Payitaht Abdülhamid Fehime Sultan Kimdir (Elif Özkul)?

yorumsuz
665

TRT 1 ‘de yayınlanması heyecanla beklenen dizi Payitaht Abdülhamid’ de oyuncularla birlikte karakterleri de belli olmaya başladı. Dizide Fehime Sultan rolünü canlandıracak oyuncu Elif Özkul oldu.

Payitaht Abdülhamid dizisinde oynayacak olan Elif Özkul 1988 yılında Erzurum’da doğmuş. Yeditepe Üniversitesi Siyaset Bilimi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde okurken okulu bırakarak İstanbul  Üniversitesi İşletme Bölümü’ne geçmiş.Orayı başarıyla bitiren Elif Özkul’u uzun yıllar Show TV ekranlarında yayınlanan Cumartesi Sürprizi sunucusu olarak tanımaktayız.1.74 boy ve 52kg ağırlığa sahip olan güzel sunucu  28 yaşındadır.

Tarihte Fehime Sultan Kimdir?

V. Murat ve eşi Meyliservet Kadınefendi’nin kızıdır. İlk olarak Ali Galip Paşa ile evlenen Fehime Sultan ikinci evliliğini subaylıktan ayrılma Mahmut Bey ile yaptı. İstanbul işgal edilince gizli direniş örgütlerine katıldı. Halifelik kaldırılınca  Fransa’nın Lice kentine gitti. Eşi kendisini terk edince çok zor günler yaşadı.Kölesi dilenerek Fehime Sultan’ın geçimini sağladı. Yokluk içindeki hayatı veremden hasta olmasıyla 1929 yılında sonlandı.Aynı zamanda. Fehime Sultan iyi bir Piyano eğitimi almıştır.

Fehime Sultan (Elif Özkul) Oynadığı Diziler Nelerdir?

Payitaht Abdülhamit dizisinde oynayacak olan Fehime Sultan ( Elif Özkul ) Kara Sevdam dizisinde arkadaşı Burak Ceylan ile birlikte oynamış ayrıca çeşitli tiyatro oyunlarında da rol almıştır. İlk sinema filmi ise El Abyaz Lanet olacaktır.

Elif Özkul’un Sevgilisi Kim?

Yapmış olduğumuz araştırmalara göre Fehime Sultan ( Elif Özkul )’un bir birlikteliği bulunmamaktadır.

Fehime Sultan ( Elif Özkul ) İnstagram Adresi için tıklayınız

Payitaht Abdülhamid Tanıtım Fragmanı

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 12 Ocak 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın