Adını Sen Koy 314. Bölüm Analizi (”ASLI”) 29 Mart 2018 Perşembe

Burak 30 Mar 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 314. Bölüm 29 Mart 2018 Perşembe

Zehra’nın kaçırılması, kurtarılması derken, sırada şimdi Jülide nin kurtarılması var. Çünkü Jülide Zehra’dan önce kaçırılmış, Zehra Ömer’e o kadar dil dökmesine rağmen ikna edememişti Ömer’i.

Ömer bir oyun olarak görüyor, öyle düşünüyor, öyle değerlendiriyordu. Jülide ye inanmıyordu. Ta ki Zehra kaçırılıp da adamların şakası olmadığını görene kadar. Zehra yı kurtarmıştı. Zehra da Ömer’i. Her ikisi de güvende evlerindeyken jülide’nin şoförü konağa gelerek Ömer den yardım istedi. Anneniz Jülide hanım ölüm tehditi altında ona yardım edin diye.

Ömer de adres belli polise gidin deyince, adam benim polise gittiğimi öğrendikleri an Jülide hanımı öldürürler dedi.

Ömer umursamadı. Annesi olarak görmüyor Jülide yi. adam da anneniz bu evden giderken sizin vede kız kardeşinizin hayatını kurtarmak için terk edip gitti ama şuan mesele o değil, anneniz ölüm tehditi altında dedi. Ömer duraksadı. Adamı daha önce hiç görmemişti. Ne kadar doğruyu söyleyebilirdi ki? inanmadı inanmak istemedi Ömer.

Adam da gitti. Ömer de her şeyi gören Zehra’nın yanına gitti sen bu adamı tanıyor musun? diye sordu. Zehra da birkaç kere Jülide hanımın yanında gördüğünü, şoförü yada koruması güvendiği birisi dedi.

Ömer konuştuklarını anlatınca, Zehra da Ömer’i ikna etmeye çalıştı ama olmadı Ömer ben o kadın için bir şey yapmam o bizi terk edip giderken bir seçim yaptı ve o yaptığı seçimin bedelini ödüyor diyerek yardım etmeyeceğini kesin ve net bir şekilde dile getirdi.

Adamlarda Jülide yi Zehra yı kapattıkları yere götürdüler. Nede olsa polis o mekana daha önce bakmış, bir daha bakmaz diye düşündüler.

Zehra odasında saçını tararken bir yandan da Ömer’i ve yaptıklarını annesine karşı bu kadar katı kalpli oluşunu düşünürken parfüm sıktı. Ömer girdi odaya kokuyu fark etti. Kokan parfüm değil, Zehra idi. Ömer parfüm sevmediğini, kendisine sarıldığında üzerinde kalan kokuya ve bu kokunun sahibi olan Zehra ya çok aşık olduğu için o sebeple Ömer o kokunun müptelasıydı. O koku Zehra yı hatırlatıyordu Ömer’e.

*****

Hiç beklemediğim bir anda girdin hayatıma

Neler neler değişti senden sonra

Ve ben sana öyle alıştım ki, kokunu tanır oldum her yerde

Fark eder oldum. Sen vardın orada, yada gelip geçmiştin

Arkanda bıraktığın bir kokun vardı.

Hele bana sarıldığında üzerime sinen kokun o hiç unutulmazdı

Sen kokuyordum ben.

Benden bir parça idin bende senden bir parça

İkimiz bir bütündük aslında. Odaya, üstüme gittiğin her yere sinen

O güzel kokuna müptelayım. Aslında ben sana müptelayım.   

Aslı

*****

Zehra mutfakta Asya için muzlu çikolatalı kek yapıyorken Ömer geldi yanına ve onun da canı kek yemek istedi. Ama Ömer o kekten yiyemezdi çünkü içerisinde çok yumurta vardı alerji hapı bile durumu kurtaramazmış. Bir gün bu alerjiden hastalansa Ömer Zehra da çok korksa çok fenayım değil mi? 🙂

Ömer de kendisine özel pasta yapmasını istedi. Nede olsa eşiydi yapan ve eşinin ellerinden bir kek yemek istemesi de çok normaldi Ömer’in. Zehra da yaparım dedi. Yumurtasız, bol meyveli Ömer’e özel bir kek birlikte yapacak, çok güzel olur bu sahne birlikte yaptıklarında.

Çikolata sosunu karıştırmak istedi Ömer ve ucundan da acıcık tırtıkladı çok tatlıydı. Herkes sever o çikolata sosunu Ömer’inde sevmesi çok normal. Zehra fark edince işine son verdi ve mutfağımdan gider misin? deyince,  Ömer de fark etti mutfağım demesini, giderim ama tek bir şartla bana yapacağın keki birlikte yapacağız dedi. Zehra da kabul etti. Gelsin eğlenceli unlu sahneler. Ömer gitmeden önce Zehra’nın yanağından bir kere daha öptü. Sosdan bir parmak daha aldı ve gitti.

Ömer çalışma odasında işlerini yaparken, şirketten Selin ile konuştu telefonda sonra da çekmeceden bir şeyler alacakken, kaç zaman önce konağa gelen psikoloğun verdiği ödevi gördü. Zehra ya mektup yazmıştı Ömer ama Zehra bunu bunca zaman okumamış, psikologda konağa bir daha gelmemiş durum değerlendirmesi yapmamıştı.

Ömer’in Zehra ya yazdığı 2 sayfalık mektup da, Zehra ya karşı neden öyle davrandığı, annesine karşı hissettiği duyguları, yaşadıkları yazılıydı. O mektubu aldı bilgisayarının yanına koydu. Julidenin şoförünün söylediklerini düşündü.

Hayatı tehlikedeymiş dedi üzgün bir halde, kıyamadı içi gitti. Ne kadar kızgın, kırgın, öfkeli de olsa annesine üzülmüş bir an endişe etmişti Ömer. Ve yıllar sonra bile hayatıma girerek beni alt üst etmeyi başardı bu da onun eseri dedi. Aklı allak bullak Ömer’in.

Konağa defne gelmiş, Hediye abla haber verince her şeyi olduğu gibi bırakıp içeri geçti Ömer.

O içeri geçene kadar, Bahşende, Cevriye hala ve Defne salonda konuşuyorlardı. Cevriye hala iğneleyici lafları ile Bahşendeye çok güzel göndermeler yaptı. Her sabah mahkeme duvarı gibi bir yüzle güne başalayacağıma su damlam gibi güler yüzlü biri ile güne başlarım diyerek Ömer’in eşi benim bir tanem diyerek övdü Zehra yı ve oradan ayrıldı.

Ay şu Bahşende hanım beni gülmekten öldürecek, Defnenin saçlarına bayılmış. Sende de ne zevk varmış anacım 😀

Kız kaç gündür aynı saçla dolaşıyor ortalıkta hiç bozulmuyor. Uyumuyor mu bu kız nedir? Çok yakışmış, modelide şahane dedkçe ben bolca kahkaha atarak güldüm pes doğrusu. Nesi yakışmış? Ben beğenmedim. Bahşendenin ki, kuzguna yavrusu şahin görünür oldu.

Birde Ömer’e sormaz mı? Ömer de ben anlamam bu işlerden dedi kesdirdi attı iyi de yaptı. Eşi Zehra’nın dışında bir de kardeşi Ayşe, Asya dışında bir bayanın saçından Ömer’e ne?

Bahşende ikisini yalnız bıraktı. Zehra da salona gelince onları gördü yanlarına gitmedi. Odasına gitti su içti eli titredi sanki sakin Zehra sakin kocanı alıp götürmeyecek, sadece konuşuyorlar. Hem Ömer senden başkasına bakmaz, hele bir baksın o çok sevdiğim o gözlerini senden önce ben oyarım.

Zehra fena kıskandı Ömer’i.

Hediye abla nevresimleri değişmek için odaya gelince ondan Defne hakkında bilgi aldı. Cevriye halada kapıda onu öyle görünce onunda dikkatini çekti ama bir şey demedi.

Salonda sohbet eden Defne ile Ömer eski günleri yad ediyorlar. Defne anlattıkça Ömer hatırlamayınca, bir şeyler var sende aklına ne takılıyor anlat dedi. Ömer de yok bir şey deyip geçiştirdi. Zehra geldi yanlarına sohbete o da katıldı.

Ömer hatırlamama sebebini yaşlılığa bağladı yaşlılık sizin kapınızı çalmamış olabilir ama benim kapımı çaldı dedi. daha dur bakalım Ömer bey, sen daha Zehra ile mutlu mesut olacak muradına erecek, baba olacak, çocuk sahibi olacaksın. Ne yaşlanması? Çocukların enerjik, sportif bir babaları olsun ister, sen şimdiden böyle karamsar olursan çocuklarla nasıl baş edeceksin? Sahi sizin bu vuslat hangi bahar Ömer. Sorunlar bitince herhalde o da ancak 3. Sezona bence öyle hadi hayırlısı bakalım.    

Zehra Defneye yaşınızı göstermiyorsunuz deyince, çok hoşuna gitti Defnenin teşekkür etti. Defne Ömer’in maceracı biri olduğunu söyledi ve midye maceralarını anlattı. birlikte evdekilerden habersiz midye yemeğe gitmişler, zehirlenmişler serum yemişler ve bundan kimsenin haberi olmamış.

Zehra biraz durgun ve bu Ömer’in gözünden kaçmadı. Tansiyonun mu düştü? İyi misin? diye sordu. Zehra da iyi olduğunu söyledi. Ömer de içinden onun yüzünden bu haldesin diyerek Jülide yi suçladı yine ve Zehra bazı işlerini halledeceğini söyleyerek çalışma odasına geçti.

Zehra odada Ömer’in neden böyle davrandığını anlamaya çalıştı. Annen kaçırılmış, sen içerde hiçbir şey olmamış gibi davranıyorsun derken, bilgisayarın yanında duran Zehra ya yazılmış mektubu buldu aldı okudu. Çok duygulandı, etkilendi yazılanlardan ağladı Zehra. ve Ömer’in annesine olan öfkesini anladığını söyledi. sandığından daha çok sevgiye muhtaç bir çocuk varmış içinde dedi kendi kendine.

Aysel de dükkanında son zamanlarını geçiriyor. Dükkanda son siparişini almış. Bu dükkana ilk geldiği zamandan bu zamana kadar 8 yıl geçmiş. Dayısı da Salim amcanın yanında aklı bir gelip gidiyor. Aysel’in dükkanı elinden gidiyor diye üzülürken sefere çıkıp düşmana karşı savaşmak istiyor.

Defne Ömer’e Zehra yı övdü. Evlenmesini hayal bile edemezken Ömer’i evlenmeye ikna eden Zehra çok akıllı, çok güzel, çok zeki, çok şanslısın Ömer turnayı gözünden vurmuşsun dedi.

Doğru bir zamanlar Ömer Zehra’nın gözüne vura vura gözünde yaş bırakmadı. Çok ağlattı Zehra yı Ömer çok ama şimdi güldürecek inşallah.

Ömer’e Nihat dan telefon gelince, Defne konaktan ayrıldı. Ömer de çalışma odasına geçti. Zehra yı mektubu okurken gördü. Daha sonra konuşuruz diyerek telefonu kapattı. Zehra  Ömer’e sarıldı. Seni şimdi çok daha iyi anlıyorum daha önce okumam gerekirdi. Acılarının hepsini içimde hissediyorum dedi.

Mektup da yazdıkların yüreğinde bir yerlerde hala annene karşı sevgi duymandan. Sevgisizlikle yaralanan kalbin sevgi ile iyileşecek, yık o ördüğün kalın duvarları, izin ver annen seni sevsin. Bu sözlerden sonra Ömer yalnız kalmak istediğini söyledi. Zehra da odadan çıktı. Çıkarken de en doğru kararı vereceğine inanıyorum beni bugüne kadar hiç yanıltmadın dedi odasına geçti Zehra.

Ömer bir kere daha geçmişi, acıları ile başbaşa kalmıştı. Annesiz geçen onca zaman, çocuk yüreğinin en çok anne sevgisine, ilgisine muhtaç olduğu zaman annesiz geçen yıllar, zor zamanlar şimdi hiçbir şey olmamış gibi affetmek, sevmek bir insanı çok zor Ömer için.

Ayşe de Zehra’nın odasına giderek annesine ulaşamadığını söyleyince Zehra da olanları anlattı annesinin alı konulduğunu, durumu polise haber verdiklerini, abisi ile konuştuğunu söyledi. Ayşe de hemen abisinin yanına giderek ağlayarak ona yalvardı annemizi kurtar diye.

Dünyanın en kötü annesi olsa bile o bizim annemiz, hiç değilse benim için kurtar diye yalvardı abisine, Ömer tepkisizdi. Ayşe de ağlayarak ayrıldı odadan kendi odasına gitti. Orada annesi ile olan parktaki buluşmasını, sarılmasını hatırladı.

 Zehra Ayşe’nin odasına geldi sen merak etme anneni bulacağız derken, bir mesaj geldi. Jülide hanım sizin götürüldüğünüz yerde diye. Zehra hemen Ömer’in yanına giderek mesajı gösterdi. Ömer bu adama nasıl güveneceğiz dediğin de, Zehra da Jülide hanım ona güveniyor, o da  onu koruyup kolluyordu dedi.

