Trt 1 Payitaht Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

Trt 1 Payitaht Dizisi Oyuncuları

1Yeni sezona bomba gibi hazırlanan Trt 1 dönem dizilerine devam ediyor. Diriliş Ertuğtul dizisi ile dönem dizilerinde ki başarılarını ispatlayan Trt 1 Osmanlı’nın son dönem padişahlarından 2. Abdülhamid’in hayatını anlatan ‘Payitaht dizisini izleyici ile buluşturacak.

Senaristliğini Uğur Uzunok’un yapacağı Payitaht dizisinin yönetmenliğini ise Faruk Teber yapacak.

Payitaht Dizisini Es Film Filinta dizisinin devamı olarak açıkladı. II. Abdulhamid çağını ise Ulu Hakan Çağı olarak yazacaklar.

Payitaht dizisinin ocak 2017 de Trt 1 ekranlarında olması ve pazartesi günü yayınlanması planlanıyor.trt-1-payitaht-dizisi-resimleri

 2. Abdülhamid Kimdir?

1876 ile 1909 yıllarında Osmanlı Devletinin Padişahlığını yapan Abdülhamid 33 yıl tahtta kalmıştır. 1842 yılında doğan ve 1918 yılında dünyaya gözlerini yuman 2. Abdülhamid 76 yıl yaşamıştır. 93 harbin, 1. Meşrutiyet ve 2. Meşrutiyet 2. Abdülhamid’in döneminde olan gelişmelerdir.

Osmanlı’nın devrilme dönemlerinde bir devi mükemmel şekilde idare etmiş ve bir anda parçalanmasını önleyerek yıkılmayı politikaları ile 33 yıl geciktirmiştir.

Payitaht Dizisi Oyuncu Kadrosu

Payitaht Dizisi için şuanda dev bir plato kuruldu. Oyuncu seçimleri ve senaryo çalışmaları devam eden Payitaht Dizisinin çekimlerine Aralık ayında başlanacak.

Payitaht Dizisi oyuncu kadrosu şuanda açıklanmadı. Payitaht Dizisi ile ilgili gelişmeler oldukça sayfamıza eklenecektir.

Payitaht Dizisi Tanıtım Fragmanı

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 29 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Trt 1 Payitaht Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri (1 Yorum)

  1. TRT, kendisinden beklenen dizi ve programlari yapmakla, dünya televizyon literatüründe 1. sirayi almaya layik bir televizyon kanalidir… YOLA DEVAM TRT!