Adını Sen Koy 309. Bölüm Analizi (‘ASLI’) 22 Mart 2018 Perşembe

Burak 25 Mar 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 309. Bölüm 22 Mart 2018 Perşembe

Bahşende salona çağırttığı Zehra yı azarlar ve ona kızarken, Hatice hala da duymuş onları neler oluyor burada? diye sorarak gelince biran korktu Bahşende gelenin Ömer olduğunu düşünerek ama gelen Ömer değil, Zehra’nın büyük halası Hatice hanımdı. Ah biran hala ile birlikte Ömer gelseydi de ağzının payını bir güzel verseydi. Olmadı.

Konakta bir hesap vermedik sen kalmıştın diyerek aklından geçiren Bahşende, Zehra ya söylediklerimi sakın unutma diyerek açıkça Zehrayı tehdit etti.

Hatice hala da içinden bende unutmayacağım söylediklerini diyerek açıkça tabi içinden meydan okudu Bahşendeye. Her iki büyük yetişkin insan biri Zehraya düşman, diğeri Zehra ya çok düşkün olan insan karşı karşıya.

Bahşende içeri gidince, Hatice hala Zehra yı oturtarak sordu, bunun seninle ne alıp veremediği var diye? Zehra da o hep öyle huysuz. Herkese karşı öyle yaşlı insan dedi. Halada, ben insanı gözünün ferinden tanırım, bunun yaşlılıkla alakası yok, bunun gözünden öfke, nefret, şer akıyor. Bakışları kötü derken. Zehra da o kötü biri değil diyordu.

Ama Bahşende kötü biri Zehra, hem de çok kötü. Hatice halada içinden maymun gözünü açtı ben sizin gibilere bir kurban verdim, ikinci bir kurban vermeyeceğim. Seherimin kaderini yavrusuna yaşatmam buna razı gelmem dedi. hadi inşallah.

 İyi de hala, kader dedin mi akan sular durur. Her ne yaparsan yap yazılmış olan bir kaderi asla değiştiremezsin. Değişen kaderde yazılı ise olacaklar, elbet onlar değişir. Ya değişmeyecek olan taraftaysa Zehra’nın annesinin başına gelenler, Zehra’nın da başına gelecek ve annenin kaderi kızına dedikleri olay yaşanacak ve her ne yaparsan yap değiştiremeyeceksen bu kaderi ona ne yapacağız hala?

Kader dedin mi susuyor insan be hala. İlk sözü de, son sözü de kader söylüyor buna emin ol hala.

KISSADAN HİSSE
Bir gün ölüm bir adamın karşısına çıktı ve “Bugün, senin son günün” dedi. Adam, “Ama ben hazır değilim” deyince, ölüm; “Bugünkü listemde, ilk sırada senin ismin var” dedi.
Adam da, “Peki o zaman, gitmeden önce, gel oturalım beraber bir kahve içelim” diye ricada bulundu. Ölüm, adamın bu isteğini kırmadı ve oturdular.
Adam, ölüme kahve ikram etti. Ve onun kahvesine bir kaç uyku hapı attı, ölüm kahveyi içti ve derin bir uykuya daldı…
Adam, ölümün listesini aldı ve ismini ilk sıradan silip listenin sonuna koydu. Ölüm uyandıktan sonra şöyle dedi.
“Sen, bugün bana çok şefkatli davrandın. Şefkatinin karşılığında işime listenin en sonundan başlayacağım.”


Bazı şeyler kaderinde yazılıdır. Onları değiştirmek için ne kadar çabalarsan çabala, değiştiremezsin…
Karga ve papağanın her ikisi de çirkin yaratılmıştır. Papağan itiraz eder ve güzelleşir. Ama karga Allah’ın rızasından memnun kalır. Bugün papağan kafeste, karga ise özgür…
Her hadisenin arkasında öyle bir hikmet vardır ki belki sen hiç bir zaman anlayamazsın. O halde; Hiç bir zaman Yaradan’a deme “Neden” diye. Ama insan ister istemez diyor neden ben diye.

Hatice halanın canına tak etti. Bu kadın köpeksiz köy bulmuş değneksiz geziyor dedi. eh öyleyse bizde o köye köpeği bekçi olarak koyalım olmaz mı Hatice hala. Zarar vermesin Zehra ya ama değnekleri de saklayalım ki nede olsa dengesiz, kendi kafasına göre hareket eden biri Bahşende. Kendisine engel olacak biri olmadığı için konakta kabadayı gibi her istediğini yapmaya çalışıyor. Buna bir son ver gitme kal konakta haddini bildir kendini beğenmiş Bahşendeye hala.

Yanlış davranışlarda bulunan Bahşendeyi, hatalarından dolayı uyaran birileri olmazsa, hatalı davranışlarına devam edecek onu ancak sen durdurursun Hatice hala, bir de Ömer tabi. Çünkü, Ömer den çok korkuyor Bahşende.

Zehra odasına gidince, içinden yaşadıklarını tarttı. Halam duydukları karşısında Bahşende hanımdan hesap sormadan durmaz, Bahşende hanımda alttan almaz. Derken, halasının gelirken getirdiği hediyelere baktı. Yazma getirmiş onu başına bağladı Ömer geldi odaya ve gördü Zehra yı. Zehra çıkarmak isteyince de Ömer çıkarmasını istemedi. Çok güzel olduğunu, yakıştığını söyledi.

Çok güzel olduğun kadar, çok da güzel bakıyorsun diyerek iltifatlarda bulundu Zehra ya Ömer ve Zehra Ömer den duyduklarından çok utandı. Ömer de bu utangaç Zehra yı çok sevdiğini söyledi. Zehra Ömer deyince, Ömer de efendim sevgilim dedi. Zehra çok utandı kalkıp gitmek isterken Ömer Zehra’nın beline sarılıp onu durdurdu.

Arkasından sarıldı ince beline, çok mutlu olduğunu, her şeyin yolunda olduğunu söyledi. Zehra da mutlu olduğunu söyleyince, Ömer biz daha fazla beklemesek dedi. ah Ömer ah vuslat istiyorsun da bu bölümün yayınlandığı gün Regaip kandili idi. Nefsine hakim ol Ömer vuslat başka bahara artık 🙂

Sonra Ömer Zehra’nın elinden tutup yüzünü kendine çevirdi. Halayı da alarak dışarı çıkıp güzel bir İstanbul turu mu yapsak dedi. Evet ya yapın ne güzel olur. Ama nerde insanın hevesini hep kursağında bırakıyorsunuz olmuyor böyle.

Zehra, Ömer deyince de Ömer efendim aşkım dedi. Çok fenasın Ömer hem de çok. Bir o kadar da yakışıklı bakma öyle. Maşallah sana. Ama bazen seni ışıkçı ve kameraman olduğundan çirkin gösteriyorlar ekrana bilgin olsun.

Halit amca Aysel’in dayısı Salim amcanın dükkanında Aysel için dolap gibi bir şey yapıyor. Halit amca almış ölçüleri, Aysel’in haberi yok bundan teslim edince öğrenecek.

Bahşende mutfağa gidince tezgahın üzerinde Hatice halanın köyden getirdiklerini görünce, mutfak mutfak değil, mezbelelik sanki dedi. Nimet onlar, çöp değil. İnsanın sinirini zıplatma alırım o bastonu kafanda kırarım senin ha. Pis cadı. Senin beğenmediğin o nimetlerde ne kadar emek var sen biliyor musun? Nerden bileceksin hazırcı seni.

Ortalık köy pazarına dönmüş kaldır şunları gözümün önünden dedi. Sen kurban ol o köy pazarına pis cadı. Hatice halada geldi duydu bu sözleri ama belli etmedi. Bir insan misafir olduğu yerde ancak bu kadar incitilebilirdi.

Hatice hala ilaçlarını içmek için su istedi Hediye abladan ve sonra da sohbet etmeye başladılar. Zehra yı çok sevdiğini, onu böyle iyi yetiştirdikleri için teşekkür etti, konakta herkesin gönlünü feth etti en çok da Ömer’in gönlünü dedi Hediye abla. 

Hala da herkes değerini bilir. Bilmeyenlerde öğrenir derken, içinden de; bilmeyenlere de ben öğretmesini bilirim diyerek savaşa hazır olduğunu gösterdi hala.

Ömer ile Zehra odalarından çıkıp koridorda ilerlerken Ömer birden Zehra’nın elinden tutup karıcığım senden şimdi bir söz istiyorum, halan buradayken beni unutmazsın değil mi? dedi. Sen unutulacak adam mısın Ömer? aşk olsun. Ne o halayı mı kıskanıyorsun? Çocuk gibisin Ömer 🙂

Ömer Zehra ya diyor ki; Ben seni halandan daha çok seviyorum ya sen? halanı mı daha çok seviyorsun? Beni mi? 😀 çok alemsin Ömer çok.  Liseli genç aşıklar gibisiniz 🙂 yok yok liseli değil, çocuk gibisin Ömer. Anneni mi daha çok seviyorsun? Babanı mı der gibi bu ne oğlum ya 😀 Ömer’i çocuklaştıran da Zehra imiş. Suçu yine Zehra ya attı. Sende suçlusun Ömer topla kendini. İnsan hiç halasını kıskanır mı?

Ömer kabul etmiyor, halasını kıskanmıyormuş ama ilerde kıskanmayacağı anlamına gelmezmiş. Sen onu benim külahıma anlat Ömer bal gibi de kıskanıyorsun işte kabul et. Ömer Zehra ya seni seviyorum dedi. Kıyamam,  bende seni seviyorum diyemedi Zehra aşk olsun seni seven sevdiğini her fırsatta söyleyen eşine seni seviyorum neden demiyorsun Zehra?. Adam sensizliğe biran bile dayanamazken.

Hatice hala salonda oturmuş, iç dünyasında Allah ile konuşup, Zehrasına güzel yazgılar, kaderler yaz, annesi zalimlerin elinde kuzusuna doyamadan soldu gitti derken, Bahşende geldi. Hala fazla kalmak istemedi ben odama çekileyim dedi. Bahşende de o akrep dili ile misafir odasına yani diyerek,  bu evde senin yerin yok, sen sadece bir misafirsin gün gelecek gideceksin demeye getirdi.

Bahşende hanım büyüksün demem var ya o bastonu alırım elinden ha La havle. Sonra da kendisi de Hediye abla ya ben kendi odama geçiyorum kahvemi oraya getirirsin dedi. Yani senin bu evde yerin yok misafirsin. Ama benim odam, yerim var kalıcıyım demeye getirdi.

İnsan bu sözleri işitir de hiç o evde kalır mı? Kalbi yara aldı Hatice halanın. Ah Ömer duysaydı bu sözleri de ağzının payını verseydi. Daha düne kadar sende yoktun o konakta. Sende misafirsin o konakta Bahşende hanım. Ömer sana ses etmiyor diye yaptıklarını bilmiyor diye istediğin gibi at koşturamazsın orda. Hem bu kandil günü yapılacak, söylenecek söz mü bunlar? Hiç kime diyorsun ki? duymuyor sağır ne olacak. Senin yüzünden bende günaha giriyorum pis cadı. Bir süpürgen eksik.

Hatice halaya söylediklerini, Hediye abla duydu ama elinden bir şey gelmedi. Odasına gitmek isterken kendini kötü hissetti dayanamadı tabi onca söze, hassas, duygusal biri Hatice hala, öyle dışardan göründüğü gibi sert değil aslında.

Ömer ile Zehra da salona gelince gördüler fena olan halayı koluna girip koltuğa oturttular. Doktora götürmek istediler ama hala istemedi. Ömer aile kendi doktorlarını eve çağırmak istedi onu da istemedi. Onun isteği başka, bu gece kandil gecesi olduğundan Kur’an okumak istediğini gözleri görmediği içinde bunu Zehra’nın yapmasını istedi.

Bu mübarek gece hürmetine camiler dolar taşar şimdi, bende hayrıma lokma, tatlı yapmak istediğini ama nasıl yapsak acaba diye Ömer’e bakarak ondan yardım istedi. Ömer de tamam ben yaparım deyince, hala parasını ben vereceğim ki benim hayrım olacak yoksa sadece senin hayrın olur dedi.

Ömer de siz verin üstünü de ben tamamlarım ikimizin hayrı olur dedi. afferim Ömer. ah bu hayır işlerini biraz fazlalaştırsan koskoca şirket sahibisin versen kaybetmezsin hemde örnek olmuş olursun. Baksana koskoca Bahşende babaannen dünyadan bi haber kandilmiş umurunda değil.

Ömer gitmeden önce doktoru eve çağıralım en azından içimiz rahat eder dedi. Hala da kabul etti.

Özgeye bak Özgeye, suçu işleyen kendisi, hiiiççç oralı değil. İpek’e resmen hırsız suçlamasında bulunup kızıyor. Hop ağır ol. Yavaş, sen kimsin? Ne hakla İpek’e kızıyorsun? Sen önce bir aynanın karşısına geç, İpek’e söylediğin sözleri bir bir kendine söyle. Vicdansız, merhametsiz Özge. Haksız yere bir insana iftira atıyorsun bunun vebali çok büyük ama sende Allah korkusu ne gezer.

Soruya bak soruya, rakip firma sana ne verdi de bu işi yaptın diyor? Sen sözlerinle kendini söyleme Özge. Bu sorunun cevabı sende, sen söyle bakalım rakip firma sana ne vaat etti ki sen bu ekmeğini yediğin insanlara ihanet ettin? Bu suçun cezası hapis diyerek İpek’i ağlattı. Madem bu suçun cezası hapis buyur Özge hanım sizi işlediğin suçtan ötürü içeri alalım bunları bile bile nasıl yaptın şimdi de işlediğin suçu başkasına yüklüyorsun Allah büyük elbet foyan meydana çıkacak.

Kerem ile Sabah, Aysel ablanın yanından dönerken yolda konuşuyorlar. Sabah, Aysel’i annesine çok benzetiyormuş ondan onu çok sevmiş. Aysel önceden evlenmiş mi bilmiyorum? Kim bilir Sabah’ın gerçek annesi kim? Nerede? Yazın yapacakları pikniğe onu da çağıracaklarmış. Hadi bakalım unutulmaz ise bir piknik sahnesi izleyeceğiz.

Akşam olmuş ezan okunuyor ne güzel sonunda dizimizde Ezan sesini duyabildik çok şükür. Yazdıklarımızın ciddiye alınması güzel. Zehra halasının odasında Hediye abla ile birlikte Halasına söz verdiği gibi Kur’an okudu. Ömer de kapıdan onu gördü. Okuması bitene kadar kapıda bekledi. Bitince içeri girdi Allah kabul etsin dedi.

