Adını Sen Koy 305. Bölüm Analizi (”ASLI”) 16 Mart 2018 Cuma

Burak 19 Mar 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 305. Bölüm 16 Mart 2018 Cuma

Ömer ve Zehra başbaşa güzel bir yürüyüş yaptıktan sonra şirkete geçmişler orada halledilmesi gereken işleri halledip konağa dönmüşlerdi. Ama konağa onlardan önce gelen davetsiz bir misafir vardı o da Jülide. Ona kapıyı Hediye abla açtı, sonra da Bahşende hanım geldi, kim geldi? diye ve Jülide yi gördü.  Oğlu Ömer ile konuşmaya gelmiş. Ne hakla? Yıllar önce o evi terk edip giden sendin. Şimdi ne hakla? Yıllar sonra Ömer’in hayatına girmeye, oğlunla konuşmayı istiyorsun? Sen giderken oğlun ile konuşma hakkını kaybettin Jülide.

Bahşende de sordu, bunca yıl sonra hangi hakla geldin? Ömer küçük yaşta kendisini terk eden kişi ile görüşmez deyince, Jülide çocuklarım bilmiyor olabilir ama siz benim neden gittiğimi biliyorsunuz. Bana olan nefretiniz yüzünden başıma gelen felakete bilerek göz yumdunuz, ayaklarınıza kapandım, yalvardım ama sizde ne merhamet varmış nede vicdan dedi.

İyi de bunları şimdi söylemen neyi değiştirecek Jülide? O zaman neden gittin? Eşinden yardım isteseydin. Hem Ömer senin konuşmanı duydu bizde gördük eşine giderken başka şeyler söylüyordun. O söylediklerin ile şimdi ki söylediklerin çok başka birbirini tutmuyor.

Bahşende de sen oğluma iyi bir eş olmadın senin kahrından oğlum öldü. Şimdi de torunlarımın hayatını mahvettin. Şimdi hangi yüzle bu evin kapısını çalıyorsun dedi. Haklı madem mağdurdun polis den yardım alsaydın yada başka birinden ama iki küçük çocuğunu bırakıp gitmeseydin Jülide.

Her ne dersen de, her ne anlatırsan anlat ben anlamayacağım seni. O zaman gösteremediğin cesareti şimdi göstermen, kaybolup giden yılları geri getirmeyecek, hele ki ölmüş bir insanı mezardan hiç çıkartamayacak o sebeple senin konuşmaların benim için boş vede anlamsız.

 Bahşende Ömer ile Zehra’nın geldiğini görünce hemen Jülide yi içeri aldı Ömer görmesin diye de çalışma odasına sakladı.

Ömer ve Zehra eve gelince de Hediye abla açtı kapıyı dışarı çıkacakmış da son anda vazgeçmiş gibi davrandı onlara, Ömer de çalışma odasına gitmek üzereyken Bahşende hanım seninle acil konuşmam gereken bir konu var diyerek Ömer’in çalışma odasına girmesine engel oldu.   

Çalışma odasında saklanan Jülide Ömer’in sandalyede duran ceketine sarıldı kokusunu içine çekti. Ne gariptir ki hiç resim olmayan Ömer’in çalışma masasının üzerinde, çocukluğundan kalma Ayşe ile Ömer’in resminin olduğu bir resmi Jülide aldı baktı o günleri hatırladı ağladı.

Sonra da Zehra geldi yanına ve şimdi gelmişken Ömer ile konuşmasını istedi. Jülide de şuan doğru zaman değil. Bahşende hanım ilk kez haklı dedi ve Zehra dan kendisini Ömer’e görünmeden konaktan çıkarmasını istedi. Zehra da yardım etti. Ama giderken de şalındaki iğneyi düşürdü Jülide fakat düşürdüğünün farkında değil.

Ömer de salonda babaannesi ile konuşuyor konu Ayşelerin konaktan gitmesi. Babaannesi bu ailenin bütün kapılarının anahtarı sende, o kapıları açmakta, kilitlemekte senin elinde, Ayşe bir tercih yapmadı, senin tarafından bir tercih yapmaya zorlandı dedi.

Ömer bu konuşmayı çalışma odasında tekrardan düşünürken yerde broşu buldu. Zehra girdi odaya konuşmak istediğini söylerken Bahşende geldi. Ömer’in elinde broşu gördü onu arıyordum alabilir miyim? diyerek aldı, sonra da Zehra ile konuşmak istediğini söyleyerek Zehra’nın Ömer ile konuşmasına engel oldu birlikte odadan çıktılar.

Bahşende Zehra ya kızdı. Jülide yi hayatımıza sen soktun. Yıllardır gül gibi geçinen iki kardeş şuan konuşmuyorlar. Bunun sorumlusu sensin dedi.

Kerem, hem kendisini hemde Sabah’ı zor durumda bırakan dükkan basan kişiden şikayetini geri almış onu serbest bırakmışlar. Koray buna kızsa da Kerem yaptığının doğru olduğunu düşünüyor.

Aysel hanımın dükkanına gidip olup biteni Fatma abla anlattı. Aysel de duydukları karşısında şok oldu, üzüldü ağladı. Kardeşini sevgilisi zannedip iftiraya uğrayan Aysel hanım için bu çok ağır bir ithamdı. Her kim olursa olsun iftira kötüdür. Hele ki haksız yere birine bir iftira atılıyor ise çok daha kötü vede günahtır.

Bir kimse bir mümin hakkında olmayan bir şey söylerse, iftiraya uğrayan kimse onu affedinceye kadar, Allah onu cehenneme sokar.

Fatma abla da üzülme, hz. Yusuf’a, hz. Meryem’e iftira atmışlar, biz sıradan insanların başına gelmiş çok mu diyerek sadece sana değil, geçmişten bugüne kadar kimlere iftira atılmadı ki demeye çalıştı.

Senin alnın ak, başın dik, arkandan şüphe duyacak kimse yok, olsa da ben izin vermem diyerek teselli etmeye çalıştı Aysel’i.

*****

Çamur at izi kalsın derler, çeken bilir kuru iftiranın yürekte açtığı yarayı onun acısını

Hiç hak etmediğin bir söz yüzünden, gözünden yaş akar, yüreğin dağlanır.

Kimseye anlatamazsın derdini, haksızlığa uğramış, iftiraya maruz kalmışsındır.

Bilirsin masumsundur, bilirsin suçsuzsundur. Ama insanların gözünde öyle değilsindir.

Canın yanar, yüreğin kanar derdini anlatamazsın inanmaz kimse sana

Allah’a sığınır ona dua edersin, aklanmayı ondan beklersin.

İftira atanların cezasını onun vermesini istersin.

Çünkü Allah, her şeyi görendir, bilendir, işitendir.

Gizlenmez ondan hiç bir şey, açık beyan ortadadır.

Kim haklı, kim haksız, kim suçlu, kim suçsuz o bilir.

Çünkü O Alimdir, O Hakimdir.

Aslı

*****

Zehra terasta oturmuş bir şeyler içerken Ömer geldi yanına ve Zehra Ömer’i fark etmedi. Dalgındı Zehra, Ömer de bunun farkındaydı. Eve geldiğimizden beri böylesin, bir şey mi oldu? diye sordu.

Bahşende hanımda pencereden onları izliyordu. Zehra onu görünce gerildi. Ömer onu da fark etti. Babaannem bir şey söylemiş olabilir dedi. Zehra da yok ben sadece düşünüyordum deyince. Ömer de hemen bizi mi? dedi. Zehra da bizi de tabi dedi. Mutlu oldu Ömer bunu duymak güzel diyerek mutluluğunu dile getirdi.

Zehra son yaşadıklarımız, Ayşelerin gidişi deyince, Ömer; Ayşe yi kaybedebilirim diyerek korkusunu paylaştı. Zehra da, beni de kaybedeceğini düşünüyordun kaybetmedin Ayşe yi de kaybetmeyeceksin diyerek moral vermeye çalıştı Ömer’e.

O esnada da beyaz bir kuşun tüyü gökyüzünden süzülerek Zehra’nın saçına kondu. Ömer onu aldı ve elinden uçurdu. Tıpkı bu kuş tüyü gibi elimden uçup gitmenden korktum, iyi ki gitmedin, gitseydin ben ne yapardım diyerek Zehrasız bir hayatı düşünemediğini dile getirdi Ömer.

*****

İyi ki gitmedin.

Kalbim acıyorken, yüreğim yaralıyken birden girdin hayatıma

İkimizde çok zor günlerden geçip bugünlere geldik

İyi günümde de, kötü günümde de beni yalnız bırakmadın

Teşekkür ederim. İyi ki gitmedin benimle kaldın

Ben seninle yeniden hayata tutundum. Hayat buldum

Ben senin sayende iyileştim, artık kalbim acımıyor.

Yüreğim kan ağlamıyor.

Aslı

***** 

Aysel’in yanından ayrılan Fatma hanım, Hamiyet hanımı aradı ve o gördüğünüzü söylediğiniz kişi erkek kardeşiymiş. Çok üzüldü dedi. Hamiyet de olanı Şükrana söyledi, üzüldüler ancak olan olmuş bir kalp boş yere kırılmıştı. Hamiyet hanım da özür dileyip gönlünü almalıyız dedi ve Cevriyeyi aradı.

Cevriye hala da o esnada mutfakta hamur yapıyordu. Bu telefon konuşmasından sonra işini hemen bıraktı apar topar Aysel’in dükkanına ondan özür dilemeye gitti.

Gitmeden öncede hamur işini Zehra ya bıraktı. Hediye abla alışverişe gitmiş de o yüzden. Zehra da kabul etti. Elini yıkadı kuruladı hamur yoğurmaya başladı.

Mutfakta hamur yoğuran Zehra’nın yanına Ömer geldi. Beklemiyordu. Zehra’nın hamur yoğurabileceğini düşünmüyormuş Ömer. Zehra öyle bir kız değil ki, 10 yaşımdan beri yaparım ben profesyonel bir ev hanımı olarak yetiştirildim dedi.

Zehra üstünü batırmaya başlayınca daha da batmasın diye Ömerden çekmeceden önlük vermesini istedi. Fırsatçı Ömer iş başında önlük takma bahanesi ile Zehra ya yaklaşan Ömer Zehra’nın kokusunu içine çekti. Sonrada aklından ona sarılmak geçti. Sarılsam, kollarıma alsam seni diye düşünürken Ömer

Ömer’in aklından geçenleri bilircesine Zehra, sarılacak, sarılabilirmiyim diye soracak diyerek kendisine Zehra diyen Ömer’e hayır dedi Zehra 🙂

Ne o Zehra Ömer’in sana sarılmasını mı istiyorsun? ki, hemen aklına o geldi 🙂

Sonra da konuyu ustaca değiştirdi. Buradasın bana yardım et elim unlu, unu açıp hamura döksen deyince, Ömer kolaymış yaparım dedi ama sandığı gibi kolay olmadı. Ömer un paketini açmak ne kelime, resmen paket elinde patladı. Ömer’in cazibesine, yakışıklılığına dayanamadı patladı paket 😀

 Zehra da olana şaşkın sen ne yaptın Ömer? diyebildi. Ömer de elimden düştü patladı dedi küçük yaramaz çocuk gibi.

Sonra da Zehra, Hediye abla burayı böyle görmesin, şunu bitirelim ortalığı toplayalım yoksa yüreğine iner dedi. Ömer den biraz hamura un dökmesini istedi ama unu biraz dökmek yerine neredeyse tamamını boca etti Ömer ve benim birazım da bu kadar dedi. Senin elinin ayarı yok Ömer. çok tatlısın ama o unlu halinle 🙂

Ve Zehra Ömer’in bunu bir daha yardım etmemek için kasıtlı yaptığını düşündüğünü, Ömer’in tembel birisi olduğunu söyledi. Eyvahlar olsun bu resmen un savaşına davetiye çıkarmak demek kılıçlar, kalkanlar hazır olsun hurraaa savaşa 🙂

Ömer ilk savaşı başlatan oldu. Zehra’nın burnuna ilk unu o dokundurdu ama küçük bir dokunuştu bu ve bu dokunuş Zehra’nın pek hoşuna gitmedi. Sen misin bunu bana yapan dercesine Ömer’in hayır demesine ve eğer yaparsan sonuçlarına katlanırsın diye tatlı tehditlerine aldırış etmeden Ömer’in suratının tamamına bir avuç dolusu unu boca etti Zehra ve Ömer tıpkı pandomim sanatçısı gibi oldu. Kirpikleri öyle gür ki maşallah gözleri tam ortaya çıktı o hali ile bile çok tatlı ve de yakışıklıydı Ömer. 

 Ve Ömer Zehra dan intikamını alacaktı, sakın kaçmaya çalışma başaramazsın diyerek Zehra yı kollarına aldı tam öpecekti ki Hediye abla geldi ve Ömer’in işine limon sıktı 😀

Öyle tatlı ve bir o kadarda komikti ki ikisi, Hediye abla da tutamadı güldü onların haline ama kim görse onları öyle kesin güler komik çünkü 😀

Konakta bunlar olurken, Cevriye hala da Aysel hanımın iş yerine gitti oturup onunla konuştu ve olanları anlattı özür diledi. Aysel de büyüklük gösterip affetti.

Bunu da gitti Şükran teyze ile Hamiyet halaya söyledi Cevriye hala ve söylerken de Salim amca dışardan gelmişti. Kesin duydu ama bir şey söylemedi.

Özgede şirkette herkesler gittikten sonra, bir süre daha kaldı ve İpek’in mail adresi üzerinden şirketin gireceği ihale ile ilgili önemli belgeleri gönderdi. Kendisinin gönderdiğini kimse öğrenmeyecek sanıyor bakalım nasıl gelişecek olaylar.

Kerem Sabah ile konuşup her şeyi sanki zorla istemeyerek yapıyor gibisin, ben seni seviyorum, yanımda olmanı istiyorum ama sen istemiyor gibisin, sen düşün kafanda netleşsin deyip giderken Sabah Kerem deyip durdurdu Kerem’i.

 Akşam olduğundaysa Zehra odasındaydı ve endişeliydi Ömer ile konuşmak istiyordu. Ömer geldi odaya kıyafetleri Zehra ile öyle uyumlu ki, hemde onlara çok yakışmış sonunda Ömer’i evindeyken takım elbisesi olmadan spor giyindiğini gördük hele şükür, çok şükür. Zehra ya da Ömer’e de bu üzerindekiler çok yakışmış beğendim. Onları böyle zevkli giydiren kişiye teşekkür ederim. Demek ki neymiş insan isteyince oluyormuş.

Zehra Ömer’e konuşmak istediğini söyledi. Ömer oturdu Zehra konuştu Ayşe ile bu halde olmalarına üzüldüğünü söyledi. Ömer de sen bu konudan uzak dur diyerek Zehra ya bu konuya karışmamasını söyledi.

İyi ki benimlesin, iyi ki hayatımdasın dedi sarıldı ve sonrada alnından öperek iyi geceler deyip uyu dedi ve odadan çıktı Ömer. Zehra kal deseydi kalırmıydı odada Ömer? bu ayrı odalarda kalma ne zaman son bulacak? Biri hasta olunca mı?

Sabah olmuş yeni bir gün başlamıştı konakta, Asya dayısına koşarak geldi onu çok özlediğini, annesinin de özlediğini söyledi. Ömer de döndüler diye içinden çok sevinse de, işin asıl yüzünü salona geçince Nihat dan öğrendi Ömer.

Ayşe, Asya için içerde eşya topluyormuş onun için gelmişler, yine gideceklermiş.

Koray, ihale dosyalarının kim tarafından sızdırıldığını şirketin bilgi işlem bölümünün kendisini arayarak bizzat söylemeleri ile öğrendi. Onlara göre bilgiyi İpek sızdırmıştı görünen oydu. Oysa madalyonun görünmeyen kısmında Özge vardı bakalım anlaşılacak mı?

Koray İpek’i yanına çağırarak bunu neden yaptın? İhale dosyalarını rakip firmaya nasıl sızdırırsın? diye sordu.  

 Zehra da konağa gelen ve temelli gitmeyi düşünen Ayşe yi görünce Ömer ile çalışma odasında konuştu. Ayşe yi annesi Jülide hanım ile konuşmaya ben ikna ettim dedi. Ömer şok yaşadı.

İYİ Kİ HAYATIMDASIN

Senin adınla uyandım Bu Sabah 
Varlığına Teşekkür Ederim
İyi Günde Sen Kötü Günde Sen
Nasıl Özlemiştim Bir Bilsen
Yokluğun Anlamsız Bu Dünya Vefasız
Ruhuma Hapsettim Adını 

İyi ki Hayatımdasın 
Sensiz Kimler Anlasın
Attığım Her Adımdasın
Sol Yanımsın 

Gönlünü Gönlüme Nasip Eden Rabbime 
Şükürler Olsun Sevdiğim
Teşekkürler Sevdiğim

Mustafa CECELİ

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 305. Bölüm Analizi (”ASLI”) 16 Mart 2018 Cuma” üzerine 61 yorum

 1. Zehmer dedi ki:

  Ne zaman dedim ben kime hala geliyor azeri fan ben halasi gelsin demedim ki zehra nin babasi gelsin dedim ama şimdi yiğidi öldür hakkını yeme derler zehra nin halalari da az dişli değiller hani aynı benim halalarim gibi kazikli

 2. Zehmer dedi ki:

  Ömer le ayşe nin annesi ancak ortaya çıkabildi o da zorla mecburuyitten senarist sacmalamaktan aile mevzu larına ancak girebildi kaçmaktan kovma ya zamanimiz olmadı derler bizde senarist bir buçuk yildan beri alev le hilmiyle uğraşmaktan jülide nin yaşadığını muhtemelen unuttu bence o yüzden gelmemiştir yada jülide fakir bir aileden geliyormuş bahsende jülide yi tahirden bosatinca çocuklarını görmeye gelecek kadar cebinde otobüs parası da olmayabilir

 3. Aysel dedi ki:

  Bütün A.S.K aylesinin bayramı kutlu olsun aylenizle sevdiklerinizle nice güzel ve mutlu bayramlara İNŞALLAH.

 4. Aysel dedi ki:

  Bütün A.S.K aylesinin bayramı kutlu olsun aylenizle sevdiklerinizle nice güzel ve mutlu bayramlara İNŞALLAH

 5. Aysel dedi ki:

  Günaydın Aslım nasılsın canım ? Analiz çok güzel olmuş eline sağlık. Bayramın mübarek olsun canım

 6. Rada dedi ki:

  Gunaydin hepinizin bayrami mubarek nice seneler aileniz ve sevdiklerinizle saglikla mutlulukla kutlamak nasip olsun hepinize. Aytac xanim uzulmeyin ben her firsatda omeri sopaliyorum zaten. Illada zorba olmasi gerekmiyor odun olmasi yeterli. Yani deyisen bir sey yok. Gokten tas yagicak konusunda sana katiliyorum Aytac. Odunun zehrayi bu kadar cabuk aff etmesi hayir elamet diyil. Omere gore olan davranis diyil. Gozelim sen kimden istersen basla yanindayim. Ama kas yolmak sabr ister. Once listeni hazir et. Basta nazmosu yaz ve bana birak onu. Sonra sirayla bahsos ozge ve s. Zaten kotulerin sayi artiyor azalmak yerine. Canan benim gozumu yasartmaya devam ediyor

 7. leyla dedi ki:

  asli cim her zaman ki gibi harikasin, galiba dizide opusme sahneleri olacak biz yurt disinda ailecek izliyoruz oyle olursa cok utanirim

 8. Gozel dedi ki:

  Iy geceler ask ayilesi tatly ruyalar allah her yuva rahatlyk versin yine goruşme dilegiyle SIZI SEVYORUM

 9. xanim azeri fan dedi ki:

  gozel abliskom anladim canim benimde uykum geldi sana allah rahatlik versin tatli ruyalar

 10. Gozel dedi ki:

  Hayyr canym ben sadeje hafta sony yagny cumaertesi izliyorum cd lerini alyp

 11. xanim azeri fan dedi ki:

  gozel abliskom iyi olmana sevindim hep iyi mutlu ol bizde iyiz bizim hazirligimizda bitdi diziye baktinmi

 12. Gozel dedi ki:

  Radam bilyomusun şu Canan varya ilk başdan kaşlaryny yola yola iy bi kiz yapdyk galyba ajaba diyorumki hep kutilerin kaşlaryndanmy başlasak

 13. Gozel dedi ki:

  Hanymcim ablacim hazyrlyk bitdi sayylyr ufak tefek kaldy cok şukur cocuklarda iys siz nasylsynyz evet hepimizin novruz bayramymyz kutly olsun

 14. xanim azeri fan dedi ki:

  aytacim bende bakmistim fan sayfalarinda gormustum demek anlasilan aksionlu sahneler bizi bekliyor aceba neler oluyor nazmis tam aksion sahnelerini hoslaniyor mutluluk bize haram yahu betul o kadar dediki halasi gelsin falan dediyi dogru cikiyor

 15. xanim azeri fan dedi ki:

  gozel abliskom canim hos geldin nasilsin canim benim cocuklar nasil gece konusmalarmizi cok ozlemisim novruz bayraminda mubarek ailenen nice mutlu senelere bayram hazirliginizi bitirdinizmi kendine cok iyi bak allaha emanet ol

 16. Gozel dedi ki:

  Ay şu anonim benim yalnyş anlamayyn yorumum bitmeden gitdi.Radam bilyormusun ilk başda Cananyn kaşlaryny yola yola iy bi kiz yapdyk ajaba diyorum hep kutilerin kaşlaryndanmy başlasak sopayy birakyp

 17. Anonim dedi ki:

  Iy akşamlar Aslim cok guzel cok teşekkur ederim bu haryka analizler sayasynda gunumi iy geciryorum hakkyny helal et allah seni kem gozlerden korusun canym arkadasym.bu anne ve kiza cok kyzgynym julide şuanki cesaretini yyllar onje gosterseydi belki kocasy olmezdi belki omer bukadar agyr yara almazdy ahh julideee

  Ask ayilesi bayramynyz kutly mubarek olsun
  Aytaccym hoş geldin ozletdin kendini bidaha oyle yapma olurmy
  Radam bilyormusun ş

  1. Gozel dedi ki:

   Ay şu anonim benim yalnyş anlamayyn yorumum bitmeden gitdi

 18. K.Azeri. dedi ki:

  Sizinle bayraminiz mübarek canlarim.

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Hayirli gecler çok tesekkur ederiz k azəri nasilsin seni de bayramin mubarek olsun arkdasim nice guzel byrmlara inşallah

 19. xanim azeri fan dedi ki:

  pericim hos geldin dediylerine katiliyorum bakalim nazmis ne yapicak bilmek olmaz ne yapip eder adamin sevincini kursaginda birakir bu gune kadar kotu karakterlerin ne sucu olubsa hepsi cezasiz kaliyor umarim ozge yilanin foyasini koray ortaya cikartir zaten diziden ayrilicak onun yerine defne cadisiynan ugrasicaz neyse

 20. xanim azeri fan dedi ki:

  aytacim tamam orda gorusuruz bende seni ozledim k azeri sanada hayirli aksamlar canim seninde bayramini tebrik ederim ailenen nice mutlu senelere

 21. peri dedi ki:

  Merhaba her kese,bugunku bolum guzeldı yani zehranın her şeyi annatması iyi öldu,ömer zehraya kızgın olmasa bile yine julide yuzundan boşanmaktan vazgeçmasini gururuna yediramicek bakalım bu nasıl davranışlarına yansiyacak,özgenin kandi suçunu bi başkasına yuklamasi çok buyuk bi vicdansızlık ve hukuki cezası olan bi suç,umarim koray aile durumuna acıyıb suçunu ört bas etmaz,cezasını çekmali.

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Hayirli aksmlar peri nasilsin ben de sana katlyorum çok haklsin iyiki zehra soyledi omere omer baska birin de duysaydi yinə yanis anycak di boyle iyi oldu

 22. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi ak$amlar her kese.ellerinize saglik Asli hanim.geçmi$ olsun.hep iyi olun canim benim.

 23. xanim azeri fan dedi ki:

  aytacim bende de yorumlarim bazen takiliyor sinirleniyorum evet canim nazmis ne edib yapar sevincimizi kursagimizda birakir ama omer zorba olmadi radaninda sobasiynan dovulmuycek umarim hep boyle olur nazmis bir sey yaparsa sobaynan dovuler o zaman julidenin ayse hasta olanda neden gelmedi bosanma sirasinda geldi bu da nazmis sacmalamis buda bana mantikli gelmedi

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Evet olyor xanım azerim bazen benim de yorum larim cikmyor ama çok şükür bugun hepsi cikdi tesekkurler goker abi seni saynde bakalim nazmiye hanim daha ne supriz ler hazrlyor bizim için omeri cici baba si başa bela olcak sanrim o da yakin da dizi ye gelri artik define diye de bir kiz gelcek mis onu da merak edyorum nede kimin için gelyor acaba inşallah omeri yaksina yapsmaz bir de zehranin koydeki halasi ceti de geri doncek mi kaliba omer ve komser vardı ya onari da baska bir evde orman lik bir yerde cekim leri var anslan yinə aksyon var

 24. eliff dedi ki:

  Iyi akwamlar arkadawlar bende her gun diziyi izlerken Ayweye cok kiziyorum.Eyer Julide gercekden Ayweyi,cocuklarini sevmiw olsaydi neden Aywenin 6ay omru kaldigi zaman gelmiyordu da Omer bowanmasin diye geldi.Neyse biliyorumki bu bir dizi ama yinede sinirleniyorum iwte.ANALIZLeR de cook guzel,eline,yureyine saglik.

 25. xanim azeri fan dedi ki:

  aytacim iyi olmana sevindim bende iyim seni gordum daha da iyi oldum daha ne olsun bizde bayram hazirliklari bitdi bu gunde annemnen suba salati yapiyoz bayramin mubarek olsun sevdiylerinen nice mutlu yillara diger sitede seni sormuslar seni merak edib ozlemisler bi bak istersen seni cok seviyom kocaman opuyom

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Iyi olmana sevindim canım ben de size kavsdugum için mutluyum seni de bayramin mubarek olsun nice guzel yilara inşallah canım arkdasim diger siteye simdi kecyorum ilik once sayflari okuyup bitryim sonra yazcam ama orda epeyi bi sayfa cikmis gece yarsina anca okur bitririm neyse orda gorsuruz ya da burda hoca kal çok opdum

 26. xanim azeri fan dedi ki:

  aytacim kiz bu gun diziye baktim qayet guzeldi cok sukur ki omer zehrayi aff etdi ve rahat oldum kiz su ozge yilani ya nasil bir pislik ben inaniyorum ki koray ozgenin foyasini ortaya cikartir sabahnan kerem sevgili oldular bide hamiyyetnen sukrana kiziyosum salim amca istemiyor anlamiyorlar ya of

  1. Aytac azerim fan dedi ki:

   Iyi aksmlar xanım ben de izledim dizimiz çok şükür korkdugmuz olmadı ama yine de beli olmaz ardı ne gelcek kim bilir hamyet le sukura teyez ben de kizyoruz zorla guzelik olmaz bu da mi biz oyretelim onara salim amca olmaz dyorsa isdmyor zorlami ya ayrca ben cevrye halya salim amcayi daha çok yaksdryorum onari aski guzel olur gönül leri de var bir bir de bence ama nazmiye sirif bizə inat olsun diye aysel le salim evledir se hiç sasrmam onar yaşlı başlı insanlar birakip da barın onar mutlu olsun diycem ama nazmiye ne anar yaşlı sında ozge yə də ayr bi kiçik olyorum zaten ipekin ne suçu vardı kiz cazı urerine atı di pis islerini ya ben demi demetin bəri sana yazyorum taklup kalyor digəri cikdi çok şükür inşallah bu da cikar bugun çok yorum yazdım uzun uzun nasukur lük etmeyeyim hepsi cikdi

 27. Aytac azəri fan dedi ki:

  Af etmyorum kunki bu hikayedeki en masum kişi sensi diycek omer zehraya

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   ŞOK ŞOK ŞOK ben şok omer seni hiç bir sucun yok dedi gercek de omer di dim o ben yanis gormedim yada yanis duymadim ALLAHIM sen koru basimiz tas yagcak qaliba omer zorla olmadı zehraya kizmadi yanı kizdi da azcik gercek de ilik defa nazmis beni sasrdi ben atı hafta da boyle gider sanmsdim gercek de sokey oldum rada malesef hevesmiz kursgmiz da kaldi omer zorba olmadığınıa gore sopada dayak dan yrti demek dir yoksa yanlyormyum

 28. Aytac azəri fan dedi ki:

  Iyi aksmlar aslicim hos buldum canım rica ederim ne demek ben çok tesekkur ederim biraz daha iyi olmana çok sevindim inşallah daha iyi olcak sin çok şükür ben de iyiym bitanem yasiyip gidyoruz bir sekilde çok ŞÜKÜR RABBIME hayatim da oyle çok deyse bir şey olmadi birkdigin gibyim yanı sən de çok yorğun musun kiyma ben arkdasim sen biraz dinle canım yinə gorsuruz inşallah hoca kal ALLHA emanet ol 🙂

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın Aytaccım, seninde iyi olmana sevindim hep iyi ol, mutlu ol, sağlıklı ol inşallah.
   evet canım oldukça yoğun tempolu bir hayatım var ve şimdi bu sana yazdığım mesajdan sonra dışarı çıkacağım gelince görüşürüz artık. cevap yazamadığım arkadaşlar kusuruma bakmasınlar onlara da gelince cevap yazmaya çalışacağım hepiniz iyi ki varsınız görüşürüz arkadaşlar. şimdilik ben gider 🙂

 29. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  Aslım valla Allahım sağolsun bana Jülüde gibi görünüş vermiş zaten görenler 15 yas veriyor, bende sesimi çkarmıyorum sonuçta işime geliyor 😀 Bir gün inşallah resmimi atarım sana 🙂
  Analiz konusuna gelince, evet bırakmak istedim, işim çok yorucu ve çok ağır, sabah yedide çkıp, akşam altıda dönüyorum, ama yorgunluktan bitmiş durumda dönüyorum. Şuan tatilideyim, şimdilik sadece 3 aylık tatilimde bolca dinlenmek istiyorum. Hem ben senin gibi içten yazamyorum 🙁 Senin yazdıklarını okumak daha keyifli 😀

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın Ülkercim,
   ne kadar şanslısın bu genç görünmek ilerde çok işine yarayacak. sağol bir tanem bende hergün yazarken bazen zorlanıyorum kolay değil her gün yazmak üretmek. duygu yoğunluğunu yaşamak hissetmek ve bunu kaleme dökmek. Çok şükür iyi kötü bir şeyler karalıyorum Allah’ın izni ile sana iyi dinlenmeler görüşürüz.

 30. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  Aslım valla Allahım sağolsun bana Jülüde gibi görünüş vermiş zaten görenler 15 yas veriyor, bende sesimi çkarmıyorum sonuçta işime geliyor 😀 Bir gün inşallah resmimi atarım sana 🙂
  Analiz konusuna gelince, evet bırakmak istedim, işim çok yorucu ve çok ağır, sabah yedide çkıp, akşam altıda dönüyorum, ama yorgunluktan bitmiş durumda dönüyorum. Şuan tatilideyim, şimdilik sadece 3 aylık tatilimde bolca dinlenmek istiyorum.

 31. xanim azeri fan dedi ki:

  radam kiz hos geldin nasilsin kiz ozledim seni bayram hazirliklari bitdimi ha bu arada bayraminida kutlarim ailenen nice mutlu senelere dizi hakkinda dediklerinde kiz guldurdun beni allahda seni guldursun kendine cok iyi bak allaha emanet ol

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Iyi aksmlar rada hos buldum çok tesekkur ederim nasilsin yanı komsunun internetine göz koy dum dmyelim de ev interneti olmynca ben koture para yetsdrmyorum kunki neqbayti çok fazla kulanyorum bu siteye diger siteye yazyorum instgram dizi ni fan sayflarin takip edyorum biseyle yuklyorum oyuz de kotu 3 ya 4 gün zor daynyor bana oyuz de yazmyordum ya simdi yinə eski si gibi burdayim ayrca komsumuz kedisi verdi ev internetinin sifresini bana bedva olunca ben de isdedyim kadar yazyorum rahat olyor bana ha yorum azar azar demsim bi de bakyorum ki yorum ups uzun olmus kendim oyle bir kapdrmsim ki ayrca bunda sonraki yorum lari azar azar yazcak dim ama atik vaz keçdim dazlasyla yazdım geri si de bana kalsin bi kaç gün yazmynca birkdi kaldi neyse yinə çok konsdum hoca kal gorsuruz bayramin da mubarek olsun nice nice guzel sagliki bayrmlara inşallah hep berber

 32. xanim azeri fan dedi ki:

  aytacim hos geldin nasilsin canim arkadasim kiz ozledim seni az senin neden gelmediyini gorunce tahmin etdim ve dogru cikti ya sen yokdun ya buranin dadi duzu olmuyor yahu cok ozlemisim seni gel sana sariliyim ve ulkerim hos geldin kiz nasilsin ozledim seni nese kaynagim xedice xatunum nasil bi haberin varmi merak etdim gercekten sevda ablama aylinime rzalime selamlarimi iletirsin bayramlarini tebrik ederim hepinizi optum allaha emanet olun

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Iyi aksmlar xanım azerim hos buldum canım çok şükür iyiym tesekkur ederim sen nasilsin ben de seni çok ama çok ozledik merak etme bu sondu bir daha gitmycem inşallah e diyorum ya sen sen beni cozdu artik çok iyi tanyorsu beni tahmin doğru cikmis çünki biz en çok seni le konsyoruz sən sen hep burda olyorsun yazyoruz daha yakin da tanma sansimiz olyor bir birmiz neyse sen neler yazpyuorsu benim yoklugum da deyse bir şey oldumu diger site de ne var ne yok bu akşam orya da gelcem inşallah burdakı sayflari anca okyup bitre bildim beni şoran oldumu orda neseli guzel sohbet leri kacrmsim kim bilir akşam gorsuruz inşallah gelcem diger siteye çok opdum seni kocman da sarldim

 33. xanim azeri fan dedi ki:

  aytacim kiz hos geldin nasilsin canim arkadasim kiz ozledim seni ben seni anladim anlatmissdin niye gelmediyini tahmin etmisdim ama kiz sen olmayinca sitenin dadi duzu olmuyor yahu iyiki geldin burnumda tutuldun kiz ulkerim hos geldin bende seni cok ozledim xedice xatunumdan haberin varmi yaziyormu sana inanki merak ediyorum gelsin artik sevda ablama aylinime rzalime selamlarimi iletirsin bayramlarini tebrik edersin optum aytaci ve seni allaha emanet ol

 34. xanim azeri fan dedi ki:

  merhaba aslim canim arkadasim nasilsin analiz gercekten cok guzel olmus bu bolumu izlemisdim senin analizini okuyunca bana ilac gibi geldi huzur buluyorum resmen bu bolumde zehra ve un savasi sahnesi baya gulmeliydi cok komikti de omerin opme girisimi yine huzunlu bitdi qaripim opemedi bunuda hep nazmis kesiyor boyle sahneleri ah nazmis yaktin bizi ben ayseye cok kizginim abisine bunu yapmamaliydi abisi kendi hayatini onun ugruna feda etdi sunun yaptigina bak anasina cekmis julide hakkinda dediylerine katiliyorum haklisin ne olursa olsun cocuklarini birakmamaliydi neyse bakalim gidisinin gitme sebebi neydi gercekten merak ediyorum umarim nazmis gecerli bi sey yazmis basit olmasin ve siirlerin sarki cok guzel olmus eline yuregine saglik optum seni allaha emanet ol

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı sabahlar, öncelikle teşekkür ederim canım, jülidenin gidiş sebebini bende merak ediyorum. bakalım nasıl işlenecek bu konu dizide?

   nesrincim ben sana cevap yazmıştım ama çıkmamış çıkar inşallah.

 35. nesrin dedi ki:

  Selam ASLI ,şarkıyı dinliyorum ve sana teşekkür ediyorum .İYİ Kİ HAYATIMDASIN çok şükür .Analiz okurken çok mutlu oldum Ömer de mutlu ,hele şu hamur işinde çok komik te oldular .Senaryoda komik olayları Zehranın komik triplerini seyretmek isterim . Tek kelimeyle analize bayıldım ,o güzel yüreğine sağlık cevapların da yerinde ,daha ne yazayım sen bir harikasın .Aslı kaç yaşında sın inan merak ediyorum .Aslı yazarken annem geldi yanıma analizi ona da okudum .Kıza Maşallah dedin mi diye sordu .ASLI MAŞALLAH BİR TANEM hem benden hem annemden .ALLAHA emanet ol .

  1. aslı dedi ki:

   Selam nesrincim, günaydın canım.
   şarkıyı sevmene sevindim. Hamur sahnesini herkes çok sevdi. böyle eğlenceli komik sahneler ayrı bir renk katıyor diziye. Ve bu sahnenin arka planında olanlar daha komik ve eğlenceli onlarda diziye eklense ne güzel olurdu.
   Sağol bir tanem, teşekkür ederim yazdıklarıma verdiğin değer için. nesrincim ben bugüne kadar hiç yaşımı söylemedim söylemekte istemiyorum anlayışla karşılayacağına inanıyorum. şu kadarını söyleyeyim senden küçüğüm, ehliyetim var ama arabam yok araba kullanmadığım içinde henüz kendimi 18 yaşıma girmemiş gibi hissediyorum ne garip değil mi. 🙂
   Annene de selamlar teşekkür ederim. Sende Allah’a emanet ol görüşürüz canım.

