8. Gün Dizisi Konusu ve Oyuncu Kadrosu

Burak 28 Ara 2017 8.Gün  0

8. Gün Dizisinin Konusu Nedir ? Oyuncuları Kim Kadrosunda Kimler Var ?

Reyting rekortmeni bir çok diziye imza atan Ay Yapım’ın yeni projesi 8. Gün dizisinin konusu ve oyuncu kadrosu açıklandı. Dizide ünlü oyuncu Burcu Biricik başrolde yer alacak.

Ay yapım’ın yeni dizisi 8. Gün konusu açıklandı. Dizide Bahar (Burcu Biricik) bilgisayar programcısı olan annesi Şehnaz’ın şüpheli ölümünü araştıracak. Yazılım Mühendisi Şehnaz önemli projeler yürütmektedir ve devlet adına kritik bir bilgisayar programı yazmıştır.  Programdan haberdar olan yabancı ülke istihbaratları vakit kaybetmeden bu programı ele geçirmek isterler. Buna izin vermemek için elinden geleni yapan Şehnaz kısa bir süre sonra şüpheli bir uçak kazasında hayatını kaybeder.

burcu biricik 8. gun oyuncuları

Bahar annesinin ölümünden şüphelenir ve ardındaki sır perdesini aralamak ister. Annesinin önemli projelerinden haberi olsa da bu çapta büyük bir program yazdığından haberi yoktur. Şehnaz bu programdan kızına dahi bahsetmemiştir. Bahar annesinin ölümünü araştırırken karanlık güçler de Bahar’ın peşindedir. Programın Bahar’ın elinde olduğunu düşünenler Bahar’ı kaçırarak rehin alırlar…

8. gun burcu biricik

Konusu ile oldukça sıra dışı görünen dizinin oyuncu kadrosuda iddialı olacak.  Umarız 8. Gün  birbirinin kopyası hikayeler arasından sıyrılarak fark yaratmayı başarır.

8. Gün Oyuncuları :

Burcu Biricik (Bahar) :

4 Mayıs 1989 tarihinde Antalya Elmalı’da dünyaya geldi. İzmir Ege Üniversitesi Arkeoloji bölümünden mezun oldu. Üniversite eğitimi esnasında Bornova Üniversitesi Şehir Tiyatrosunda oyunculuk eğitimi aldı. Bu esnada bir kaç tiyatro oyununda oynadı.

Show Tv de yayınlanan Maçolar isimli dizi ile ekran kariyerine başladı. 2011 yılında Artiz Mektebi isimli yarışmada Alican Aytekin ile 1. liği paylaştı. Son olarak Hayat Şarkısı dizisinde yer almış ve büyük bir çıkış yakalamıştır.

Musa Uzunlar (Hayati) :

22 Nisan 1959 da Antalya’da dünyaya gemiştir.  Aslen Niğdeli olan usta oyuncu  1985 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Oyunculuk Bölümünü tamamamıştır. Uzun süre devlet tiyatrolarında önemli yönetim görevlerinde bulunmuştur. Sayısız tiyatro oyununu yönetmiş ve oynamıştır. Kurtlar Vadisi dizisindeki İskender Büyük karakterini olağan üstü bir performans ile canlandırmasının ardından çok geniş bir kesim tarafından tanınmıştır. Hayal Kurma Oyunlar ve Kurtlar Vadisi Gladio rol aldığı önemli sinema filmleri arasındadır.

Buğra Gülsoy :

1982 Ankara doğumlu oyuncunun tam ismi Behiç Buğra Gülsoy’dur. İlkokul ve Lise eğitimini Ankarada tamamlamıştır. İlk kez 13 yaşında tiyatro ile tanışmıştır.  Açık Tiyatro bünyesinde Kral ölüyor isimli oyunda yer alarak oyunculuğa başlamıştır. Arkadaşları ile kendi tiyatro grubunu kurup tiyatro ile ilgilenmiştir. Daha sonra Kanal D ekranlarında yayınlanan Hepimiz Birimiz için adlı dizi ile ekran kariyerine başlamıştır. En iyi çıkışını Kıvanç Tatlıtuğ ile başrolünde yer aldığı Kuzey Güney dizisindeki Güney karakteri ile yapmıştır. Oyuncu ayrıca senaryo yazımı ve seslendirme çalışmalarında da bulunmuştur.

