Kara Sevda Dizisi Neden Tuttu ? Çok İzleniyor

Yeni dizilerden çiçeği burnunda Kara Sevda dizisi hakkında bazı soruları cevaplamak istedik. Dizi başlaması ile beraber çok kısa bir sürede inanılmaz şekilde iyi bir reyting rakamlarına ulaştı. Peki Kara Sevda dizisinin bu kısa vadede tutmasının nedeni çok izlenmesinin sebebi ne ?

Dizilerin izlenmesinde en önemli etkenlerin başında hikaye ve konu gelir. Kara Sevda dizisinin konusuna bakıldığında İntikam içeren bir senaryosu var. Milletimiz olarak bu tip dizileri genelde çok izliyor ve tutuyoruz.

Sosyolojik olarak bakıldığında ise insanlar duygusal sahneleri, aşk duygulu dizileri kendi hayatlarında ki bir kesim ile benzeterek o diziyi kendine yakın hissederek dizinin bağımlısı veya tutkunu olabiliyor.

kara sevda neden çok izleniyor

İşin içine aşağılanmış bir kişinin veya küçük görünen bir insanın küllerinden doğup intikamını onların silahlarıyla alması nacizane yazarınız olarak bende dahil hepimizin ilgisini çekiyor ve mevzuyu kendimize mal edebiliyoruz.

İşte tam bu noktada Fakir Kemal’in (Burak Özçivit) kendi çaba ve gayretleri ile neler yapabileceğini görünce hoşumuza gidiyor. İşte Kara Sevda yıllardır klasik de olsa bu duyguyu çok iyi işliyor dolayısı ile buda çok izlenmesine tutmasına neden oluyor.

kara sevda dizisi

Diğer bir faktör ise oyuncu ve müzik kalitesi. Kara Sevda dizisi başrollerinde ki Neslihan Atagül (Nihan) ve Burak Özçivit (Kemal) son yılların en gözde oyucularından. Bu durumda dizinin sevilmesinde önemli bir etken.

Sahnelerde kullanılan arka plan fon jenerik müzikleri de gayet yerinde seçimlerle duyguyu karşıya daha iyi iletme de başarılı olarak kullanılıyor.

Peki Siz Kara Sevda Dizisinin Neden Seviyorsunuz ?


Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Ekim 2015

Konu hakkında yorumunuzu yazın