Ömer de şoförü ile birlikte Salim amcanın yanına giderek birlikte camiye gidebilirdi. Bakalım Ömer’i camide ne zaman göreceğiz bu dizi de?

Can halanın istediğini yatsı namazından sonra yapmış. İlaçlarını da alıp gelmiş. Hala da bu yaptıklarına karşılık bir çift yün çorap verdi. Hala, Ömer ve Zehra ya dua etti. Ömer de amin dedi. Can’a da kendilerine de dua ederek bitirdiler.

Zehra ile Ömer koridorda doktor stresten olmuş demiş. Bir şeye mi üzüldü diye sordu Ömer? Zehra da bilmediğini söyledi. Bahşendenin ağır sözleri onu bu hale getirdi. Haberleri yok.

Ömer Zehra ile konuştuktan sonra halayı odasında ziyaret ederek, siz bugün bir şeye mi üzüldünüz? Diye sordu. Hediye abla ile konuşan Zehra Bahşende yüzünden böyle olduğunu biliyor ama bir tatsızlık çıkmasın diye de ses çıkarmıyor.

Hala da üzülmem mi? elbet üzülürüm, ben öyle dışardan göründüğü gibi sert bir insan değilim diyerek, kuşun – karıncanın hakkını alamayıp aç kalmasına üzülürüm, hırkanın kıymetini unutup kaftana itibar edene üzülürüm, kötü şey görür üzülürüm, acıklı şey duyar üzülürüm, biri üzülür üzülene üzülürüm dedi.

Ömer de siz herşeye üzülmeyin sağlığınız için dedi.  demekle olmuyor paşam yürek taşıyor insan taş taşımıyor.

Zehra odasına gittiğinde Ömer onu büyük bir heyecanla bekliyordu. İlacımı mı getirdin? Sen benim ilacım, her derdime dermansın diyordu. Zehra da bu geceyi halasının yanında geçirmek istiyor, Ömer de gidemezsin diyordu. Zehra şaşırdı nasıl gidemezdi? Giderse Ömer uyuyamazmış ondan gidemezmiş Zehra. iyice çocuk hatta bebek oldun Ömer 🙂

Ömer, ben bebek değilim, karısını çok seven, özleyen, aşık bir adamım dedi. harbi öylesin Ömer aşk insana neler yaptırıyor görüyoruz Ömer. Zehra Ömer’in isteği ile alnına bir buse kondurdu. Saçlarını okşaya okşaya sonunda uyutmayı başardı. Sonra da odadan çıktı halasının yanına gitti.

Bahşende de gece gece Defne diye birini aradı. Adı hep geçen Defne değil, Demet di. Zehra’nın resmini görüp kıskandığı Demet değil miydi? Defne nerden çıktı?

Gece bitip sabah olunca da Ömer Zehra yı uyandırmak için misafir odasına girdi. Zehra halası ile uyuyordu. Ömer eşini öperek uyandırdı. Sonra da yolcu et beni dedi. birlikte odadan çıktılar. Ömer ben seni hep koruyacağım sonsuza kadar dedi.

Sonrada dışarı çıktılar Zehra Ömer’i yolcu etti. Ömer Zehra ya onu çok sevdiğini söyledi. Zehra da bende seni dedi. Ömer de farkında liseli aşıklar gibi davrandıklarının içinden nereye kadar bu liseli aşık halimiz dedi. Sonra da seni kaçırsam mı dedi.? bir kız kaçırmadığın kalmıştı Ömer onu da yap tam olsun.

Üstüne bir de Ömer’in çocukluk arkadaşı Defne Ömer’i aradı. Zehra bu kızı kıskanacak anlaşıldı. Hatice hala da Bahşende hanıma bir çift laf söyleyecekmiş ne diyecek bakalım? Yada ne dedi?

SEN BENİM İLACIMSIN

Aklıma takıldı sahi nasıl başladı

Bilmem hatırlar mısın? sıradan bir sabahtı

Usul usul yanaştım bir şeyler soracaktım

Aslında gözlerine yakından bakacaktım

 

Konuşmaya başladık, gözlerinde kayboldum.

Sanki yıllardan beri seni hep tanıyordum.

Önce başka biriydik, sonra aynı ikiydik

Giderek birbirimize biraz daha benzedik.

 

Sen benim ilacımsın, en güzel yanımsın.

Huzuru bulduğum yer, kaçtığım limanımsın.

Sen benim ilacımsın, tadım tuzum yarımsın.

Huzuru bulduğum yer, kaçtığım limanımsın

 

Şükür seni bana getiren bu hayat bir armağan gören gözlere

Şans değil yazılan bahtımıza

Şükür bizi buluşturan bu hayat bir armağan bize tanrıdan

Şans değil yazılan bu bahtımıza

Alper ESER

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 309. Bölüm Analizi (‘ASLI’) 22 Mart 2018 Perşembe” üzerine 86 yorum

 1. ali dedi ki:

  H.P
  SELAM SAYGİLAR
  MÜJDE MÜJDE. TÜM ARKADAŞLAR

  SESİMİZE SES VERDİLER. LİSE TEHSİL

  OLAN ARKADAŞLAR HEPİSİ YONEYİCİ VE

  DİZİNİN BER BAD HALE DÜŞMESİNİ

  Kesinlikle kinadilar. ey ulusu

  paraya satan yonetici sinarist yeter

  artik heya edin bu milletden bir az

  dini kurallara inanca onem vermeniz

  gerek. dizi resmen üşak oyuncağina

  dondü. asli hanim o iki foto utandirici

  geldi . musluman camiyasina üygun deyil
  .. insanlar resmen ayri diziyi

  seyr edirler. ey millet bünlar yeni
  yetmeleri tehlikəyə burakirlar.

  Rturk nerdesen . bünlari sorgula

  lutfen.

 2. Rada dedi ki:

  Kiz allah iyiligini versin. Omer 2sezona amin ve insallah demeyi ogrendi. 3Sezonda da camiye gidecek. O kadin dusmani izin verirse tabi. Aksiyondan odunun kafasi bi ayilsin sonra konusuruz

 3. xanim azeri fan dedi ki:

  aslim pamuk kalbli arkadasim sana kac defa yorum yazmisstim cikmamisti senin dediylerin oldu dizi ekibi okuyor senin adina cok mutlu oldum basarilarin daimi olsun bi gun omeri camida namaz kilarken goruruz bu dileyinde kabul olur bu bolumde azan sesi kiz kulesini gordum ya huzur buldum resmen ne dileyin hayellerin varsa gercek olur dualarim hep seninle

 4. xanim azeri fan dedi ki:

  radam ben cok iyim sen nasilsin seni gordum dahada iyim kiz sarki guzel eline saglik zaten bu yeni gelen oyuncular biri ozgenin yerine gelicek digeri bililnmiyor zaten bunlarin hepsi kotu olucak qaliba kiz bu nazmis varken mutluluk haram bize bide bu gun dizinin tekrarina baktim bence bu bahsende cadisi ercan beye yetisdirmis ayseynen gorusmus diye bunlar is birliyi yapiyor sen ne dusunuyon

 5. Rada dedi ki:

  Xanimcim hosbulduk nasilsin? Seni guldure bildiysem ne mutlu bana. Kiz desene bu ask dusmani her programla anlasma yapmis. O kadin beni gun daha da sasirtiyor nasil kafasi var bi anlaya bilsem. Evlilik programi olsa bile burda kari kocalara kavusmak haram. Bak aklima bir sarki geldi simdi
  GEL ETME SEVDICEGIM
  SEVDALIK COK ZOR ISDI
  ALEVE HER GUN BAHAR
  ASIKLAR YAZLA KISTIR
  SENIN YUREGIN KANAR
  BENIM ICIMDE YARAM
  AY GUNESE KAVUSUR
  BIZE KAVUSMAK HARAM.

 6. xanim azeri fan dedi ki:

  radam kiz hos geldin cok ozlemisim seni sabah sabah guldurdun beni ya allahda seni guldursun kiz vallahi siz olmayinca dizi hakkinda konusmak istemiyorum konusmak iyi geliyor bana kiz sana bayiliyom ve bide defneden sonra 2 tane yeni oyuncu geliyor kismetse olur programindan bu gidisle dizinin ismi kismetse olur olucak yahu sanki dizimiz evlilik programi olucak nazmis masraf olmasin diye goturuyor bunlari beni aff et diziside ihanet viy iyrenc

 7. Rada dedi ki:

  Gunaydin hepinize hayirli ugurlu hafta dilerim birde bol reytingli. Aslim nasilsin anaannem nasil? Derslerin nasil gidiyor alisa bildin mi? Analizin tam tadinda olmus. Emegine saglik.Olum ve adam yazisi beni eski analizlere geri goturdu. Ilk kez senin analizinde okumustum bunu. Tesekkur ederim eski gunlere dondum resmen. Kiz senin bu pasan iyice sapikti. Haklisin pasanin vuslati gelen bahara kalir bu gidisle. Bahsosa ben sugurge bulurum merak etme. Gercekten kuran okunmasiyla ezan sesiyle guzel bolumdu. Ama ozge beni fena sinir etti. Gozele vericem kaslarini yolsun su ozge. Hem suclu hem guclu. Kendi sucunu nasilda ipek e yukluyor pis turuncu kafa. Vay vay Ir abi gelmis hosgelmis sen buralara ugrarmiydin? Kime kizdigini bir turlu cozmedim. Star tv o igrenc beni affetin altinda ezilmiyorda ASK altinda mi eziliyor? Ona bakilirsa bu halimiza sukur. Ir abi sen aksananin hint reksini mi izliyorsun? Fenasin.Kizlar Xanim Aytac bende sizi ozledim ama malum kadin N yuzunden beni yasak kelime yazmisim gibi filtre takiyor admin. Bir tek virus takilmiyor. Ne hikmetse artik. Aysel kervansurenler sulalesine saydirmaktan agzim agradi. Betul duydum o ask huzur mutluluk dusmani kadini tekbasina dovecekmissin kiz ben o kadini sana yar edermiyim once ben hircimi aliyim ondan, sonra sen ona ne istesen yaparsin. Sopali Ayan gecmis olsun kiz sen ozleye ozleye yenerin kardesi mehtapimi ozledin? Kiz mehtapin yerine betoncugu ozleseydin daha iyiydi. Evet haklisiniz usta oyuncular gidince o kadin N yarisma bulusma cips reklaminda buldugu birilerini gozumuze sokuyor oyuncu diye. Bir kere soylemistim bu kadinin boylelerinde umacagi bir sey var. Unlu olub coklu para kazanirsaniz beni de gorursunuz artik diye anlasma yapiyor.

 8. xanim azeri fan dedi ki:

  ayanim unutdum seni sen nasil oldun canim arkadasim gunun hep hayirli mutlu gecer insallah k azeri sen nasilsin canim sanada mutlu gunler

 9. xanim azeri fan dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz aytacim ben iyim sen nasilsin neler yapiyon aslim pamuk kalbli arkadasim radam betulum saka kusum ir abicim gozel abliskom ayselim ve diger arkadaslarim sizler nasilsiniz gunuz hep hayirli ugurlu mutlu gecer insallah amin kendinize cok iyi bakin allaha emanet olun

 10. Aytac azəri fan dedi ki:

  Günaydın arkdaslar hepinize hayirli mutu haftalar dilyorum nasilsiniz ya siz bu kadra sohbeti hangi ara yapdiniz ben kacrdim yine uf ya ben siteye bakyorum kimse yok ben cikin ça hepiniz gelyorsunuz neyse artik konsuruz inşallah ayanim canım arkdasim sana da günaydın hayirli sabhlar bitanem nasilsin çok gecmis olsun hasta mi oldu ALLHA sifa versin simdi nasilsin daha iyisndir inşallah xanım aysel betul rada ir abi saka kusum peri k azəri gozel abalcim ve diger arkdaslar siz de hayirli mutlu saglik huzurlu haftalar dilyorum ALLHA emanet olun

 11. K.Azeri dedi ki:

  Gün aydin.Asli hanim çok güzel her zamanki gibi.ellerine saglik.

 12. xanim azeri fan dedi ki:

  gunaydin aslim nasilsin pamuk kalbli arkadasim kac defa yazdim sana cikmadi of sinirlendim bakalim bu sefer cikacakmi ve annen babanmi hastalanmis cok gecmis olsun sende kendine dikkat canim omeri camide namaz kilarken dua etmeyi cok isterdim insallah dediyin bi gun olur pamuk kalbli arkadasim yeni gunun hep hayirli ugurlu mutlu gecer insallah amin kendine cok iyi bak allaha emanet ol

 13. Saka kuşu dedi ki:

  Uzulmuyorum tamam. Aksam sohbet etmissniz. Ben gelmedim, en son saat 22:30da yorum yazılmısti ben de saat 23:03 da yazdim gelmezsnız sanıq uyudum.kirk yilin basnda bir gelmişsniz onu da kacırdım iyi mi, ne kadar ozlemısm bana kuşum demenizi

 14. Saka kuşu dedi ki:

  Analize bayıldım asli ozellikle de ölum ile adamın masalına bayıldım ellerne sağlık

 15. xanim azeri fan dedi ki:

  aslim iyi olmana cok sevindim kediciyinmi uyandirmismi seni tatli ama ya benimde kediciyim var ama hasta kiz qrip olmus bi gorsen o kadar tatlili ki ona cok alismisim dizimize defneden sonra 2 tane kotu kiz karakterde gelicekmis biz nazmis varken mutluluk haram bize neyse pamuk kalbli arkadasim sende ne kusuru biz anliyoruz yogun oldugunu o tatli canini uzme kenine cok iyi bak allaha emanet ol iyi geceler tatli ruyalar sana

 16. Ayan dedi ki:

  Hadi iyi geceler kizlar.
  ALLAH RAHATLIK VERSIN!
  Ben uyumaga çalisacagim.

 17. Ayan dedi ki:

  Xanimcim, Ayselcim tesekkür ederim.
  Xanimim seni neden yanlis anlayayim ki?
  Yarin babam beni doktora götürecek. Su an halam bana bir behmez verdi. Bununla idare et da edi. Yarina kadar sikicaz disimizi.
  Leyla da senin gibi ayrilamiyor diziden. Ama bana bilindigi üzere sinirlenmek yasak o sebeple diziyi izlemiyorum pek.
  Hayata gelince dersler, sinavlar bitdi bende buraya kaçdim. Bakü baklavasi yemek için geldim Azeri topraklarina. Hem buna sebep bir az Novruz bayrami da sebep oldu.
  Derslerimde basari benim. Gitar ve keman kursuna mola verdim. Hayvanlarimi bahçivana emanet etdim geldim.
  Ayselcim merak etme LEYLA o kadar da büyük yorum yazmamis. Sadece benim kuzenim oldugunu söylemis ve araniza katilmak istemis. Umariz yarin gelir siteye. Bakalim.
  Sabah ola, hayir ola.

