Diriliş Ertuğrul 30. Bölüm Fragmanı Dodurga Moğol Savaşı 21 Ekim

Cengizhan Moğollar ve Kayı-Dodurga Boyu Büyük Savaşı Başlıyor !

Diriliş Ertuğrul dizisinin fragmanı yazının en alt kısmındadır. Ekranların Tarihi fenomen dizisi Diriliş yeni bölümlerini İstanbul’da ki setinde çekmeye devam ediyor. Ekranlara gelecek 30. bölümü ile yeni sezonda fark yaratan Diriliş Ertuğrul bölüm fragmanına yazımızdan ulaşabilirsiniz. 21 Ekim tarihinde yayınlanacak bölümün özeti ve tüyolarını yazımızdan okuyabilirsiniz.

Diriliş Ertuğrul 30. Bölüm Özeti Tüyoları ; Ertuğrul’un kurtulması ile Dodurga boyu geçen hafta olduğu gibi bu haftada morali üst düzeyde. Artık ya tamam ya devam savaşı kapıdadır. Noyan ve adamları hainliklerine devam eder.

diriliş 30. bölüm yaşanacaklar özeti

Her yeri yakıp yıkan Moğol Cengizhan askerleri Ertuğrul’un kaçması ile daha bir canileşmeye başlar. Büyük savaşın hazırlıklarını toyda tamamlayan Gündoğdu, Tuğtekin ve Korkut Bey artık tüm imkanlarını bu savaş için kullanacaktır. Gerçek tarihte de böyle bir savaş gerçekten bildiğiniz üzere vardı. 30. Bölüm fragmanı yayınlandığı an yazımıza konulacaktır.

Tarihte Moğollar ve Osmanlı Padişahı Yıldırım Bayezid ile de savaş olmuştur. Hatta bu savaş sonunda Ankara Anlaşması da imzalanmıştır.

diriliş 30. bölümde neler olacak

Özetimize geri dönersek Ertuğrul’un kardeşi Sungurtekin Moğol hanının söylediğine göre Cengizhan adına komutanlık yaptığını Noyan’dan öğrenen Ertuğrul bu bilginin doğruluğunu aramaya çalışır.

Bakalım 21 Ekim günü neler olacak yaşanacak ?

Diriliş Ertuğrul 30. Bölüm Fragmanı Tanıtımı Videosu 

Sizlerde yeni bölüm hakkında soru ve düşüncelerinizi yorum yazarak diziyi daha popüler yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 13 Ekim 2015

Konu hakkında yorumunuzu yazın