180 Bölümde Devri Alem (Adını Sen Koy 9. Bölüm Özet ve Analizi)

Burak 19 Haz 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy da 180 Bölüm de Ömer Zehra yı Kaç Kez Kurtardı?
Nerden nereye geldiler 180 bölümde hadi ilk bölümden başlayıp bir hatırlayalım. Demiştik ve ilk 8 bölümü hatırlamıştık, devam edelim 9. BÖLÜM

 1. BÖLÜM

“Zehra yı Kurtarma Operasyonu 1”
Zehra’nın Kahramanı Kurtarıcı Meleği Ömer, Zehra’yı Yener’in Elinden Kurtarıyor.

Ömer Zehra’nın yerini bulmuştu ve Zehra’yı Yener ile yüzük takarken görmüş yine her şeyi yanlış anlamıştı Ömer. İçeri girdi ve Yener silahı Ömer’e doğrulttu bir süre boğuştular, silah patladı Zehra vuruldu.
Her iki erkekte Zehra için endişelense de, Ömer Yener’i etkisiz hale getirip, Zehra’nın yarasına baktı. Kurşun kolunu sıyırmıştı, cebinden çıkardığı mendil ile kolunu sardı. Sararken de; bana çarptığınız bu adamla benden parayı alıp kaçacaktınız öyle mi? dedi ve dışarı çıkardı Zehra’yı.

Kolundan sürükleyerek, sen nasıl bir insansın, sözlün müdür? Ortağın mıdır? O adamla kaçmak için aldın benden o parayı dediğinde, Zehra; o benim sözlüm değil dese de Ömer inanmadı.

Ömer hiç dinlemiyor Zehra’yı, Zehra’nın söyledikleri Ömer’in bir kulağından giriyor öbüründen çıkıyor. Ömer’in Aklına ulaşmıyor Zehra’nın söyledikleri,  haliyle de Ömer anlamıyor Zehra’yı.

İletişim problemi var bu çiftin, dinlemiyorlar birbirlerini. Oysa iletişimde en önemli unsur dinlemektir ama doğru dinlemektir. Çünkü; dinlemenin de çeşitleri vardır.   

Zehra, zorla kaçırdı beni o benim sözlüm değil dediğinde,

Ömer; bu yüzüğü takarken hiç de öyle görünmüyordu diyerek Zehra’nın parmağındaki yüzüğü zorla çıkarıp attı. Birde senin gibi bir yalancıya inanacak değilim gördüklerime inanırım dedi.

Ah be Ömer ah, gördüklerin ve duydukların bazen olayların gerçek yüzünü yansıtmazlar. Madalyonun bir görünen kısmı vardır, birde görünmeyen kısmı. Sen önden görünenle yetiniyorsun, birde arkasını görebilsen işin aslını anlayacaksın ama nerde?

Bazen insanın duydukları, gördükleri yaşadıkları insanı yanıltabilir. Sende yanılıyorsun ve çok büyük bir hata yapıyorsun bunu zamanla anlayacak çok pişman olacaksın.

Bu kadar mı onursuzsun? senin gibi birinin bu kadar alçalacağını düşünmemiştim diyor Ömer.

Yok arkadaş bu Ömer dik kafalı, Zehra ben kaçırıldım diyor, Ömer sözleşme diyor. Biri A derken diğeri Z diyor bunlar çok zor anlaşırlar. Hatta anlaşamazlar, ilk zamanlarda birbirlerini doğru dinlemedikleri için anlaşamadılar da zaten.

Buna rağmen Ömer Ayşe için, Zehra da babası için bir arada kalmayı başardılar.

Zehra da bu kadar kız varken neden ben? Diye sorunca

Ömer birde benden cevap mı bekliyorsun hadsiz deyip Zehra yı zorla arabaya bindirdi.

Bu Ömer adam olacak da bizde göreceğiz. Ölme eşşeğim ölme.. Çok çektirdin Zehra ya çok, Ömer. Sana attığı tokadın acısını fazlasıyla kat be kat çıkardın Zehra’dan Ömer.

Zehra eve gitmek istiyor, Ömer ise onu hastaneye götürüyor, yolda da konuşuyorlar benden habersiz bir yere gitmeyeceksin diyor, Zehra da ağlayarak eve gitmek istediğini söyleyince, Ömer ne zaman senden bir şey isteyecek olsam ağlıyorsun gözyaşı silahı öylemi?

Zehra babasının hasta olduğunu söylüyor, Ömer yeni bir yalan daha diyerek inanmıyor.

Zehra doğruyu söylüyor babası hasta Ömer bey, aksiliği, inatlığı bıraksan da inanmayı denesen Zehra ya. Ne yaşadıysan geçmişinde güvenmiyorsun bayanlara ve herkes aynı olacak diye düşünüyorsun yanılıyorsun.

Bir yerde sende haklısın güvenmemeyi, çok güvendiğin insanlardan öğrenmişsin canın çok yanmış, yoksa hiçbir insan sebepsiz yere senin gibi olmaz. Böyle olmanın bir nedeni olmalı geçmişinde yaşadığın o ağır travma senin yüreğini çok yaralamış ve artık kolay kolay insanlara güvenmiyorsun Ömer. Ama her insan bir olmaz güvenmeyi yeniden öğrenecek ve yeniden seveceksin.

Ayşe eşine, abisinden ve Zehra dan onlar için düzenlediği odadan bahsederken,

Nihat Zehra’nın kayıp olduğunu, Ömer’in onu aradığını, bulamadığını söyledi. Ayşe de bunu duyunca çok üzüldü.

Neden kendisine Zehra ile geleceğini söyledi, abim bana yalan mı söyledi? abim bana yalan söylemez ki, diyerek abisinin kendisine yalan söylemesi yüzünden fenalaştı Ayşe. Nihat da odasına götürdü Ayşe yi ve hep yanındaydı.

Ömer de Zehra’yı koluna baksınlar, pansuman yapsınlar diye hastaneye götürmüştü. İşte o esnada Ayşe abisini telefonla aradı.

Bana yalan mı söyledin? Sen bana yalan söylemezsin ki, şimdi neden Zehra’nın dedi ve bayıldı Ayşe.

Zehra’nın kaybolduğunu neden söylemediğini soracaktı soramadı bayıldı.

Ömer de kardeşinin gerçekleri Nihat dan öğrendiğini düşündü, biran önce eve gitmek kardeşini görmek istedi ama Zehra’nın pansumanı devam ediyordu.

Pansuman bitince yaralı kolundan çekerek hızlıca hastaneden çıkardı Zehra’yı Ömer.

Ne çekti Zehra’nın kolu senin şu çekmelerinden Ömer. El insaf biraz yavaş kızın kolu yaralı biraz kardeşini düşündüğün kadar Zehra’yı da düşün, onun da canı var ve canı yanıyor Zehra’nın senin gibi.

Yasemin de annesinin zoruyla Yener’in dükkanına gitti, Yener yoktu. Koray geldi ve Yener abiye mi baktınız? yok dedi

Yasemin ile tanıştı ve eğer isterseniz size gelince haber veririm numaranızı verirseniz dediğinde Yasemin gerek yok dedi. bu şekilde de Koray ile Yasemin hikayesi başlamış oldu.

Ömer ve Zehra konağa geldiklerinde Ömer hemen kardeşinin yanına gitti.

Zehra da kendisini karşılayan Asya ile konuştu ve Asya kedi sırrını Zehra ablasına da söyledi ve yerini de gösterdi. Artık Asya’nın sırrına Zehra da ortak olmuştu. Hediye abladan Ayşe’nin fenalaşıp bayıldığını öğrenen Zehra koşarak odasına Ayşe’nin yanına gitti.

Ömer de kardeşi için çok üzülüyor ve Nihat’ın gerçekleri söylediğini düşünerek onu suçluyor, oysa Nihat kayboldu dedi Ayşe’ye şu iletişimsizlik Nihat ile de devam ediyor. Ömer ile Nihat hiç anlaşamıyorlar.

Ayşe kendine gelip de abisine neden Zehra’nın kaybolduğunu söylemedin? Bu yükü nasıl tek başına taşırsın diye kızarken, Zehra girdi odaya Ayşe’ye ilaç gibi geldi yüzü güldü Ayşe’nin.

Ve bütün gün nerede olduğunu sordu.

Ömer de çantasını çaldırmış, bende ulaşamadım, polisti, ifadeydi derken bu saati buldu diye yalan söyledi.

Hani sen yalan söylemezdin kardeşine Ömer? Kaç yalan söyledin Ayşe’ye bir öğrense neler yapar sana kim bilir? Bu yalanlar hep pembe yalanlardı onun iyiliği için söylenmiş o sebeple seni anlayışla karşılayacaktır onun mutlu olması için söylemiştin çünkü.

Ayşe, iyi misin? diyerek koluna dokununca yarasından dolayı canı yandı Zehra’nın.

Ayşe de yaralandın mı? deyince, Zehra; düşünce oldu küçük bir sıyrık dedi.

Sevimde Yaseminden Yener’in 2 gündür ortalık da olmadığını öğrenince fındık kırarak oynamaya başladı,

çiftetelli, oyun havası açayım mı ister misin Sevim hanım? ama üzülerek söylemeliyim ki, Zehra Yener ile değil Ömer ile beraber, senin zengin damatla belki o zaman da böyle oynarsın, nede olsa Yener den daha zengin Ömer.

Ömer Zehra ya, bu konaktan hiçbir yere gidemezsin yarın nikahımız var dedi. Bunu da kapı dinleyen Nazan duydu ve hemen Alev’e haberi uçurdu.

Ayşe de akşam yemeğinden önce hazırladığı odayı Ömer ve Zehra ya gösterdi yarın bir aile olacaksınız, bu oda sizin yuvanız olacak, sana baktıkça gelinlikli halin aklıma geliyor, o kadar güzeldin ki deyince, o anı Ömer de hatırladı. Onun da çok hoşuna gitmişti o hali Zehra’nın ve bunu içinde sakladı dışına vurmadı ta ki, 180. Bölüme gelinceye kadar.

Zehra gece konakta kalacağı odada ve yarın resmen evlenecek olmanın verdiği bir korku var içinde, çok kısa bir süre içerisinde yaşadıklarını ve Ömer’in ona yaptıklarını düşündü ve Ömer’e zorba beni buraya hapsetti babam meraktan ölmüştür dedi babasını düşündü Zehra.

Babası da Zehra yı düşünüyor. Sevim de yine ayak üstü kırk tane yalanı uydurdu. Mehtap hastaymış da, Zehra ona bakıyormuş da, bilmem ne bilmem ne yalancı Sevim.

Zehra’nın Mehtapla ne işi olur abisi kaçırdı. Sevimde Yenerle olduğu için seviniyor kaçırdığını bilmiyor.

Ömer, Zehra’nın kaldığı odaya geldi. Zehra; beni burada tutamazsın, daha nikah bile yapmadık, ailemi görmeliyim dediğinde,

Ömer; ben senin asıl niyetini bilmiyor muyum sanıyorsun? Sen aileni değil, sözlünü merak ediyorsun dedi.

 

Zehra da, ısrarla o benim sözlüm değil, nefret ettiğim biri, inanmıyorsan sende gel dedi. lütfen izin ver gideyim dese de

Ömer izin vermedi hiçbir yere gidemezsin diyerek ve Zehra da, nasıl bu kadar zalim olabiliyorsun? Zalim, egoist, kendini beğenmiş, zorba saydıkça sayıyor taramalı tüfek gibi Zehra ve çok kötü vurdu Ömer’i bu sözleri ile ve canı yanan Ömer, bir aslan gibi ceylan yavrusu olan Zehra’nın üzerine yürüdü ne dedin sen diyerek ki, Ömer’in bu yürüyüşünden ve hesap soruşundan o an çok korkmuştum ben.

Zehra da korkusuzca, zalimsin işte, hem zalim hem zorba dedi. O an köşeye sıkışmıştı gidecek, kaçacak yerinin olmadığını anladı Zehra.

Ömer de, o serseri ile birlikte mi olmak istiyorsun? Tamam ol ama bunun için 6 ay beklemen lazım, sözleşme zamanı bittiğinde kimle ne istiyorsan onu yaparsın, beni kimseyle karıştırma, bir daha oyun oynamaya kalkarsan senin hayatını karartırım dedi ve odadan çıktı Ömer.

Zehra’nın söyleyecek sözü yoktu sustu gözleri doldu. Ömer den işittiği onca söz yetmezmiş gibi şimdide tehdit edildi.

Yener de kafasına koymuş, Zehra’yı bir kere daha kaçıracak kimsenin bulamayacağı bir yere götürecek ve bu kez evlenmeden de dönmeyecekmiş. Beton ile Zehra’nın evinin önüne pusu kurdu araba da bekliyor Yener.

 

Zehra da babasını görmek için aklından konaktan kaçmayı düşünüyor. Ömer odasına gidince kendi kendine konuşuyor Zehra hakkında, bir insan bu kadar yalanla nasıl yaşar ki saygısız, düzenbaz diyor.

Bakıyorum da iyi alıştın Ömer bey her kızdığında Zehra ya sayıştırmaya. Sana yapılınca da kızıyorsun. Bu kadar sinir öfke iyi değil biraz sakin ol. konağa bir kum torbası alsana Ömer. birilerine kızınca gider o kum torbasını yumruklarsın sinirin geçer ne dersin?

Ömer’i sakinleştiren kardeşi Ayşe odaya girdi, Ömer duruldu o dev dalga gitti yerine sakin bir deniz geldi.

Ayşe abisine heyecanlı mısın diye sorunca,

Ömer de, sanki ben değil de başkası evlenecekmiş gibi hissediyorum dedi.

Ömer aslında doğruyu söylüyordu kardeşine, Ömer’in iç dünyasındaki Ömer ile dış dünya ya gösterdiği bambaşka bir Ömer vardı. O iç dünyasındaki Ömer’i Ayşe biliyordu ve o evlenmiyordu şuan o Ömer 180. Bölümde ortaya çıkacaktı. Şimdi dış dünyanın tanıdığı Zehra’nın zorba diye tabir ettiği Ömer evleniyordu o da gerçek Ömer için başka biriydi.

Ayşe ağlayarak abisinden özür diledi, kendisine yalan söylediğini düşündüğü için suçluluk duyuyor Ayşe. Abisi de onu üzmek istemediğini, kırılmadığını söyledi.

Zehra koltuk da uyuyormuş gibi yapıyor Ömer odaya girdiğinde ilk yatak da göremeyince gittiğini düşünürken koltuk da uyuyan Zehra yı görünce odadan çıkıyor. Zehra ise uyumuyor, koltuk da uyuyormuş gibi yapıyor ve Ömer çıkınca arkasından o da çıkıyor.

Konak da uyumayan biri daha var, o da Asya kedisini yıkamak istiyor düğün için ve bahçeye çıkıyor. Zehra da arkasından çıkıyor, kimseye görünmeden konak dan gidiyor Zehra.

Asya da hırsız var diye bağırınca koşarak içeri girmek isterken çimlerin üzerinde ayağı takılan Asya düşüyor ve otomatik çalışan fıskiyeler devreye giriyor. Asya ıslanıyor anne diye bağırıyor. Ömer duyuyor odasından çıkıyor, ev halkı hepsi sese dışarı çıkıyor. Babası alıyor Asyayı içeri götürüyor Asya hırsız koşarak gitti diyor.

Ömer’in aklına Zehra geliyor odasına bakmaya gidiyor. Zehra gitmiş.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“180 Bölümde Devri Alem (Adını Sen Koy 9. Bölüm Özet ve Analizi)” üzerine 31 yorum

 1. Aslınur dedi ki:

  Aslıcım anca okuyabildim yüreğine sağlık canım:)
  Hayatcım canım sana da geçmiş olsun…

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkürler Aslınurcum, Ayşe, 10. bölüm gönderdim canım, çıkınca okursunuz:)

 2. ayse. c dedi ki:

  aslicim 10.bolumu sabirsizlikla bekliyorum …

 3. Hanim abla dedi ki:

  İyi günler Aslıcım.Bırakamadım ki.Kaç kez denedim.3 günden fazla kalamadım.Gine döndüm.Anladəm ki sizleri çok seviyorum ve sizden ayrılamıyorum.Bu sadece gelişi güzel laflar diyil,bir hakikat.Sanki akrabayız,dizideki insanlar da yakınlarımız sanki.Bizden uzakdalar,merak ediyoruz onları.Ayrımaz dostlar olmuşuz.Keşke bütün dünyada insanlar bir- biri ile böyle dost olsalardı.Olamazmı? Olmazmı? Allahın izni ile olur,inşallah.

  1. aslı dedi ki:

   iyi günler ablacım:)
   İyi ki de döndün bizde seni seviyoruz.
   Bu dizi sayesinde güzel dostluklar kuruldu burada.
   evet ablacım seninde dediğin gibi insanlar tüm dünyada burada olduğu gibi dost olabilir Allah’ın izni ile inşallah.

 4. aslı dedi ki:

  Beton ile Yener’in arabasına baktıkça sanki hareket ediyormuş yolda gidiyormuş gibi geliyor bana:)
  uykusuzluktan herhalde böyle oldu bana, en iyisi ben gidip uyuyum biraz:)
  herkese iyi sabahlar, bana iyi geceler:)

 5. Hanim abla dedi ki:

  Teşekkürler,Aslıcım.Çok sevindim. Seni de Allah sevindirsin.

  1. aslı dedi ki:

   Amin inşallah ablacım. Rabbim cümlemizi sevindirsin inşallah.
   Yabancı dil böyledir ablacım ne kadar pratik yaparsan o kadar gelişir unutmazsın.
   sen buraya yazdıkça kendini geliştiriyor ilerletiyorsun, iyi ki de bırakmak istediğinde buraya yazmayı, bırakmadın:)

 6. Hanim abla dedi ki:

  Hayatcım,sana da geçmiş olsun,Rabbim acil şifalar versin.

 7. Hanim abla dedi ki:

  Fati, merhaba kızım,çok geçmiş olsun.Allah acil şifalar versin.

 8. fati dedi ki:

  Selam arkadaslar…ben biraz iyiyim..asli gitdim doktora agrilarim icin soyuq alginli tedavi oluyorum ilac iyne bide sıkı diet verdi yagli kizarmis tursu falan olmaz bana..agrilarim yox ama yine halsizim bugunlerde basim cok agriyor herkes nazara geldin diyorlar ama..dualariniz icin cok tesekkur ederim Allah razi olsun diyer sayfaya yazdiklarinizi okudum arkadaslar..Hayatcim sanada gecmis olsun…Asli senden cook cook ozur diliyorum cunki ben tebrik icin biraz gec kaldim gecenlerde herkes 3-4gun onceden seni tebrik ederken ben etmemisdim dogum gunu ederim diye dusundum ama hastalaninca yazamadim unutmadim ama yazacak halim olmadi..gecde olsa tebrik ederim canim saglikli bereketli omrun olsun insAllah sevabi bol gunahi az bir kul olmayi Rabbim sana nasib etsin bu dunyada ve axiretde yuzun hep gulsun..nice mutlu senelere ailenle sevdiklerinle birlikde..gelelim dizimize ben canli yayini izliyemedim ama aslinin ozetini okudum izlemis kadar oldum analizlerde super izlemediyim bolumleri oldugu icin heyecanla bekliyorum sanki dizi yeni baslamis..bence bizim dizinin ismi Annesizler olmaliydi dizide ne cok annesi olmayan insan var 1.Omer Ayse 2.Koray 3.Zehra 4.Nihat 5.Alev 6.Beton 7.Mehtap Yener 8.Leyla 9.Demir 10.Mert dizide bir asyanin annesi var bide yaseminim vardi ama oda gitdi annesiz kaldi..herkes ailesiz keske birilerinin anne babasi olsaydi mutlu aile tablosu gorseydik birde babadan yuzu gulmeyenler var tabi 1.Omer 2.Mert(ir abi kizacak) 3.Koray 4.Zehra yani benim anlamadim senarist derdi ne neden herkesi sanki gokden sebetle inmis gibi gosteriyorlarki…birde arkadaslar ben sizleri cok seviyorum sizleri hergun dusunuyorum sizleri gorme sansim yok ama nasil biri oldugunuzu merak ediyorum kalben nasil iyi insanlar oldugunuzu biliyorum dıs gorusunuz nasil onu merak ediyor mesela sizi hangi unluye benzetiyorlar arkadaslariniz arkadaslariniz?boylece sizin nasil biri oldugunuz azda olsa gozumde canlandira bilirim tabi istemiyen cevap vermiye ben merakdimdan sordum sadece..beni bir garip askdaki payelede benzetenler var birde Aylin sen bilirsin Avrovizyon sarki yarismasina Safura Elizade katilmisdi ya onada benzeten var bir arkadasimda gep gozlerimin Turkan Sorayin gozlerine benzetir ama bence alakasi yok o kadinin gozleri coook guzel..yani benide bu kisilere benzetiyorlar ne kadar dogru bilmiyorum tabi..neyse simdilik hoscakalin kizlar..

  1. aslı dedi ki:

   Canım benim faticim öncelikle çok geçmiş olsun dikkat et kendine, Rabbim tez vakitte iyileştirsin seni inşallah.
   Sen iyi ol sağlıklı olda geri önemli değil. Benim için çok güzel dualar etmişsin, hepsine canı gönülden amin diyorum bir tanem, öptüm o güzel yanaklarından faticim canım arkadaşım benim:)
   canlı yayın videosu var sitede oradan bakabilirsin canım.
   Hazal Subaşı ve Erkan Meriç Hayat Tadında’ya Konuk Oluyor

  2. Aylin dedi ki:

   Fati geçmiş olsun canim . Kendine iyi bak . Sen kendini anlatmıştı ya burda benim gozumun önünde canlandı şimdi . Ben daha öncede söylemiştim Aşk hastasına . Arkadaşlarının ve yakın çevrenin söylediğine göre Zehraya benziyor . Sac şekile aynı onunki gibi . Gözlerimde kara ve uzun. .ama dudaklarim Zehraningi gibi diyil . Dudaklarim daha dolgun ve sekili . Simdi sen hayal et beni

 9. Azeri Aytac dedi ki:

  Aslicim ellerine saglik cok guzel yazmiwsin. en sinir oldugum bolum yenerin zehrayi kacirdigi blumler bi kac kez daha kacirmiwti pis yener nefret ediyorum yenerden:@ hayatcim gecmiw olsun canim iyisindir insallah . Haa bu arada cok sinir bozucu ve uzucu haberim var biz hangimiz sevmedik ve bir yastikta kocayalimi bekliyodukya ikisinde biri bitsindeadini sen koyun tekrar bolumlerinden versinler ve bitdi ama hangimiz sevmedik in yerine yesil denizi bir yastikda kocayalimin yerinede baba candiri yayinliyorlar biz adini sen koy u beklerken bu pislikler yesil denizi yayinliyorlar baba candir i seviyorumda yesil deniz i hic semiyorum yaaa offf

  1. aslı dedi ki:

   Aytaccım, o dizileri de seven izleyen seyircileri vardır mutlaka, onlara da saygı göstermek gerek, bizim diziyi de elbet yayına verirler belki bayramdan sonra olabilir bilemiyorum?

