Alper Türedi Midyat’da Okul Kütüphanesi Açılışına Katıldı (Özel Haber)

Haber ekibimiz bugün Midyat’da çok özel ve anlamlı bir haber için oradaydı. Mardin ili Midyat ilçesinde bulunan Çavuşlu Çok Programlı Anadolu Lisesi Kütüphane açılışına oyuncu camiasından Alper Türedi’de katıldı işte detaylar…

alper türedi yeni dizisi

Sosyal projelerde görmeye alıştığımız Alper Türedi bu seferki adresi Midyat oldu. Sevilen tiyatro sanatçısı ,okulun Tarih Öğretmeni Ebru Doğan‘ın başlattığı anlamlı çalışmaya büyük destekler verdi.Buna göre;

Alper Türedi Bir Dileğim Var Grubu destekleriyle yapılan kütüphaneye Türkiye’nin bir çok yerinden hayırseverlerin gönderdiği tam 2604 kitap okula kütüphane olarak kazandırıldı. Kütüphaneye kitap gönderenler arasında Akasya Durağı Sinan rolünde oynayan ünlü oyuncu Levent Ülgende bulunuyor.Levent Ülgen’in gönderdiği kitaplar ile kütüphanede Tiyatro ve Sanat kısmını oluşturdu.

Açılışa katılan isimler arasında Marmara Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr Sebahat Deniz, Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ve Zonguldak İl Milli Eğitim Şube Müdürü Oğuz Doğan‘da vardı.

Prof. Dr. Sebahat Deniz açılıştan sonra öğrencilere Kitap okumanın faydaları ve gerekliliği hakkında öğrencilere anlatımlarda bulundu.

Kütüphane Muradiye Gülüş Anısına Yaptırıldı

Metruk haldeki kütüphane binası yapılan tadilat ile bambaşka bir yer oldu.Buna göre kütüphanenin yapımına büyük destek veren Muradiye Gülüş ailesi önemli bir sosyal projeye imza attı. Muradiye Gülüş geçen sene yurt dışındaki bir uçak kazasında vefat etmişti.

Alper Türe Kız Öğrencilere İstanbul Gezi Müjdesini Verdi !

Alper Türedi Yeni Dizisini İlk Defa Sitemizle Paylaştı

En son Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Suphi rolüyle ekrana çıkan oyuncu dizide Selim’in cenazesinde ölerek diziden ayrılmıştı. Kensine yönettiğimiz soruda Yeni bir dizi anlaşmanız var mı diye sorduk ?

Buna göre Alper Türedi : “Yeni dizimizin cast çalışmaları başladı önümüzde ki yeni sezonda bir dizide Lise Müdürü canlandırmasını yapacağım” dedi.

READ  Mevlid Kandiliniz Mubarek Olsun .

Eylül ayından başlatılması planlanan dizinin bilgileri netleştikçe sizleri haberdar edeceğiz.

Haberin Galerisi

Related Post

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 11 Nisan 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın