2019 Yılı Yıllık Burç Yorumu Yengeç Burcu

Burak 31 Ara 2018 Haberler  0

Yengeç Burcu Yıllık Yorumu

OCAK AYLIK YORUMU

1-6 OCAK HAFTASI

Sevgili Yengeçler 1 Ocak saat 05:20-14 Şubat saat 13:51 tarihleri arasında Mars-Koç burcunda ilerleyecek. İş hayatımızda mücadeleci olacağız. Girişimde bulunarak, üst pozisyonlara çıkarak, isteklerimizi elde etmenin yollarını keşfedeceğiz. Atılımcı, özgür, kendine güvenen bir kişi olarak, hakkımızı elde etmek, işimizde kendimizi göstermekten yana olacağız. Kimi Yengeçler tek başına ilerlemek, bir kısmı eş veya iş ortaklığı kurarak bir proje üzerinde hesap yapacaklar. Yenilikçi düşünmek, kendimizi geliştirmek ve bireyliğimizi kabul ettirmek adına yeni yollar ve yöntemlerin peşine düşeceğiz. Mars etkin bir güçtür. Cesaretli olmak, korkuyu yenmektir. Eğer kişi ne yaptığını biliyorsa, gücünü nasıl kullanacağını iyi bilir. Öyle bakmalıyız ki durumlara, dengemiz sarsılmasın ve doğru bir iz üzerinde ilerleyelim. Ben derim ki, iyice düşünün. Eğrisini, doğrusunu, gerçekçi bir şekilde gözlemleyin. Değişimlerin bazıları beklenmedik olabilir, bazıları zaten bildiğimiz şeylerdir. İlişkiler, kararlar gözden geçirilmeli. Ortam şartlarına dikkat etmeli. Kendimize güven duymayı da bilmeliyiz. Attığımız veya atacağımız adımın kökünün kuvvetli olması lazım. Alternatiflerimiz güçlü olmalı. Emin olmalıyız. Evet bunu yapacağım ama doğru mu yapıyorum diye düşünmeliyiz.

5 Ocak saat 06:40 – 24 Ocak saat 08:49 tarihindeki Merkür-Oğlak geçişinde, çiftlerin birbirine karşı dürüst, net konuşması, soru işareti uyandırmaması gerekir. Şimdi her durumu ciddiyetle gözden geçireceğiz. Aslında bir yerde iyi, ancak problemler varsa, eski meseleler yine kafamızın içini kurcalayabilir. Hatta bu partnerimizin konuşmalarında daha fazla etkilidir. Bu geçiş, iki misli tedbir gerektirir. Bu tarihlerde partneriniz veya birileriyle problemleriniz varsa, bunların mutlaka çözüme kavuşmasını istersiniz. Ancak Merkür-Oğlak dönemlerinde genel olarak iletişim pek fazla olmaz. Satürn geçişini de göz önüne alırsak, temeli güçlü olan ilişkiler ayakta kalır. Olmayanlar testten geçer. Sevgiyi, güveni, saygıyı aranızda ihmal etmeyiniz.

6 Ocak saat 04:41 Oğlak burcunda Kısmi Güneş Tutulması, ilişkileri geliştirme, sağlam bir temele oturtma, uzun vadeli bir karar alma yönünde önem taşıyor. İlişkide dayanışma güçlü ise, birlikte hayatı geçirmeye kararlıysanız, zorlukta ve kolaylıkta yanyana yürümeyi istiyorsanız bu Tutulma bekar Yengeçler için evlilik anlamı taşıyor. Sorunları olan, bunu birlikte çözemeyen, bir türlü anlaşamayan çiftler için önümüzdeki 1 yıllık süreç zor geçebilir. Bu Tutulma gelişimi vaat ediyor. El ele sevgiyi büyütmek, iyi niyetli hareket etmek, birbirinizi dinlemek, empati kurmak için bu Tutulma destek veriyor. Birbirinizin fikirlerine saygı duymalı, tutarlı, dürüst ve istekli olmalısınız. Zorluklar tabii ki olabilir. Karşınıza engeller çıkabilir. Kimi zaman bunlarla baş etmek kolay olmaz. Fakat şunu bilin ki, bu Tutulma birbiriniz üzerinde baskı kurmak için değil, hayatı birlikte kotarmak için vesiledir. Ben demek yerine biz demeye hazırsanız, önünüzdeki süreç bir test anlamı taşısa da, olumlu sonuçlanacaktır. Bekar Yengeçlerin karşısına romantik ancak bir o kadar gerçekçi biri girebilir. Evli Yengeçler eşlerinden büyük bir kuvvet ve destek görürler. Bu dönemde Yengeçler başka bir şehir veya ülke bağlantılı bir kişiyle evlenebilir. Bu Tutulma önemli bir sanat projesi için kurulacak bir iş ortaklığının göstergesidir. Ayrıca önümüzdeki birkaç aylık süreç, bir şeyi ne kadar çok istediğinizi ve ne kadar çok mücadele edebileceğinizi gösteren bir sınavdır. Niyetin kısmetle buluştuğu bir Tutulmadır. Ben derim ki, güzellikler dileyin ve çok çalışın. Karşılığını alırsınız.

7-13 OCAK HAFTASI

Sevgili Yengeçler 7 Ocak saat 14:18 – 4 Şubat saat 01:29 tarihleri arasında Venüs-Yay burcunda ilerleyecek.  Çalışma hayatındaki yenilik isteğini öne çıkaracaktır. İşimizden memnunsak yeni projeler ve yeni planlar yapmaktan yanayız. Bazılarımız için de yeni bir işin kurulma aşamasını işaret edebilir. Sağlığımızla ilgili konularda parasal harcamaların, yolculukların işaretçisi olabilir ancak bunların da dozu bilinmelidir. Venüs-Yay burcu geçişi, ilişkinizin üzerinizdeki baskılarından kurtulmak için önce kendinize bir bakmalısınız. Fiziksel ve ruhsal sağlığınızı önemsemelisiniz. Sizi kısıtlayan koşulların ne olduğunu siz zaten az çok biliyorsunuz. Onlarla mücadele edebilecek gücü şimdi buluyorsunuz. Pozitif olumlamalar, kısa geziler, arkadaşlarınızla sohbet, bir ilişki yaşamak veya ilişkinizi zevklendirecek bir şeyler uğraşmak için, hayat size bir olanak sunuyor.

14-20 OCAK HAFTASI

Sevgili Yengeçler 20 Ocak saat:12:00 – 19 Şubat saat:02:04 tarihleri arasında Güneş-Kova burcunda ilerleyecek. Bu bir aylık bu süreçte, ilişkilerinizi, bağlantılarınızı, mali durumunuzu, çıkarlarınızı koruma anlamında akıllı davranmakta yarar var. Özel, parasal veya iş hayatınızda birileri sizi önemsemiyorsa, canınız sıkılabilir. Aradığınız duygusal güveni bulmakta, kararlar vermekte zorlanabilirsiniz. Mali konularda dikkatli olunuz.

21-31 OCAK ARASI

Sevgili Yengeçler, 21 Ocak saat 08:12 Aslan burcunda Tam Ay Tutulmasının ilk önemli vurgusu, kendimizi her anlamda güvence altına alma arzumuzdur. Ne istediğimizi biliriz, neye ihtiyacımız olduğunun farkındayızdır. Böyle de olunmalıdır. Kendinizi hapsetmek yerine, kendi güvenliğinizi oluşturmalısınız. Kararlı olmalısınız. Değişen şartlara göre işinizi, gücünüzü bilmelisiniz. Sadece dilemek, istemek yetmiyor, azimli olmalısınız. Yeniliklere açık ve son derece akıllı bir şekilde yolunuzu tespit etmelisiniz. Bu Tutulma değişen ruh hallerini işaret ediyor. Sabırsızlık yaratıyor. Yaşam hakkında görüşlerinizi bir temel üzerine oturtmada sorun çıkartıyor. O zaman bize düşen kendimize bir bakmak, kararlı olmaktır. Yoksa böyle bir o yana bir bu yana salınıp, sadece duygusal hareket eden bir kişi haline gelirsiniz. Bundan kaçının. Gelişmeyi, büyümeyi hedef alın. Tutulmanın bir başka önemli yanı, maddi konularda harcama meylinizi yükseltmesidir. Arzu ve isteklerinizi daha fazla merkez alırsınız. Ancak ayarınızı bilmezseniz, borçlanır, zorlanırsınız. Görünen o ki, bireysel harcamalar daha sonra sıkıntıya yol açabilir. Kredilerinizi zamanında ödeyin. Bütçenize göre hareket edin. Tamam sizi baskı altına almalarına iş ortaklığı ve ilişkinizde izin vermeyeceksiniz. Ancak gerektiğinde beraber düşünmenin yararlarını da gözeteceksiniz. Bu Tutulma, ideallerinize göre bir yaşam kurmanızı söylüyor. Bunları gerçekçi bir şekilde dizayn etmenizi vurguluyor. Hayalci düşünmeyeceğiz. Günlük hayatımızı, verimli hale getirmek için bilinçli tercihler yapacağız. Gereksiz işlerle zaman kaybetmeyeceğiz. Güvende olmak istiyorsak, güvenilir işlere, ilişkilere, düzenlemelere ihtiyacımız olacak.

24 Ocak saat 08:49 – 10 Şubat saat 13:50 tarihleri arasında Merkür-Kova burcunda ilerleyecek. Eşimiz, iş ortağımız, mali durumumuzla yakından ilgilenmemizde yarar var. Psikolojik olarak birilerine ihtiyaç duymak, kredi veya hukukla alakalı meselelerle uğraşmak ve bunlarla ilgili verileri gözden geçirmek zorundayız. Endişeli olabiliriz. Ancak burada önemli olan çözümcü düşünmektir. Böylece huzursuz olmayız.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-10-11-15-16-19-20-23-24-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-13-14-25-26
Aşkta En Şanslı Günler : 1-27-28
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 21-22

Yeniay : 19-20-21
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 4-5-6-7
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ŞUBAT AYLIK YORUMU

1-10 ŞUBAT ARASI

Sevgili Yengeçler 4 Şubat saat 01:29 – 1 Mart saat 19:45 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Partnerimiz biraz ciddileşebilir, baskın olmaya çalışabilir. Bekar Yengeçler genellikle olgun, hoşgörülü, yaşça büyük insanlara çekilebilir. Eşimizle sorunlarımız varsa yönetici tavırları rahatsız edebilir. Bu geçişte eşle beraber bakış açıları dengelenmeye çalışılmalıdır. Sorunlu bir beraberlikte, partnerle bir şekilde konuşulmalıdır. İş ortaklığında her şey ciddiyetle ele alınmalıdır. Projeye başlıyorsak, bu projede kimlerle bir araya gelineceğine önem verilmelidir. Bekar Yengeçlerin karşısına olgun ve yaşça büyük insanlar çıkabilir. İlişkide çok büyük problemler varsa bu dönemde gerginlikler yaşanabilir.

5 Şubat saat 00:03 Kova burcunda doğacak Yeniay, önümüzdeki 1 aylık sürecin arzu ve isteklerimizi elde etmede aktif olmamızı sağlıyor. Kaynak bulmak, kazanmak, başkalarını etkilemek ve ilerlemek isteyeceğiz. Tek başımıza zor oluyorsa, kolaylaştıran kişilerle bağlantı kuracağız. Bu Yeniayda önemli olan, kazançlı çıkmak arzumuzdur. Maddi anlamda bir sıkışıklık varsa bunu aşabilmek için çaba sarf ederiz. Kontrolü elde tutmak isteğimiz yüksek olur. Menfaatlerimizi gözetiriz. Ancak dikkat edelim, başkaları da sizden yararlanmak isteyebilir. Al gülüm ver gülüm halini bilirsiniz. Aynen öyle. Bir ortakla iş yapacaksanız, bu kişiyle en başından her şeyi görüşün. Hangi konularda zorlanılır, hangi mevzularda birlikte hareket etmek yararlıdır, bunların tespiti şarttır. Ben bu yeniayın iyimser, girişimci, cesur yanlarını beğensem de, yine de hesabı bilmek gerektiğini söylemeliyim. Hırslı olacağız. Kazanmayı isteyeceğiz. Fakat aklımızı da kullanacağız. Dostlukta, özel hayatta, başkalarıyla olan her türlü parasal ilişkide gizli hareket eden, menfaatini öne alan, abartan kişilere dikkat edin. Borsa gibi spekülasyona açık işlerde piyasayı iyi takip edin. Birileri bulunmaz fırsat diyerek teklifle gelirse, araştırın, soruşturun. Aceleci ve plansız ilerlemeyin. Gerektiğinde uzman kişilerden destek alın. Bunlara dikkat etmeniz halinde bu Yeniaydan faydalar görürsünüz. İş hayatında başarılı girişimde bulunursunuz. Mali yönden desteklenirsiniz. Borçlarınızı ödersiniz. Önemli olan yüksek enerjinizi, akıllı şekilde yönlendirmektir.

10 Şubat saat 13:50 – 5 Mart saat 21:19 tarihleri arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Merkür, gerçekleri önemsemek gerektiğini vurguluyor. Aklınızı karıştıran durumlarda, mutlaka durup etraflıca düşününüz, araştırınız, analiz ediniz. Empati gücümüz yükselecektir. Kendimizi bir başkasının yerine koyarak düşünürsünüz. Bu uzlaşmazlıkların önüne geçer. Bu süreçte, bir olay olmadan çok önce hissetmeye başlarsınız. Sanatsal alanda çalışanların ilham gücü yükselir. Mistik konulara merak duyabilirsiniz. Duygularınızı yazıya dökebilir, güzel sözlerle ifade edebilirsiniz. Farklı görüşte olan insanları anlayışla karşılayabilirsiniz. Ancak ben, özellikle yeni tanıştığınız insanları çok iyi gözlemlemenizden yanayım. Bazen görünenler yanıltıcı olabilir.

11-17 ŞUBAT HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 14 Şubat saat 13:51 – 31 Mart saat 09:12 tarihleri arasında Mars-Boğa burcunda ilerleyecek. Hedeflerinizi uzun vadeli, sosyal ilişkilerinizi güvenilirlik ilkesini gözeterek kurarsınız. Kolay kolay kimseye inanmazsınız. Bu genel tanımlama iki yıl sonra Boğada ilerleyen Mars seyrinin özünde vardır. Maddi-manevi güvence her şeyde gözetilir. Güven olgusu adım atılan her işte en önemsenir. Tabii ki burada önemli bir başka faktör, Mars-Boğa burcu seyrini yöneten Venüsün gökyüzündeki pozisyonudur. Bu süreçte Kova ve Balık burçlarında ilerlediğinden hakkınızın yenmesine izin vermeyiniz. Eş veya iş ortaklığında, başkalarıyla olan ilişkinizde kendinizi rahat hissediyor musunuz, iyi ifade edebiliyor musunuz bunlara önem verin.

18-28 ŞUBAT HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 19 Şubat saat:02:04-21 Mart saat:00:58 arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Güneş dönemi hayatın zorluklarına karşılık ruhsal dayanıklılık sağlar. Bu süreçte şartlarınızı şöyle bir gözden geçirin. Karamsar, çelişkili, alıngan olmayın. Güneş Balık burcu geçişlerinde şiir, resim, müzik, edebiyat gibi çalışmalara ağırlık verebilirsiniz. Hayatın anlamını derinlikli olarak gözden geçirebilir, izlenimlerde bulunabilirsiniz. Eğitim hayatında olanlar  ödevlerinizi ihmal etmeyiniz. İş sahipleri ticari konularda hesabınızı iyi biliniz. Öyle herkese güvenip yola çıkmayınız. Sırlarınızı vermeyiniz.

