Diriliş Ertuğrul Hangi Padişaha Kadar Devam Edecek ? İşte Final Tarihi

TRT’nn fenomen dizisi Diriliş Ertuğrul Ne Zaman bitecek ? Hangi padişaha kadar anlatılacak ? En son hangi padişah çekilecek ? Dizinin final tarihi ne zaman ? Hangi yıl final yapacak ? Osmanlı Kuruluş ve Yükselme dönemine geçilecek mi ? Osman Bey ve Orhan Bey dizide anlatılacak mı ? Yeni bir dizi ile devamı gelecek mi ? İşte Diriliş Ertuğrul hakkında önemli bilgiler sizinle;

Geçen yıl başlayan Diriliş 2015-2016 sezonuna da bomba bir giriş yaparak reyting rekorları kırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde dizi yapımcı senaristi olan Mehmet Bozdağ tarından verilen bilgiye göre Diriliş’in final tarihi belli oldu. Bu habere göre dizi 2017 yılında final yapacak.

Bu demek oluyor ki Diriliş Ertuğrul’un ekranlar da yaklaşık 1 yılı kaldı. Aşağı yukarı ne zaman bitecek sorusunun yanıtı bulunmuş oldu.

diriliş final tarihi ne zaman bitecek

Peki dizi Osmanlı Kuruluş ve Yükselme dönem ve padişahlarını konu alıp senaryoya ekleyecek mi ?

Bu sorunun cevabı net değil fakat geriye kalan yaklaşık 40 bölümde Osmanlı Yükseliş dönemine geçmesi mümkün görülmüyor fakat bize göre dizi Osmanlı Devleti kurucusu Osman Bey’i büyük ihtimal konu alacaktır keza dizide Osman Bey’in doğumu ile ilgili rüya gören Ertuğrul Gazi bunu müjdeledi.

Final yapılmadan Osman Bey hayatından kesitler çekilecektir. Final ve bitme tarihi ne zaman sorusunun cevabı şuan net değil fakat ilerleyen haftalarda bu bilgiyi sizlerle paylaşacağız.

Bakalım Diriliş Ertuğrul kaçıncı bölümde final yapacak ? Geriye kaç bölümü kalacak.

Peki Diriliş Ertuğrul bitince yeni bir dizi ile devamı gelecek mi ?

Yine Mehmet Bozdağ’ın açıklamasına göre Diriliş final yapıp bittikten sonra yeni bir tarih dizisi sizlerle olacak. Konu olarak devamı olmasa da dizi Alparslan Bey’i anlatacak. Malazgirt 1071 Alp Arslan adlı dizi ile seyirciye harika bir dizi daha izletilecek.

Malazgirt dizisi hakkında da özel bilgiler sitemizde paylaşılacak.

Final Fragmanı yayınlandığı an sizlerle olacak

 

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , ,
Eklenme Tarihi: 7 Mart 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Diriliş Ertuğrul Hangi Padişaha Kadar Devam Edecek ? İşte Final Tarihi (1 Yorum)