Gülizar Dizisi Mine (Sevtap Özaltun) Kimdir ?

3 yorum
309

Kanal D’nin merakla beklenen dizisi Gülizar’ın yayınlanmasına artık sayılı günler kaldı. Dizi için oldukça iddialı bir kadro hazırlanmış durumda. Başrol oyuncularının yanında yetenekli isimler de dikkat çekiyor. Onlardan biri olan Mine karakterini canlandıran Sevtap Özaltun’u yakından tanıyalım.

Gülizar Mine Kimdir ? Gerçek adı yaşı boyu kilosu.

1984 Artvin doğumlu oyuncu Sevtap Özaltun 1.62 boyunda ve 55 kilodur. oyunculuk eğitimine 2001 yılında Bakırköy Basat Sanatçılar Derneğinde başlamıştır. 2009 ‘da Haliç Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Oyunculuk kariyerine reklam filmleri ile başlamıştır. Yapı Kredi Turkcell Bebelac gibi tanınmış firmaların reklam filmlerinde boy göstermiştir.

Dizi kariyerine ise Başrolleride Engin Akyürek ve Beren Saat’in bulunduğu Fatmagül’ün suçu ne adlı dizi ile başlamıştır. Daha sonra A.Ş.K dizsinde Ece karakterine hayat vermiştir. Ulan İstanbul dizisindeki Derya karakteri ile iyi bir çıkış yakalamıştır. Son olarak Sevda Kuşun Kanadında isimli dizide yer alan güzel oyuncu Gülizar dizisinde Mine karakteriyle ekranlara gelecek.

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 20 Aralık 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Gülizar Dizisi Mine (Sevtap Özaltun) Kimdir ? (3 Yorum)