19 Şubat saat 18:55 Başak burcunda oluşacak Dolunay, duyguların lisanıyla konuşmaktır. Hisler yazıya ve söze dökülür. Yazarlar, mistizmle uğraşanlar, psikologlar için bu Dolunay bir projenin, çalışmanın insanlarla paylaşımını sağlar. Fikir birliğinde bulunulur. Zihnimiz, farklı bir dünya özlemi içindedir. Bu yüzden gerçeklerin acıtan, rahatsız eden ve zorlayan yönlerine karşılık güzel bir dünya özlemi içimizde büyür. İnsan farklı bir şeyler yapmak, rahatlamak, belki bir yere yerleşmek, orada hayatını geçirmek ister. Bu Dolunayda maddi konular önemli. Her ne kadar ılımlı bir etkiye sahip olsa da, biz iş hayatı ve kazancımızla ilgili yeniliklere açığız. Madem güzel bir dünya özlemimiz var. Bunun için paraya da ihtiyacımız var. Duruma bakacağız ve bu konuda kendimizi güçlendirmek isteyeceğiz. Dolunay-Başak burcunda oluştuğu için, analiz gücümüz bir hayli yüksek. Bizi söylenenlere, söylediklerimize dikkat edeceğiz. Bazen duygular, mantığımızın sesini bastırabilir. Bu hatalı karar vermeye neden olur. Bir yanımız kaçıp gitmeye, uzaklaşmaya, rahatlamaya hazırken, ruhumuz hiçbir şeyden memnun değildir. Bu çelişkiler bizi eleştirel kişi yapabilir. Hiçbir şeyi beğenmeyiz. Her şeyi dizayn etmeye, mükemmel hale getirmeye, detaylarla uğraşıp zaman kaybetmeye meyilli oluruz. Oysaki zorlayıcı bir Dolunay değil bu. Gerçekçi planlar yapılabilir, istikrarlı ilerlenebilir, maddi şartların iyileştirilmesi adına hedefler belirlenebilir. Fırsatlar veya teklifler her yönüyle analiz edildikten sonra idealler ve hedefleriniz doğrultusunda değerlendirilir.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 6-7-11-12-16-20-24-25
Zayıf Enerjili Günler : 1-2-9-10-22-28
Aşkta En Şanslı Günler : 24-25
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 18

Yeniay : 15-16-17
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-3-28
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MART AYLIK YORUMU

1-10 MART ARASI

Sevgili Yengeçler 1 Mart saat 19:45 – 26 Mart saat 22:43 tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Venüs genel olarak, iş ve özel ortaklıklar aracılığıyla olan her türlü alış verişte etkili bir dönemin işaretidir. Parasal konularda, ilişkilerde dalgalanmalara, belirsizliklere yol açabilir. Bu dönemi rahat ve duygusal açıdan güvende geçirmek istiyorsanız, kimlerle bağlantınız olduğuna dikkat ediniz. Sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Beraberliklerde bir taraf fazla rahat davranabilir veya size destek olmayabilir, sıcak davranmayabilir. Maddi açıdan dikkatsiz davranan bir eş zorlanmanıza neden olabilir. Kendini değerli hissedebilir. Beklentileri, talepleri yüksek olabilir. Bunları göz önüne aldığımızda problemli bir ilişkide özellikle paylaşımların ölçülü şekilde olup olmadığına bakılmalıdır. Zor duruma düşmemek için, karşınızda kişiyi iyi tanımalısınız. Bu süreçte benim tavsiyem ilişkilerde, mali konularda, finansal alışverişlerde, ortaklıklarda her şeyin eşit ve hakkaniyet içinde olmasına dikkat etmenizdir. Çok fazla rahat davranılmamalı, hakkınızı korumayı bilmelisiniz. Bir de bu süreci yöneten Uranüsün Boğa burcu seyrini göz önüne alırsak, sizi kalıplardan, katı kurallardan uzaklaştırıp, anlamlı bir değişim için yüreklendirecek. Birilerine göre biçimlenmiş, alışageldiğiniz, böyle rahat ettiğiniz ilişkilerden sizi uzaklaştırarak, hayatın farklı yüzleri, ortamlarıyla kaynaştıracak.

5 Mart saat 21:19 – 28 Mart saat 16:59 tarihlerinde Merkür-Balık burcunda gerileyecek. Plansız yeniliklere, fırsatlara evet dememek gerekiyor. Geri hareket öncesi verilen kararlarda değişiklikte bulunmamak lazım. Analiz çok önemli. İster eğitim ister girişim isterseniz yeni bir yere yerleşim anlamındaki işler olsun, mutlaka gözlem altına alalım. Geri hareket her zaman söylüyorum. Bir moladır. Şöyle bir geriye bakıp, eksiklerinizi görme zamanıdır. Sezgilerinizin yükseldiği bu dönemde, hayata bakış açımızı, inancımızı, değerlerimizi, bağımlı olduğumuz kişileri şöyle kendi içimizde değerlendirme, anlama, idrak etme deneyimi yaşarız. Dışarıda dünyadan ziyade, içimize yöneliriz. İster istemez, her bir durumu tanımlamaya çalışırız. Bu tanımlama, geri hareket sonrası işimize yarayacaktır. Çünkü eksikleri, yanlışları, güzel olanı, olması gerekeni kafamızın içinde oturtmuş olacağız. Tabii ki geri hareketi değerlendirme biçimi, kişiye bağlı olarak değişebilir. Kimi, bu süreçte sakince ama bilinçli bir şekilde kararlarını gözden geçirir ve eksiklerini tamamlar. Bazısı kaderi suçlar, kimi hakikat yerine kendi kurguladığı senaryonun başrolünde oynar. Ne yaptığını, ne ettiğini, gittiği yolu bilmeyenler dağılır. Bilenler kazanır. Geri hareket süresince, düşüncelerimizi yeniden ele almakta, gerçekçi düşünmekte, özverinizin sınırlarını iyi çizmekte yarar vardır. Elde olmayan bazı gecikmeler beklemenizi gerektirebilir. Eğitimden iş hayatınıza kadar her alanda, yolculuklar, uzak akraba ilişkilerinde, yasal davalarınız ve gizli düşmanlıklar konusunda dikkatli bir gözden geçirmede bulunmanız yerinde olur.
Gölgeli Günler: Tedbirli olmak açısından geri hareketin başlangıç tarihinden önceki bir hafta (26 Şubat-4 Mart) ve bitiş tarihinden sonraki bir haftalık (29 Mart-4 Nisan) süreci gölgeli günlerdir. Geri hareketin etki süresine dahildir. Yukarıda yorumunuzda belirtilen noktalara dikkat edilmelidir)

6 Mart saat 19:04 Balık burcunda doğacak Yeniay, ruh dünyamızın kapılarını ardına kadar açıyor. Zihin geçmişe dönük düşünüyor ve oldukça hassas. Huzur arayışı ve güven olgusu ön planda. Merkür geri hareketini göz önüne alırsak bu Yeniay, maneviyatın yükselmesi ve kişinin kendini iyi hissetmek isteğini daha fazla yükseltiyor. Maddi açıdan rahatlık ve konfor istiyoruz. Hayal gücümüz ve sezgilerimiz bize rehberlik ediyor. Birkaç hafta önce yaşananlar gündeme geliyor. Bir arayış içinde olduğumuz kesin. Sanatçılar için bu Yeniay, tasarlama gücü ve yaratma kabiliyetinin simgesi. Bir oyunu sahneye koymak, danışmanlık vermek, insanları anlamak, psikolojik destek vermek, soyut çalışmalarda bulunmak yönünden etkileyici bir Yeniay bu. Bir ürünün ortaya çıkışı, yurtdışıyla ilgili konular, inanç ibadet ve kişisel ilişkiler gündem maddemizde yer alıyor. Yeni bir adım atmak, yenilikte bulunmak istiyoruz. Ancak koşulların farkında olmamız lazım. Karşımıza bir fırsat çıktığında hızlı karar vermemeliyiz. Bu Yeniay, problemli bir ilişkide tarafların iyi niyetli çabasını işaret ediyor. Bekar Yengeçler için yeni bir ilişki anlamına gelebilir. Daha önce tanışmışsanız, geri hareketi göz önüne alalım. Kafamızda soru işaretleri uyanabilir. Bu kişi nerede yaşıyor, hayata bakış açısı, yaşam stili, manevi görüşleri, dini durumu bir sorun teşkil ediyor mu? Bunlara gerçekçi bakmak lazım. Görünen o ki bu Yeniay, henüz bir şeylerin olgunlaşmadığının işaretçisi. Hedefimizi, isteklerimizi, maddi-manevi kriterlerimizi çok iyi belirlemek, hayalci düşünmemek gerekiyor.

11-17 MART HAFTASI

Sevgili Yengeçler haftanın en etkin görünümü, İkizler burcunda oluşacak ilkdördün olup, bilgi sahibi olmak, değişik ortamlara girerek kendinizi ifade etmek, özgür olmak ve rutin her şeyden uzak durmak istediğiniz halde, sorumluluklarınız nedeniyle bunları yerine getirmekte zorlanabilirsiniz. Yenilik arzunuz bir hayli yükselir.  Etrafınızdaki insanlardan, sabahtan akşama kadar aynı tempoda koşturmaktan, birilerine hesap vermekten bıktığınız halde, yaşamınız bundan daha fazlasına yapmanıza izin vermiyor gibidir. Eğitim hayatında olanlar sınavlar, tezler, ihtisas alanı gibi konular derken, şimdi bir de staj, mecburi hizmet gibi durumlarla karşı karşıya oldukları için, kendilerini bezgin hissedebilirler. Yasal konularda sorunları olanlar, iş bulmakta zorluk çekenler, kısaca bugün tüm burç mensupları olarak,  isteklerimiz ile dış dünyanın engelleri arasında kalabiliriz. Benim tavsiyem, elinizi eteğinizi dış dünyadan geriye çekmeyiniz,  hayata havlu atmayınız. Gelin ne olursa olsun umudumuzu kaybetmeden,  hedeflerimizden vazgeçmeden, kendi akışı içinde sakin, tedbirli ancak bilinçli bir farkındalık içinde geçirelim. Bir de önemli husus, Merkür geri hareket dönemindeyiz. 28 Mart tarihine kadar etkili olacak bu süreçte, plansız yeniliklere, fırsatlara evet dememek gerekiyor. Geri hareket öncesi verilen kararlarda değişiklikte bulunmamak lazım. Analiz çok önemli. İster eğitim ister girişim isterseniz yeni bir yere yerleşim anlamındaki işler olsun, mutlaka gözlem altına alalım.

18-24 MART HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 21 Mart saat:00:58-20 Nisan saat:11:55 tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Güneş, kariyer hayatınızı, kişisel yöndeki isteklerinizi, hedeflerinizi tekrar gözden geçirmeniz yönünde olumludur. Koç burcunda ilerleyen bir Güneş, ileriye atılarak kendinizi ifade etmek anlamı taşır. İş değişimi, özgür çalışmak, kendi işinizi kurmak gibi konularda ben bu dönemde her şeyi enine boyuna düşünmenizi tavsiye ediyorum. Evdeki huzurunuzu mutlaka önemseyiniz. Çünkü işinizdeki verimlilik biraz da buna bağlı. Güneş-Koç burcu seyrini yöneten güç Mars-İkizler burcunda ilerlediği için, hedefe uygun çalışmalara ağırlık vermek, iki yönlü düşünmek ve net olarak ne istediğinize karar vermek son derece önemlidir.

21 Mart saat 04:43 Terazi burcunda oluşacak Dolunayda ailemiz, evimiz, iş hayatımızla ilgili konular öne çıkıyor. Dış dünyada mücadele yoğun, kendi dünyamızda huzur, güvence ve geleceğin teminatı önemli. Mars-Boğa burcunda ilerliyor ve dolunayın yöneticisi Venüs ile zorlu bir görünüm var. Bu durum aileyi ilgilendiren bir para meselesinin çözülmesi adına önem taşıyor. Çünkü bu olmadan ileri adımlar atmak zor gibi. Biz de bu dolunayda bu sıkıntıları geride bırakmak için mücadele edeceğiz. İnatçıyız ve kararlıyız. Güvenceyi bir hayli önemseyeceğiz. Ancak Merkür-Balık burcunda geriliyor. Zihnimiz geçmişe takılı. Hayalimizde kurduğumuz dünyanın özlemindeyiz. Belki de yeni bir yere taşınmayı, işten ayrılmayı, gönlümüze göre yaşamayı düşünebiliriz. Bu istek kişiden kişiye değişse de, menfaatçi insanlardan, paylaşmayı bilmeyen kişilerden uzak durmak, özümüze dönmek istiyoruz. Mars iki yıl sonra burcumuzda ilerlerken, neye ihtiyacımız olduğunu, bunun için yapmamız gerekenlerin farkındayız. Başkaları bizi beğensin, onaylasın, kabul etsin diye geleceğimizden taviz vermeyiz. Biz neyi korumamız, kollamamız gerektiğini biliyoruz. Aileye ait paralar veya iş ortaklığında bulunduğumuz insanlar, eşimizin finansal alacakları, borçlarımızla ilgili meseleleri de bu Dolunay yüzeye çıkartıyor. Bu konularda hırslıyız, arzuluyuz ve problemleri çözmeye çalışacağız.

25-31 MART ARASI

Sevgili Yengeçler, 26 Mart saat 22:43 – 20 Nisan saat 19:10 tarihleri arasında Venüs-Balık burcunda ilerleyecek. Sevilmeyi-sevmeyi, empatiyi, bağlılığı önemseyeceğiz. Hayatın zorluklarına karşın huzurun, paylaşımın, inancın güzelliği bizi dirençli kılacak. Problem varsa da, bunlara kavga ederek, tartışarak değil, ılımlı bir şekilde yaklaşacağız. Balık burcunda yücelen Venüs, hem ailevi ilişkilerinizi, hem ideallerinizi hem de hayata bakış açınızı güçlendirici, yardımseverlik duygunuzu yükseltici, şefkatle sevdiklerinizi kucaklamanızı sağlayıcıdır. Sizin hayatta en çok değer verdiğiniz ve olmazsa olmaz dediğiniz ne varsa bu olguları aşkla sahiplenmenizi sağlar. Karşınıza biri çıktığında, onun size uygunluğu, hayata bakış açısını, eğitimden iş yaşamına kadar olan ideallerini öğrenmeyi, hakkında bilgilenmeyi de unutmayalım olur mu? Ailemiz, dostlarımız, çevremizdeki insanlarla ve karşı cinsle olan her türlü ilişkimizde duyarlılık ön planda olacak.

28 Mart saat 16:59-17 Nisan saat 09:00 tarihleri arasında Balık burcunda seyrini sürdürecek Merkür, gerçekleri önemsemek gerektiğini vurguluyor. Aklınızı karıştıran durumlarda, mutlaka durup etraflıca düşününüz, araştırınız, analiz ediniz. Empati gücümüz yükselecektir. Kendimizi bir başkasının yerine koyarak düşünürsünüz. Bu uzlaşmazlıkların önüne geçer. Bu süreçte, bir olay olmadan çok önce hissetmeye başlarsınız. Sanatsal alanda çalışanların ilham gücü yükselir. Mistik konulara merak duyabilirsiniz. Duygularınızı yazıya dökebilir, güzel sözlerle ifade edebilirsiniz. Farklı görüşte olan insanları anlayışla karşılayabilirsiniz. Ancak ben, özellikle yeni tanıştığınız insanları çok iyi gözlemlemenizden yanayım. Bazen görünenler yanıltıcı olabilir.