Ömer hala güvenmemekte ısrar edince, Zehra da adam kapımıza kadar geldi, onu korumaya çalıştığı belli. Annen kaçırıldı bir şey yapacak mısın? Yapmayacak mısın? ya ona bir şey olursa vicdanın rahat edecek mi dedi. Ömer’i ikna etmeyi başardı Zehra.

Hamiyet hala köyüne dönmeyi düşünüyor, Canan dönmeyecekmiş. Salim’i evlendirseydim deyince, Hatice hala Salim amca evlenecek, bunun hastalığı var, temizlik ev işi, yemek, görsün anyayı konyayı kimse yardım etmeyecek ona bakalım o zaman da evlenmem diyebilecek mi? dedi. adamı zorla evlendirecekler.

Ayşe de Nihat’ı arayıp sabırsızlıkla gelmeni bekliyorum diye telefonda konuşurken Nihat’ın ses tonu kötüydü. İlgisizdi Ayşe ye karşı. İçerden de bulamadım canım diyen bir bayan vardı Ayşe de duydu sesi birimi var diye sordu. Nihat da televizyon açık yarın geleceğim dedi.

Ayşe de seni seviyorum canım derken Nihat görüşürüz canım dedi. soğuktu Ayşe ye karşı. Bir günde ne değişmişti de Nihat bu hale gelmişti? Senaryoyu yazanların kafasında ne varsa? Pek iyi değil gibi?

Nihat’ın oturduğu koltuğun önünde bir sehpa, sehpada da 2 bardak vardı. İçerde de bir bayan. Bakalım bunun altından ne çıkacak? Bir iş görüşmesi mi? bir yasak aşk mı? ki, inşallah böyle bir şey olmaz. Bu dizi diğer dizilerden farklıydı. Bu olursa diğer dizilerden farkı kalmaz. Bu diziye de bu yakışmaz.

Ömer ve Zehra jülideyi kurtarmak için mekana geldiler. Gelirken de polise haber vermişlerdi. Polisi beklediler. Polis geldi ve içerden olaysız bir şekilde jülideyi aldılar adamları da götürdüler.

Jülide Zehra ya sarıldı. Ömer’e doğru yönelince de Ömer buğulu yaşlı gözlerle kalbi hızla atarak annesine bakıp kalakaldı.

MÜPTELAYIM

Bir anda sevdim seni 
Bir anda söküp atamam
Deli gönlüme ferman
Sensin derdime derman 

Kara geceler 
Yine seni heceler
Yine başım duman
Dert aynı, keder aynı
Yine durdu zaman 

Aaaaahhhh 

Düşüme girişine, tatlı gülüşüne 
Beni öpüşüne müptelayım
Puslu bakışına, bırakıp akışına
Sarılıp yakışına müptelayım 

Belki yüreğime yarsın 
Ben sensiz yapamam
Belki ölümüne varsın
Sensiz ben nefes alamam 

Kara geceler 
Yine seni heceler
Yine başım duman
Dert aynı, keder aynı
Yine durdu zaman 

Aaaaahhhh 

Düşüme girişine, tatlı gülüşüne 
Beni öpüşüne müptelayım
Puslu bakışına, bırakıp akışına
Sarılıp yakışına müptelayım

Erkan KIZILASLAN

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 314. Bölüm Analizi (”ASLI”) 29 Mart 2018 Perşembe” üzerine 42 yorum

 1. Anonim dedi ki:

  Iyi günler.arkada$lar.nasilsimiz?

 2. xanim azeri fan dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslar nasilsiniz hepinize hayirli mutlu pazarlar dilerim ayselim kiz nasilsin bende alisamadim eh zamanla alisiriz aslinin ve senin dediylerine katiliyorum

 3. AYSEL dedi ki:

  Siteye gelirken çok garip hissediyorum sanki dizi bilgi değilde başka bir yer gibi alışmamız çok zaman alıcak

 4. aslı dedi ki:

  sana ne, yazma sende o zaman. senden de kurtulamadık gitti. ne belaymışsın.

 5. Ayan dedi ki:

  Bu yorumu gösterin lütfen.
  Göker bey size yaziyorum bunu cevaplarsaniz sevinirim.
  Siz yönetici oldugunuz ilk andan itibaren hatirlayin nasil degisiklikler yaptiniz. Önce renk geldi siteye, sonra yorumlar ters tarafdan yazildi.
  Sonra bir sürü degisiklik etdin. Bunlar güzeldi. Çünkü eski canli sitemiz vardi.
  Simdi bizim bir tek geriye sitemiz kalmisti onu da degistiniz. Lütfen eski sitemize geri dönelim. E posta olacak diyorsaniz da. Lütfen eski sitede yapin bu e posta isini.
  Sunu sizden bir yorumcu gibi istemiyorum. Öyle düsünün ki küçük bir kiz kardesiniz sizden bir ricada bulunuyor. Bir küçük kizin isteyini yapin lütfennn.

  1. Göker dedi ki:

   Merhaba. Eski sistem maalesef arka planda çok sorun çıkarıyordu. Sitemiz günlerce bu sistemin güvenlik açıkları nedeniyle kapalı kaldı.Size yansımayan daha bir çok problem yaşandı. Eski sisteme dönme şansımız yok fakat yeni tasarımı daha kullanışlı ve sade hale getireceğiz. Son halini aldığında sizlerinde beğeneceğini düşünüyorum.

 6. aslı dedi ki:

  Diğer sayfaya yazmıştım buraya da yazayım .
  Senaryo böyle mi yazılır? yuh, pes, el insaf, sonunda beni de zivana dan çıkarmayı başardılar.

  Nihat geri gelebilme ihtimaline karşılık ölmeden ama ihanet ederek diziden gidiyormuş.
  madem geri gelebilme ihtimali vardı eşine ihanet etmeden de dizden kısa süreliğine ayrılabilirdi.
  nasıl mı? Ömer şirketin bir işini ona vererek yurt dışına gönderebilrdi illa Ayşe ye ihanet etmesine gerek yoktu. hem neden ihanet? ihanet etmeden de evlilik yürüyemez mi? her erkek illa eşine ihanet edecek diye bir kural mı var? her dizi de ihanet konusu. bu dizi diğer dizilerden farklı dedik.

  şimdi bu ihanet konusu ile ne oldu onlardan hiç bir farkı kalmadı. adından böyle mi söz ettirecek? bundan reyting mi alacak? stratejimi bu? yazık çok yazık.

  Artık erkeklere güvenmemeyi mi öğretiyorsunuz? bana öyle geldi evli, dünyalar tatlısı bir çocuğu olan erkek eşine çocuğuna yuvasına sahip çıkmak yerine biri ile beraber oluyor ve eşini aldatıyor. o zaman bütün erkekler aldatır mesajı çıkıyor ortaya. bir bayan olarak bunu kabul etmiyorum. o zaman erkeklere de güvenmem güvenemem nasıl güveneceğim. aldatacak eninde sonunda bir gün aldatacak ne olursa olsun aldatacak, güzel olması kar etmiyor, zengin olması yada çocuğunun olması hiç fark etmiyor.
  her evli erkek günün birinde aldatır mesajı veriliyor. bu mudur evlilik?

  burada erkek her şart da her koşulda ne olursa olsun aldatır mesajı veriliyor. erkeklerin buna tepkisiz kalmaması lazım onlara büyük bir itham bu. erkek aldatır. senaryoyu yazan bu mesajı veriyor. bundan sonra aldatma sırası Ömer de mi? eğer öyle ise dizi kendi kendisinin idam fermanını imzalamış ipini kendi eli ile çekmiş demektir.

  dizi reyting alacak diye düşünüyorlarsa yanılıyorlar. erkeklerden nefret ettirecekler sonuç bu başka bir şey değil. acı ama gerçek birileri dur desin bu senaryoyu yazan kişiye. el insaf. bir anda değişen senaryoyu yine biranda değiştirsinler Nihat’ın ihanetini yayınlamasınlar yeter gençlere kötü örnek olacak NİHAT. oysa Nihat düzelmişti. Ömer’in de güvendiği biri olmuş, dert ortağı olmuştu. Demirden sonra. bu kadar değişken bir ruh hali olamaz olmamalı. yazık çok yazık.

  Ayrıca kızları yetiştirende bir bayan, erkeği yetiştirende, bu dizinin yönetmeni de bayan, size hiç mi dokunmuyor bu ihanet? nasıl yazıyorsunuz? nasıl gönlünüz el veriyor?
  bunları izleyen genç nesilde bunları gördükçe yanlışa doğru diyor neden? her yerde aynı tarz senaryo, dizi, sinema olduğu için. hani bu dizi farklıydı? farkındalığını göstersin o zaman.
  ihanet konusu işlenmesin. değişritirin senaryoyu lütfen.

 7. AYSEL dedi ki:

  Ben bu erkekleri anlamıyorum biri var yanında karın çocuğunun annesi seni seviyor bunlar senin neyine yetmiyor da başkasına bakıyorsun. Namahrem dahamı güzel geliyor size? İnsanı evlilikten aşkdan soğutuyorsunuz. Boyunuz posunuz devrilsin emi. ALLAH sizi bildiği gibi yapsın. Gözleriniz kör olsunolsun. Ağız tadıyla izlediğimiz bir dizimiz vardı onuda mahf ettiler. İzlenemez hale getirdiler. Nihat bunu Ayşeye yapmamalıydı çıkacaksa bile demir gibi amerkaya gitseydi gelmeseydigelmeseydi. Şimdide ayşeye yeni birini getirecekleri söyleniyorsöyleniyor. bunu nasıl yaparlar? Ayşe bu kadar çabukmu unutucak Nihatı? aşk bumu? bu kadar kolay unutuluyor mu yani? ne demeye çalışıyorlar bize?kimseye güvenmeyin sevmeyin evlenmeyinmi diyorlar? bu kadar saçmalamak ne için? niye ? Alacakları tepkiyi hiçmi düşünmüyorlar? Seyirciyi hiçmi düşünmüyorlar? Bizim ne istediyimizin hiç mi önemi yok yani? Bizler olmasak bu dizi bu günlere gelmezdi bunu niye anlamıyorlar? Biz iyi şeyler olsun dedikçe illa kötülük çekicez diyorlar. Bıktık artık bıktık Hazalla Erkanda kurtaramaz artık bu diziyi. Hiç izleme hevesim kalmadı bugün Nihata yaptıran yarın Ömerede yaptırır. Bizim ne istediğimiz kimin umrunda Nazmiye cadısı aklına ne gelse onu yapıyor. Sabrımızı sınıyor ama artık bende sabır falan kalmadı. eminim sizde de kalmamıştır.

  1. aslı dedi ki:

   sana katılıyorum

 8. Zehmer dedi ki:

  Ikinci sezon bu dizi ne oldu anlamadım yeni kadro diziye uyum sağlayamadı bence hikayeler birbirinden çok kopuk eski kanal da mert sonradan diziye dahil olmuştu ama ona rağmen şimdi ki karakterler kadar eğreti durmamisti dizide bu yıl az da olsa ömer le nihat i birbirine yaklastirmislardi sanırım bu yakinlasmada senaristin gözüne batmış olmalı ki hemen ayseye ihanet senaryosunu yapistirivermis

 9. K.Azeri dedi ki:

  Ben bu yeni siteye ali$amadim arkada$lar.

  1. aslı dedi ki:

   Bende yalnız değilsin merak etme.

 10. Zehmer dedi ki:

  Selam benim anladığım kadarıyla senaristin feminist bir tarafı yok rada feminist demek erkek düşmanı demek değil mi bir yerde acaba ben mi yanlış hatırlıyorum bu kadin resmen kadin dusmani cevriye hala ya yazık olacak madem bu kadın oyuncucudan tasarruf etmek istiyor ben gönderirim nazmiye ye sutlanacaklarin listesini say say bitmez liste uzar da uzar bahsende defne canan sonra sabah kerem

 11. K.Azeri. dedi ki:

  Qaliba yeni siteye ben ali$amicam.

 12. K.Azeri dedi ki:

  Iyi ak$amlar her kese.dünden beri yorum gönderemiyorum.Asli hanim te$ekkürler.

  1. aslı dedi ki:

   teşekkürler

 13. xanim azeri fan dedi ki:

  radam kiz evet nazmis oyle anlata bilir anladim dizi oyle olunca inanki aska inancim azaliyor allah bizi boyle ihanet adamlardan korusun sende esinen hep mutlu canim arkadasim seni cok seviyom

 14. Rada dedi ki:

  Iyi aksamlar. Xanimcim aslinda bu feminist ruhlu nazmis biz kadinlara bir sey gostermek istiyor. Asla erkeklere gozunuz kapali inanmayin. Ayse gibi ayakta uyutulacaksiniz. Gerci yalanda diyil bu heyatta hangi kadinlara ihanet edilir biliyormusun? Esine boyle gozu kapali guvenen bir laf vardir ya gozumle gorsem inanmam beni aldatiyor diyen kadinlar. Nihat gibi bitanem askim seni cok seviyorum iyi ki varsin senin icin olurum sensiz yasayamam deyen erkekler hep ihanet ediyorlar eslerine. Nasil olsa bana guveniyor kirk yil dusunse aklina bile gelmez diye dusunuyorlar. Nazmos kadinlarin gozunu acmaya calisiyor bir az uyanik olun. Erkeklerin sizi ayakta uyutmasina izin vermeyin.

 15. xanim azeri fan dedi ki:

  radam kiz hos geldin canim biz iyiz sen nasilsin diger sayfada yazmisdim sana yorum bende nihatdan beklemezdim inanirmisin gozumden dusdu nazmis bunu nasil basariyor aklim sir ermiyor yahu sana ailenle mutlu hafta sonlari dilerim

 16. Rada dedi ki:

  Gunaydin hepinize hayirli ugurlu mutlu keyifli haftasonu dilerim. Ayselcim selam gonderende sag olsun selam getirende. Ah be Aslim keske her sey senin dedigin gibi olsaydi. Nihat o kadina senden karimi hic bir zaman saklamadim diyor. Iyi merhemetli anlayisli sevecen es, sevkatli baba olmasi hepsi yalanmiydi demek rol yapiyormus bunca yil. Karisinin cocugunun yuzune nasil bakiyordu bu adam? Hele kiz babasi iken nasil yapa bildi? Bana erkek babasindan cok kiz babalarinin ihaneti daha agir geliyor. Bir kizi var o gun buyub evlenecek ayni seyi esi ona babasinin annesine yaptigi ihaneti yaparsa o baba nasil kaldiricak nasil dayanacak buna? Vicdani hic mi sizlamaz kizinin yuzune her baktiginda.

  1. aslı dedi ki:

   çok doğru diyorsun. Asya nın yüreğinde açacağı yara çok daha büyük. Ömer gibi yüreği yaralı biri olacak Asya. Ömer annesinin bir başka erkeğe gitmesinden bu halde, Asya da babasının bir başka kadına gidiyor olmasından çok etkilenecek. bunu hiç düşünmüyor mu senarist.?

 17. xanim azeri fan dedi ki:

  gunaydin aslim pamuk kalbli arkadasim nasilsin yurumeyi oyrenen cocuk gibimi guldurdun beni canim iyiki varsin bende nihati anlamadim ayrica cikacakti eger olu olarak cikardi aldatmak ihanet etmek ne ya senarist aklini kacirmis resmen keski sen olsaydin senaristimiz boyle olmazdi ayrica omer ve zehra icin olursa ben asla izlemem zaten onlar icin izliyom onlarda olmazsa nazmis izleyici kayb eder kendine cok iyi bak ailenen hayirli mutlu hafta sonlari dilerim

  1. aslı dedi ki:

   teşekkürler xanim,
   senaristi bende anlayamıyorum? Nihat diziden çıkacaksa ihanet etmeden de çıkabilirdi. illa ihanet konusu neden?

 18. AYSEL dedi ki:

  İyi geceler arkadaşlar Aslım şarkıyı beyenmene sevindim canım 🙂 arkadaşlar sizlere Gözel ablamın selamlarını getirdim Aslıya Radaya ve bütün arkadaşlara selam söyledi kendisi siteye giremiyor Göker bey sizde bir bakarsanız sevinirim Gözel ablam kaç gündür siteye giremiyor. Her kese iyi geceler tatlı rüyalar arkadaşlar ALLAHA emanet olun

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkürler, bizden de ona sen selam söyle. iyi geceler

 19. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Teşekkürler arkadaşım çok güzel yazmışsın eline yüreğine sağlık sayfamız değişmiş alışmamız zor olmaz umarım

  1. Anonim dedi ki:

   Aslim meleyim merhaba ben su damlasi deyilim uzün zamandi sizi takib edyorum ama yazamyorum analiz ve serlerin benim icin cok ozel seni cok sevyorm bana cevab yazdigini simdi gordum ve sevncten aglycam ya

   1. aslı dedi ki:

    Merhaba teşekkür ederim, aramıza hoş geldiniz. sizden bir ricam olacak lütfen isminizi, size nasıl hitap etmemizi istiyorsanız yazarmısınız? anonimlerle aramız pek iyi değil şöyle ki çok anonim var ayırt etmek imkansız beni anlayacağınzı umuyorum, bir farkındalık olsun lütfen.

    Ayrıca ağlamayın lütfen, elimden geldiğince mesajlara cevap vermeye çalışıyorum bazen mesajlara cevap da veremiyorum elimde olmayan sebeplerden dolayı.

  2. aslı dedi ki:

   merhaba teşekkür ederim, umarım zor olmaz. şuan ben mesaj olayını çözdüm ama renk çok yoruyor gözümü o kadar.

 20. Rada dedi ki:

  Iyi aksamlar. Aslim eline saglik guzel olmus siirinde harika. Bu bahsosda ne zevk varmis arkadas. Tavuzkusu sac modeline bayiliyormus. Birde demesin mi omer nerden bulacak senin gibi kizi. Ben bu kadini aselet zerafetle bir gun fena dovucem. Nihati dusunmek istemiyorum artik. Ama ayse bunu hic hak etmiyor. Cevrosun gidicegini dusununce delirtmek uzreyim. Ir abi sen gormek ne guzel. Iyi sitede degisiklik olmus diyecem. Yoksa senin buralara ugradigin yok.

  1. aslı dedi ki:

   biz dizimizi diğer dizilere benzemediği için sevmiştik, ihanet aldatma olmadığı için. Ömer ve Zehra aylarca birlikte olamazken, Nihat çok sevdiği eşini dünyalar tatlısı kızını bir kenara nasıl itebiliyor? madem Nihat diziden çıkacaktı, senaryo değişecekti. ökkeş amcayı öldürdüğünüz gibi Nihatı da uçakla evine dönerken öldürseydiniz Ayşe de hayatına yeni birisi ile devam etseydi bu senaryo çok daha iyi olurdu.
   ben dizi ekibinde dizi senaryosunu ben yazsaydım böyle yazardım. ne demek evlendirme programlarından gelen biri ile Nihatı birlikte yapmak bu iş bu kadar ucuz mu?
   yazık çok yazık

 21. IR dedi ki:

  Yeni sistem azicik sasirtici ,bence once ki sade sistem iyiydi ,maden eposta uygulamak gerekirdi o farmatta yerlene bilirdi

  1. Göker dedi ki:

   Yeni sistemin bir çok özelliği var zamanla oturucak alışınca çok beğeniceksiniz merak etmeyin

 22. aslı dedi ki:

  bu siteye ne olmuş böyle? renkler çok soluk, yazılarda aynı donuk ve mat. ben eski canlı kanlı sitemi geri istiyorum. Göker abi ne oldu burada?

  1. Göker dedi ki:

   Henüz son halini almadı denmeleri yapıyoruz. Bitince beğeniceksiniz.

   1. aslı dedi ki:

    inşallah kolay gelsin

 23. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba pamuk kalbli arkadasim nasilsin analiz cok guzel olmus siir sarki cok guzel olmus eline saglik ve diziye gelirsek cevriye halanin bahsende hakkinda dediyleri cok hosuma gitdi oh olsun cadiya bide sac modeli konusunda baya guldurdun beni allahda seni guldursun onun saci tavuz civ civ kusa benziyor nihat konusunda kafam karisti 1 gunun icinde ne deyisdi ki oyle oldu aklim almiyor bizim dizimiz farkliydi umarim beni affete benzetmezler zehra asya icin pasta yapanda omerin hali komikti omer ve zehra kek yapicaklar kiz baya eylenceli olucak neyse kendine cok iyi bak hayirli mutlu cumalar dilerim

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba xanim azeri fan,
   nasılım, şuan yeni yürümeyi öğrenen küçük çocuk gibi tay tay siteyi anlamaya çözmeye çalışıyor gözümün bu renge alışmasını bekliyorum. amin inşallah rabbim hep güldürsün ağlatmasın inşallah.
   Nihatı bende anlamadım ama ekipde sorun yaşanmış sanırım yeni çıkan fragman da da Nihat Ayşe yi aldatıyor görünüyor. öyle kötü ki, neden böyle bir senaryo? ne gerek vardı buna ? bu diziyi de bozuyorlar sevmedim bu halini. ömer de ihanet ederse Zehra ya ben bırakırım diziyi.

  2. Ayan dedi ki:

   Dünden beri çikmiyor yorumlar simdi yeni azeri e posta açtim umarim basarilidir

  3. Ayan Demirova dedi ki:

   Dün 3 yorum yazdim çikmadi. Simdi yeni e posta hesabi açdim. Azeri hesabi umarim yorum çikar.
   Nihatada pesss.
   Insan karisina ihanet eder mi?

 24. AYSEL dedi ki:

  Hayırlı cumalar Aslım nasılsın canım? Analiz her zaman olduğu gibi yine çok güzel olmuş eline sağlık canım çok teşekkür ederim. Benim dediğim şarkıyı eklemişsin analize çok sevindim İNŞALLAH sende beğenmişsindir canım şarkı içinde teşekkürler 🙂

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar arkadaşlar, sitenin bu yeni haline alışmak biraz zaman alacak belli. benim için öyle. bu mesajımı Aysel’e yazıyorum ne kadar başarılı olacağım bilmiyorum?

   cuma geçti ama sana da hayırlı cumalar canım, dersteydim ben o saatlerde evet senin dediğin şarkıyı ekledim beğendim teşekkür ederim. bazı şarkılardan haberim yok sizlerin sayesinde haberim oluyor. teşekkür ederim iyi akşamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.