Ceyda Düvenci :

16 Nisan 1977’de Bursa ilinde dünyaya gelmiştir. Marmara Üniversitesi İktisat Bölümünde öğrenci olduğu sırada gazete ilanında gördüğü ajans reklamına kayıt olarak  Kandemir Konduk’un dizisi Palavra Aşklar’da yer almıştır. 1997 yılın Türkiye güzellik yarışmasında 3. olmuştur. Daha sonra günümüze kadar çok sayıda dizi ve film projesinde yer almıştır. Son olarak 2016 yılında yayınlanan Babam ve Ailesi dizisinde boy göstermiştir.

Cem Davran :

3 Mart 1964 yılında usta tiyatrocu Mehmet Davran’ın ikinci oğlu olarak dünyaya gelmiştir. 1976 yılında Türk Bank çocuk tiyatrosu ile tiyatroyla tanışmıştır.  Küçük yaşlardan itibaren tiyatro oyunlarında yer alan oyuncu 1993 yılında Tatlı Betüş isimli dizi ile ekran kariyerine başlamış daha sonra 1998 yılında yayınlanan ve başrollerini Hande Ataizi ile paylaştığı Ruhsar dizi ile küçük büyük çok sayıda kişinin sevgisini kazanmayı başarmıştır.  Bir çok dizi ve filmin yarında günümüze kadar düzenli olarak bir çok tiyatro oyununda da boy göstermiştir. Son olarak Yedikule  Hayat Yokuşu isimli dizide yer almıştır.

Yiğit Kirazcı :

Son Tercih dizisi ile ilk olarak oyunculuk kariyerine başlamıştır. Burada gösterdiği performansla oldukça beğeni toplamıştır. Daha sonra Güllerin Savaşı dizisi ile büyük bir çıkış yakalamıştır.

Hakan Kurtaş :

1988 doğumlu oyuncu Dolunay dizisi ile tanınmaktadır. Oyunculupa tiyatro ile adım atmış ve çok sayıda tiyatro oyununda yer almıştır. Vücut isimli filmde Hatice Aslan ie başrolü paylaşmıştır.

8. Gün Fragmanı :

Fragman Henüz Yayınlanmadı

8. Gün Nilay (Mine Kılıç) Kimdir ?
8. Gün Demet (Dilan Telkök) Kimdir ?
8. Gün Fragmanda Çalan Müzik “Sen Yarattın Beni “
8. Gün Hayati (Musa Uzunlar) Kimdir?

“8. Gün Dizisi Konusu ve Oyuncu Kadrosu” üzerine 18 yorum

 1. erdal erman amasya dedi ki:

  1.bölümü çok severek izledim

 2. İsim *dizikolik dedi ki:

  Ufuk Bayraktar ve Barış Falay bu dizinin aranan oyuncuları hazır boştayken!

 3. merve dedi ki:

  dizinin fragmanı zaten acayip derecede berbat ama burcu için devam etsin

 4. merve dedi ki:

  başlamadan bitse keşke.

 5. erdal erman amasya dedi ki:

  çok merakla bekliyorum

 6. Hyper dedi ki:

  Pazartei mi olmalı perşembe mi?

 7. ibduy dedi ki:

  Ben yigit kirazciyi cok beyeniyorum iste bu yuzden bu dizi cok. İzlenecek … İnsallah…

 8. Helin dedi ki:

  Ya bunlardan biri ilayda cevik olsunnnn <3

 9. İsim *Actionman dedi ki:

  En az 5 oyuncu daha kadroya girer bunlardan birisinin Ramiz dayı (Ufuk) olması için çabalamalı ve saldırmalıyız!

 10. Helin dedi ki:

  Keske ilayda cevik’te olsa yaa 😉

 11. ÇUKUR dedi ki:

  Acaba hangi gün yayınlanacak

  1. ibduy dedi ki:

   İsmin cok guzel

 12. İsim *Ekstar dedi ki:

  Sözü geçmek istiyorsa Ezel veya üstü bir anlatım hakim olmalı

 13. Anonim dedi ki:

  Oyuncu kadrosu güçlü değişik bir konu izlenirmi meraktayım

 14. Anonim dedi ki:

  Alışılmış konuların dışında ilginç

 15. Anonim dedi ki:

  bwnce bu dizi cok iyi olacak

 16. Melisaa dedi ki:

  Ay yapım bu değişik işleri iyi yapıyor. Kuzey Güney dizisindede başarılı olmuşlardı ama sonradan bozdular. Umarım bu dizi iyi başlayıp iyi gider.

 17. Anonim dedi ki:

  Nihayet adam akıllı bir dizi konusu. Konak ve zengin aileden gına geldi. İnşallah beklediğim gibi çıkar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.