31 Mart saat 09:12 – 16 Mayıs saat 06:09 tarihleri arasında etkili olacak Mars-İkizler burcu geçişi, geri planda çalışmak, veri toplamak, işlerinizi düzenlemek adına gayet faydalıdır. Edindiğiniz bilgileri arşivinizde çok dikkatli bir şekilde saklayınız. Mars İkizler burcunda zorlanmaya neden olsa da, duruma mantıklı baktığınızda, üstesinden gelemeyeceğiniz bir şey yoktur. Tek sorun, zaman faktörüdür. Özellikle kariyer ve aşk hayatınızla ilgili konularda sabırlı olmakta fayda vardır. Acele etmemek, enine boyuna düşünelim. Bir olayın her iki boyutuyla analiz edilmesi gerekir. Kafanızı karıştıran, soru işaretleri uyandıran noktalar varsa, kesinlikle mercek altına almak lazımdır. Çünkü Merkür geri hareketi 28 Mart tarihinde sona erse de, gölgeli günleri 4 Nisana kadar etkili olacak. Dikkatli olmakta yarar var.

MART Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 6-7-10-11-15-16-19-20-23-24
Zayıf Enerjili Günler : 1-2-8-9-21-22-28-29
Aşkta En Şanslı Günler : 23-24
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 17-18

Yeniay : 14-15-16-17
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-27-28-29-30
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

NİSAN AYLIK YORUMU

1-7 NİSAN HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 5 Nisan saat 11:50 itibariyle Koç burcunda doğacak Yeniay, toplumsal hayattaki zorlukları işaret etse de, sizi kendinizi göstermeye ve başarılı olmaya itekliyor. Evet zaman zaman yaşadığımız ülkede bazı tuhaflıklar sinir bozuyor. Radikal anlamda bir değişim istiyorsunuz. Bu en çok da iş hayatında göze çarpıyor. Bu Yeniay belki yeni bir iş girişimi, görüşme, bir projeye başlama ve kendinizi gösterme çabasıdır. Hatta birden fazla işle meşgul olabilirsiniz. Bu bazen sizi yorabilir. Kafanızda fikirler oluşur, bunları yazıya, söze veya bir ürüne dönüştürmek istersiniz. Sözgelimi bir yolculuk yaparak, yeni insanlarla tanışarak deneyim sahibi olursunuz. Merkür Balık burcunda ilerliyor. Mars ikizlerde yoluna devam ediyor. Bunlar gösteriyor ki, bu Yeniayda zihin yaratıcı düşünüyor, fikirler kafamızın içinde uyanıyor. Bize kalan, bunları gösterecek bir alan, iş veya ortam bulmak. Bunu yaptığınızda insanlar sizin ne kadar başarılı olduğunuzu görecekler. Lafta kalmasın, eyleme dökülsün. Gelelim bir başka konuya. Bu Yeniayın zorlayıcı bir görünümü var. İlişkinizde sizi olgun davranmaya zorluyor. Bir yandan dışarıda başarılı olmak isterken, diğer tarafta eşin yönetici tavırları moral bozabilir. Birbirinizle konuşun ve sorumluluk paylaşımında bulunun. Yoksa anlaşmazlık yaşanabilir. Zaten hassasız ve sinirlenmeye açığız. Tatsızlık çıkmasın.

8-14 NİSAN HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 8-14 Nisan haftasının en önemli görünümü, Yengeç burcundaki ilkdördün olup, kendinize ait değerleri savunmanız, ifade etmeniz ve de mücadele etmeniz yönünde önem taşıyor. Mesleki konularda ve yaşamsal her alanda arzuladığınız konuma gelmek istiyorsunuz. Sabrınız artık tükenmiş durumda. Ne olacaksa olsun, yeter ki bir şeyler olsun diye düşünüyorsunuz. Ancak bunların olumlu yönde gerçekleşmesi için gerçekçi düşünmeli ve şartların farkında olmalıyız. Güne şöyle bir baktığımızda birçoğumuzda hassasiyet ön planda. Bir yandan harekete geçmek, haksızlıklara karşı savaşmak istiyoruz. Ancak diğer yandan dereyi görmeden paçalarımızı sıvamamak lazım. Sağlam ata oynamamız gerekiyor. Mesleki, ailevi, kişisel konularda sakin olmayı bilmeliyiz. Benim tavsiyem, durumu bir daha gözden geçirmenizdir. Doğru yolda mıyız, ileride bir problem oluşur mu diye bakmamız lazım.

10 Nisan saat 20:01-11 Ağustos saat 16:37 tarihleri arasında Jüpiter-Yay burcunda gerileyecek. Yetenek ve becerilerimize göre çalışma hayatımızı, mevcut durumu, zorlukları, yapmak istediklerimizi gözden geçirme vaktimiz geldi. Bu dönemde birçok meselenin iç yüzünü anlarız. Biz gerçekten verimli çalışıyor muyuz yoksa arzu etmediğimiz bir ortamda mı görev alıyoruz. Bunlara bakacağız. Tabii ki acele kararlar verip uygulama zamanı değil. Sözgelimi bu dönemde sağlığımızla ilgilenmek zorunda kalabiliriz. Çalışıp yorulan beden, üstünde durmadığımız şikayetler şimdi bizi uyarır. Bunları görmezden gelemeyiz. Kontrollerimizi yaptırmalıyız. İş ortamındaki bazı değişiklikler olabilir. Başka bir iş düşünebilirsiniz. Mevcut koşullar size uygun olmayabilir. Bir anda karar verip işten ayrılmak yanlış olur. Koşullar nedeniyle böyle düşünüyor olabilirsiniz. Bunlar geri hareket sonrası düzelebilir. Yeni bir iş kurmayı düşünenler, sizler de bu süreçte her yönüyle duruma bakınız. Kimi Yengeçler geri hareket sürecinde yeni bilgiler edinmeyi, gelişmeyi, tecrübe sahibi olmayı düşünürler. Bu çok doğru bir yaklaşımdır. Size artılar kazandırır. Dışsal koşullar bazen yorucu ve sizi rahatsız edici olabilir. Biz bunu bireysel olarak olumsuz görürüz. Oysaki bunlar kişisel değil günün şartlarına göre gelişmelerdir. Bu gelişmeleri iyi anlamak gerekiyor. İç huzuru bu dönemde çok önemli. Tamam belki hayat bizi bir şeylere zorluyor, yerine getirmemiz için baskıda bulunuyor. Ancak bizim de yarış atı gibi ordan oraya koşturmamız, kendimizi perişan etmemiz gerekmiyor. Aynı şekilde tembellik etmek, daldan dala atlamak da yanlış olur. Bu süreçte ruhsal ve bedensel olarak kendinize özen gösterin. Sizi neler zorluyor, rahatsız ediyor veya yoruyorsa bunların nedenleri üzerinde düşünün. Plan ve projeleriniz varsa, bunları geri hareket süresince ele almak, yarım kalan işleri bitirmek, düzenlemek, bilgilenmek için uygun zaman olduğunu söylemeliyim.

15-21 NİSAN HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 17 Nisan saat 09:00 – 6 Mayıs saat 21:25 tarihleri arasında Merkür-Koç burcunda ilerleyecektir. İş hayatınızda aktif düşünme, hızlıca hareket etme ve gerginlikten uzak durmanızda yarar var. Bazen bilinçli analizlerde bulunacağız ancak çoğu zaman gergin konuşmalar söz konusu olabilir. İş hayatında tartışmalardan uzak durmamızda yarar var. İş girişimlerinde özgüven duygumuzu sözlerimizle yansıtmamız iyi olacaktır.

19 Nisan saat 14:13 Terazi burcunda ikinci kez oluşacak Dolunay, aile hayatımızda, iç dünyamızda huzur ve güvenliği sağlamak amacıyla, şartları olduğu gibi kabule bizi zorlayabilir. Başkalarının isteklerine kulak verip, uyumu gözetebiliriz. Yuvamızda huzuru temin etmek için kendi isteklerimizi ikinci plana almak gerektiğini düşünürüz. İlişkimizde de durum hemen hemen aynıdır. Yapıcı olmaya, bütünlüğü korumaya gayret ederiz. İş hayatında da durum bundan farklı değildir. Kendimizi göstermek, ön plana çıkarmak istesek de, içimizde bir şeyler bizi işbirliğinde bulunmaya çağırır. Dikkat ederseniz bu Dolunayda başkalarının sesine, beklentisine uymak gerekliliği aslında hoşumuza gitmese de, otomatik olarak yerine getirdiğimiz bir davranış biçimi oluyor. Dolunayın, bir başka görünümü, farklı bir yaşam sürmek, özgür olmak isteğimizi yükseltiyor. Huzurumuz, güvende yaşamamız buna bağlıymış gibi düşüneceğiz. Kimi Yengeçler, serbest çalışmayı, sözgelimi ofis veya evden işlerini yapmayı tercih edebilirler. Bu Dolunayda aile ve iş hayatındaki dengeleri yerli yerine oturtmak için gayret göstereceğiz. Ancak bir başka özel yanı, aşkta tutkularımızı, sevdiklerimize olan düşkünlüğümüzü ve maddi-manevi değerlerimize sahip çıkma içgüdümüzü yükseltmesidir. Görüyoruz ki, bir şeyler veya birileri bize ayna tutuyor ve biz bu ayna sayesinde farklı yönlerimizi keşfediyoruz. Kolay değil belki ama mecburuz.

20 Nisan saat:11:55-21 Mayıs saat:10:59 tarihleri arasında Güneş-Boğa burcunda ilerleyecek. Enerjimizi işlerimiz, planlarımız, projelerimiz üzerinde sağlamlaştırma yönünde odaklayacağız. Bir şeylerin canlanması, güçlenmesi için üstümüze düşenleri tespit edeceğiz. İşimizle ilgili kimlerle bağlantı kurabiliriz, bunları gözden geçireceğiz. Zaman zaman sağlığımıza iyi gelen, bize huzur veren molaları önemseyeceğiz. Pratik olarak işlerimizi düzenleyeceğiz. Kazanç ve geleceğimizin teminat altına alınması yönünde kendimizi odaklayacağız.

20 Nisan saat 19:10 – 15 Mayıs saat 12:46 tarihleri arasında Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Gerek ailevi gerekse kariyer hayatımızda ilişkilerin önemini vurgulayacak. Bir yanıyla sorumluluk alacağız, diğer yanıyla kendimize güvenli duracağız. Bu kolay mı, elbet çok kolay değil. Fakat hayat şartları güçlü olmamızı gerektiriyor. Öncelikle amacımızı bilmemiz, hedefimizi tayin etmemiz lazım. Çünkü dışarıda yaşanan bir gerilim ister istemez ev içinde huzursuzluk yaratabilir. Doğru kararlar vermek için ölçüp biçmeliyiz. Gelelim bir başka noktaya. Venüs-Koç burcu geçişini yöneten Mars, şu aralar İkizler burcunda ilerliyor. Kariyer ve aşk hayatınızla ilgili konularda sabırlı olmakta fayda vardır. Acele etmemek, enine boyuna düşünelim. Bir meseleyi veya bir kararı artı ve eksileriyle birlikte gözden geçirmenizde yarar var.

22-30 NİSAN HAFTASI

Sevgili Yengeçler 30 Nisan saat 03:54 – 18 Eylül saat 11:47 tarih aralığında Satürn-Oğlak burcunda gerileyecek. Evlilik-boşanma-ortaklık-rakiplerimizle ilgili konularda yeniden gözden geçirme ve ciddi şekilde ele alma, analiz etme süreci olarak görmeliyiz. Bakış açınızı genişletiniz. Bu dönem ek bir zaman ve onarım halidir. Evliliğimiz sağlam temeller üzerine inşa edilmiş, karşılıklı dürüstlük ilkesi çerçevesinde sürüyor ise, son birkaç aydır gelişen zorlukları kolaylıkla halledersiniz. Tam tersi durumda boşanmaya karar verebilirsiniz. Bu aranızdaki sevgi birliğinin gücüne veya güçsüzlüğüne göre sonuçlanır. Bekar Yengeçler bu dönemde kendilerinden yaşça büyük veya olgun ruh yapısında biriyle karşılaşabilirler. Hemen karar vermeyiniz. Bu kişiyi geri hareket döneminde iyice tanıyınız.

NİSAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-11-12-16-20-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-18-24-25
Aşkta En Şanslı Günler : 20
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 13-14

Yeniay : 11-12-13
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 24-25-26
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

MAYIS AYLIK YORUMU

1-5 MAYIS HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 5 Mayıs saat 01:45 Boğa burcunda doğacak Yeniay, yeni iş ve projelerin işaretçisi olup, maddi-manevi güvende olmanızı sağlayıcıdır. Arkadaşlıklar verimli ve kazançlı olur. Destek görürsünüz ve siz de başkalarına yardımcı olursunuz. Aynı amaç için bir araya gelinen işlerden kazanç elde edersiniz. Rakiplerinize karşı galip gelirsiniz. Girişken ve cesur oluşunuz, birilerinin dikkatini çeker. Mevcut işinize göre, daha etkili ve kazancı yüksek bir teklifle karşılaşırsınız. Tatminkar bir gelecek için çabalarsınız. Bir toplantı, etkinlik veya bir ortamda hayatınıza yeni birisi girebilir. Özellikle bekar Yengeçler için gayet olumlu bir Yeniay bu. Bu kişi başkalarının saygısını kazanmış, işinde başarılı ve duyarlı bir kişi olabilir. Ancak şunu belirteyim, 16 Mayıs tarihine kadar özellikle gizli saklı devam eden ilişkilerde dikkatli olmalıyız. Yeni tanışmışsak, kimdir nedir söyledikleri ne kadar doğrudur diye anlamakta yarar var. Bu Yeniay ilişkilerde belli bir baskı ve sorumluluk almaya işarettir. Ancak aşılmayacak büyük sorunlar çıkmaz. Bilakis birbirine güvenen, sağlam birliktelikler daha da güçlenir. Maddi-manevi anlamda sizi tatmin eder. Geleceği birlikte gözden geçirirsiniz, planlar yaparsınız. Yurtdışı, eğitim, iş, yolculuklar açısından verimli bir dönemdeyiz. İş arayanların karşısına güzel fırsatlar çıkar. Bir dostunuz veya tanıdığınız bir kişi size bu konuda yardımcı olur.

6-12 MAYIS HAFTASI

Sevgili Yengeçler 6 Mayıs saat 21:25 – 21 Mayıs saat 13:52 tarihleri arasında Merkür-Boğa burcunda ilerleyecek. Maddi güvence sağlayan hedef ve işlere yönelerek, dikkatlice düşünüp karar verebilirler. Eşiniz, iş ortağınız veya başkalarıyla sağlamlık olgusunu merkez alarak bağlantılarda bulunabilir, görüşebilirsiniz. Emniyet ve huzur duygusu bir Yengeç için her zaman önemlidir. Merkür-Boğa burcu geçişinde de, bunu size hissettiren kişi ve işlere yönelmeyi tercih edersiniz. Günlük olayları pratik ve gerçekçi bir şekilde analiz edebilir, size gerekli olan verileri toplayabilir, ekonomik şekilde hareket ederek, hedefinize nasıl ulaşacağınızın hesabını yapabilirsiniz. Bu geçişin yöneticisi Venüs, 15 Mayıs itibariyle Boğa burcunda ilerleyerek sizlere ikinci bir şans sunuyor. Sevdiğimiz, sahip olduğumuz, kendimizi iyi hissettiğimiz her şeyi korumak isteyeceğiz. Kaliteli olanı isteyeceğiz. Seçkin zevklerimiz olacak. Böylece bu iki destekleyici geçiş sayesinde kendinizi iyi hissedeceksiniz.

13-19 MAYIS HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 15 Mayıs saat 12:46 – 9 Haziran saat 04:37 tarihleri arasında Venüs-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu süreçte, rahat ve konforlu bir yaşamın, bu yönde ilişkiler kurmanın, kendimizi garanti altına alacak kararlarımızı gözden geçirmenin vaktidir. Şimdi huzur duygumuz çok daha etkili oluyor. Sevdiğimiz, sahip olduğumuz için mutlu olduğumuz her şeye kol kanat geriyoruz. Hedefimiz güçlenmek ve güzel duygularla çevrili şekilde problemlerin üstesinden gelmek. Bir şeyler yoruyor bizi. Ancak biliyoruz ki, nefes almak, yaşamak her şeyden daha kıymetlidir. Sorunlar halledilir, pürüzler çözülür. Yeter ki insanın sağlığı yerinde olsun. Venüs-Boğa geçişi aileniz, eviniz, dostlarınızla kurulan güçlü bağların işaretçisi olarak gayet olumlu buluyorum.

