dü$unüyorum,canim ablam benim.öpüyorum sizi.

  • Sana yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum K.Azeri. Bizlerin Hanım abla gibi büyüklerimizin her zaman nasihatlerine ihtiyacı var.

 58. Merhabalar Aslıcım. Anlaşılan o ki sen yalnız güzel analizler yaza biliyorsun.başka türlü beceremiyorsun.Öyle olsun bakalım.
  Birden bire şiirini okudum.Bana öyle geliyor ki hiç bir şey birden bire olmuyor.bir sebepten, bir zaruretden yaranarak birden bire ortaya çıkı veriyor.
  Maalesef Defne gibi kızlar vardır.Dünyada hiç bir şey insan leyakatından, şerefinden daha kıymetli degil bence.Bunlar insan oğlunun baş tacıdır.5 günlük dünya için onları yere düşürmek doğrudurmu? Belki kimlerse bu hedefe ulaşınca kendilerini zafer çalmış zann ediyor ola bilirler.Ama aslında onlar nefslerine yenildiklerinin farkında degiller. Aslıcım az kaldı.bir tane sorum daha var. 1.sezonda Alev, 2.sezonda Defne vardı.3.de bunların devamcısı ola bilirmi?
  K.Azeri merhaba.ben beceremedim.
  Gözelcim, asker annesi hoş geldin.Her şey yolundadır inşallah.

  • Merhaba ablacım,
   yanlış mı anladım bilmiyorum ama sen bana biraz kırılmış gibisin? öyle mi? öyleyse sebebini sorabilirmiyim?
   Birden bire şiirini yazan şairin duyguları o doğrultuda. Ama senin dediğin gibi bu dünyada öyle her şey birden bire olmuyor. her şeyin altında yatan bir nedeni, bir sebebi var. Öyle ise neden bu şiiri ekledin dediğini duyar gibiyim. dizide birden bire oldu kelimesi geçince Zehra söyleyince direk aklıma bu şiir geldi o yüzden ekledim ablacım. Zehra’nın da acıları da birden bire değildi. Altta yatan sebep Ömer Defne ile gitmesin diyeydi. O yüzden birden bire Zehra’nın ağrıları birden bire oldu. Seninle bu konu da hem fikiriz.
   Defne gibi insanlar var evet, yaptıkları da çok yanlış, doğru değil ablacım.
   3. sezonda bir üçüncü kişi Alev gibi, Defne gibi biri olabilir mi? olabilirde olmayabilir de. Senariste kalmış bir durum bu. Ama Dünya böyle biri gider yerine bir başkası gelir ablacım.
   Bir kötü mutlaka olur. Çünkü bu dünya iyi ile kötünün savaş verdiği bir mekan. hep iyi olsaydı cennet olurdu bu dünya.

 59. Aslim cok guzel eline saglyk canym allah seni nazarlardan kem gozlerden korusun canym ben bu bolumi cok sevmişdim hele bu dizini oyleligi acyk acyk gosterilmedigi icin sevyorum.teşekkurler Aslim her şey icin

  • Merhaba Gözelcim,
   teşekkür ederim. Amin inşallah. Bu dizi diğer dizilerden farklı bende bu yönünü seviyorum senin gibi. Her şey ulu orta olmuyor. Olmasın da.

 60. Iyi günler,Hanim abla.nasilsiniz?ben sizi seviyorum.yazilarinizi da özlüyorum.kisa yazmama bakmayin,canim ablam.

 61. Her kese iyi günler. Analiz için teşekkürler Aslıcım.Çok güzel olmuş gerçekten.Aslında uzun yazaçaktım.Ama K.Azeri gibi men de kısa yazmak istiyorum.Dayanamasam yine yazarım.Görüşürüz.

  • Merhaba Ablacım, sana da iyi günler. teşekkür ederim. Sen nasıl istersen. Ne zaman yazmak istersen o zaman yaz görüşürüz.

 62. Merhabalar arkada$lar.nasilsiniz?Aslicim te$ekkürler.her zamanki gibi.çok güzel.ellerine,yüreyine saglik canim benim.

 63. aslim kiymetli canim arkadasim analiz tek kelime ile muhtesem olmus bayildim siir sarki gercekten cok guzel secim ve bayildim analiz ilac gibi geldi bana bu bolumde tamda ne dediylerimi hepsini yazmissin helal olsun birtanem sana bu bolumde defnenin sacini basini oyle yolasim geliyordu ki kendimi zor tutdum canan defne baykusuna pis koku falan diyince gercekten onun mos mor yuzunu gordum ya bi kahkaha atdim ki omerde saf oldu artik bunada sinirlendim en esas son bolumde zehrayi banyoya atmasi cok guzel sahneydi bu bolumde nazoyu azcik sevdim 2 sezondu bekliyorduk oldu sonunda aslicim analiz icin cok tesekkur ederim seni cokkkk seviyorum allah rahatlik versin tatli uykular

  • Teşekkür ederim xanım,
   Ömer’in Zehra yı biranda banyoya taşıması çok güzeldi. kamera arkası görünmedi seyircinin hayal gücüne bırakıldı. Defne nin suyu ısınıyor yavaş yavaş ve hala Ayşe kızına babasına ne olduğunu anlatmadı. Asya da babasını sormuyor.