   1. Azeri Aytac dedi ki:

    Evet aslicim saygi duyuyorum ama sinirleniyorum bi kac yil once biten diziyi wimdi tekrar yayinliyorlar ama bizim diziyi hiiic bu yuzden sinir oluyorum bayramdan sonra hiiic sanmiyorum bence bizim dizinin tekrarlarini yayinlamicaklar:(

 10. Nurbanu dedi ki:

  Bir yeni sayfa daha❤. Onlari dün gördüğümden beri resmen havada uçuyorum gibi. Yeni sayfa güzel ozetlerin.ve tatlı yorumların için teşekkürler. Seni ve dizi bilgi ailesi çok seviyoruz. Bu arada hayatcim çok geçmiş olsun. Allah hayırlı şifalar versin.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkürler Nurbanucum:)
   Bende seviyorum bu siteyi vede sizleri, evet dün onları görünce ekranlarda çok mutlu olduk. Arada böyle güzel sürprizler yapsalar çok güzel olacak.

 11. Azeri Aytac dedi ki:

  Aslicim ellerine saglik cok guzel yazmiwsin en sinir oldugum bolum yenerin zehrayi kacirdigi blumler bi kac kez daha kacirmiwti pis yener nefret ediyorum yenerden:@ hayatcim gecmiw olsun canim iyisindir insallah . Haa bu arada cok sinir bozucu ve uzucu haberim var biz hangimiz sevmedik ve bir yastikta kocayalimi bekliyodukya ikisinde biri bitsindeadini sen koyun tekrar bolumlerinden versinler ve bitdi ama hangimiz sevmedik in yerine yesil denizi bir yastikda kocayalimin yerinede baba candiri yayinliyorlar biz adini sen koy u beklerken bu pislikler yesil denizi yayinliyorlar baba candir i seviyorumda yesil deniz i hic semiyorum yaaa offf

 12. Hayat dedi ki:

  Teşekkürler Aslicim yigrenc hastane kokusundan sonra analizin çok iyi geldi.

  1. Aylin dedi ki:

   Merhaba Hayat . Geçmiş olsun . Ne olmuştu canim . Hastaneye neden gitmiştim . Ciddi bir sey yokdur insallah

   1. Hayat dedi ki:

    Bazı ağrılarım vardı. Kaç zamandır gütmeyi erteliyordum. Çünkü hastaneyi hic sevmiyorum. Bu hastane konusunda dizideki asya gibiyim . Bu gün babam git hastaneye diye kovdu. Çok ciddi bişey yok.

    1. Aylin dedi ki:

     Geçmiş olsun .

    2. aslı dedi ki:

     Geçmiş olsun Hayatcım

 13. Aylin dedi ki:

  Resul abi Yeneri çok özlemiş qalıba iki sayfayada onun resmini kapak yapmış . Ya Yeneri gordumde aklima bir sey geldi . MUsab Ekici Isimsizler dizisine geçmişti ya ,ben bir kere izleyim dedim ,bakiyim burda nasıl bir karakter diye ,inanirmisiniz bölümün sonunda onu bir kez gördüm ,oda bir kaç kelime konuştu bitdi . Bu dizide onun sahneleri daha çokdu ,niye getdiki acaba . Yani tamam sevmiyordukda karakterini ,ama diziye heyacan ,tad katıyordu . Hakinda hayırlısı insallah

 14. Aylin dedi ki:

  Günaydın arkadaşlar .bi kalplerle susluyimi ben buraları ?❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤ Bu gun pazartesi . Bir kaç hafta önce pazartesinin gelişini nasilda heyecanla beklerdik . Pazartesi uyandığımda mutlulukla uyanirdim . Bu günde Oyle oldu . Yeni bölümü izliyormusum gibi analizi okudum . Ellerin dert görmesin Aslicim. Omerin Zorba ve huysuz halleri . Bu bölümlerde ben Omerin Zehrani kıskandığını düşünüyordum . Bence birazcık kıskançlık vardı . Yada bana oyle geliyor . Omer Zehranin üzerine yürürken bende çok korkuyordum . Ama bizim kiz dik kafalı hiç dediginden dönmüyorduki . Ama bence Omerin Zehrani sevmesinde bu inatciliginda biraz katkısı var . Neyse ben daha şimdi utandım . Kadar hala uyuyor ama . Daha uzun yazamıyor .

  1. Hayat dedi ki:

   O zamanlar kıskandığını sadece ben düşünmemişim senle aynı fikirli olmuşuz aylincim. Nasıl kabul etmek istemesede nefret ettiysede zehra omerin eşi olacaktı.( bu hakkında erkeklerin fikrini sormalı ir bey ne diyecek acaba) Belkide geçmişten kaynaklan zehraya inanmak istemiyordu. Yanilmak istemiyordu belki. Korkuları vardı belki. Annesi gibi zehrayada inanırsa onu terk edecek korkusu vardi. Sonradan gördük ki kaybetmek korkusu zehrani omerde fazlasıyla var. Kıskanç ömer kervencioglu çok tatlı ama sadece kendice sormadan sonuca gelmesi doğru diye dinlemeden can yakmasida oyle

   1. Aylin dedi ki:

    Evet hayatcam . OMERIN Zehraya kulandigi cümleler ,kiskanc erkeğin kulandigi cümleleri. Söylediğin doğru ,onun geçmişten kaynaklanan sorunları vardı kadınlara inanmamakta . Dün kendiside canlı yayında Omer karakterini anlatırken oyle söyledi . Annesinden dolayı . Zaten dizidede gösterilmek istenen de bu . OMERIN kadınlara güvenmemesi ,içine kapanik biri , etrafına duvarlar örmüş bir adamın ,Zehranin aşkıyla değişmesi ,yeniden hayata dönmesi , aska yenik düşmesi anlatılıyor . Aşkın gucunun her sorunu yene bilecegine inandirmaktir insanlari . Gerçi bizim yaşadığımız gerçek hayatta oyle digil . Yada oyledirsede ben bilmiyorum . Bu sadece dizilerde ve romanlarda olacak bir şeydir diye düşünüyor belkide insanlar .

  2. aslı dedi ki:

   Evet canım Pazartesiyi iple çekerdik, hafta sonu geçmek bilmezdi. o güzel günlere götürebildimse ne mutlu bana:)
   Ömer’in o huysuzluğu, zorbalığı sadece Zehra’ya idi. Ayşe’ye pamuk gibi, hele Asya ya o ne mutlu bir an dayı yeğen gülmeleri sarılmaları birbirine Ömer işte.
   Herkeslerden sakladığı ama sadece Ayşe ye ve Asya ya gösterdiği o güzel yürekli Ömer’i Zehra o inadı ile çekti çıkardı çok derinlerden ve gün yüzüne çıkardı bunun içinde çok emek verdi Zehra.
   Ömer kıskanmakdan ziyade o zamanlar kardeşinin yaşaması için tek umudu Zehra olduğu için onu kaybetmek istemedi. Zehra’yı kaybetmek demek kardeşini kaybetmek demekti Ömer için o zamanlar öyleydi.

 15. Hanim abla dedi ki:

  Her kese mutlu sabahlar.Çocukların haline yüregim yandı vallah.Her ikisinin kalbi pırlanta gibi.Ama şartlar onları çaresiz bırakmiş.hele güvensizlik de araya girmişse yaşamak çok zor,sevmek ondan daha zor.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı günler ablacım:)
   Evet ablacım her ikisinin yüreği çok güzel ve iyi niyetliler ama yaşadıkları özellikle de Ömer’in geçmişinde yaşadıkları Zehra ya bu kadar sert, kaba, acımasız davranmasını gerektirmezdi ama güvenmediği için, kimselere olduğu gibi Zehra ya da güvenmediği için böyle yaptı sonradan çok pişman oldu.
   Ablacım her geçen gün Türkçe’yi çok güzel yazıyorsun maşallah sana:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.