Diriliş Ertuğrul Ural Bey Öldü Kürşat ALNIAÇIK Diziden Ayrıldı mı?

Diriliş Ertuğrul  dizisi ile ilgili çok garibinize gidecek tüyoları vermeye devam ediyoruz. Diriliş Ertuğrul  dizisinin yeni sezonunda bildiğiniz üzere Candar bey vardır. Söğüt bölgesinde bir Türkmen beyliği olarak devam eden Cander Bey Kayı’ların gelmesi ile onlara oğlu Aliyar bey ile çok yardımcı olacak ve onlara destek verecektir. Aliyar Bey ve Candar Bey Kayı’lara destek verirken Candar Beyin büyük oğlu eceline susamış Ural Bey ise Kayılar’ın beyi olan Ertuğrul bey ile bir uç beyliği mücadelesine  girecek ve kaybedecektir. 233

Candar Beyin ölümü ve Ertuğrul beyin Ural Beyi düşmanlığından dolayı öldürmesi ile Candar Beyin obası ile Kayı Obası birleşecek ve Haçlı önünde mücadele verecektir. Kayıların beyi Ertuğrul Beyin uç beyi olması ise de Aliyar ve oğlu Yaman bey Kastamonu bölgesine göç ederek 1292 yılında Candaroğlulları beyliğini kuracaktır.

Ertuğrul Beyin torunları ile Aliyar Beyin torunları 1461 de tekrar karşılaşacak ve köken olark aynı oğuzların Kayı boyundan olan iki topluluk tekrar birleşecektir.

Diriliş Ertuğrul Ural Bey Ölecek mi?

Evet gerçek tarihte Ertuğrul Gazi Ural Beyi öldürecektir.

Kürşat ALNIAÇIK Diriliş Ertuğrul Dizisinden Ayrılacak mı?1-47

Evet Diriliş Ertuğrul  dizisinde sadece bir sezon yer alacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 15 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın