Turgut Alp(Cengiz COŞKUN) Neden Diriliş Ertuğrul Dizisinden Ayrıldı

Turgut Alp(Cengiz COŞKUN) Neden Diriliş Ertuğrul Dizisinden Ayrıldı

Dirliş Ertuğrul dizisinin 7 aralık çarşamba akşamı ekranlara gelecek 68. bölümünde şok bir sahne daha yaşandı. Simon’un yanına ajan olarak yerleştirilen Turgut Alp ortaya çıktı. Turgut Alp’in Ajan olduğunu fark eden Simon Turgut Alp’i ölüme gönderdi. Peki gerçekten Turgut Alp ölecek mi? İşte Detaylar

Turgut Alp’in ölümü ile ilgili gerçek tarihte açık bir bilgi vardır arkadaşlar. Ertuğrul Bey’in 3. oğlu Osman Bey’in ilk kılıç ustası babasının silah arkadaşı Turgut Alp’tir. Bilindiği üzere Turgut Alp bir demircidir ve zanatini Osmanlı’ya kadar taşımıştır. Bu durumda Diriliş Ertuğrul  dizisinde hiç bir zaman Turgut Alp ölmeyecektir; ancak bazı istisnai durumlar haricinde. Yani oyuncu Cengiz COŞKUN gerçek hayatta başka bir dizis ile anlaşırsa bu durumda Diriliş Ertuğrul  dizisinde gerçek tarihte olmasa bile dizide ölecektir. Bu da tabi ki tarihten sapma oalcaktır; ancak bu durum zorunlu şartlarda olur.

turgut-alp-dirilis-ertugrul-7-aralik

Diriliş Ertuğrul 68. Bölüm Fragmanı

Turgut Alp İle İlgili Eski Konular

 

Trt 1 ekranlarında 60. bölümü ile ekranlara gelecek olan Diriliş Ertuğrul dizisinde şok sahneler yaşanacak. Diriliş Ertuğrul dizisinde başrollerden Turgut Alp’i canlandıran Cengiz Coşkun Diriliş Ertuğrul dizisinden ayrılacak mı?

Turgut Alp ölerek değil beyine isyan ederek obadan ayrılacak ancak tekrar geri dönmesini ve özür dilemesini de bilecek ve diziden ayrılmayacak; hata yeni sezon senaryosunda ajan olarak Simon’un yanına yerleşecek54

Cengiz COŞKUN resmi Twitter adresinden attığı Tweet ile Diriliş Ertuğrul dizisindne ayrılmayacağını duyurdu işte o Tweet.fg

 

Turgut Alp Neden Ertuğrul ile anlaşamadı? Neden Beyi Ertuğru’un sözünü dinlemedi?

Turgut Alp ne yazık ki hırsına yenik düştü. Noyan’ı yakalamışken öldürmek istedi; ancak Ertuğrul buna izin vermedi ve ipler gerildi.

Turgut Alp Noyan’ı tutsak tutan ve Sultan Alaaddin’e götürmeye çalışan Ertuğrul’a diklenir ve onun izinden ayrılır. Obaya gelen Turgut Alp Ertuğrul’un Noyan’ı yakaladığını ancak öldürmediğini bu durumu kaldıramadığı içinde obadan ayrılacağını söyler.   

Diriliş Ertuğrul dizisinde Turgut Alp karakterine hayat veren Cengiz COŞKUN’un diziden ayrılacağı haberleri sosyal medyada yayılmaya başladı. Cengiz Coşkun’un Twitter’da yaptığı paylaşım sosyal medyayı salladı.

Diriliş Ertuğrul dizisinden Cengiz COŞKUN’un ayrılmayacak; ancak Diriliş Ertuğrul dizisinde Kaan Taşaner Gündoğdu karakterine diziden ayrılacaktır.

Noyan’ın Turgut Alp’i yakalaması ve boğazına kılıç dayaması hayranlarını üzse de Diriliş Ertuğrul dizisinin 3. sezonunda Turgut Alp karakteri yer almayacaktır.

 

Peki Diriliş Ertuğrul Turgut Alp Noyan’ın elinden kurtulacak mı?

 

Bilindiği üzere Diriliş Ertuğrul dizisinin 20 nisan çarşamba akşamı yayınlanan son bölümünde Noyan yerini bulmaya çalışan Turgut Alp Noyan’ın eline düşecek. Daha önce de tapınaçıların eline düşen Turgut Alp büyük sıkıntılar çekmişti; ancak obaya dönmeyi başarmıştı.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 21 Nisan 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Turgut Alp(Cengiz COŞKUN) Neden Diriliş Ertuğrul Dizisinden Ayrıldı (13 Yorum)

  1. Turgutalp tarihte varda diziden neden ayriliyor. Dizinin en gozdelerinden ve benim en favorim. Ayrilmasina cok uzuldum.

  2. Turgut alp gitmesin beyinden Özür dileyip geri dönsün o giderse dizinin bir tadı kalmaz bence ertuğrul dan sonra dizideki en iyi karakter ve ben çoook üzüldüm bu konuda bir şeyler yapılmalı bence