Yıldızların Şahidim Fiko Kimdir? Gerçek Adı ve Fotoğrafları

Yıldızların Şahidim Fiko Kimdir?

yildizlarin-altinda-mesut-akusta-resmi2

Şubat 1964 Konya doğumludur. Yıldızların Şahidim adlı dizide Fiko karekterine hayat veren Mesut Akusta’dır. Babası ölünce Konya’dan taşınıp Ankara’ya yerleşmişler. İlk ve orta okulunu Ankara’da okuyup Edebiyat ve Sanat Fakültesini kazandı. Ankara’da tiyatro ile ilgilenmeye başlayan oyuncu Hamdi Çaman yeditepe adlı oyuna dahil oldu. 1997 yılında Nezihe Araz’ın yazdığı Cahide oyununda rol aldı.

yildizlarin-altinda-mesut-akusta-resmi1

Sinema alanında ise ilk olarak Yanlış saksının çiçeği adlı film ile başladı. Daha sonra Eylül Fırtınası, Her şey Çok Güzel Olacak, Filler ve Çimen adlı filmlerde rol alan yakışıklı oyuncu Sadece Tiyatro ve Sinemada değil aynı zamanda dizi alanında da bir çok dizide rol almıştır. İlk dizi serüveni 1993 yılında “Son Söz Sevginin” adlı dizi ile başlamıştır.

yildizlarin-altinda-mesut-akusta-resmi

Daha sonra 1998 yılında “Affet Bizi Hocam” adlı dizide diziye beş yıl gibi uzun bir aradan sonra tekrar dönüş yapmıştır. 1999 yılında “Her Şey Çok Güzel Olacak” adlı dizide resepsiyonist rolünde, 2003 ylında “Kurşun Yarası” adlı dizide Rıza karakteri ile, 2006 yılında “Karagümrük Yanıyor” adlı dizide Gafur rolünde, 2009 yılında “Kurtlar Vadisi Pusu” adlı dizide Ünsal Kemal rolünde ayrıca Ezel, Karagül ve Köroğlu dizilerinde de Mesut Akusta karşımıza çıkmıştı.

Yıldızların Şahidim Tanıtım Fragmanı

Related Post

READ  Yıldızların Şahidim Zeynep Kimdir? Gerçek Adı ve Fotoğrafları
Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 11 Kasım 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın