Kösem Sultan Arka Plan Fon Müzikleri ve Şarkıları

Kösem Sultan dizisine özel fon müzikleri hazırlanıyor ! Star Tv’nin yeni dizisi Muhteşem Yüzyıl’ın devamı niteliğindeki dizi Kösem Sultan aylardır merakları cezbediyor. Çok uğraşlar sonunda Kasım ayına yetiştirilen dizide kullanılan müziklere şarkılara da aynı şekilde yoğun çabalar ile ayarlandı.

Akıllara acaba dizinin geçtiği yıllara uygun enstrümanlar kullanılacak mı sorusu da gelmiyor değil arkadaşlar örnek verecek olursak Diriliş Ertuğrul dizisi bu müzik işinde oldukça hakim. O yüzyılın müziklerinde kullanılan kopuz, ney ve def gibi aletlerle çalınıyor. Eğer Kösem Sultan dizisi de aynı şekilde fon ve jenerik şarkılarını yaparken bu çalgı aletlerini kullanırsa bizce de kullanacak gerçekten iyi bir iş ortaya çıkacaktır.

muhteşem yüzyıl kösem sultan yunanca şarkı

Sene boyunca bizlerde size bu arka plan fon müziklerini sizlerle buluşturmayı hedefliyoruz. Dizilerin ruhunu yansıtan en önemli kriterlerden olan müziklerin önemini artık yapımcılarda farkında. Bakalım Kösem Sultan nasıl bir iş çıkaracak. Aşağıdaki parça keman ile çalınıyor. 2. videoda da söylenen Yunanca bir şarkı seslendiriliyor.

Her sahne için ayrı fon müziği çalacak mesela Safiye Sultan için kendiyle özdeşleşen daha doğrusu o müzik çaldığında sahnede Safiye Sultan’ın olduğunu anlayacağımız bir prensiple şarkılar kullanılacak.

Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan Fon Müzikleri Şarkıları Dinle

Söylenen Yunanca Şarkı

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+
Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 31 Ekim 2015

Konu hakkında yorumunuzu yazın