 18. Aysel dedi ki:

  Xanım azerim bende Radayı özledim. Bir süredir yorumlar çıkmıyordu bendede yazmaya heves kalmıyordu neyseki bugün bütün yorumlarım çıkdı 🙂

 19. xanim azeri fan dedi ki:

  betulum kiz sen olmuycuksanmi cok ozliycem seni sinavinda basarilar dilerim sonuclar iyi olur insallah

 20. Aysel dedi ki:

  Geçmiş olsun Ayancım ALLAH acil şifalar versin. Leylanın yorumunu görmedim ama üzülmesin gelsin buraya biz Azerice konuşuruz onunla

 21. xanim azeri fan dedi ki:

  ayanim hastami oldun gecmis olsun rabbimden acil sifalar dilerim doktora git beni yanlis anlama saglikin icin soyluyorum ve tamam leylanan azeriyce konusurum o da bakiyor demek ne guzel bende aslinda ne kadar sinirlensemde bakmakdan vaz gecemiyorum bu dizi bana bagimlilik yapti yahu ve hayat nasil gidiyor dersler falan

 22. Aysel dedi ki:

  Başarılar dilerim Betül İnşallah iyi sonuçlar alırsın sınavından.gündüzler olmasada gece gelirsin özletme kendini 🙂

 23. Zehmer dedi ki:

  Rada nerde aslinda bir kac gündür farkindayim yok rada yoktu ir abi yoktu onlar olmayinca benimde canım siteye girip yazmak istemedi sonra daha önce söylediğim gibi isim vardi en sonunda da gonderdigim yorumlar cikmadi bende durumlar böyle simdiden soyleyeyim bir ay sonra sinavim var o yuzden gündüz siteye giremeyebilrim ama aksamlari uğramaya calisrim sonra bu kiz nerde demeyin

  1. Anonim dedi ki:

   bir selam ne geder zemanini
   çalabilrr vallah goz
   axtarir.

 24. xanim azeri fan dedi ki:

  ayselim evet ya radam olsaydi da cok guzel olurdu simdiden ozledim onu

 25. Aysel dedi ki:

  Şimdi Rada burda olacakdı ne güzel saydırırdı kervansürenler diye hepimizi sustururdu 🙂

 26. Aysel dedi ki:

  Hoş geldin Kuşum. Nasılsın? Geç kalmış sayılmazsın canım sende katıl bize.:)

 27. xanim azeri fan dedi ki:

  saka kusum hos geldin nasilsin uyudunmu canim sana tatli ruyalar o zaman

 28. xanim azeri fan dedi ki:

  ayan neden iyi deyilsin evet dediylerinde haklisin dizide o kadar seyler oluyor ki adam diyecek soz bulamiyor leyla kuzenin adinisenkoyu izliyormu

  1. Ayan dedi ki:

   Siddetli bir hastaliga tutuldum yine.
   Hastalik neyse de önemli degil ben basaririm. Ne ameliyatlardan sag salim çiktim ben gripden ölmeyeceyim her halde. Ama bana en büyük azap yegenlerimden uzak kalmak. Onlarda grip olmasin diye yaklasamiyorum öyle yatiyorum. Ama sabah iyiydim. Çok siddetli öksürüyorum.
   LEYLAYA gelince ADINI SEN KOYUN bir numarali fani. Onun fikrince dizi böyle iyi ama ben onunla ayni düsünmüyorum. Ayrica simdi konustum ve baktim. Kimse ona siir yazmis o da anlamamis. Yani yanlis anlamis kimse ona hakaret ediyor sanmis. Onun türkcesi daha gelismedide anlayisli ola biliriz. Bir de lütfen onunla Azeriler gibi konusmanizi rica ediyorum. Anlasin diye. Yoksa zor.

   1. aslı dedi ki:

    Geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin Ayancım.

 29. Saka kuşu dedi ki:

  Mis gbi sohbet etmıssniz bensz.neyse iyi geceler cnlarim ve ayselim.

 30. xanim azeri fan dedi ki:

  betulum ben sen beni yanlis anlamisdim zehranin babasinin gelmesini istemisdin ben yanlislikla halanin gelmesini soylemisdim ozur dilerim evet babasi gelseydi bahsende cadisinin mos mor suratini gormek isterdim nazmise bagli bakalim ne zaman cikar ortaya ayan dediyi gibi yemeke yazik olur

 31. Ayan dedi ki:

  Ali bey geçen bir yorum yazmissiniz.
  Ben simdi okudum.
  Gerçi bir sey çikaramadim ama anladigim su ki.
  Haksizlik edenlere fikrimi bilmek istemissiniz.
  Bana hiç haksizlik edilmedi o sebeple bu soruya cevap yazmam dogru olmaz.
  Ama illaki bir cevap görmek isterseniz. Ben durumu oldugu gibi anlatirim. Yada kendimi isbat ederim. Bir deneyin isterseniz.
  Baska türlü yalniz bir çözüm var. ÖZÜR dilemek.
  Umarim yardimci olmusumdur.

 32. Aysel dedi ki:

  Evet Ayan bende büyüklere saygısızlık etmek istemiyorum. Onun için susuyorum zaten. Daha yazacak çok şey varda ama yazmak olmuyor işte.

  1. Ayan dedi ki:

   Dünyaya bakisimiz ayni.
   Dogru biz bazi seyleri yutuyoruz. Büyüklerimiz var ilk onlar o sohbetleri açsinlar biz destekleyelim diye ama yeter.
   Nerde bizim 2.sezondan bekledigimiz tehlikeler içindeki bebek?
   Ama olmuyor böyle.
   Asagida da yazdim bir kaplimbaga bile ADINI SEN KOYDAN daha hizli.
   Imambayildiya gelince. Su bahsendeyi hiç haz etmedim. BAHSENDE BAYILDIDANDA igrendim.

 33. Aysel dedi ki:

  Bahşende bayıldımı 😀 😀 çok komiksin Betül güzelim yemeyin adını bahşendeye bulaştırma yemeye yazık 🙂

 34. xanim azeri fan dedi ki:

  aytacim hos buldum ve defneye gelirsek defne sari ciyanin ayselin dediyi gibi tavuz kusuna benziyor adini duydukca sinirlerim tavan yapiyor kervence ogluna yakimismi daha neler onun ne guzelliyi var allah askina zehramiz masallah guzel kiz omer sunami bakicak bide hazal babalikda geliyordu kafama su kiz takildi aceba neycin geliyor

 35. Aysel dedi ki:

  Rüyamızda Aytacım rüyamızda. Bu gidişle finalde görücez biz o bebeği. Kara kedilerden kurtula bilirsek bebekde görürüz. Huzurlu mutlu ailede görürüz.

