Tarihte Gerçekte Noyan Kimdir ? Diriliş Ertuğrul

5 yorum
330

Diriliş Ertuğrul Dizisine Yeni Giren Karakter Noyan  Tarihte Bir Kişi Mi ? Gerçek Tarihte Kimdir ?

Diriliş ERTUĞRUL  dizisinde oynayan Cengizhan’ın askerlerinden Noyan canlandırması izleyenlerin merak konusu oldu. Noyan Cengizhan Mı Oluyor ?

Bazı izleyenler Noyan’ı Cengizhan zannediyor fakat Noyan Cengizhan değildir. Noyan gerçek tarihte bir kavram olarak askerlere verilirdi. Eski Türk Devletlerinden Göktürkler kullanmışlardır. Ayrıca Moğollora da kullanılan kavram komutanlara verilen bir isimdi. Savaşa giden Süvari komutanlarına takılan ad olarak gerçek tarihte bir takma addır.

tarihte noyan kimdir

Tarihte Noyan Hakan olacak çocuk anlamlarına da gelmektedir.

Diriliş Ertuğrul Dizisinde Noyan karakterini Barış Bağcı Oynamaktadır.

Yanıındaki Şamanı ile ilginç sahneler çekilen Diriliş Ertuğrul her geçen bölüm izleyicilerini çektiği sahnelerle şaşırtmaya devam ediyor.

Ayrıca Sungurtekin Moğollara ittifak halinde yaşıyormuş… 

İşte Diriliş’in Efsane Sahnelerinden Şaman ve Noyan Dövüşme Handaki Kavga Sahnesi

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 7 Ekim 2015

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Tarihte Gerçekte Noyan Kimdir ? Diriliş Ertuğrul (5 Yorum)

    • Hayır ölmeyecek Alaaddin noyanı saraya götürecek daha noyan bumudur yoksa başka noyanmıdır bilmem ama anadoluda tüm müslümanların başına bela olacak dize getiren ise mevlana celaleddin rumi olacak

  1. ben bir kız olduğum için tarihimizi çok merak ediyorum acaba gerçek osmanlıda ertuğrulu,sungurtekini,tuğtekini ve diğerlerini kim öldürmüş yada nasıl ölmüşler ve bunun üzerine de araştırmalar yapıyorum öğrenebilmek için