16 Mayıs saat 06:09 – 2 Temmuz saat 02:19 tarihleri arasında Mars burcunuz üzerinde ilerleyecek. İş hayatında duyarlılığınızı bir kenara koyunuz. Çünkü bu enerjiyi kullanmak için aktif olmanız gerekir. Ben buradayım deme vaktiniz geldiğine göre, iş sorunlarınızı çözmenin de yolu cesur olmaktan geçiyor. İşsizlik problemi olanların da aynı şekilde kapıları çalma zamanıdır. Yeteneklerinizi köreltmeyiniz ve seçenekleri gözden geçirip, güvenle atılımda bulununuz. Bu süreç çabucak öfkelenmenize neden olabilir. Hatta bu öfkeyi iş hayatında, ilişkilerinizde yansıttığınızda insanlar sizin son günlerde çok değiştiğinizi, fazla tepkili davrandığınızı söyleyebilirler. Oysaki bu aktif dönemi, paragrafın girişinde belirttiğim gibi, başarılı işler, girişimler için kullansanız gayet olumlu sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

19 Mayıs saat 00:12 itibariyle Akrep burcunda oluşacak Dolunay, sizi aşkın derin ve oldukça duyarlı dünyasına çeken bir ışık gibi etkileyicidir. Öyle bir aşka kapılırsınız ki, tutkular öylesine yoğundur ki, siz bile nasıl böyle etkilendiğinizi anlayamazsınız. Delice aşık olup, onsuz bir yaşamı düşünemezsiniz. Gözünüz bir şey görmez. Bu duygular, bu hissedişler, değer verdiğiniz, sizin için önemi olan her şey ve herkes için geçerlidir. Sözgelimi çocuklarınız varsa, onlara olan düşkünlüğünüz çok daha fazla artar. Ben olumsuz bir şeyden söz etmiyorum. Sadece bu kadar kaptırıp gitmek, bu denli korumak ve kollamak hali, sizi yorduğu gibi diğerlerini de bunaltabilir. Tamam aşkı yaşayın ama dengeli, ahenkli ve ölçülü olsun. Bu Dolunayın yöneticisi Mars, iki yıl sonra burcunuza giriş yapıyor. Aile, sevgi, güvence, koruma ve kollama gibi biraz önce sözünü ettiğim olgular çok daha fazla yükseliyor. Hassasiyet artıyor. Kaybetme korkusu daha fazla endişeye, daha fazla sahiplenmeye neden oluyor. Eh bir de karşılığı istediğiniz gibi olmadı mı üzülüyorsunuz. Oysaki Mars, burcunuzda ilerlediğine göre aşka bakış açımızdan, hedeflerimize kadar her şeyin tutarlı, dengeli, kararında olması için yeni düzenlemelere ihtiyaç var. bu kadar hassasiyet, bu denli düşkünlük, aşırı bağlılık sizi yorar. Aşkın ve hayatın tadını çıkartın. Sahip olduklarınıza şükredin. Hayatın kendi doğal döngüsüne güvenin.

20-31 MAYIS ARASI

Sevgili Yengeçler, 21 Mayıs saat 10:59-21 Haziran saat:18:54 tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek Güneş süresince, merak ettiğimiz konularda bilgilenmek vaktidir. Bir şeyler bizi rahatsız ediyorsa, şüphe yaratıyorsa, şimdi bunları bakmamız gerekiyor. Bu geçişi yöneten Merkür de İkizler burcunda ilerlediğinde, akıllıca gözden geçirmelere ihtiyaç var. Bazen huzursuzluk, işler yolunda gitmediğinde huzursuzluk duyabiliriz. Görünene bakarız. Oturup incelemek gereği duymayız. Bazen de dağılır, asıl yapmamız gerekenden uzaklaşırız. Bunlara dikkat edelim.

21 Mayıs saat 13:52 – 4 Haziran saat 23:04 tarihleri arasında, İkizler burcunda ilerleyecek Merkür, beklenmedik bir takım meseleler olduğunda, işler yolunda gitmediğinde, isteklerimizi dışarıya yansıtmakta zorlandığımızda, olaylara zekice bakmamızı sağlayacaktır. Duygusallığı bir kenara iterek, daha akıllıca yapılabilecekler üzerinde durulabilir. İletişim anlamında bazen huzursuzluklar görülebilir. Özellikle hayal kırıklığına uğradığımızda, canınızı sıkan bir şey olduğunda sinirleniriz.

MAYIS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-13-17-18-26-27-31
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-15-16-21-22-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 17-18
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 11

Yeniay : 8-9-10
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 21-22-23
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

HAZİRAN AYLIK YORUMU

1-9 HAZİRAN ARASI

Sevgili Yengeçler, 3 Haziran saat 13:02 İkizler burcunda doğacak Yeniay, ne istediğimizi anlama ve buna göre kendimizi yönlendirme çabamızdır. Merkür burcunuzda ilerleyecek. Bu daha önce başlanmış işlerin yürürlüğe konması anlamı taşıdığı gibi, yeni bir plan ve projenin hazırlık aşaması da olabilir. Henüz netlik kazanmamış, belirsizlik içeren meseleleri anlamaya, öğrenmeye çalışacağız. İşimizde veya özel yaşantımızda okumak, öğrenmek, bilmek arzusu yoğun olacak. Dostlarımızla konuşacağız. Bağlantılar kuracağız. Belki bir iş veya proje için bir araya geleceğiz. Sağlam ve uzun vadeli işlere yöneleceğiz. Huzurlu ortamlar, müzik, edebiyat, kaliteli yemekler, aile ilişkileri, eskiden beri tanıdığımız kişilerle beraber olmak bizi rahatlatacak. Bir yanıyla hassas düşüneceğiz. Sevdiklerimizin üzerine titreyeceğiz. Bu Yeniayda kimseyle takışmak, huzursuz olmak niyetimiz yok. Partnerimizin olgun yaklaşımı, güven vermesi, duyarlı yüreğimizi rahatlatır. Bekar Yengeçler bu Yeniayın güçlü enerjisi sayesinde biriyle tanışabilirler. Bu kişiyle yazışmak, konuşmak, bir şeyleri paylaşmak sizi mutlu eder. Malum yaz ayları geldi. Benim size tavsiyem bu ay tatile çıkın. Kitap okuyun, müzik dinleyin, yürüyüşler yapın. Tüm yılın yorgunluğunu üzerinizden atmaya çalışın. Bu anlamda enerjiniz gayet olumludur.

4 Haziran saat 23:04 – 27 Haziran saat 03:19 tarihleri arasında, burcunuzda ilerleyecek Merkür süresince, etrafınızdaki dünya ile temasınız güçlenir. Şimdi düşünceleriniz, hisleriniz ve siz canlanmaya başlıyorsunuz. Kimsenin etki altında kalmadan kendiniz adına yeni kararlar alarak bunları uygulamaya çalışmak, eskiye yeni bir yüz geçirerek veya tümüyle değiştirerek hayatınızın kontrolünü ele geçirmektir. Duygusal konularda yaşamınızı gözden geçirebilir, geçmişin izlerini silmeye çalışırsınız. Kimi zaman birileri veya bazı olaylar sizi bağımlı olduğunuz alanlara doğru sürükleyebilir. Fakat bunların tümünde aldığınız dersler ön plandadır. Yani nerden nereye geldim tarzı bir düşünce halidir. Aileniz, vatanınız, değerleriniz, sizi bugüne getiren olaylar, insanlar ne varsa hepsine sahip çıkabilir, hatalarınızın bile sizi olgunlaştırdığını düşünebilirsiniz. 

9 Haziran saat 04:37 – 3 Temmuz saat 18:18 tarihleri arasında Venüs-İkizler burcunda seyrini sürdürecek. İlişkimizi, iş hayatımızı, bizi çelişkide bırakan meseleleri gözden geçireceğiz. Bazen kafamız karıştırabilir. Ailemizi, sevdiklerimizi, yarınlarımızı önemsiyoruz. Geçmişte yaşadığımız, tecrübe ettiğimiz zorlukları unutmadık. Bunlar kafamıza bir hayli takılabilir. Venüs-İkizler geçişini yöneten güç Merkür, 27 Haziran tarihine kadar Yengeç burcunda ilerleyecek. Aileniz, vatanınız, değerleriniz, sizi bugüne getiren olaylar, insanlar ne varsa hepsine sahip çıkabilir, hatalarınızın bile sizi olgunlaştırdığını düşünebilirsiniz. 

10-16 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Yengeçler, haftanın hemen başında Başak burcunda oluşacak ilkdördün ve ardından diğer enerjilerimiz, kendinizi olumlu şekilde ifade etmek, hayatınızı düzene sokmak ve endişelerinizden arınmak arzunuzun birebir göstergesidir. Bu istekler yüreğinizin içinde öylesine hakimdir ki, hani dokunsalar veya biri bir söz söylemeye kalksa veyahut da bir problem daha üzerinize gelse patlayacak haldesinizdir. Ruhunuz artık ters giden hiçbir duruma sabredecek halde değildir. İlkdördün etkisinde, mücadele arzunuzun, yenilenme isteğinizin en yüksek noktaya vardığını düşünüyorum. Yapılması gereken öncelikle hayata olan güvensizliğinizden, geçmişin üzerinizdeki etkisinden, kuruntulu düşünmekten ve kendinize güvensizlikten uzak durunuz. Dolunay yaklaşırken bu hassasiyet daha fazla artabilir. Sakin olunuz ve kaygılarınızı gerçekçi bir şekilde kontrol ederek, çaresiz olmadığınızı biliniz.

17-23 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 17 Haziran saat 11:31 Yay burcunda oluşacak Dolunay, sağlığımızla ilgili kararların işaretçisi olup, geçtiğimiz 3 Haziran tarihinden bu yana olan gelişmelerin bir sonucudur. Kilo sorunlarımız varsa bir doktora görünebiliriz. Egzersiz ve diyet programı düzenlenebilir. Önemli olan kendinizi nasıl hissettiğinizdir. Şikayetler varsa, son iki haftadır bunlar sizi rahatsız ediyorsa mutlaka kontrollerinizi yaptırınız. Dolunayın yöneticisi Jüpiter gerilediği için, Ağustos ayına kadar bu söylediğim tetkik, muayene ve tedavilerin önemi büyük. Çalışanlar için bu dönem bir değişiklik ihtiyacını simgeler. Bazen de çalıştığınız iş yerinde değişimler olur. İki hafta önce işe girenlerin alışma süreçleridir. Ağustos ayına kadar bu süreç uzayabilir. Dolunay olumsuz bir durumu işaret etmiyor. sadece bir bekleme, yavaşlama veya alışma olarak sabır istiyor. Yengeç burcunda şu aralar önemli geçişler var. Bu sayede değerlerinizi koruma ve kollama arzunuz bir hayli yüksek. Teklifler alabilir, bir hazırlık için çaba sarfedebilir, henüz tam karar vermediğiniz için düşünüyor olabilirsiniz. Bu eğitimden iş hayatına kadar önemli konularda gelişir. Bilgimizi, tecrübemizi gözden geçirebilir, yeterli olup olmadığımızı tespit ederiz. Ben biliyorum demek yerine öğrenmek için gayret göstereceğim diyenler için bu Dolunay gayet olumlu gelişmelerin işaretçisidir. Birileri sizi gözlemliyor, hakkınızda bilgi sahibi olmaya, sizi tanımaya çalışıyor olabilirler. Daha önce başlanan projelerin eksikleri bugünlerde tamamlanır ve yürürlüğe konabilir. Fakat gecikme oluyorsa, terslikler yaşanıyorsa üzülmeyin, Ağustos ortasında bütün bunlar düzelecektir.

21 Haziran saat:18:54 – 23 Temmuz saat:05:50 tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek Güneş güvende yaşama ihtiyacını vurguluyor. Bir yaş daha alırken, doğal olarak tüm yılı gözden geçireceğiz ve yeni bir hedef belirliyoruz. Böyle olması da gerekiyor. İşte bu dönemde Güneş size kuvvet sunuyor, ışık oluyor. İmajınız ve çevrenizdeki saygınlığınızın yükseldiği bu dönemde ihtiyaçlarımızı belirliyoruz. Mevcut duruma bakıyoruz. Huzurumuzu önemsiyoruz. Bu süreç, kabuğumuzdan çıkarak ben buradayım deme vaktiniz. Hedefimi belirledim ve onu elde etmek için harekete geçiyorum deme zamanınız. Önümdeki engelleri aşabilir ve yeni bir sayfa açabiliriz.

24-30 HAZİRAN HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 27 Haziran saat 03:19 – 8 Temmuz saat 02:14 tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Aslan burcu seyir geçişi, parasal konularda zeka ve ifade gücünü yükselticidir. Bu dönemde insanları ikna etmek kolaylaşır. Yengeçler pek öyle konuşmaktan, kendilerini öne sürmekten hoşlanmazlar. Ancak bu süreçte dilimiz kazandırıcıdır. Birkaç hafta sürecek işlerden para kazanabilirsiniz. Kalıcı olması için sabır gereklidir. Bir de yaz sezonu olması, tatil vb. konularda bütçemizi zorlayabilir. Bu dönem, yenilikçi düşünmek, piyasayı bir kontrol etmek, kimler ne yapıyor bir bakmak lazım. Çabuk sıkılmak, bir işi uzun süre devam ettirmemek, bitirmeden başka bir işe başlamak gibi durumlar yaşanabilir. Bir davranıştan bin bir tane yorum çıkarabilirsiniz. Bu da iş huzurunuzu kaçırabilir. Bu noktalara dikkat edelim lütfen. Merkür 8 Temmuz-19 Temmuz tarihlerinde Aslan burcunda gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek noktaları tekrar gözden geçiriniz.

HAZİRAN Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-5-6-9-10-13-14-23-24-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 11-12-18-19-25-26
Aşkta En Şanslı Günler : 13-14
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 7-8

Yeniay : 4-5-6
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 17-18-19-20
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

TEMMUZ AYLIK YORUMU

1-7 TEMMUZ HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 2 Temmuz saat 02:19 – 18 Ağustos saat 08:18 tarihleri arasında Mars-Aslan burcunda ilerleyecek. Maddi kazanç elde etmede gücümüz yükseliyor. Aynı zamanda kazandığımızı istediğimiz şekilde değerlendirme ve harcama halimiz de ön planda olacaktır. Biriktirmeyi seven Yengeçler, sevdikleri söz konusu olduğunda harcamaktan çekinmezler. Bu dönemde jestlerde bulunmak, cömertçe kesenin ağzını açmak hali söz konusu olabilir. Giyim harcamaları, lüks tüketimler dönemin etkileri arasında yer alır. Tatil harcamaları da bu anlamda etkindir. Bir yere gideriz, bir bakmışız, fazladan para harcanmış, söylenenden daha fazla para istenmiş gibi. Bunlara da dikkat edelim. Şimdi gelelim önemli noktaya. Mars-Aslan burcunda ilerlerken Merkür 8 Temmuz-1 Ağustos tarihlerinde gerileyecek. Onun için, düşünmeden yatırım yapmayalım. Elimizdekini koruyalım. Bize para konusunda verilen tüyolara dikkat edelim. Bütçemizin dengesini koruyalım. Aldığımıza-verdiğimize bakalım. Bütçemize göre hareket edelim.

