3’te 3 Tarih Yeni Sezon 2019 Ne Zaman Başlıyor? Sunucusu Pelin Çift Kim?

Burak 19 Ara 2019 3’te 3 Tarih  0

TRT 1’in ilgi ile izlenen yarışma programı 3’te 3 Tarih, yeni sezonuyla 19 Aralık’ta başlıyor. Tarihe olan ilgisi ile bilinen başarılı sunucu Pelin Çift ile ekrana gelecek olan 3’te 3 Tarih’te Prof. Dr. Tufan Gündüz yorumları ve jokerleri ile programa renk katacak.

3’te 3 Tarih yenilenen dekoru, yeni kuralları ve yepyeni sunucusu ile ekranlara geri dönüyor. Yarışmanın en büyük sürprizi ise sunucu koltuğunda artık Pelin Çift’in oturuyor olması. Daha öncesinde Engin Altan Düzyatan bu programı sunmuştu. 3’te 3 Bir Zamanlar programını da Emre Altuğ sunmuştu. 3’te 3 Tarih yarışma programını Düzyatan dan sonra ise artık Pelin Çift sunacak.

Yıllardır yürüttüğü başarılı programları ve tarihe olan ilgisi ile bilinen Pelin Çift’in sunumuyla ekranlara gelecek olan 3’te 3 Tarih’te Prof. Dr. Tufan Gündüz yorumları ve jokerleri ile programa renk katmaya devam edecek.

Yepyeni dekoruyla büyük bir ilgi uyandıran programın büyük ödülü tam 500.000 lira. Yarışmacıların kazanmak için yapmaları gereken tek şey ise yine aynı; üst üste üç soruyu doğru cevaplamak… Yarışmacılar, yaptıkları her 3’te 3 ile doğru cevapladıkları son sorunun ödül miktarını garantilemiş olacaklar.

Ne Zaman Başlıyor?

Yepyeni çehresi ile TRT 1 ekranlarına gelmeye hazırlanan 3’te 3 Tarih’te yine tarih konuşulacak, tarih anlatılacak ve tarih bilgisi ile yarışılacak. Yeni sunucusu, yeni kuralları ile daha heyecanlı, yeni dekoru ile daha göz alıcı ve yepyeni sürprizleriyle, 3’te 3 Tarih dolu dolu geliyor. Yüzde yüz yerli bir format olan, Türkiye’nin ilk ve tek tarih içerikli yarışma programı 3’te 3 Tarih perşembe günleri TRT1 ekranlarında Pelin Çift sunumu ile seyirci karşısında olacak.

3’te 3 Tarih yeni sezon ilk bölümüyle 19 Aralık Perşembe akşamı saat 20.00’de TRT 1’de.

3’te 3 Tarih Pelin Çift Kimdir?

Pelin Çift 1978 İzmir doğumludur. Tam ismi Melek Pelin Çift’tir. 2009 yılında Okan Akbaş ile evlenmiştir. Bir kızı vardır. Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nden ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’den mezun olan Pelin Çift, Galatasaray Üniversitesi, Radyo-Televizyon Gazeteciliği Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. İlk işi, ekranda ilk canlı yayın deneyimi 1997’de NTV’de başladığı hava durumu sunuculuğu olan Pelin Çift, bir süre sonra kanalın haber sunuculuğu görevine getirildi. 2001 yılında bu kanaldan ayrıldıktan sonra yüksek lisansını tamamladı ve bir dönem Skytürk’te çalıştı. 2004-2009 yılları arasında CNN Türk kanalında devam eden 5 yıllık kariyerinin ardından 2009 yılında Habertürk TV’ye geçti. Pelin Çift, Gündem ve Öteki Gündem isimli programların sunuculuğunu yaptı.

2013’te Show Tv’de Bir Milyon Kimin? adlı programın sunuculuğunu yaptı. 2015 de TRT 1’de Pelin Çift ile Gündem Ötesi programını sundu. 2016 Yılında kitabı Erhan Altunay ile birlikte “Ayasofya’nın Gizli Tarihi”adlı kitabı çıkardı.

 

3’te 3 Tarih Yarışma Programına Başvurular; Tarih bilgisine güvenenler. Başvurularınızı 3te3tarih.com internet sitesinden yapabilirsiniz.

 

Survivor 2020 Yarışmacıları Yeni Sezon Ne Zaman Başlayacak?
Hayalimdeki Gelinlik Yarışmacıları Kim? Sunucusu Başvuru Formu
Zuhal Topal’la Sofrada Programı Bitiyor mu? Erken Final mi Yapacak?
Beni Takip Et Yarışma Programı Yarışmacıları Kimler? Sunucusu Jess Molho Kimdir? Nerede Çekiliyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.