 36. Ayan dedi ki:

  Iyi aksamlar arkadaslar.
  Nasilsiniz?
  Ben iyi degilim ama en çok sinirliyim. Bu ne ya dizi degil. Çocuk programi.
  Ayselcim Hos buldum.
  IR abimede söyledim. Oraya bir bak bakalim bana daha nasil hakk vereceksin?
  Büyüklerime saygida kusur etmemek için özür dilerim. Ama sende haklisin.
  Bir evde tövbe estagfurullah…
  Xanimcim evet döndüm. Gelirken Gençlik mall vardi oraya geçtik güzel seyler aldim kendime.
  BU arada LEYLA siteye yeni katilmis benim ismimi vermis bir de bana internet buldugunu söylememis. Ask olsun Leylos oldu mu hiç böyle?

 37. Zehmer dedi ki:

  Simdi anladiniz mi benim zehra nın öz babasi nin neden gelmesini istediği mi zehra nın öz babasi gelsin ki bahsende mor patlicana donsun kendisinde bahsende bayildi yemegi yapariz 🙂 bizim oralarda orjinal adi imam bayıldı yemegidir :):)

  1. Ayan dedi ki:

   Imam bayildini severim ben.
   Ohooo.
   Ama bahsende bayildiyi sevmem kesin. Çünkü o kokosmus kendisi ne ki yemegi de ne olsun?
   Iyrenç…
   Yemege yazik oldu.

 38. Aytac azəri fan dedi ki:

  Evet betul haklsin kecen sezon 180 bölüm de aca sevgilerin itraf ediler bu sezon biraz daha iyi sabır bu güner sabir lar geldik omer sevdyini soyle dedik son da soyledi zehra omer de deik sonu da dedi zehra omeri sevdiyin soyle dedik soyledin askim sevgil gibi seyler duymaya basladik sarlmalar opmelr daha cokaldi geriye bi gercek kari koca olmak ve opcuk kaldi e biraz daha sabır bu sezon finalı de de buarin goruruz artik tabi bi de bebek isdyoruz 🙂

 39. Aytac azəri fan dedi ki:

  Boyel baba anem olcagina olmasin daha iyi sirif define zegin kiz diye onu omer layik gördü tovuz küsü ne olcak omeri guzleim gibi karsin var ken donup o tavuz kusuna mi bakcak ha ha hiç gulceyim yok du kesik zehra ni baba si gercek de gele hem de çok zegin omer de bile zegin iyi bir olarak gelse ne guzel olur du ya makme duvarini yunuz ifdesini oyle çok gormek isder dim ki oamzaman ayselim xanım siz de hos gəldiniz

 40. Aysel dedi ki:

  Evet Betül nede olsa kız cemiyetten biri. Tipmiş saçmış basmış bahşende için farkı yok. Önemli olan kervancılara yakışan soylu aileden gelmesi. Cemiyet kadar taş düşsede şu bahşendenin kafasına kurtulsak artık

 41. Zehmer dedi ki:

  O kadarda degil abartmayın trt de 180 bolum boyunca birbirlerini sevdiklerini bile soyleyememislerdi nerde kaldi kari koca olmaları

 42. Zehmer dedi ki:

  Ben sana nasil layık gördüklerini soyleyim aysel bence bahsende kizin tipinden cok cebine bakmistir ondadır o

 43. Aytac azəri fan dedi ki:

  Evet aysel ya haklsin makme duvrinin omer layik gorduyu kiz bak sirif zəngi diye omer le evldrmke isdyor ya bi omer le o tovuz kusun ya yan düşün sen çok komik bi şey canlanyor insanı gözün de zehrani gonlu zengi o tovuz küsü biz su damlmizi trnagi bilə olmaz

 44. Aysel dedi ki:

  Hoş geldin ayan. Nasılsın? Söylediklerinde haklısın.dizi TRT de kalsa belki şimdiye kadar çokdan karı koca olmuşlardı artık

 45. xanim azeri fan dedi ki:

  hayirli aksamlar ir abicim hos geldin nasilsin evet dediylerinde haklisin 1 ci sezon oyunculari ve eski bolumler cok guzeldi alevi cikmak serti ile indiki oyunculari nerden buluyor yapmacik oynuyorlar betulum evet vallahi defne bi gelsinde nasil kiskancak kocasini ihmal etmez ayanim kiz hos geldin nasilsin canim arkadasim dondunuzmu cok ozlemisim seni kuzenin leyla da gelmisdi ee sen neler yapiyon

 46. Aytac azəri fan dedi ki:

  Hayirli aksmlar betul hos geldin nasilsin ayne ya sana katlyorum yanis anlmamsin çok haklsin ama define geldi ya simdi zehra aklanir berki kocasina sahip cikar bu eseri yartan nazmiye yılmaz onari ne suçu var hepsi su nazmiye yuzunde neyse izlyip gorcez daha neler olcak ayan cim sen de hos geldin nasilsin canım biz iyiz çok şükür sen de iyisnzdir inşallah

 47. Aysel dedi ki:

  Kadın olsa neysede Betül bu kız bildiyin tavuskuşu ömer ne olursa olsun boylu poslu yakışıklı biri ömere bu kızı nasıl layık gördüler anlamadım daha gelmeden nefret ettim bu tavuskuşundan bahşendenin bulduğu kız bu kadar olur işte sarı çiyan

 48. Aytac azəri fan dedi ki:

  Aslicim hayirli aksmlar nasilsin bitanem analiz çok guzel olmus canım arkdasim eline emyne saglik çok tesekkur ederim bu bölüm çok guzel di dizi miz de ilik kez hasaz sesi verdiler ben de çok mutlu oldum omeri cami de gormeyi ben de çok isdyorum seni yazdigiz analizleri sanki dizi ekibi okyor seni analiz de yazdığın bi çok şey oldu dizi de yanis hatrlmyorsam eski analiz lerde bir de hazan seni duymak isdedyni soylmsdi sen ya da ben yanis hatrlyorum her neyse inşallah boyel sahnelr daha çok olur tekrar çok tesekkur ederim canım gorsuruz

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı geceler Aytaccım,
   doğru hatırlıyorsun dizide ezan sesini, Kur’an-ı Kerim’i, Türk bayrağını, Camiyi, Atatürk’ümüzün resmini, kız kulesini görmek istediğimi yazmıştım. ve daha bir çok isteklerimi ve hepsini de zaman içerisinde gördüm çok şükür. dizi ekibinden okuyorlar buna bende inanıyorum sadece yazmıyorlar buraya o kadar.
   inşallah Ömer’i dua ederken, camiye girerken namaz kılarken de görürüz. bunları da çok istiyorum. inşallah bile demeyen adam dı Ömer. kardeşi o kadar hasta oldu bir kere bile dua edip de Allah dan yardım istemedi. buna çok üzüldüm. kardeşi iyileşti bir şükür edası yapmadı. bunlar önemli şeyler bence.
   iyi geceler canım görüşürüz.

   1. nesrin dedi ki:

    Sen benim yüreğimin dışa vuruş hali misin .Bak ne güzel konular varmış bize gösterebilecekler ,yurdumuzu tanıtacaklar . Bu diziler artık dışarıda çok talep ediliyor ,izleyicisi çok .

 49. Zehmer dedi ki:

  Ben bu bölüm de sunu anladim yanlış anladiysam biri beni düzeltsin bence bu salak zehra ömer e hala alışamadı ömer in kocasi oldugunun idrakin de degil gibi sanki hala ömer icinden ne dedi liseliler gibi takiliyoruz zehra nın uyusuklgu yüzünden oluyor bunlar bence araya bir kadin girecekte zehra hanim ancak oyle icraata gececek ölme eşeğim ölme afedersiniz

  1. aslı dedi ki:

   olabilir, Zehra utanıyor ve kolay değil onca yaşadıklarından sonra zorba olmayan bir ömer’e alışmak. Ömer’in yaptıklarını düğün gecesini düşünürsek Zehra nın Ömer den uzak durması çok normal. korkuyor Zehra.

 50. Aytac azəri fan dedi ki:

  Hayirli aksmlar arkdaslar hepinize selam olsun nasilsiniz iyisnzdir inşallah

 51. Ayan dedi ki:

  Iyi arksamlar arkadaslarim.
  Nasilsiniz?
  Aslim analiz süperrr.
  Gerçi ben uzun zaman diziye bakamadim. Cevriye hala nerde bilmiyorum. Nerde Cevriye hala Asli?
  Isin aksiligine bak sen geldin ben yokdum, ben geldim sen yoksun.
  Anarnenin yaninda oldugunu söylemistin. Hastaneden bahs etmisdin. Hayir ola. Bir rahatsizlik mi oldu anarnenin sihhatinde? Iyidir INSALLAH.
  ALLAH ACIL-ACIL SIFALARRR VERSIN.
  Canim arkadasim ben seni anlarim. Yeter ki, iyi olasin. Bir de yeter ki benden küsmedigini bileyim.
  Sana kolay gelsin MOTIVASYON REHBERIM.

  1. aslı dedi ki:

   Hoş geldin Ayancım,
   Cevriye hala konakta canım.
   Canın sağolsun Ayancım, gündüzleri yoğun olduğum için pek giremiyorum fırsat bulursam giriyorum. yoksa geceleri o da uyuyup kalmazsam tabi

   Anneannem rahatsızlandı onu hastaneye ben götürüp getiriyorum onunla elimden geldiğince ilgileniyorum içmesi gereken ilaçları var. hastalanan sadece anarnem değildi. annem, babam, ben sıra ile hastalandık tabi ben kendiminkini onlara hissettirmeden geçirmeye çalıştım üzülmesinler diye. öyle hastane ev arası mekik dokudum bir ara öyle işte.
   Allah bütün hastalara acil şifalar versin amin.
   ben sana küsmedim canım sana iyi geceler tatlı rüyalar.

 52. Aysel dedi ki:

  Saka kuşu burdamısın canım?

 53. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Teşekkürler arkadaşım çok güzel kaleme almışsın eline yüreğine sağlık

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim, hayırlı geceler

 54. Aysel dedi ki:

  İyi akşamlar Aslım analiz çok güzel olmuş canım eline sağlık. Ben Zehralar dua ederken Ayşeyide onların yanında görmek isterdim aynı evdeler ama Ayşenin hiç bir şeyden haberi yok gibiydi o sahnede Ayşe eksikti bence oda olsa daha güzel olurdu

  1. aslı dedi ki:

   iyi geceler Ayselcim,
   teşekkür ederim canım. haklısın o sahnede Ayşe de olmalıydı.
   hatta salonda okusaydı Zehra, Asya da olsaydı çocuğa güzel örnek olurdu. Bahşende de, Ayşe de olsalardı. erkekler de camiye gitselerdi çok daha güzel olurdu. bizim özümüz bu özümüzden neden çıkıyoruz? anlamıyorum. biz bize sahip çıkmaz isek bizi yok ederler. bu bir dizi bile olsa böyle bak yurt dışındakilere adamlar kiliseden çıkmıyor, bizimkiler daha adımını bile atmadı camiye Salim amca dışında.

   Sanki camiye sadece yaşlılar gider, gençler gitmezmiş gibi bir izlenim veriyorlar. bu çok yanlış bence.

 55. Anonim dedi ki:

  analizler diziden cok daha iyi. zehra ve omerin yaptiklari utanc verici.

  1. aslı dedi ki:

   Yazdıklarıma verdiğiniz değer için teşekkür ederim. Ancak neden Ömer ve Zehra’nın yaptıkları utanç verici onu anlamadım.

   1. Anonim dedi ki:

    evlilik mahremiyetine saygisizlik var bu isi reyting icin bu kadar uzatmak hic dogru degil inanin bu diziyi izleyenler bazi sahneleri gormek meraklisi degirler

 56. Anonim dedi ki:

  aslicim analiz cok guzel olmus evet ecelin ve nikahin vakti degismez kader ve kazada birlikte tecelli eder ama kaderi sadece dua ve sadaka degistirir zehra ve omerde surekli dua alan insanlar hatice hala nin boyle dusunmeside belki dualarin etkisiyle julide nin imtihanin sonudur bahsendede yaptiklarinin bedelini bu dusunceden yola cikilarak odeyecektir yaratigi felaketi ayrica annesinin kaderini yasamak zehranin makus talihi olmamali cunki dizinin basindan beri zehra butun tehlikeri teyit gecti belki annesine kader yazanlarla hesaplasmak icin yasiyor dur yasadiklarini onlarin dunyasina paldir kuldur girme nedeni budur hz yusuf bir musubet sonucu misira sultan oldu yasadigi butun sikintilar onu mututis bir kadere goturdu hz musa dusmani firavunu elinde sarayinda buyudu sarayi firavunu basina yikildi hep ayni kader tekerur etse halki gibi kole kalirdi diye dusunuyorum

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba,
   teşekkür ederim. doğru diyorsunuz. değişebilen kaderi dua ve sadaka değiştirebilir tabi Allah diler ve ister ise.
   Zehra’nın annesinin kaderini yaşamasını bende istemiyorum. bu gerçekleşir ise o zaman Ömer gözümden düşer. bu kadar basit olmamalı bazı şeyler.
   Basit diyorum çünkü Zehra da Ömer de ne zor süreçlerden geçip bugünlere geldiler. Ayrılmaları olmamalı.

   hz. Yusuf ve hz. Musa nın yaşadıklarını biliyorum. Ve geldikleri noktayı da ama onlar o noktaya gelene kadar çok çektiler. Ama onlar peygamberdi. biz ise peygamber değiliz. onların gösterdiği sabrı gösteremiyoruz belki de. ve ben bazen, bazı şeyler ağır gelince neden Allah’ım diyorum. üzgünüm bunu dediğim için ama dayanamayacak bir noktaya gelince diyor insan yaşlı gözlerle öyle işte.

 57. IR dedi ki:

  Oyle basit , ucuz ,deyerdiz diyloglar ,sahneler cekiyorla ki izleyesimiz gelmiyor,bence asli yarattigi gorunus cok daha lezetli ,yani o diyaloglari duyub o sahneleri gormek yerine analizi okuyub kendin istedigin gibi canlandirsan gozunun onunde daha gozel olur ,benim fikrim tabi ,bundan sonra izlemicem analizi okuyub kendim istedigim gibi canlandiracam ,bu ne boyle ,bunca izleyicinin taleyini bi kiz cocuguna itibar etmis star tv oda hic bi basariya sahip olmadigi halde bu buyuklukde perujenin altinda eziliyor isin icinden cikamiyor ,bende nazmiye dedikde olgun biri sanmisdim sen deme bi kiz cocuguymis ,izleyicide yonetmeni elisdirmek yerine nazmiyeye yukleniyor ,o bi cocuk ,onun bi sucu yok ,anca bu kadarini yapa biliyor asil sorumlu yonetmen ve tabi kanal ,onlar bi care bulmali onlar cozmeli , sosyal medya fena karismis ,sayfalar kapaniyor ,reyting yerlerde , 21-22’23 ‘ gecen hafta ni tek persenbe reytingleri azicik iyiydi baska gunler berbatti.