2 Temmuz saat 22:23 tarihinde burcunuzda oluşacak Tam Güneş Tutulması önünüzdeki bir yıllık süreçte güvenliğinizi oluşturmak, maddi anlamda geleceği garanti altına almak amaçlı girişim, plan ve projelerin göstergesidir. Kişisel her türlü girişimde sorumluluk alarak amacınıza odaklanırsınız. Yetenekli olduğunuz alanda mücadele ederek, sıkı çalışarak başarıya ulaşırsınız. Başkalarıyla kurulan bağlantılar maddi-manevi anlamda kazandırıcı olur. Önem verdiğiniz her şeyi, savunup koruyacak güce kavuşursunuz. Sizin bilginize, tecrübenize ihtiyacı olan kişilere destek verirsiniz. Bu bir iş veya bir danışmanlık hizmeti olabilir. Kararlar kalıcı tarzda verilir, liderlik yönleriniz ön plandadır. Bu size girişimde başarı ve kazanç getirir. Çocuklarınız varsa onların eğitim hayatıyla ilgili kararlar verilir. Güvenilir insanlarla çalışılır. Bir grup veya bir topluluk içinde yer alınır. Verimsiz işlerden uzak durulur. Bir iş değişimi yaşanır. Yeni bir işe adım atılır. Dostlardan destek görülür. Gerçekçi bir şekilde kariyer, toplumsal konum ve sorumluluk olguları yeniden tanımlanır. Bildiklerimizi geliştirme, bilmediklerimizi öğrenme yönünde kişisel gelişime önem verilir.

3 Temmuz saat 18:18 – 28 Temmuz saat 04:54 tarihleri arasında Venüs burcunuzda ilerleyecek. Değerlerinize sahip çıkışınız öylesine güçleniyor ki, dışarıdan gelebilecek her türlü olumsuzluğa karşı kalenizi savunursunuz. Sevdikleriniz gözünüzün bebeğidir. Onların her türlü gereksinimlerini karşılamak, huzur ve güven içinde yaşamaları adına elinizden geleni yaparsınız. Anneniz, babanız, çocuğunuz, eşiniz, eviniz, yaşadığınız toprak, sahip olduğunuz her şeyi, kısaca sınırlarınızı korursunuz. Bu süreçte insanlar, sizin ne kadar duyarlı ve sevgi dolu bir insan olduğunuzu fark ederler. İlişki anlamında da karşınıza arzu ettiğiniz kişilik özelliklerine sahip biri çıkabilir. Devam eden ilişkilerde de sevgi alışverişi gayet olumludur.

8-14 TEMMUZ HAFTASI

Sevgili Yengeçler 8 Temmuz saat 02:14 – 19 Temmuz saat 10:06 Merkür-Aslan burcunda geriliyor. Öncelikle iyice düşünmeden yatırım yapmayalım. Elimizdekini koruyalım. Bize para konusunda verilen akıllara, tüyolara dikkat edelim. Bütçemizin dengesini koruyalım. Aldığımıza-verdiğimize bakalım. Kimlerle parasal ilişkimiz varsa, bu kişilerin doğruluğundan emin olmadan karar almayalım. Çıkarlarımızı tabii ki düşünelim. Ancak her şeyde sadece kendimize dönük hareket etmeyelim. Bazen başkalarının da fikirlerini almak gerekir. Savurgan olmayalım. Tatil, eğlence, zaruri ihtiyaçlarımızı bütçemiz çerçevesinde gözden geçirelim.

TÜM BURÇLAR İÇİN ÖNEMLİ NOT

-Merkür 8 Temmuz-1 Ağustos tarihleri arasında önce Aslan burcunda ardından Yengeç burcunda gerileyecek. Yukarıdaki yorumunuzda Aslan burcundaki geri hareket ele alınmıştır.
-Geri hareketin başlama tarihinden bir hafta öncesi (gölgeli günlerin başlangıcı) 1 Temmuz tarihinden önce enine boyuna düşündüğünüz, planladığınız, her türlü şekilde gözden geçirmesini yaptığınız, sağlam olduğuna karar verdiğiniz konuları yürürlüğe koymanızda sakınca yoktur. Çünkü bunlar zaten planlarınız arasında yer almaktaydı.
-Geri hareket esnasında gelen yeni bir teklifi, karşınıza çıkan bir kişiyi, durumu ve olayı dikkatlice gözden geçiriniz. Özellikle planlamanız dışında bir seçenek karşınıza çıksa bile durup bekleyiniz, hesabınızı yapınız, enine boyuna düşününüz. Bunları iki ayrı burçtaki geri hareketin bitiş tarihinden bir hafta sonra yani gölgeli günlerin sonunda 8 Ağustos itibariyle uygulayabilir, işleme koyabilirsiniz.

15-21 TEMMUZ HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 17 Temmuz saat 00:38 itibariyle Oğlak burcunda oluşacak Kısmi Ay Tutulması, eş veya yakın ilişkilerde, kanuni tüm işlerde, iş ortaklığında, geçici veya kalıcı sorunların işaretçisi olabilir. Bu nedenle çok iyi düşünülmesi, karar verilmeden önce her yönüyle gözden geçirilmesi gerekir. Sözgelimi evlenmek veya boşanmak gibi hayati konularda bu çok önemlidir. Tutulmayla örtüşen Merkür geri hareketi burcunuzda etkili olacak. Bu durum hassas olduğunuzu, geçmişte yaşananları unutmadığınızı, karar verirken duygusal düşündüğünüzü gösteriyor. Oysaki farkındalık önemli. Ne üstünü kapatmalıyız problemin ne de aceleyle karar vermemeliyiz. Eşler arasında sevgi birliğinin, güven ve saygının tekrar bilinçli şekilde ele alınması gerekiyor. Özel hayatımız, evimiz, yuvamız söz konusu olduğunda sadece bir tarafın olgunluğu, sorumluluk yüklenmesi çözüm değil. Evet ister olumlu ister zor bir karar olsun, biz bu Tutulmada ne kendimizi ne de başkasına ihmal edecek şekilde hareket edemeyiz. Çünkü bu bakış açısı geri teper. İdeal ilişki nasıl olur sorusuna olgunlukla, sorumlu bireyler olarak çözüm bulmalıyız. Hukuki işlerimizde bu Tutulma davanın devam edeceğini, birkaç celse daha yapılacağını gösteriyor. Eğer hüküm verilirse, temyize gidilme ihtimali olabilir. Bu Tutulmada bir başka önemli husus, güvence meselesidir. Eşin paraya yaklaşımı veya bu konudaki sorunlarıyla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Probleme tek taraflı bakmamak, evlilik bir ortaklıksa, birbirinize destek olmak gerekir.

19 Temmuz saat 10:06 – 1 Ağustos saat 06:58 arasında Merkür Yengeç burcuna gerileyecek. Hassasiyet bir hayli yüksek olabilir. Etrafımızdaki insanları, yaşadığımız ülkeyi, düzeni, dünya görüşünü bir hayli sahiplendiğimiz için, dışarıdan gelebilecek tepkilere karşı açıkçası çok fazlasıyla hassas olabiliriz. Bu nedenle de duygusal yönden rahatsız olacak şekilde hareket etmeye yöneltebilir bizi. Diğer taraftan da bu dönemde bizim için kıymetli olan hususları, sınırları, iletişimi de gözden geçireceğiz. Bu bir onarım sürecidir. Sorunları bazen halledilir diyerek geçiştiririz bazen de birçok mesele aklımıza takılır, bir türlü işin içinden çıkamayız. Bir daha dönüp olan bitene bakalım. Hemen karar vermeyelim. Garantiyi önemseyelim.

TÜM BURÇLAR İÇİN ÖNEMLİ NOT

-Merkür 8 Temmuz-1 Ağustos tarihleri arasında önce Aslan burcunda ardından Yengeç burcunda gerileyecek. Yukarıdaki yorumunuzda Yengeç burcundaki geri hareket ele alınmıştır.
-Geri hareketin başlama tarihinden bir hafta öncesi (gölgeli günlerin başlangıcı) 1 Temmuz tarihinden önce enine boyuna düşündüğünüz, planladığınız, her türlü şekilde gözden geçirmesini yaptığınız, sağlam olduğuna karar verdiğiniz konuları yürürlüğe koymanızda sakınca yoktur. Çünkü bunlar zaten planlarınız arasında yer almaktaydı.
-Geri hareket esnasında gelen yeni bir teklifi, karşınıza çıkan bir kişiyi, durumu ve olayı dikkatlice gözden geçiriniz. Özellikle planlamanız dışında bir seçenek karşınıza çıksa bile durup bekleyiniz, hesabınızı yapınız, enine boyuna düşününüz. Bunları iki ayrı burçtaki geri hareketin bitiş tarihinden bir hafta sonra yani gölgeli günlerin sonunda 8 Ağustos itibariyle uygulayabilir, işleme koyabilirsiniz.

22-31 TEMMUZ HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 23 Temmuz saat:05:50 – 23 Ağustos saat:13:02 tarihleri arasında kazanç evinizde ilerlemeye başlayacak Güneş iş arama veya hakkınız olan paraya ve güce kavuşma arzunuzdur. Güneşin parlak ışıkları, sıcak ve özgüvenli bir şekilde hayata katılmanızı sağlar. Sanatsal konular, yöneticilik, eğlence hayatıyla ilgili kazançların elde edildiği bu dönemde, sahnede olmak, dikkat çekmek için güçlü bir istek duyabilirsiniz. Ancak gösteriş yapacağım diye aşırı harcamalardan uzak durunuz. Sosyal ortamlar, aktiviteler, yayıncılık, politika, tanıtım, organize işler, sanat, çocuklarla alakalı alanlardan gelir elde etmek mümkündür

28 Temmuz saat 04:54 – 21 Ağustos saat 12:06 tarihleri arasında kazanç evinizde etkili olacak Venüs-Aslan burcu seyrini mercek altına aldığımızda görüyoruz ki, maddi açıdan güven içinde yaşama, kendinizi güçlü bir kişi olarak görme ve gösterme anlamında etkili bir dönem. Eğer kazancımız yeterli değilse, bu bizi oldukça rahatsız eder. Evimiz ve ailemizin gereksinimleri için daha fazla kazanmak, onları rahat ettirmek isteriz. Yengeçler genel olarak güvence konusunda bir hayli hassastırlar. Birilerine bağlı yaşamaktan veya muhtaç olmaktan son derece çekinirler. O nedenle bu süreçte sıkıntılarını her zaman olduğu gibi paylaşmazlar. Güvenli bir iş, uzun vadeli bir yatırım için neler yapılması gerektiğini düşünürler. Aslan burcunda ilerleyen Venüs eğer hesabını bilmeyen bir kişiyseniz, fazladan para harcamanıza sebep olabilir. Sosyal hayatınız, ilişkiniz, aileniz veya bizzat siz gereksinimleriniz veya lüks harcamalar nedeniyle bütçeniz dışına taşabilirsiniz. Her şeyin en iyisini istemek tabii ki hakkınız. Ancak ben sizin her zaman olduğu gibi tasarruf için bir kenara mutlaka para ayırmanızdan yanayım. Böylece daha sonraki ihtiyaçlarınızı karşılamak adına sıkılmazsınız. Bir başka önemli husus, gölgeli günleriyle birlikte 8 Ağustos tarihine kadar Merkür geri hareketini sürdürecek. Sorunları bazen halledilir diyerek geçiştiririz bazen de birçok mesele aklımıza takılır, bir türlü işin içinden çıkamayız. Bir daha dönüp olan bitene bakalım. Hemen karar vermeyelim. Garantiyi önemseyelim.

TEMMUZ Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 2-3-6-7-11-20-21-25-26-30
Zayıf Enerjili Günler : 8-9-15-16-23-24
Aşkta En Şanslı Günler : 11
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 4-5

Yeniay : 2-3-4-29-30-31
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 15-16-17
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

AĞUSTOS AYLIK YORUMLARI

1-11 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 1 Ağustos saat 06:12 Aslan burcunda doğacak Yeniay, kişisel anlamda değerlerimize verdiğimiz önemin göstergesidir. Kaynaklarımızı doğru şekilde değerlendirmek, maddi-manevi anlamda güçlenmek ve sıkıntılarımızı geride bırakmak isteriz. Kendimizi birey olarak, sahip olduğumuz kıymetlerle ölçeriz. Doyumlu bir yaşam sürmenin yollarını araştırırız. Bu Yeniayda özellikle maddi konularda her şeyi iyice ölçüp tartmalı, aceleci karar vermemeliyiz. Ufak tefek sürprizler işleri zorlaştırabilir. Ancak merak etmeyiniz bunları aşabilecek güçtesiniz. Bu Yeniay 11 Ağustos tarihine kadar planlarınızı gözden geçirmek ve yapacaklarınızı kafanızda iyice oturtmak yönünde gelişir. O tarih sonrası maddi açıdan cesaretiniz, adım atma isteğiniz ve kazanma dürtünüz yüksek olur. Kazanmaya dönük ve kendinize güvenli şekilde karar verirsiniz. Öncelikli amacınız, kendinizi iyi hissedeceğiniz ortamda yaşamak, kazanç elde etmektir. Farklı işler, teklifler karşınıza çıkabilir. Çalıştığınız sektördeki gelişmeler, ek kazanç fırsatları yaratabilir. Uzun zamandır beklediğiniz bir işten haber alabilirsiniz. Hedefinizi belirler ona göre kalıcı kararlar alırsınız. Borç verilen paraların tahsilatı bu Yeniayda yapılır. Doğuştan yetenekli olduğunuz alanlarda fırsatlar karşınıza çıkar.

1 Ağustos saat 06:58 – 11 Ağustos saat 22:45 tarihleri arasında düz seyirle Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, etrafınızdaki dünya ile temasınız güçlenir. Şimdi düşünceleriniz, hisleriniz ve siz canlanmaya başlıyorsunuz. Kimsenin etki altında kalmadan kendiniz adına yeni kararlar alarak bunları uygulamaya çalışmak, eskiye yeni bir yüz geçirerek veya tümüyle değiştirerek hayatınızın kontrolünü ele geçirmektir. Duygusal konularda yaşamınızı gözden geçirebilir, geçmişin izlerini silmeye çalışırsınız. Kimi zaman birileri veya bazı olaylar sizi bağımlı olduğunuz alanlara doğru sürükleyebilir. Fakat bunların tümünde aldığınız dersler ön plandadır. Yani nerden nereye geldim tarzı bir düşünce halidir. Aileniz, vatanınız, değerleriniz, sizi bugüne getiren olaylar, insanlar ne varsa hepsine sahip çıkabilir, geçmiş hataların bile sizi olgunlaştırdığını düşünürsünüz. 

11 Ağustos saat 22:45 – 29 Ağustos saat 10:48 tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Aslan burcu seyir geçişi, parasal konularda zeka ve ifade gücünü yükselticidir. Bu dönemde insanları ikna etmek kolaylaşır. Yengeçler pek öyle konuşmaktan, kendilerini öne sürmekten hoşlanmazlar. Ancak bu süreçte dilimiz kazandırıcıdır. Birkaç hafta sürecek işlerden para kazanabilirsiniz. Kalıcı olması için sabır gereklidir. Bir de yaz sezonu olması, tatil vb. konularda bütçemizi zorlayabilir. Bu dönem, yenilikçi düşünmek, piyasayı bir kontrol etmek, kimler ne yapıyor bir bakmak lazım. Çabuk sıkılmak, bir işi uzun süre devam ettirmemek, bitirmeden başka bir işe başlamak gibi durumlar yaşanabilir. Bir davranıştan bin bir tane yorum çıkarabilirsiniz. Bu da iş huzurunuzu kaçırabilir. Bu noktalara dikkat edelim lütfen.

