2020’de Başlayacak Dizilerin Tam Listesi (Güncel)

Burak 18 Kas 2019 Haberler  0

Son zamanlarda ekonomik sıkıntılardan en çok etkilenen sektörlerden biri hiç şüphesiz dizi sektörü oldu. Sözleşme sürelerinin altı bölüme kadar düşmesi artık yapımcıları iyice sıkıntıya sokarken gelecek sezonlar için de durum pek parlak görünmüyor. 2019-2020 sezonu da dizi sektörü için oldukça zor bir sezon olacak.

2019-2020 sezonuna başlarken yaklaşık 60 dizi ekranlarda yer alsa da bunlardan sadece 15 tanesi şu an ekranda kalmayı başardı. Önceki sezonlarda sözleşmeler 10 – 13 bölüm civarındayken bu sayı 6 bölüme kadar düştü. Kanallar artık dizilerle sözleşme imzalamaya çekinirken dizilerin yerine film ve program alternatifleri bile aramaya başladılar. Yine de 2019  yılında bazı iddialı projeler ekranlarda yer alacak. İşte o dizilerin listesi.

2020 Yılında Başlayacak Diziler

Rumi

Gelecek senenin en çok merak edilen projelerinden olan Rumi dizisi Necati Şaşmaz’ın firması Pana Film tarafından çekilecek. Necati Şaşmaz tarafından duyurulan projede Mevlana’nın hayatı ve Şems Tebrizi ile geçen seneleri anlatılacak. Necati Şaşmaz bu projede Şemn karakterini kendisinin canlandırmak istediğini de açıkladı.

Suyun Hafızası

Başrollerinde Bergüzar Korel ve Kaan Urgancıoğlu’nun yer alacağı projenin yapımcılığını Ay Yapım üstleniyor. Dizinin 2019 başlarında ekranlarda olması bekleniyor. Dizi için oyuncu seçmeleri devam ediyor. ,

Sıfır Noktası

Sosyal Medyada sıkça yer alan ve merakla beklenen bir diğer dizi de Sıfır Noktası. Yönetmen koltuğunda Volkan Kocatürk’ün üstleneceği dizide sıfırdan kurulan bir hokey takımının dünya şampiyonluğuna uzanan hikayesi anlatılacak. Dizinin başrollerinde ise Survivor’dan tanınan Hilmicem İntepe ile Esim Akar yer alıyor. Ayrıca Tayanç Ayaydın da dizinin kadrosunda yer alan isimlerinden.

Nöbet

Pana Fİlm’in bir diğer projesi olan Nöbet dizisinin yapımcılığını ve yönetmenliğini Necati Şaşmaz üstleniyor. Başrollerde yer alacak oyuncular ise Orçun Kaptan, Ali Sürmeli, Ertan Saban ve Yurdaer Okur olarak açıklandı.

Organizasyon Bizim İşimiz

Ekranların en komik ikililerinden olan Ahmet Kural ve Murat Cecir’de uzun bir aranın ardından ekranlara dönüyor. Organizaysın Bizim İşimiz adlı projenin çalışmaları tam gaz devam ediyor. Selçuk Aydemir’in senaryosunu kaleme alacağı dizi 2019 yılında ekranlardaki yerini alacak.

Vurgun

Erkan Petekkaya’nın başrolünde yer alacağı dizinin çalışmaları devam ediyor. Dizide Petekkaya’ya Deniz Çakır ve Mehmet Alantuğ gibi önemli isimler eşlik edecek. Dizinin senaryosunu ise Başar Başaran ve Emre Özdur kaleme alıyor. Erkan Petekkaya’nın bu dizi için bölüm başı 150.000 TL ye ek sıkıştığı söyleniyor.

Sevene Kadar Aşk

Barış Arduç ve Aybüke Pusat’ın başrollerde yer alacağı dizi romantik ve aşk konulu olacak. Yapımcılığını Tims B yapımın üstlendiği dizinin bir savcı ile öğretmenin aşkını konu alacağı öğrenildi. Dizide kesin olmamakla birlikte Haluk Bilginer de yer alacak.

Oğlum

Son zamanlarda önemli başarılara imza atan Limon Film imzalı dizide Barış Falay ve Özge Özberk yer alacak. Duygusal temalı olacak dizinin yönetmen koltuğunda Çağrı Lostuvalı oturacak. ,

2019-2020 yılı içinde başlayacak diziler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Bu diziler yayınlandıkça sizlere buradan haber vereceğiz.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

“2020’de Başlayacak Dizilerin Tam Listesi (Güncel)” üzerine 3 yorum

  1. çiçekhazal dedi ki:

    barıs arduç yanına aybuke pusat yakışmaz

  2. muhammet oğuz okkan dedi ki:

    selamün aleyküm #EDHO,#SAVAŞCI,DİRİLİŞ OSMAN NE ZAMAN BAŞLAYACAKLAR E-MAİL ADRESİME atarmısın

  3. Anonim dedi ki:

    Oğlum dizisi tutar bence iki oyuncuda süper

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.