30 Nisan Kısmetse Olur Haftanın Finali Neden Yok

Kısmetse Olur  ve diğer evlilik programlarının ne yazık ki sonu geldi. 29 nisan cumartesi akşamı yayınlanan 2 Kanun Hükmünde Kararname sonrasında arkadaş bulma ile ilgili tüm programlar yasaklandı. Bu nedenle 30 nisan pazar akşamı Kısmetse Olur’da haftanın finali yayınlanamayacak.

KHK’lar resmi gazetede yayınlandığı an geçerlidir ve uygulanma zorunluluğu vardır. Yani Kanal D’nin RTÜK cezası gibi ödenip altından kalkabileceği bir ceza değildir KHK ile çıkan kanunları çiğnemek. Zira suçtur ve olağan üstü halde hükümet kanalı kapatma ve yapımcıya hapis cezası verme gibi ağır ve farklı yaptırımlarda bulunabilir.

İşte 29 Nisan tarihli KHK’da evlilik programları ile ilgili kısım:


“Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, arkadaş bulma amacıyla kişilerin tanıştırıldığı ve/veya buluşturulduğu türden programlara, takviye edici gıdalar ve benzeri destekleyici ürünler de dâhil olmak üzere herhangi bir ürünün ilgili mevzuatına aykırı olarak sağlık beyanıyla satışına, pazarlanmasına ve/veya reklamına, sohbet, arkadaşlık ve eş bulma hatlarının ve hizmetlerinin tanıtımına yer verilemez. Katma değerli elektronik haberleşme hizmet numaraları, yerel aranır numaralar, benzeri özel içerikli hizmetlere ilişkin numaralar ile özel ücrete tabi diğer sabit ve mobil numaralar kullanılmak suretiyle, izleyici ve dinleyicileri yanıltıcı ve/veya haksız kazanca neden olacak şekilde yarışma, çekiliş, lotarya ve benzeri adlar altında ödül ve ikramiye taahhüt edilemez ve bu yöntemle ürün tanıtımı, satışı ve pazarlaması yapılamaz.”

Kısmetse Olur programı sadece 30 nisan pazar akşamı değil bundan sonra tamamen ekranlara veda etmiştir. Haluk Şirin ve Caner Erdem Kısmetse Olur programının kanun gereği bittiğini ve artık yayınlanmayacağını izleyicilere duyurdular.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Kısmetse Olur 2017 2018 Yeni Sezonunda Devam Edecek mi? (3. Sezon)

30 Nisan Kısmetse Olur Haftanın Finali Neden Yok (1 Yorum)