12-18 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 15 Ağustos saat 15:29 itibariyle Kova burcunda oluşacak Dolunay, ilişkilerde paylaşım ve ortaklaşa yaşamın gerekleri üzerinde bizi düşündürecek. Neleri paylaşıyoruz, nerelerde ayrılıyoruz, çekişiyoruz bunlara bakacağız. Kimseye ihtiyacı yokmuş gibi duran partnerin mesafeli tutumu karşısında canımız sıkılabilir. Almak-vermek arasındaki dengenin yerli yerine konması gerekecek. Biz kendimize dönük bir ilginin, merkezde olmanın ihtiyacındayız. Paramızı, gücümüzü, kazancımızı önemserken, birileri farklı düşünüyorsa sorun yaşanabilir. Geçtiğimiz 1 Ağustos tarihinde düşündüğümüz girişim, karar ve niyetlerimizi şimdi başkalarına açacağız. Onlar bizim taleplerimizi nasıl karşılayacak. Doğaldır ki, kendi isteklerini önemseyecekler. Endişelerimiz olabilir. Borçlarımızı ödemek için banka, ortak veya başkalarına ihtiyaç duyabiliriz. Sorunları tek başımıza değil, birileriyle çözmemiz gerekebilir. Buna sıcak bakmayan insanlarla karşılaşabiliriz. Burada önemli olan, ortaklaşa hareket edebilecek olgunlukta olmaktır. Bu her iki taraf için de geçerlidir. Harcamalara dikkat etmeyen veya kendine göre hareket eden birileri canınızı sıkabilir. Eşinizin mali konulardaki özgür davranışları veya sizi önemsememesi sonucunda aranızda sıkıntılar yaşanabilir. Bütün bunları çözmek kolay değil ancak imkansız da değildir. Siz içtenlikle durumunuzu belirtin, açık ve samimi olun. Gerisi mutlaka halledilecektir.

18 Ağustos saat 08:18 – 4 Ekim saat 07:22 tarihleri arasında Mars-Başak burcunda ilerleyecek. Bu süreç sizin çevreniz, aşk hayatınız ve çocuklarınızla ilgili meseleleri ve hedeflerinizi bir an önce yürürlüğe koyma arzunuzu işaret etse de, enerjinizi mutlaka doğru biçimde kullanmak, kendinize de fazla yüklenmemek gerekir. Tamam, özen gösteririz. Sağlam ve güvenli olsun diye titizleniriz. Fakat bunu dozunu iyi ayarlayınız. Her şey sizin istediğiniz gibi olmadığında, geciktiğinde, en ufak bir meseleyi gözümüzde büyütmeyin.  Organize olun. Kardeş-yakın akraba-komşular ve onlarla ilgili sorumluluklar gündemimizde yer alabilir. Ancak siz de önemlisiniz, bunu unutmayın. Bu dönemde, bazı kişilerle aranızda fikirsel ve hedef anlamında farklılıklar oluşabilir. Bunları da sakince ele almak gerekiyor. Olumsuz düşünmek, kaygılı olmak, her şeyi didiklemek yanlıştır. Mars-Başak burcunda seyrederken Merkür, 14 Eylül tarihine kadar iş girişimleri, görüşmelerde size destek güçtür. Verimli çalışırsınız. Her işin takibini iyi yaparsınız.

19-25 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 21 Ağustos saat 12:06 – 14 Eylül saat 16:43 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Venüs, yakın çevrenizdekilere yardımcı ve destek olmanız yönünde mutlu edicidir. Belki karşılık beklemezsiniz ancak en azından kıymeti bilinsin istersiniz. Arkadaşlık ilişkilerinde de durum böyledir. Dostlarınızın size bir işi düştüğünde, yardıma hazırsınızdır. Çünkü bilirsiniz ki, etrafınızın huzuru ve rahatlığı sizi de mutlu edecektir.  İlişkilerde genel olarak ince eleme sık dokuma hali vardır.

23 Ağustos saat:13:02 – 23 Eylül saat:10:50 tarihleri arasında Başak burcunda seyrini sürdürecek Güneş, yürürlüğe konulacak, düzenlenecek, verimli hale getirilecek işler anlamında önem taşıyor. Maddi konularda da etkilidir ve akıllıca hareket edilmesini sağlar. Eğitim ve iş hayatı yoğunlaşacaktır. Buna göre planlamanızı yapınız. Yakın çevrenizle alakalı sağlık, iş veya yardımlaşma konuları gündeme gelebilir. Kimlerle bağlantıya geçtiğiniz, hangi konularda kendinizi geliştirmeniz gerektiğini bu süreçte saptayabilirsiniz. Titiz düşüneceksiniz. Mükemmeli arzulayacaksınız. Kardeşiniz, yakın akrabalarınızla alakalı konular üzerinde düşüneceksiniz. Bu süreçte duygusal bir takım sorunları çok fazla didikleyebilirsiniz. Özellikle bazı meseleler yolunda gitmediğinde kafanıza takabilirsiniz.

26-31 AĞUSTOS HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 29 Ağustos saat 10:48 – 14 Eylül saat 10:14 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Merkür, etrafımızda bulunan kişiler ve günlük konuşmalarımız, işlerimizde ayrıntılara dikkat etmek gerekiyor. Problemlerin büyütülme zamanı değil. Bilakis çözüme kavuşturulması vaktidir. İş amaçlı görüşme, eğitim hayatında metodik düşünme, bütünden ziyade, detaylara bakma, doğru mu yanlış mı diye mercek altına alma ve bu yönde düşünme vaktindeyiz. Parasal konularda daha fazla özen göstermek gerekiyor. Bu süreçte yakınlarımızla mantıklı, çözümcü, işlerlik kazandırıcı tarzda konuşulması iyi olur. Kusur bulmak, birbirinizi eleştirmek bir işe yaramadığı gibi boş yere huzursuzluk yaratır.

30 Ağustos saat 13:38 Başak burcunda doğacak Yeniayda, düşüncelerimizi ifade ederek, yararlı verimli işlere yönelerek, çevremizle bağlantılar kurarak mükemmele ulaşmak isteyeceğiz. Yeniayın son derece olumlu görünümleri var. Bir yeniliğin, değişimin işaretçisi olduğunu söylemeliyim. Farklı insanlarla tanışabilir, yeni bir çevreye girebilir, gönüllü olarak insanlara yardımcı olabilirsiniz. Sözgelimi karşınıza bir proje veya fırsat çıkabilir. Bu uzun zamandır düşündüğünüz ve yapmak istediğiniz bir şeydir. Ancak cesaret edemediğiniz için vazgeçmişsinizdir. Bu Yeniay şimdi sizi bu gelişmeyle buluşturacak. Karşınıza çıkacak bir grup, kişi veya toplulukla sanatsal veya iş projesinde yer almanızı teklif edebilir. Bu proje sayesinde kendinizi şanslı, verimli ve keyifli hissedersiniz. Gelecek hayallerinize destek veren ve sizinle aynı amacı taşıyan kişilerle olmak size iyi gelecektir. Dünyaya bakış açınızı yenileyen, barışçıl, huzur ve doyumla zihninizi dolduran bu çevrede bulunmaktan zevk alabilirsiniz. Toprakla ilgilenmek, doğal ürünler yetiştirmek, bunları insanlara ulaştırmak tarzında bir yaşam kurabilirsiniz. Projenizi destekleyen kuruluş veya kişilerle bir araya gelerek network ağı oluşturabilirsiniz. Bu Yeniay bu yöndeki olumlu adımların işaretçisidir.

AĞUSTOS Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-7-8-16-17-21-22-26-27-30-31
Zayıf Enerjili Günler : 5-11-12-19-20
Aşkta En Şanslı Günler : 7-8
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 28-29

Yeniay : 26-27-28
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 11-12-13
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

EYLÜL AYLIK YORUMLARI

1-8 EYLÜL HAFTASI

Sevgili Yengeçler, geçtiğimiz 30 Ağustos tarihinde, düşüncelerimizi ifade ederek, yararlı verimli işlere yönelerek, çevremizle bağlantılar kurarak mükemmele ulaşmak istemiştik. Titiz düşünmüş, neler yapacağımızı belirlemiş ve karar vermiştik. Şimdi bunları çalışma hayatında veya günlük planda uygulamak isteyeceğiz. 6 Eylül günü bütün bunların son haline bir bakacağız. Şartlar elverişli mi, yürürlüğe koyabilecek ortam ve düzen mevcut mu? Eksiklerimiz var mı? Bunları incelemek gerekiyor. Değişiklik yapabiliriz, daha farklı yöntem deneyebiliriz. Amacımız daha iyi ve verimli olanı elde etmektir. Mükemmele ulaşmak arzusu yeni fikirlere, değişimlere açık olmamızı sağlayacaktır. Ancak bunları uygulamada zorluklar yaşanabilir.

9-15 EYLÜL HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 14 Eylül saat 07:33 Balık burcunda oluşacak Dolunay etkisinde, duygularımızı ifade etmeyi sevgimizin karşılığını görmeyi ve aynı şekilde partnerimizin de buna önem vermesini istiyoruz. Manevi değerlerin, inancın, duygusal yoğunluğun yüksek olduğu bu Dolunayda, tabii ki başarı ve mükemmellik arzumuz da bir o kadar önemli. Çevremizdeki insanlar, yaşadığımız ortam, yakınlarımızla ilgili her konuda yeteri kadar titiz bir gözlemde bulunuyoruz. Demem o ki, aklımız havalarda değil. Farkındayız birçok şeyin. Daha fazla kurcalamak, endişelenmek de hayata güvenmemek olur ki, bu da yanlış. Merkür ve Venüs Terazi burcunda bugün seyirlerine başlıyor. Aile-yuvamız ve geleceğimizle ilgili durumları tarafsız ve paylaşıma dönük şekilde düzenleyeceğiz. O nedenle kendinizi bu kadar hırpalamayın. Amacınızı, hedefinizi biliyorsanız, yaş tahtaya ayak basmazsınız. Detaylara takılıp, zaman kaybedip, sonra da şikayetçi olamayız. Bu Dolunayda önemli olan eğitimden iş hayatına, ailevi konulardan inancımıza kadar her alanda ne istediğimiz bilmek, gerekli ve gereksiz olanları saptamaktır. Bir başka şehir veya ülkeye yerleşmek, taşınmak (kiralama, satın alma) gibi planlarımızı şimdi tekrar gözden geçirip, iki hafta içinde yürürlüğe koyacağız. Yeni kazanım olanakları karşımıza çıkabilir, yeni gelişmeler sayesinde bedensel ve ruhsal anlamda güçleniriz. Hayat içinde mucizeler barındıran bir yoldur. Karşımıza öyle fırsatlar çıkar ki, kendimizi boşu boşuna üzdüğümüzü anlarız.

14 Eylül saat 10:14 – 3 Ekim saat 11:14 tarihleri arasında Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. Ev içindeki iletişim dengeli ve ölçülü olmak zorunda. Bir yandan akıllıca yuvanızın iç dengelerini yerli yerinde tutmak diğer yandan güzellikten, barıştan, sevgiden söz etmek gerekiyor. Ancak bunun tek taraflı değil, el birliğiyle halledilmesi lazım. Fakat problemleri yok saymak yanlıştır. Ev içinde yapılacak düzenlemeler, misafirlerinizi ağırlama, dışarıdan ziyade ailenizle bir arada olma, sanatsal el becerileri, ofis yenileme, düzenleme gibi konular üzerinde düşünebilirsiniz. Merkür-Terazi geçişinin yöneticisi Venüs de bugün Terazide seyrine başlayacak. Ailevi konularda uyum, denge, kalite, seçkinlik arzunuz yükselecek.

14 Eylül saat 16:43 – 8 Ekim saat 20:06 tarihleri arasında, yuvanız, ailevi konular, dostluklar, sosyal yaşam ve ilişkiler anlamında etkili olacak Venüs-Terazi burcu geçişi hoş ve ılımlı bir dönemin işaretçisidir. Ev hayatınızı güzelleştirir, konfor duygunuzu yükseltir, güzel bir yerde yaşamak arzunuzu yüceltir. Aile içindeki ilişkilerin düzelmesini sağlayıcıdır. Bir ev satın almayı düşünenlerin bu dönemde mutlaka mali açıdan durumlarını gözden geçirmelerinde yarar vardır.

16-22 EYLÜL HAFTASI

Sevgili Yengeçler 18 Eylül – 22 Mart 2020 arasında Oğlak burcunda düz seyirle ilerleyecek Satürn süresince mantıklı olmak gerekir. Duygusal düşünmeyiz. Kırılmaktan, yanılmaktan, gelir geçer bir ilişkide zaman kaybetmekten çekiniriz. O nedenle herkese prim vermeyiz. Evlilikler de aynı şekildedir. Eşimiz veya kendimiz, sorumsuz davranamayız. Böyle davranmayan taraf, diğeri tarafından baskı görebilir. Düzgün hareket etmesi gerektiği söylenir. İş ortaklığı da aynı şekilde, tarafların birbirine karşı açık, kanuni ve sözleşmeye uygun şekilde hareket etmesi esasına dayanır. Böyle olmayan bir ortaklık sorun çıkartacağı için, en başında önlem alınmalıdır. Bu süreçte sizin de eş veya iş ortaklığında mutlaka adil, dürüst, sadık ve sorumluluk çerçevesinde hareket etmeniz kesinlikle önemlidir. Birbirinizin kişilik haklarına saygılı olunmalıdır. Biri diğerine sert davranarak, onu zorlayarak, baskı altına alarak hareket etmemelidir. Buna izin verilmemelidir.

23-30 EYLÜL HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 23 Eylül saat:10:50 – 23 Ekim saat:20:20 tarihleri arasında Terazi burcunda ilerleyecek para evinizin yöneticisi Güneş seyrinde, dikkatli düşünülmeli, paranıza önem vermeli, çözüme yatkın olmalısınız. Eğer sorunlarımız varsa konuşun. Sıkıntılarınızı dile getirmek, birbirinizi dinlemek faydalıdır. Bu geçiş, finansal konularda da etkilidir. Güzel görünmek, modayı takip etmek, kaliteli ürünler satın almak iyi hoş da, bütçenizi zorlamak yanlış olur.

28 Eylül saat 21:27 Terazi burcunda oluşacak Yeniay, önümüzdeki birkaç gün boyunca günlük işlerimize ağırlık vereceğimizi işaret ediyor. Eğitim, iş, yakınlarımız, evimiz, ailemiz, yolculuk veya görüşmelerle ilgili işlerimizi planladığımız şekilde yapmak isteriz. Bu Yeniay, ailevi ilişkilerin önemini vurgulayacak. Birbirimizle uyumlu ve paylaşımcı olmanın zorlukları aşmada ne kadar kıymetli olduğunu bileceğiz. Bizim de arzumuz bu yönde olacak. Uzlaşı, güvence, güzellik, kalite, konforlu olana yöneleceğiz. İş-ev arasındaki yaşantımızı düzene koymak için kararlar verebiliriz. Sözgelimi yeni bir yere taşınmak gibi. Evimizde değişiklik yapmak, mutlu olmak gibi. Bunları yapabilecek güce sahip olmak gibi. Bütün bunlara önem vereceğiz. Malum iş yoğunluğunun, sorumlulukların yükseldiği bir dönemdeyiz. Evlenmiş olabiliriz. Belki de bu bizim iki kişilik yaşama uyum süremizi, paylaşım arzumuzu çoğaltacak. Yeniayın yöneticisi Venüs, 8 Ekim tarihine kadar arzu ettiğiniz güzellikleri yaşamanızı sağlıyor. O tarih sonrası kişisel arzular, tutku ve ihtiyaçlar ön planda olacak. İlişkimizde cinsellik belirleyici bir unsur olabilir. Bütünleşmek, bir olmak isteği yükselecek. Çocuk sahibi olmak, iki kişinin ortak arzularının sonucu değil midir? Çocuklarımız bizim parçamız olduğuna göre, bu tarih sonrası onlara ilgimiz daha da yükselir. Bunun gibi, sevdiğimiz bize ait her şeyi sahipleneceğiz. Kaybetmek değil doyuma ulaşmak isteyeceğiz.