  1. Anonim dedi ki:

   butun diziler sadece para icin yapiliyor ilk baslarda her sey cok guzel ama sonra oyle seyler yapiyorlar ki insan izlemeye pisman oluyor. ben bu sacmaliklari bu diziden beklemezdim. artik aile dizisi sayilamaz

   1. aslı dedi ki:

    Anonim bir konuda haklısınız o da şu ki, diziler genelde para için yapılıyor bunu sektörün içine girince daha iyi anlıyor insan. neyin neden yapıldığını öğreniyor insan.
    ama bir konu da size katılmıyorum dizimiz hala bir aile dizisi bence öyle.

    1. Anonim dedi ki:

     ama Aslicim para icin insanlari aptal yerine koymak hic dogru degil.

  2. Ayan dedi ki:

   IR abi haklisin Vallahi.
   Ilk sezondaki ekip çok iyi geliyordu.
   Dogru çok geç kaplimbaga gibi ilerliyordu dizi ama senaryo süperdi.
   Basak Yaziodasini begenmiyorduk, Irmak ve Atillayi begenmiyorduk ama bu sezonun ekibi daha berbat. En güzel yönetmen Gül Güzelkayaydi. Gül hanim daha hizliydi. Ilk 10 bölüm bayagi hizlicaydi.
   AHH O GÜNLERRR… Ah.
   Ah TRT1 YAKTIN CIMRILIGINLE BIZI…

   1. IR dedi ki:

    Hos geldin , bunu kac kere bende bende soyledim ,kaliteli unlu oyoncular tutkulu konular gul hocayla beraber gitti,muasab ekici ,nur sacbuker ,berna uckaleler ,umut aksoy gibi daha bir nece isim gitti ,konularda ayle dizisinden cikdi cocuk oyuncagina dondu ,baska dizilerde zaten hep goruyorum yonetmen degisince diziler surunuyor ,ornek baba candir dizisi , eeeee ne yapalim hint hikayelerine duskun olursan boyle cikilmaz hale gelir ,hikaye nazmiye hanima ayitmis o yuzden nazmiye hanima bi sey soylenemezmis ,oyle diyirlar nazmiye haniminda hint hikayelerine duskunligi aksananin hint reksine duskunligine benzedi ,turk halkinin kendi uslubu var baska halkin uslubuna uyamiyoruz ,reytinglerde onu gosteriyor,bu dizi kor dugum adli diziyle bi reytingde gidiyor

    1. Ayan dedi ki:

     Hos buldum Abicim. Kalbimiz ayniymis. Dogum ayimiz gibi.
     Vallahide, Billahide haklisin abi.
     Dizi çocuk oyuncagi oldu. Keske dizinin ismi ADINI SEN KOY “LISELI ASIKLAR” olsaymis bu sezon. Ömer gibi selvi boylu birine böyle seyler yakismiyor. Ben belki eski kafaliyim ama bu benim okul ve lisemden kaynaklaniyor. Ben lisedeyken bile bizim oglanlar Ömerin yaptigini yapmazdi. Diziyi bozdular ya.
     Izleyesim yok gerçekten. Iyi ki de Asli analiz yapiyor bir az insanin aklinda, gözünde iyi seyler canlaniyor.
     Ben hint diziside izlemiyorum. Hem zamanim, hemde merak etmem. Yalniz iki diziye bakiyordum. Biri azeri dizisi, digeri ADINI SEN KOY. A.s.k a pek bakmiyorum ama Azerbaycanda oldugum sürede yeni dizi buldum onu izliyorum.
     Umut Aksoy, Berna Üçkaleler, Hazel Aynali, Yasemin, Yenerin kardesi, Alev gitmeseydi hadi neyse diziyi izlerdim. Hiç degilse Alev için izlerdim ama olmuyor. Dizinin heyecani öldü. Bu sezon onu gömdük bizde.
     ALLAH RAHMET EYLESIN.
     NUR IÇINDE YATSIN!

  3. aslı dedi ki:

   Merhaba iyi geceler Ir abi,
   senden yazdığım analizler için bu güzel sözleri duymak çok güzel teşekkür ederim. sağ olasın.

 58. peri dedi ki:

  Uç kere yazdım çıkmadı,sonunda hepsi çıkmış…

  1. Anonim dedi ki:

   Sana soran olmadi

 59. peri dedi ki:

  Hatırlatmak için soyliyorum aysel 12 sene önce boşandım demişdi,ömerin konuşmasından belli ki defne onun için deyerli ve insan olarak sevdigi bir arkadaşı,zehra şimdidan kıskanmaya başladı bile bakalım nasıl olacak.

 60. peri dedi ki:

  Aslıcım eline saglık çok guzel olmuş.

 61. peri dedi ki:

  Aslıcım eline saglık,yine çok guzel olmuş,hatırlatmak için soyliyorum aysel hanim 12sene önce boşandım demişdı,ömerin telfon konuşmasından bellı ki defne onun için deyerli ve insan olarak sevdıgı bir arkadaşı,zehra şimdiden kıskanmaya başladı bile bakalım nasıl olacak.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba peri,
   teşekkür ederim canım, Aysel hanım hakkında verdiğin bilgi için teşekkür ederim. Benim dikkatimden kaçmış o konu sağolasın.

   Evet Ömer için değerli biri gibi görünüyor, zaman geçmesine rağmen telefonunda numarası olduğuna göre önceden beri görüşüyorlarmış da biz bilmiyorduk Zehra gibi yeni öğrendik.
   Zehra kıskansın bakalım ona inat daha da yaklaşır sahip çıkar eşine Zehra.

   sana iyi iyi geceler tatlı rüyalar görüşürüz.

 62. xanim azeri fan dedi ki:

  aslim kiz nasilsin analizini bekliyordum geldi sonunda cok guzel olmus pamuk kalbli arkadasim bu bolum guzeldi ozellikle omer ve zehra sahneleri oyle guzel anlatmissin ki oldum gulmekten aslim omere asik olan kiz defne diyildi demetiydi benimde kafam karisti bu dizide her sey unutuluyor vallahi regaip kandili icin kurani kerim dualar okudundu ve azan sesi geliyordu resmen huzur buldum bahsende cadisi bunlarin hic birini anlamaz onun isi bastonuyla gezmek halada cadiya ne soyledide birden kuzu oldu bende merak ediyorum yakinda cikar kokusu neyse kendine cok iyi bak allaha emanet ol

  1. aslı dedi ki:

   iyi geceler xanim,
   nassılım şuan uykudan uyandım ve yanımda mırıl mırıldanan kedim ile bilgisayar karşısındayım. kedimde olmasa uyanamayacağım sağolsun o beni uyandırıyor. analizler biraz geç geliyor kusura bakmayın ne olur.
   beğenmene sevindim. bende beğendim bölümü, geçen sezon aksiyon daha fazlaydı ve ben aksiyon seven birisi olarak geçen sezonu daha aktif buluyorum bu sezona göre.

   evet unutulan bir isim de Demet oldu sana Defne.

   Ezan sesinin dizide olmasını o kadar çok istediğimi yazmıştım ki geçen sezon, cami, kız kulesi ve ezan bu üçünü istediğimi sonunda yaptılar mutluyum.
   sağ ol bir tanem sende Allah’a emanet ol görüşürüz tatlı rüyalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.