 36. Rada dedi ki:

  Iyi aksamlar nasilsiniz arkadaslar? Vay komsunun internetine goz diken Aytac hosgeldin. Bedava net olmayinca yazmasin oylemi? Kiz azar azar yazdigin buysa oho uzun yorumlarini dusunemiyorum. Aslim hala okumadim analizini. Ilk once sana odunun o unlu yuzunun resmini ekledigin icin tesekkur ederim. Kiz ben bu odunu bir hafta enine boyuna dovseydim bu kadar eglenmezdim. Hele o unlu surati gormek her seye degerdi. Gulmekten ne konustuklarini duymadim bile, orasini da artik analizde okurum. Keski hediye ablanin yerine bahsos girseydi mutfaka. Pat diye girerdi kut diye giderdi obur tarafa. Cok istedim gelmedi cadi. Omerin o halini gorunce sok olurdu. BU NE REZALET BU NE KEPAZELIK. SIZDE HIC ADAB YOKMU? KOCKOCA KERVANSURENLERIN HANIMI GUYA HAMUR YOGURUYOR BENIM TORUM KOCA KERVANSUREN SIRKETININ PATRONUN UNLU SURATINA BAK. CEMIYYET HAYATINDA BI DUYULURSA REZIL RUSVAY OLURUZ ITIBARIMIZ IKIPARALIK OLURDU. Zehra da ben ben sadece yardim istedim ama omer odun oldugunu icin beceremedi ben ne yapiyim. Bahsosda bastonu bir iki kez yere vururdu. Omer zehranin sucu yok ben yapdim derdi bahsosda biraz dellenirdi ya. Kalbine inerdi kurtulurduk ne guzel.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım, Ömer’in o unlu hali ve Zehra ile o sahnesi çok güzeldi. Sen dövmeye kararlısın ben dövdürmemeye 🙂

   Bahşende den öyle kolay kurtulamayız ağır olmalı onun gidişi bu gidiş basit olurdu.

 37. Aytac azəri fan dedi ki:

  Selam merhaba aslicim nasilsin benim canım arkdasim bi kaç gündür siteye yazmyorum hastaymsi qaliba diger sayflar da okdum çok çok gelmis olsun birtanem ALLHA acil siflar versin inşallah biran once iyiles simdi nasilsin daha iyisndir inşallah kendi ne iyi bak sen bizim bitanemiz canimiz arkdasimiz sin sen hep iyi çok mutlu ol RABBIM her zaman yar ve yardmci olsun yuzun de küçük ler hiç eksik olmasin inşallah amin iyiki varsin seni çok ama çok sevyoruz sana diger sayfa da bir seyler sormsdum cevabimi da aldım çok tesekkur ederim canım seni yazdik ların duscelerin benim için çok deyerli bu analiz için de benim yoklgum da cikan analiz ler için de çok tesekkur ederim hepsi bir bir birin de harika çok guzel olmus o guzel yuregine saglik yazdığın analiz leri okur ken merak etyim sorularimi cevabin aldım ben de sana katlyorum ayni fikir de oldugmuza çok sevdim ALLHA emanet ol gorsuruz inşallah kolay gelsin

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Aytaccım, hoş geldin canım. yoğun vede yorucu bir gündü. uyku akıyor gözümden, sağ ol bir tanem ağrı kesicilerle idare ediyorum.
   daha iyiyim çok şükür.
   çok hızlı mesaj gönderiyprmuşum uyarı verdi neyse durup öyle yazayım bari.
   sen nasılsın? neler yapıyorsun görüşmeyeli bir değişiklik var mı hayatında?

   geç de olsa gördüğüm yorumlara cevap vermeye çalışıyorum.
   amin canım benim ne güzel yazmışsın benim için istediklerini bende senin için istiyorum duygularımız karşılıklı canım sende kendine dikkat et görüşürüz öptüm.

   1. Aytac azəri fan dedi ki:

    Iyi aksmlar aslicim hos buldum canım rica ederim ne demek ben çok tesekkur ederim biraz daha iyi olmana çok sevindim inşallah daha iyi olcak sin çok şükür ben de iyiym bitanem yasiyip gidyoruz bir sekilde çok ŞÜKÜR RABBIME hayatim da oyle çok deyse bir şey olmadi birkdigin gibyim yanı sən de çok yorğun musun kiyma ben arkdasim sen biraz dinle canım yinə gorsuruz inşallah hoca kal ALLHA emanet ol 🙂

 38. Aytac azəri fan dedi ki:

  Selam merhaba arkdaslar nasilsiniz herkez iyidir inşallah kusura bakmayin haber vermeden bi kaç gündü kayiplar karsdim gercek de siteye yazmynca delye donmsdum hem siz çok olyordum hem de diziyi izlyorum yazmak isdyorum batlyorum ama yazmyorum dizi yi de sadece tvi de takip edyordum siteye en son yazip çıxdığım günde beri internet le ilskim bu gune kadara kesilmsdi ne tiyon okyordum ne frgram izlyorudm oyle sakin ce dziyi izlyordium insan tyolar okynca kafasi karma karsik allak bulak olyor siteye bi kaç gündür girmyorum kunki komsunun ev internet bozlmsdu bazi arkdaslar bilyor komsumuzun ev internetin sayesin de sik sik yazyordum siteye dun yeni lendi artik burdayim internet paketi de yuklymedim bi kaç gündür ayrca bi de bayram girdi arya çok yorgunum kaç gündür dun akşam saat 5 de uydum bayram için hazlik filan sonu da bugun islerim bitrdim komsunun interneti de duzeldi bedvya isdedyim gibi girip ckyurm siteye artik dun yazcak dim ama ilik once cikan sayflara bir göz atım analiz lerin yazrsini okdum yoklugum da baya guzel sohbet ler olmus ben kacrdim malesef beni soran merak eden arkdaslari da olmus çok tesekkur ederim ben iyiym çok şükür tek sorun internet paketi ydi o da hal oldu burdayim artik gelelim dizi ye kecen hafta daki zehom yaknsmlarin çok guzel di hele bir de cuma günü deki bölüm de hamur yogurma sahnesi harkaydi gulmek 😀 de gözüm de yaslar akdi hele bir de hedye abla zehomu o sekil de yaklynca oldum gulmek 😀 :Dde omeri yuzune bakmyordum okadar çok guldu ki karnima agrilar girdi o derce yanı boyle sahnele daha çok olmalı bence en azın da ozman biraz yuzmuz gulyor kiyfet sorunu da cozlyor kaliba inşallah boyle devam eder ha bi de zehomun sahil deki simid yeyip yurduk leri sahne de çok guzel di usdune zehomun supor giymesi de ayrı bir guzel oldu keski hep giyseler boyle farkli deysik kiyfetler saheler guzel olyor deysik bir şey goryoruz en azın dan tabi bi de ayşe nin evi terk etme si var hiç ama hiç ayşe de boyle bir seyi beklmyordum hayal kirgina uradim beni simdi berki bana yanis dusnyoror sun diye de olcak ama ben de kendi his edik lerim ve duscemi yazyorum evet omer berki iyi bir koca es olmadı zehrayi çok sevdi ona asik onu için elin tasin altina koycak canini bile ugrunda feda edcek kadar çok sevyor ona bir lafim yok ama zehrayi çok uzdu hakaret ler edi bi defa da deyil kaç defa namsuna dil uzadi dugun geclerini cehneme cevrdi yanı bir suru şey soyledi ben hepsini yazmyorum simdi hepiniz bi yorsunuz zaten bütün bu yasnan onca seyler ragme zehra hala omeri yanın da kalan bilyor sa elin tutyor derdine ortak olyorsa ayşe nediye omer biraz ağır konsdu diye evi terk edyor omer iyi bir es olmadı berki ama çok iyi bir abi oldu ayseye anelik babalik abilik yapdi gerki se canın bile veridi ama ayşe omeri brakip cocuk ken onari bi başın birakip gider bir kadin tercih edi diyelim ki julide bu dizi de en masum kisi onu hiç bir sucu yok mecbur kaldi gidi ama ayşe bilmyor anesi ona anlatmadi ayrca bi ane bakin ane diyorum ne olur sa olsun ne olur sa olsun diyorum cocuk ların birakip da gidmez insan canı da kalin da olan kedi cocuk ların brakip gidermi ayşe de anesi gibi abimin iyliyi için gitmem gerkyor diyor julide de ayşe və omeri iyliyi için gitmemsmydi hanı ayşe omer iyimi suan iki sin de hayati maf oldu cocuk lük ların yasymadi simdi gelmis abi kardesi de ayrdi ardı var daha yazcak çok seyim kaldi azar azar yazcam hepsini bikdim kaç gündür birikim di kaldi batlycam nerdeyse bu da çok uzun oldu inşallah cikar