EYLÜL Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 3-4-13-14-18-19-22-23-27
Zayıf Enerjili Günler : 1-2-8-9-15-16-29
Aşkta En Şanslı Günler : 3-4
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 25

Yeniay : 22-23-24
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 7-8-9-10
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

EKİM AYLIK YORUMLARI

1-6 EKİM HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 3 Ekim saat 11:14 – 31 Ekim saat 18:41 tarihleri arasında Merkür Akrep burcunda seyrini sürdürecek. Aşk hayatımız, çocuk sahibi olma veya çocuğumuzla ilgili konular yine önemini koruyacak. Düşüncelerimizi çoğu zaman dışa karşı, gizleme gereği duyabiliriz. Bu üzülmemek veya tanımadığımız kişilere karşı bir güvenlik önlemidir. Gayet yararlı buluyorum. Bu süreçte aşk hayatımızla ilgili sorunları mutlaka gerçekçi bir şekilde ele almak gerekir. Denetimde bulunmak, her şeyin bizim istediğimiz şekilde olması için ısrar etmek bu süreçte sakıncalıdır. Bu süreçte canımızı sıkan mevzular olduğunda, sözlerimize dikkat edelim. Bazen elde olmadan sarf edilen sözler, sonradan pişmanlık yaratabilir. Problemleri çözmenin yolu, onlara neden olan şartları, noktaları gözden geçirmekle mümkündür. Bunları tedavi etmek lazım, yoksa kendi kendimizi üzebiliriz Merkür 31 Ekim-20 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda gerileyecek. Yorumunuzda dikkat edilecek hususlar o tarihlerde tekrar üzerinde duracağımız noktalar olacak. Onun için lütfen bir daha gözden geçiriniz.

4 Ekim saat 07:22 – 19 Kasım saat 10:40 tarihleri arasında Mars-Terazi burcunda ilerleyecek. Ailevi konular, mesleki durum, aşk hayatınız, çocuklarınız, sanatsal faaliyetlerinizle de birebir alakalıdır. Sorunlarınız varsa, bu dönemde uzlaşmak kolay olmaz. Bir yandan kendinize göre hareket etmek istersiniz ancak diğer yandan uyumlu davranmak zorundasınız. Bunlar kolay şeyler değil. Ilımlı bir insansanız, sıkıntıyı, baskıyı, gerginliği sineye çekebilirsiniz. Ancak nereye kadar? Tabii ki herkesin bir sabrı var. Bu süreçte evinizi veya ofisinizi güzelleştirmek amaçlı çalışmalar söz konusu olabilir. Çocuk sahibi olmak veya çocuklarınız varsa onlarla ilgili konular da evin içinde önem taşıyabilir. Mars-Terazi burcunu yöneten Venüs, 1 Kasım itibariyle Yay burcunda ilerleyecek. Öyle zorlanmaya gelemezsiniz. Gerek günlük hayatınızda gerekse ilişkinizde, değişim ve yenilik istersiniz. Enerjinizi doğru şekilde kullanmanızı sağlayacak aktiviteler, kısa geziler, arkadaşlarınızla sohbet, beden ve ruhunuzu canlandırıcı her şey size iyi gelecektir.

7-13 EKİM HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 08 Ekim saat 20:06 – 1 Kasım saat 23:24 tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Venüs, aile, çocuklar, aşk hayatınızla ilgili konularda etkilidir. Sevdiklerinize aşırı düşkünlük ön plandadır. Hatta çok daha fazla tutkulu davranırsınız. Bu çocuklarınız varsa onlarla ilgili konularda da böyledir. Derinlikli düşünürsünüz, geleceklerini sağlam temelli kurmak istersiniz. Geçmişte yaşananları göz önüne alarak daha dikkatli bir incelemede bulunursunuz. Eğer çocuk sahibi olmayı düşünüyorsunuz. O zaman hem mali, hem sağlık hem de geleceğiniz açısından düşünmeyi unutmayınız. Bir başka önemli nokta, Venüs-Akrep burcu geçişini yöneten güç Mars-Terazi burcunda ilerliyor. Astrolojik olarak bu iki gezegen birbirini güçlendiriyor. Böylece ailevi konularda arzu edilen huzur, denge ve paylaşım sağlanmış olacak.

14-20 EKİM HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 14 Ekim saat 00:08 itibariyle Koç burcunda oluşacak Dolunay, ailemizle ilgili konularda biz ilkesini göz ardı etmeden bireysel kimliğimizi öne sürme arzumuzu vurguluyor. Bir yanıyla paylaşmak diğer yanıyla kendimize dönük olmak refleks olarak bu Dolunayda etkili olacak. İş hayatımızın aile yaşantımızla birebir ilişkili olduğu bir Dolunay bu. İşte ne kadar tatmin olursak, evimizde de o kadar huzur buluruz. Bu güçlü Dolunayda, bizi sıkıştıran, zorluk çıkartan veya sorumluluk yükleyen durumlar var. Sözgelimi ilişkimizde partnerimiz, evde çocuklarımız veya ailemizin geleceği, bütün bunlar bizi yakından ilgilendiriyor. Sanki bir çok cephede mücadele veren savaşçılar gibiyiz. Çünkü huzur istiyoruz, garanti istiyoruz, geçmişte yaşanan zorlukların aynısını yaşamak istemiyoruz. Bu Dolunayda, öncelikle çalışanlar için aktif bir dönem. Bir projenin yürürlüğe konması, iş sorunlarımıza çare bulunması, ilişkimizin sağlam temeller üzerine kurulması, yaşatılması çok önemli. Bunları aynı anda halletmeye çalışmak kendimizi yormak, stres yüklenmek demektir. Doğal olarak beden ve ruh bir yere kadar dayanır. Onun için, isteklerinizi ve sıkıntılarınızı mutlaka güvendiğiniz kişilerle paylaşın. İş bölümü yapın. Ailenin birbirine karşı sorumlulukları olduğunu onlar da bilmeli. Eşimizin bize ihtiyacı varsa, sizin de ona var. Çocuklarımız varsa, onlarla ilgili konularda ortaklaşa hareket edin. Başkalarını memnun edeyim, aman mutlu olsunlar diye kendinize de pek yüklenmeyin. Bu Dolunay, her ne kadar bireysel duruşun, kendinizi ifade etmenin göstergesi olsa da, biz bir şeyleri derleyip toparlamadan rahat edemeyeceğiz. Çocuk sahibi olmak, çocuklarla ilgili konular, ailevi meseleler epeyce vaktimizi alacak.

21-31 EKİM HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 23 Ekim saat:20:20 – 22 Kasım saat:17:59 tarihleri arasında Güneş-Akrep burcunda seyrine başladığında aşkta güç, kararlılık, kazanma hırsı, derin kavrayış ve anlayış yükselir. Belli bir amacınız varsa ona ulaşmak için yeniliklerde bulunmanız mümkündür. Sizi motive edecek bir aşk kapınızı çalabilir. İlişkilerinizde kendi gücünüzü gösterebileceğiniz ve karşınızdaki kişi üzerinde güzel etkiler bırakabileceğiniz bir dönemdir. İlişkisinde sorun olanlar bunu samimi ve gerçekçi bir şekilde dile getirmeliler.

28 Ekim saat 06:39 Akrep burcunda doğacak Yeniay verimli ve yaratıcı çalışmaların, derinlikli araştırmaların ve bu yönde kendinizi ifade etmenin göstergesidir. Sevdiğimiz kişilerin hayatımızdaki önemini, ailevi değerlerin kıymetini, yaşamanın ne kadar güzel olduğunu anımsatan bir Yeniay bu. Hobilerimize zaman ayırmayı, dostlarımızla yakınlaşmayı, geleceğe dönük planlar yapmayı isteyeceğiz. Merkür gerilediği için, bu saydıklarım çok daha önemli olacak. Belki kaygılanacak, bazen kaybederim diye düşüneceğiz. Fakat merak etmeyin, geçmiş tecrübeler rehberiniz olacaktır. Ben bu Yeniayda bilinçaltınızda birikmiş ve sizi sürekli yoklayan olumsuz düşüncelerden kendinizi sıyırmanızı tavsiye ediyorum. Ayrıca, herkesi ve herşeyi didiklemekten vazgeçin. Her taşın altına elinizi sokmayın. Gerektiğinde konuşun, paylaşın. Kendinize zaman ayırın. Kızdığınız kişileri affedin veya sizi üzmelerine izin vermeyin.

31 Ekim saat 18:41 – 20 Kasım saat 22:11 tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda gerileyecek. Bu süre içinde sosyal yaşamınız, çocuklarınız, Aşk hayatınız, gizli ilişkiniz, özel becerileriniz, hamilelik gibi konular üzerinde düşünmek, araştırmada bulunmak yararlıdır. Karşınıza yeni biri çıktığında mutlaka hakkında bilgi sahibi olunuz. Hemen ilişkiye girmeyiniz. Hamilelik ve doğumla ilgili hastane ve doktor seçiminizi yapınız. Kontrollerinizi ihmal etmeyiniz. Çocuğunuzun eğitimi, becerilerinizi bir yerde sergileme ve bununla ilgili girişimler, bir oyunun veya bir organizasyonun görüşülmesi, yakınlarınız vasıtasıyla özel biriyle tanışma gibi meselelerde gözden geçirmelerde bulununuz. Araştırınız. İyice inceleyiniz. Kıymetli sanatsal objeleriniz, çocuğunuzun geleceğiyle alakalı yatırımları tekrar gözden geçiriniz ve değerli evrak, belge v.b güvenliğini kontrol ediniz. Tüm burçlar için önemli Not: Bu süreci yöneten güç Mars, 19 Kasım tarihinde Akrep burcuna geçiş yaparak, yukarıda yorumunuzda söz edilen sıkıntı, gecikme ve sorunların üstesinden gelinmesini sağlayacaktır.

EKİM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-10-11-15-16-20-24-25-28-29
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-12-13-26-27
Aşkta En Şanslı Günler : 1-28-29
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 22-23

Yeniay : 19-20-21
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 4-5-6-7
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

KASIM AYLIK YORUMLARI

1-10 KASIM ARASI

Sevgili Yengeçler 1 Kasım saat 23:24 – 26 Kasım saat 03:28 tarihleri arasında Venüs-Yay burcunda ilerleyecek.  Çalışma hayatındaki yenilik isteğini öne çıkaracaktır. İşimizden memnunsak yeni projeler ve yeni planlar yapmaktan yanayız. Bazılarımız için de yeni bir işin kurulma aşamasını işaret edebilir. Sağlığımızla ilgili konularda parasal harcamaların, yolculukların işaretçisi olabilir ancak bunların da dozu bilinmelidir. Venüs-Yay burcu geçişi, ilişkinizin üzerinizdeki baskılarından kurtulmak için önce kendinize bir bakmalısınız. Fiziksel ve ruhsal sağlığınızı önemsemelisiniz. Sizi kısıtlayan koşulların ne olduğunu siz zaten az çok biliyorsunuz. Onlarla mücadele edebilecek gücü şimdi buluyorsunuz. Pozitif olumlamalar, kısa geziler, arkadaşlarınızla sohbet, bir ilişki yaşamak veya ilişkinizi zevklendirecek bir şeyler uğraşmak için, hayat size bir olanak sunuyor. Ancak unutmayalım. Merkür geri hareket dönemindeyiz. Aşk hayatınız, gizli ilişkiniz, özel becerileriniz, hamilelik gibi konular üzerinde düşünmek, araştırmada bulunmak yararlıdır. Karşınıza yeni biri çıktığında mutlaka hakkında bilgi sahibi olunuz. Hemen ilişkiye girmeyiniz. Hamilelik ve doğumla ilgili hastane ve doktor seçiminizi yapınız. Kontrollerinizi ihmal etmeyiniz.

11-17 KASIM HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 12 Kasım saat 16:34 itibariyle Boğa burcunda oluşacak Dolunay, Merkür geri hareketiyle aynı zamana denk geliyor. Aşkı yeniden kendi içimizde tanımlamak, istek ve arzularımızı kafamızda iyice oturtmak gerekiyor. Bitmiş bir ilişki yeniden canlanabilir. İlişkide sevgi alış verişinin özü ortaya konmalıdır. Ayrıca bu Dolunayda her anlamda gerçekçi bir hedef, amaç belirlemek, yaratıcı becerilerimizi ortaya koymak gerekir. Merkür gölgeli günleriyle birlikte 27 Kasım tarihine kadar, aşkta, çocuklar, cinsel yaşam, hayatın konforlu ve zevkli yanlarını hissetmede sizi biraz düşündürecek olsa da, siz kendinizi ve ne istediğinizi çok iyi tespit edebilirsiniz. Odaklandığınızda zihninizde birçok detay netleşir. Tamam belki hemen sonuç almayacağız. Belki zorlanacağız, kuşku ve kuruntular duyacağız. Ancak yeniden değerlendirme fırsatı yakaladığımız için, daha önce fark etmediğimiz birçok noktayı göreceğiz. Geçmişe bakacağız, bugünü anlayacağız ve gelecek için doğru bir yön belirlemiş olacağız. Dolunayın önemli bir görünümü var. Mars-Jüpiter desteğiyle ailevi konulardan çalışma hayatımız ve sağlığımıza kadar geniş bir alanda bize lütuf sunuyor. Her şey oturacak yerine. Bugün sizi düşündüren konular, önümüzdeki iki hafta içinde cevaplanmış olacak.

18-24 KASIM HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 19 Kasım saat 10:40-3 Ocak 2020 saat 12:37 tarihleri arasında Akrep burcunda seyredecek Mars süresince bir hayli tutkulusunuz. İlişkinizi sorgularsınız. Çünkü sorun varsa bu sizi rahatsız eder. Benim tavsiyem yapıcı olmaktır. Probleme çözüm bulmaktır. Bu süreçte arzular, istekler cinsel yönde doruğa çıkar. Partnerinizle bir olmak, kaynaşmak ihtiyacı yoğundur. Çocuklarımız aşkın işaretçileri olarak başımızın üstündedir. Onların güçlü ve sağlıklı birey olmaları için elimizden geleni yaparız. Bu dönem bekarlar için yeni bir tanışmanın, hayatınıza birisinin girmesiyle sonuçlanır. Bu tutkulu bir aşk olmaya namzettir. Hamilelik, çocuk sahibi olma arzusu yükselir. Yetenek geliştirme, maddi-manevi anlamda güç kazanma yönünde enerjiniz gayet olumludur.

20 Kasım saat 22:11 – 9 Aralık saat 12:41 tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda düz ilerleyecek. Aşk hayatımız, çocuk sahibi olma veya çocuğumuzla ilgili konular yine önemini koruyacak. Düşüncelerimizi çoğu zaman dışa karşı, gizleme gereği duyabiliriz. Bu üzülmemek veya tanımadığımız kişilere karşı bir güvenlik önlemidir. Gayet yararlı buluyorum. Bu süreçte aşk hayatımızla ilgili sorunları mutlaka gerçekçi bir şekilde ele almak gerekir. Denetimde bulunmak, her şeyin bizim istediğimiz şekilde olması için ısrar etmek bu süreçte sakıncalıdır. Bu süreçte canımızı sıkan mevzular olduğunda, sözlerimize dikkat edelim. Bazen elde olmadan sarf edilen sözler, sonradan pişmanlık yaratabilir. Problemleri çözmenin yolu, onlara neden olan şartları, noktaları gözden geçirmekle mümkündür. Bunları tedavi etmek lazım, yoksa kendi kendimizi üzebiliriz. Tüm burçlar için not: Merkür geri hareketi bugün sona eriyor. Böylece 31 Ekim-20 Kasım tarihinde ele alınan, gözden geçirilen işler bir hafta içinde yürürlüğe konur ve kararlar uygulanır.

