1 Mayıs Evlilik Programları Neden Yok(Esra Erol Evleneceksen Gel Zuhal Topal)

1 Mayıs’tan itibaren tüm Türkiye’de yayın yapan tüm televizyon kuruluşlarının evlilik ve arkadaş bulma konsepti ile ilgili program yapmaları yasaklandı. Bu yasak resmi gazetede yayınlanır yayınlanmaz geçerli olduğu için artık Esra Erol, Evleneceksen Gel, Zuhal Topal ve Kısmetse Olur’un tekrarı bile ekranlara gelemeyecek.

Çok önceden alınması gereken tedbirler Türkiye’de ahlak bozulduktan sonra alındı ve gecikmiş bir kanun sonunda Olağan Üstü Hal kapsamanında çıkarıldı. Daha önce Başbakan Yardımcı tarafından bu yönde bir KHK çıkacağı açıklanmış ve Esra Erol yeni sezonda devam etmeyeceğini ve dizi tekliflerine açık olduğunu belirtmişti.

Toplumun ahlakının temelinse son 2 sezon da bomba koyan evlendirme veya izdivaç progamramları yeni bir kanun çıkana kadar veya mahkeme bu kanunu iptal edene kadar yasaklanmıştır. Bu nedenle artık yeni sezonda veya yaz sezonu da dahil olmakla birlikte her türlü evlilik ile ilgili program yapmak insanlara sevgili bulma işi yasaklandı.

Bu nedenle artık Zuhal Topal Esra Erol ve Evleneceksen Gel ekranlarda olamayacak. 

 

dizibilgi google play

1 Mayıs Evlilik Programları Neden Yok(Esra Erol Evleneceksen Gel Zuhal Topal) (3 Yorum)

  1. insallah haber dogrudur ya boyle sacma seyler izlemekden sacma dizi izlemek daha mantikli en azindan kurgu oldugnu bilyosun bir cogu evlilik programini gercek saniyor iki gunde sacma sapan sey yuzunden kavga ediyolar gercekle alakasi yok bode gercekmis gibi aglayanlar uzulenler reklam yahu insallah dogrudur

  2. Oh be sonunda bitsin artik ben hic bakmiyorum böyle saçma programlara ama sosyal medyada orda burda gordukce gercekten cok kiziyordum

  3. Yaziniz guzel olmus…
    Insallah karar iptal edilmez her kanalda evlilik programi olurmu ya hangi kanala bakiyordun adaylar ya sarki soyluyor ya dans ediyor ya da kavga ediyordu gercekten ekran kirliliyinden bi sey deyildi evlilik icin orda olan insan bunlari yaparmi bide yasi daha genc olanlar bile oluyordu allah askina sanki disarda evlenecek kadin ve erkek yok saka gibi evlenmek icin televizyona cikilirmi ya insana faydasi bile yoktu ve kotu ornek oluyor insanlara hatta cocuklara cunki anneler oturub izliyor ve cocuklarida onlarla beraber izliyor her harketide ornek aliyorlardi.