 39. peri dedi ki:

  Aslıcım çok teşekkurler,eline saglik,yazdıkların harika olmuş,mutfak sahnesi çok guzek ve komikti,kaç kere izladim kamera arkasını da baya guldum.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim peri,
   mutfaktaki Ömer ve Zehra’nın unlu halleri çok güzeldi. özellikle Ömer pandomim sanatçısı gibi oldu.
   o sahnenin kamera arkasını bende izledim önünden arkası daha keyifli olmuş.

 40. Tatlıcı Ülker dedi ki:

  ♥İlk yorum benden olsun ki, arkadaşımız birinciliği kapmış, olsun ya canı sağolsun.♥♥
  Merhaba Aslım nasılsın? Ben AŞKI artık ara sıra izliyorum, ama dizinin tamamından senin analizlerin sayesinde haberdar oluyorum. Hem dizini izlerken saçma sahneleride izlemeye mecbur kalyor insan. Ama analiz sayesinde hem bu mecburiyetden kurtuluyorum, hemde en keyifli sahneleri izlemiş gibi oluyorum. Gerçi Ömerle Zehranın masum çocuklar gibi bir birinin üstüne un frlatdıkları sahneni izledim ama analizini okumakda bir ayrı keyifti benim için.
  Bide şu kurabiye tadındakı unlu savaş sahnesi gerçekten çok komikti ya, böyle iç açıcı sahneler çok olsa çeşki. Ama söz konusu senaristlerse, o zaman onlar illaki bizi sinir edecek senaryolar bulurlar muhakkak. Sonuçta senarst tayfası bunlar, sağları solları belli olmaz, örneğin fraqmanda sağ gösteriyorlar, ama bölümü izlerken resmen sol vuruyorlar. İşte bunada senarist golu diyorlardır heralde 😀
  Ayşenin durumunada çok üzüldüm gerçekten kyamam ben ona 🙁 Tabi üzülmekle beraber bide azcık kızdım ona, evini, abisini terk etmekte neyin nesi oluyornuş bakayım hmmm??? Ömer onunçin gözünü kırpmadan hayatının yönünü değiştirdi. Otelde kalmasına razıyım ama yurt dışın gitmesin.
  Tabi bide bunların yıllar sonra Bahşende cadısı yüzünden çkıp giden, sonrada aslan yüreği yiyerek, aslanlar gibi geri dönen annesi vardı. Adını unutdum 🙁 Harbiden kadının adı neydi ya??? Hah hatırladım Jülüdeymiş, inanki şu Jülüdeni ne zaman görsem baya bi gülüyorum. Şimdi aaa neden diceksin, Çünkü kadın bildiğin Ömerle, Ayşenin kardeşi gibi duruyor 😀 🙂
  Neyse galiba çok uzun konuştum. Öptüm seni ŞANS MELEĞİM♥♥♥
  İyi şanslar sana♥♥♥♥♥♥
  ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

  1. Aytac azəri fan dedi ki:

   Salam hos geldin canım tatlici ulkerim nasilsin iyisndir inşallah kiz nerye kayip oldunuz sen ve xedice bi anda kayiplar karsdiniz çok ozlyoruz siz keski eski sin gibi burda olsaniz gercek de ozlyorum siz xediceni isleri hala yoğun mu hiç yazmyor inşallah iyidir onu la konsusa çok selam soyle siz çok sevyorum vakit bulunca yazın olur mu canım arkdasim dizi ile ilgili yazdik ların ben de katlyorum çok haklsin ayşe ben uzldum ama en çok da kizdim anesi gibi oda omeri brakdi gidi julide konsur da da sonu kadar haklsin omer le ayseni ablasi gibi gozkyor omer de 7 yaş büyük du qaliba neyse canım hoca kal ALLHA emanet ol gorsuruz bayramin da mubarek olsun RABBIm nice guzel barmlar nasip etsi hep berber inşallah çok opdum

  2. aslı dedi ki:

   Ülkercim hoş geldin canım. sen eskiden analiz yazdığını söylüyordun bıraktın mı? diziyi izlemediğine göre bıraktın. ama neden?
   ne güzel işte yıllar geçtikçe yaşlanmayan biri jülide ah bizde öyle yıllar geçtikçe yaşlanmasak ne güzel olur. Allah büyük.
   çok güzel konuştun bende seni öpüyorum görüşürüz canım.

 41. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Tek doz ilacım gelmiş teşekkür ederim arkadaşım eline yüreğine sağlık çok güzel olmuş sanada geçmiş olsun Allah şifalar versin

  1. aslı dedi ki:

   Merhabalar teşekkür ederim. Biraz geç oldu ama temiz oldu. Amin inşallah sen hiç hasta olmazsın inşallah. hasta olanlara da Rabbim şifa versin amin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.