22 Kasım saat:17:59 – 22 Aralık saat:07:19 tarihleri arasında Yay burcunda seyrini sürdürecek Güneş kişisel ve ailevi sağlığınızla ilgili konulara kendinizi adamanızı, yardımcı olmanızı, gayet vicdanlı bir şekilde insanlara destek olmanızı gerektiriyor. Hayatın kendi akışı içindeki sorunları hem psikolojik hem de fiziksel anlamda kuvvetli şekilde karşılamak için tabii ki sağlığımız çok önemli. İşimizle alakalı konularda da bu dönemde, hem içinde bulunduğumuz duruma bakacağız hem de eğer bir yenilik düşünüyorsak tüm olasılıkları ileriye dönük bir şekilde gözden geçirerek karar vereceğiz. Öyle aman iş olsun da, demek yok. Verimli çalışmak, kafa huzuru her şeyden önemli. Bu seyir gündelik hayatta kendinizi hedefinize ne kadar adadığınızla yakından ilgili. Eğer huzurlu bir hayat sürüyorsanız, size gere her şey yolunda ise, bir sözümüz yok. Fakat bir de huzursuz olan, bir takım nedenlerle kendini pek iyi hissetmeyen Yengeçler var. İşte onların bu dönemde iş ve sağlık anlamında kendilerine dikkat etmelerinde yarar var.

25-30 KASIM HAFTASI

Sevgili Yengeçler 26 Kasım saat 03:28 – 20 Aralık saat 09:41 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Partnerimiz biraz ciddileşebilir, baskın olmaya çalışabilir. Bekar Yengeçler genellikle olgun, hoşgörülü, yaşça büyük insanlara çekilebilir. Eşimizle sorunlarımız varsa yönetici tavırları rahatsız edebilir. Bu geçişte eşle beraber bakış açıları dengelenmeye çalışılmalıdır. Sorunlu bir beraberlikte ise, partnerle olgun ve ılımlı bir şekilde konuşulmalıdır. İş ortaklığında ciddiyetle her şey ele alınmalıdır. Projeye başlıyorsak, bu projede kimlerle bir araya gelineceğine önem verilmelidir. Bekar Yengeçlerin karşısına olgun ve yaşça büyük insanlar çıkabilir. İlişkide çok büyük problemler varsa bu dönemde gerginlikler yaşanabilir.

26 Kasım saat 18:06 itibariyle Yay burcunda doğacak Yeniay, ilişki konularına ciddi bir bakışın ve güvenilirliği önemsemenin işaretçisidir. Bu o kadar değerli ki, yakında Jüpiter-Oğlak burcunda ilerleyecek ve yeni bir döngüyü başlatacak. Bu demek oluyor ki, bundan sonraki süreçte büyümek, gelişmek istediğimiz alan, özel ilişkiler olacak. Kararlı olacağız. Ortaklaşa bir yaşamı hangi ilkelere dayandırmamız gerektiğini tespit edeceğiz. Bugün Venüs-Oğlak burcunda seyrine başlarken, Jüpiterin bir ön provası gibi görebiliriz. Gerçekçi yaklaşımlar evlilik, iş ortaklığı gibi konular gündem maddemizde yer alıyor. Gelelim bu Yeniayın bir başka özelliğine. Özgürlük ihtiyacı günlük yaşamda ve çalışma hayatında göze çarpıyor. Bir yandan iyimser düşünüyoruz diğer taraftan fikirlerimize önem verilmesini istiyoruz. Bu Yeniay aslında biraz çelişki yaratıyor. Üç yönlü bir bakış açımız var. İlişkilerde ciddiyet ön planda. Zihnimiz biraz takıntılı düşünmeye açık, diğer taraftan iyimserlik devam ediyor. Karışık gibi duruyor ama iç gözlemde bulunacağımız kesin gözüküyor. Ona gore iş hayatı, çocuklar, ilişkimizle ilgili konularda gerçekçi bir karar vereceğiz. Yeni bir döngüyü bu ruhla karşılayacağız.

KASIM Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 6-7-11-12-16-17-20-21-24-25
Zayıf Enerjili Günler : 1-2-9-10-22-23-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 24-25
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 18-19

Yeniay : 15-16-17-18
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-3-28-29-30
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

ARALIK AYLIK YORUMLARI

1-8 ARALIK ARASI

Sevgili Yengeçler, 2 Aralık 2019-19 Aralık 2020 tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerleyecek Jüpiter, ilişkileri bağlayıcı, çiftlerin birbirine karşı sorumluk almasını sağlayıcıdır. Eş veya iş ortaklar arasında ciddiyet, sorumluluk, saygı, güven ve istikrar önemsenir. Sorunlar ne olursa olsun, ilişkiyi devam ettirmek arzusu yüksektir. Bir arada yaşamak için nikah şart koşulur. Bu Jüpiterin özgür doğasına uygun bir geçiş olmadığı için, genelde iş ortaklıkları, evlilikler böyle bir dönemde gerçekleşir. Çünkü böyle olması uygun görülür. Tabii ki bazı çiftler için durum tersine gelişebilir. Taraflardan biri eğer istemediği bir evliliğe zorlanırsa, buna ya mecburen katlanır veya mesafe koyar. Bu gibi gelişmeler Jüpiter-Oğlak geçişinde görülebilecek etkilerdir. Ancak şunu belirteyim ki, bu dönem sorumluluk duygusunun yüksek olduğu zaman aralığıdır. Problemlere ortaklaşa bir çözüm aranır, eğer evlilik yapılacaksa, dört dörtlük her şey hazırlanır. Koşullar zorlayıcı ise, beklemeniz gerekiyorsa sabırla beklenir, o engeller aşılır ve sevdiğiniz kişiye kavuşursunuz. Bu süreç uzun yıllar emek verilmiş, türlü badirelerden geçmiş, her şekilde test edilmiş bir beraberliğin büyümesi, gelişmesidir. Jüpiter sorunları olan çiftlerin bu ilişkiyi yeniden inşa etmek, temellerini sağlamlaştırmak adına çaba sarf ettikleri dönemdir. Bu niyette olan çiftler için problemler geride kalır. Olgunlaşmak, bir başka kişiyle hayatı kotarmak, korumak ve kollamak niyeti Jüpiter-Oğlak sürecinin özünde mevcuttur. İş ortaklıkları da dürüstlük, güven ve emek üzerine inşa edilir. Bunun dışında olan ortaklıklar zor yürür.

9-15 ARALIK HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 9 Aralık saat 12:41 – 29 Aralık saat 07:55 tarihleri arasında Merkür-Yay burcunda düz seyirle ilerleyecek. Çalışma hayatında dağılmadan, işlerinize odaklanmalısınız. Bilgilenmeli, okumalı, keşfetmelisiniz. Bilmediğiniz konularda ahkam kesmemelisiniz. Beceri ve yeteneklerinize göre işler tercih etmelisiniz. Her işte olasılıkları hesaba katmalı, öyle karar vermelisiniz. Doğru bilgiye ulaşmaya çalışmalısınız. Ne de olsa bilgi korkuyu yenecektir. Karşımıza çıkan teklifleri artı ve eksi yönlerden değerlendirmekte fayda vardır. Bu geçiş, çalışma hayatımızla ilgili konularda strese yol açabilir. Normal zamanlarda zaten yoğun bir iş gündeminiz varsa, şimdi iki misli artabilir. Bir yandan rutin işleriniz, diğer taraftan üzerinize yüklenen işler derken, hakikaten yorgunluk bir hayli artabilir. Sorunlarla uğraşmanız, tabii ki sağlığınızı da ihmal etmemeniz, beslenmenize dikkat etmeniz, şikayetleriniz varsa mutlaka üzerinde durmanız gerekir. Bir yandan akıllıca ilerlemeye çalışacaksınız. Yaşamınızı tehdit edebilecek büyük sorunlar oluşturmayan bu dönem, geçici ancak bir hayli yorucudur. Sözgelimi psikolojik sorunlar, sizi hassaslaştıran problemler, çözmeye uğraştığınız halde yorucu olan meseleler, bu süreçte gerginliğe neden olabilir Bu geçişi yöneten Jüpiter 2 Aralık tarihinden bu yana Oğlak burcunda ilerliyor. Eş veya iş ortaklar arasında ciddiyet, sorumluluk, saygı, güven ve istikrar önemsenir. Sorunlar ne olursa olsun, ilişkiyi devam ettirmek arzusu yüksektir.

12 Aralık saat 08:12 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, iyi niyetin birileri tarafından kullanılmaması için gözümüzü dört açmamız gerektiğini söylüyor. Ancak gözümüzle görmeden, kulağımızla duymadan, şahit olmadan kimsenin söylediğiyle kendimizi de üzmeyelim. Dolunayın yöneticisi Merkür-Yay burcunda pek güçlü değildir. O nedenle dedikodu yapanlara izin vermeyelim. Beden ve ruh sağlığımızı gözetelim. Lafı sözü büyütenlere değil, yapıcı düşünen kişilere prim verelim. Hayaller güzeldir. Ancak gerçekleştirmek için azimli olmak, kararlılık önemlidir. Birden fazla konuya merak salıp, her birinden sıkılırsak nasıl başarılı olabiliriz? Jüpiter bu Dolunayın ardındaki bir başka önemli güçtür. Bize güçlü bir ortak, ciddi bir ilişki ve başkalarıyla kurulacak önemli bağlantıları kazandırıyor. Belki bu kişiler fazlasıyla hakim karakterde olabilirler ancak şu bir gerçek ki sırtımızdan vurmayacaklar. Sorumluluk sahibi olacaklar. Akla uygun çözümleriyle karşımıza çıkacaklar. Bu Dolunay da, bu yöndeki gelişmelerin ön provası olduğu için çok önemlidir. Onun için benim tavsiyem gereksiz şeylere kafanızı takmayı, endişelenmeyi, onun bunun sözüyle kendinizi üzmeyi bırakın.

16-22 ARALIK HAFTASI

Sevgili Yengeçler 20 Aralık saat 09:41 – 13 Ocak 2020 saat 21:39 tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Venüs genel olarak, iş ve özel ortaklıklar aracılığıyla olan her türlü alış verişte etkili bir dönemin işaretidir. Parasal konularda, ilişkilerde dalgalanmalara, belirsizliklere yol açabilir. Bu dönemi rahat ve duygusal açıdan güvende geçirmek istiyorsanız, kimlerle bağlantınız olduğuna dikkat ediniz. Sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Beraberliklerde bir taraf fazla rahat davranabilir veya size destek olmayabilir, sıcak davranmayabilir. Maddi açıdan dikkatsiz davranan bir eş zorlanmanıza neden olabilir. Kendini değerli hissedebilir. Beklentileri, talepleri yüksek olabilir. Bunları göz önüne aldığımızda problemli bir ilişkide özellikle paylaşımların ölçülü şekilde olup olmadığına bakılmalıdır. Zor duruma düşmemek için, karşınızda kişiyi iyi tanımalısınız. Bu süreçte benim tavsiyem ilişkilerde, mali konularda, finansal alışverişlerde, ortaklıklarda her şeyin eşit ve hakkaniyet içinde olmasına dikkat etmenizdir. Çok fazla rahat davranılmamalı, hakkınızı korumayı bilmelisiniz.

22 Aralık saat:07:19 – 20 Ocak 2020 saat:14:54 arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş öz kimliğiniz ile partneriniz arasındaki farklılıkların belirgin hale geldiği zamanlardır. İlişkideki yerinizi oluşturabilmek için bir takım yenilgiler, belirsizlikler yaşanması ihtimali her zaman vardır. Her iki kişi de bu dönemde birbirine karşı açık ve dürüst şeklide yanaşabilirse, dış veya iç baskılarla el ele verilerek sorunlar çözülürse gayet faydalı olur. Genelde Oğlak süreçlerinde çok fazla duygusallık yoktur. Kararlar verilir, bir amaç üzerinde sağlam bir şekilde yürünüp yürünmediği hususları dikkate alınır. İlişkide sabırlılık esastır. Yani her iki tarafın da, bu beraberliğe duyduğu saygı ve sorumluluk hissiyatı kıymetlidir. İlişkisi olmayanlar bu süreçte genel olarak mesleki statüsü ve geleceği olan, dürüst ve güvenilir kişilere yönelirler veya bu nitelikte kişileri kendilerine doğru çekerler. Bu bir test dönemidir demiştik. Güneşin karşıt burcunuzda ilerleyişi, çiftler arasındaki ilişkinin niteliğini gözden geçirme anlamında, gayet kıymetli bir dönem diyebiliriz. Sağlığımıza dikkat etmeliyiz.

23-31 ARALIK HAFTASI

Sevgili Yengeçler, 26 Aralık saat 08:13 Oğlak burcunda oluşacak Halkalı Güneş Tutulmasının yansımaları önümüzdeki 6 aylık süreçte yoğun hissedilecek. Öncelikle evlilikler üzerinde etkisi çok önemli. Satürn, tutulmanın yöneticisi olduğu için hiç bir nokta hafife alınmaz. Bir ilişkide karşılıklı saygı, güven ve sevgi yoksa, sorunlar sürekli tekrarlanıyor ve siz geçiştiriyorsanız, bu Tutulma ilişkiyi sonlandırabilir. Yenilenmek, değişmek, işlemeyen bir şeyi işler hale getirmek önemlidir. Yeni bir sayfadan hayata bakılacaksa, ilişkilerin de bu anlamda restore edilmesi gereklidir. Evlenmek, birlikte hayatı kurmak bu dönemde mümkündür. Ancak her yönüyle ele alınır, yarınlara dönük düşünülerek karar verilir. Yaşça büyük veya ruhen olgun bir kişi hayatınıza girer. Evlenebilirsiniz. Evlilik hazırlıklarına başlayabilir ve tamamlarsınız. Burada önemli olan sağduyulu, olgun ve geleceğe dönük düşünmektir. Gelişimdir, form vermektir, doğru tercihte bulunmaktır. Eğer birbirinize söz veriyorsanız, bu sözün ardında durmalısınız. Güvenli bir temele oturmayan her şey sizi baskı altın alır, test eder ve düzeltmeniz için ikaz eder. Tutulmanın Jüpiter ve Uranüsle olumlu görünümleri, evlilik, hedef belirleme, toplumsal ilişkiler, umutlarımız yönünde size heveslendirici, harekete geçirtici ve yeniye yer açmamızı sağlayıcıdır. Ben buna olumlu yönde teşvik diyorum. Bu 6 aylık süreçte partnerinizle uyumlu ve geleceğe dönük kararlar alırsınız. Hem kendi isteklerinizi hem eşinizin beklentilerini göz önüne alarak ilişkinize heyacan ve değişim katarsınız.

29 Aralık saat 07:55-16 Ocak 2020 saat 21:31 tarihindeki Merkür-Oğlak geçişi, bize partnerinizle olan iletişim ve ilişkinizle ilgili konularda belli bir durgunlaşma ve disiplinli şekilde düşünme süreci olarak önem taşıyor. Dağılan zihnimiz veya bizi yoran meselelere şimdi ciddi bir şekilde bakmamız gerekecek. Aslında bir yerde iyi, ancak problemler varsa, eski meseleler yine kafamızın içini kurcalayabilir. Hatta bu partnerimizin konuşmalarında daha fazla etkilidir. Bu geçiş, iki misli tedbir gerektirir. Bu tarihlerde partneriniz veya birileriyle problemleriniz varsa, bunların dürüstçe konuşulmasını istersiniz. Partneriniz de bu süreçte fikirlerini açıklamaktan veya duyarlı konuşmaktan uzak davranışlar sergileyebilir. Temeli güçlü ilişkilerde bu süreçte hayata, işe, sorumluluklara dair fikir alışverişinde bulunulur. Sağlamlık, uzun vadelilik çerçevesinde düşünülür.

ARALIK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-13-14-18-22-31
Zayıf Enerjili Günler : 6-7-20-26-27
Aşkta En Şanslı Günler : 22
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 15-16

Yeniay : 13-14-15
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 26-27-28
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır.  Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

İrem Su

İrem Su dan Sonra Nuray Sayarı dan 2019 Yılı Yengeç Burcu Yorumu Videomuz da iyi seyirler. Mutlu Yıllar.

Nuray Sayarı 2019 yılı Yengeç Burcu Yorumu

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.