Büyük Başarı : Diriliş Ertuğrul 37. Bölümü ile Reyting Rekoru Kırdı !

Evet değerli okuyucularımız Türk dizi tarihinin artık en önemli dizileri arasına giren Diriliş Ertuğrul adeta yakaladığı izlenme oranları ve reytingi ile bütün dizileri ve kanalları kıskandırıyor.

Tüm zamanların en çok izlenen Türk dizisi olma yolunda büyük adımlar atan Diriliş 37. bölümü ile bunu sinyalini vermeye devam ediyor. Osmanlı Devleti kuruluş dönemi öncesini konu alan dizide sahneler adeta Amerikan filmlerini aratmıyor.

Silah, At ve savaş sahneleri ile izleyenlere büyük bir heyecan ve aksiyon sağlayan dizinin bu başarısı da doğal olarak reytinglerine de yansıyor 36. bölümü ile reyting rekorunu kıran Diriliş en çok izlenen program oldu yaklaşık yüzde 13 ile büyük bir başarı sağlayan dizi bir çok dizinin reytingini 2’ye 3’e katladı.

37. bölümünde de bu ivmeyle daha da çok izleneceğini düşünürsek gerçekten tarihi proje dizisinden inanılmaz bir başarı gelecek.

Başrollerin de Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Kaan Taşaner, Hülya Darcan gibi oyunculara sahip dizinin başarılı olmasında diğer bir etken de oyuncuların tecrübesi ve rollerini çok iyi icra etmelerine de bağlı.Senaryo sıkıntısı az olan dizi artık önümüzde ki yılda da bizlerle olacak. Bu şekilde reytinglere sahip bir dizinin zaten bitmesi de söz konusu değildir.

Bir çok ülke de yayınlanan Diriliş Ertuğrul tüm dünyanın dikkatini de çekmeye başladı. Yeni yayın anlaşmaları yapmaya devam eden Diriliş bu başarısında tabi ki milletimizin tarihe duyduğu özlemde etkili. 2 Aralık tarihinde çekilen sahneler harikaydı aynı performansı 9 Aralık Çarşamba günü 37. bölümü ile gösterecek dizi adeta altın çağını yaşıyor ve bu gidişle de yaşayacak. Fakat TRT’nin diğer bir tarih dizisi olan Filinta Mustafa’da sahne ve konu olarak çok güzel olmasına rağmen aynı başarıyı gösterememesi gerçekten enteresan.

Bakalım ilerleyen haftalarda Diriliş Ertuğrul reytingleri nasıl olacak ? Yeni rekorlar kırılacak mı ?

Sizde bu konu hakkında Diriliş Ertuğrul dizisini neden çok izlediğinizi sevdiğinizi bizlere yorum yazarak paylaşabilirsiniz. İyi seyirler dileriz…

Bu günlerde çok izlenmesinin sebepleri arasında ise Noyan karakteri ve Goncagül gibi oyuncuların diziye dahil olması da etkili.

İşte 37. Bölüm Fragmanı

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 3 Aralık 2015

Konu hakkında yorumunuzu yazın