Vatanım Sensin 1 Aralık Özeti 6. Bölüm Fragmanı

Vatanım Sensin 1 Aralık Perşembe günü Kanald ekranlarında seyirci karşısında olacak. Vatanım Sensin 6. Bölümünde Cevdet’in milli mücalede de kullanılmak üzere Osmanlı’ya ait olan silahların peşinde aksiyon dolu bölümünü izleyeceğiz.

Vatanım Sensin 1 Aralık 6. Bölüm Özeti

vatanim-sensin-1-aralik-resmi

Cevdet Eftalya’nın  evinde bulduğu haritada silahların yerinin işaretlendiği düşüncesi ile haritada gösterilen yere Vasili’nin oğlu Teğmen Leon ile birlikte gösterilen yere giderken ölmez Hasan’ın adamlarının saldırısına uğradı. Cevdet bu saldırıda zaten yakalanıp ölmez Hasan’ın yularının kimde olduğunu bilmek isteyecek. Bu arada Teğmen Leon geçen haftaki özetimizde de duyurduğumuz gibi yaralanacak. Cevdet ölmez Hasan’ın bağlantısını çözmeye çalışacak. Bu sırada en büyük destekçisi Paşam dediği kişiden gelecek. Cevdet’i ölümden kurtardığı gibi silahların da yerini öğrenecek. Tevfik miralay ise zeytinyağı misali olaydan sıyrılıp üste çıkacak. Hatta Yunan askerine yardım ediyor izlenimi verecek. Vasili hem oğlu hemde en güvendiği Albay’ı Cevdet’i kurtarmak için başlatılan operasyonda yaralanacak. Tabi ki bu olayın altından da Tevfik olacak. Surda yürüyecek ama izini belli etmeyecek Tevfik.

vatanim-sensin-1-aralik-resmi2

Azize ise Cevdet’in düşmanın eline yeniden esir düşmesi, “her ne kadar da sevmiyorum sen eski Cevdet değilsin” dese de Cevdet’ten gelebilecek en küçük iyi bir habere muhtaç olacak. Bu süreçte Cevdet’i aslında ne kadar çok sevdiğini anlayacak. Ali Kemal ise Yıldız’dan hoşlandığı itiraf edemeyişi ayrıca Yıldız’ın Teğmen Leon’a karşı ilgisi kendisini İzmir’e sığdırmaz olmuştu. Gerçek anne ve babasını bulmak ve bu ortamdan uzaklaşmak için tüm ayarlamaları yapıp Selanik’e gitmek üzere iken Yıldız gelip gitmemesini söylemesi Ali Kemal için bir umut ışığı olacak ve gitmekten vazgeçecek.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 30 Kasım 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın