Tv8 Fenomen Yarışmasının Formatı Nasıl ? Kuralları Nedir ?

3 yorum
195

Tv8’in yeni yarışma programı Fenomen kızlar ve erkekler fenomen olma mücadelesinin kuralları nedir ? Yarışmanın formatı nasıl oluyor ? İşte Programın ayrıntıları bilgileri…

tv8 fenomen yarışması kuralları

Fenomen programı kurallar şuan yüzde yüz belli değil fakat yarışmanın ana iskeletini oluşturan formatlar hakkında size haberimizde bilgi vereceğiz. Tv 8 de başlayacak ve 6 kız yarışmacı 6 erkek yarışmacının Türkiye’de fenomen olma mücadelesi yer alacak.

Sunuculuğunu İşte Benim Stilim ve Rising Star gibi yarışmaların sunuculuğunu yapan ünlü isim Öykü Serter yapacak. Haftanın her günü veya en az 5 günü ekranda yayınlanmasını düşündüğümüz Fenomen farklı kurallar içeren bir yarışma olacak.

fenomen yarışmacıları kuralları neler

Fenomen Programının Formatı ve Kurallar Neler ?

Fenomen programının amacı sosyal medya ile Tv programını bir araya getirmek. Yarışmacılar hafta içi her gün 8 Saat aynı evde kalacaklar ve giydikleri kıyafetler ve sözleriyle haftanın fenomeni olmaya çalışacak.

Haftanın fenomeni olan kişi 50 bin liralık ödül kazanacak. Hafta içi her gün 15:45 de başlayacak programda hafta sonu ve hafta içi yarışmacılar dışarı çıkabilecek.

Dışarıda da hayran kitlesini artırmaya çalışacak yarışmacılar ünlü isimleri programa davet edecek ve kendi sosyal güçlerini gösterecekler.

Ünlüleri ikna edip programa davet eden yarışmacılar giydikleri kıyafetler ve tarzları ile hep daha çok dikkat çekmeye ve popüler olmaya çalışacaklar.

Yarışmada her cuma haftanın finali yapılacak. Evden bir kişi elenecek ve yeni bir fenomen adayı gelecek. Ev içi oylama ve isim yazma uygulamasına izleyenlerin smsleri de dahil edilip elenecek aday belirlenecek

Aldığımız son haberlere göre yarışma Kanal D de yayınlanan Kısmetse Olur Evi programına benzerlik gösteriyor. Fakat bir izdivaç evlilik programı değil.

Yedi kız kadrosunun büyük kısmını İşte Benim Stilim yarışmacıları oluşturacak ki buda Acun Medya’nın uyanıklığını gösteriyor. Tanınan ve takip edilen isimler ile programı tutturma ihtimalini artırıyor.

Yarışmada Kızlar ve Erkekler evi olacak ve 12 saat bir evde kalacaklar ve daha sonra kendi evlerine dönecekler.

Diğer bir kural ise her hafta sonu bir veya iki yarışmacı elenerek ayrılacak. Bu elemeler sms halk oylaması ile yapılacak.

Elenme adayları ise kadrodaki kız ve erkek yarışmacılar kendi arasında belirliyor.Yarışma format olarak Biri Bizi Gözetliyor Evine de benziyor.

Kızlar ve Erkekler arsında aşklar yaşanılması düşünülüyor.  Bize göre bu yarışma ilgi çekici olacaktır keza Acun Medya bu tür programları düzenlemeyi ve yapmayı gerçekten çok iyi biliyor.

YARIŞMACI KADROSU İÇİN TIKLAYINIZ

Fenomen yarışmasının içeriği kuralları ve tam formatı netleştikçe yazımıza ekleyeceğiz.

Sizce Bu Yarışma Tutar Mı ? Siz Nasıl Buldunuz ? Yorumlarınızı Bekliyoruz.

TV 8 Fenomen Tanıtım Fragmanı Videosu İzle

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 5 Nisan 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Tv8 Fenomen Yarışmasının Formatı Nasıl ? Kuralları Nedir ? (3 Yorum)

  1. onurrrrrr….çiğdem gittikten sonraaa…gülleee sakınnnn konuşmaa bileeeeeeeeee…………..

  2. çiğdemm ve ayşegül gittii…üzüldümmm..fenomende bittii maalesefff
    oranın iki rengi yok artıkkk!!!!!!